σταματημα φαρμακων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    170

    σταματημα φαρμακων

    γεια σας , ειναι κανενας που εχει σταματησει τα φαρμακα και για ποσο καιρο. σημερα πηγα στο γιατρο και μου ειπε πως αφου εδω και πεντε χρονια δεν εχει υποτροπιασει μπορει να σκευτουμε να τα σταματησω. αυτο με χαροποιησε ιδιεταιρα .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Εγω nikopoul δεν εχω σταματησει τα φαρμακα ακομα αλλα ειμαι σταθερος εδω και 1,5 χρονο.Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν θελει ακομα να μου μειωσει τη δοση για να μην χαλασει το καλο αποτελεσμα.Αν τα σταματησεις να τα ελλατωσεις σιγα σιγα.Μπραβο παντως!Θα ησουν συνεπης με τη φαρμακευτικη σου αγωγη φανταζομαι και γι αυτο τα πας καλα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    μπραβο νικοπουλ!αυτα ειναι πολυ ευχαριστα νεα!:)
    η μειωση λογικα θα ειναι σταδιακη τι παιρνεις αν επιτρεπεται;
    εγω παιρνω εδω και 4 χρονια φαρμακα και δε βλεπω να μου τα σταματανε...

  4. #4
    παιδια με γιατρο η χωρις οταν τα φαρμακα κοβονται ειτε πριν ειτε μετα τα 5 χρονια οδηγουν σε υποτροπιασεις και αθελητους εγκλεισμους σε ψυχιατρια.

  5. #5
    ας ελπισουμε οτι θα βγουν φαρμακα χωρις παρενεργιες (συντομα οχι οταν γινουμε 60) που δεν θα μας πειραζει να τα παιρνουμε μια ζωη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    nikopoul τι φαρμακα παιρνεις τωρα και ποσα mg?Σου τα μειωσε ο γιατρος καθολου ολα αυτα τα χρονια?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by mihalis View Post
    nikopoul τι φαρμακα παιρνεις τωρα και ποσα mg?Σου τα μειωσε ο γιατρος καθολου ολα αυτα τα χρονια?
    επερνα 4 χρονια ζυπρεξα των 10, 1 χρονο ινβεγκα των 6 και τωρα αμπιλιφαι . ο γιατρος μου ειπε οτι αυτα τα χρονια επειδει δεν υποτροπιασα δηλαδη δεν ακουγα φωνες και δεν αισθανομουνα απηλητικα σκευτεται να μου τα κοψει. τωρα ποτε και πως θα γινει αυτο δεν ρωτησα μετα απο την χαρα που πηρα.

  8. #8
    Rich-Deleted-06-06-2016b
    Guest
    Eγώ ξέρω απο δύο γιατρούς που έχω ρωτήσει εώς τώρα,ότι τα φάρμακα δεν κόβονται. Και συμφωνώ με τον Δημήτρη ότι πρέπει να ελπίζουμε μπάς και βγούν φάρμακα χωρίς παρενέργειες,ή ακόμα καλύτερα να βγούν φάρμακα που να μας κάνουν οριστικά καλά.:)

  9. #9
    RICHER συμφωνω οτι θα ειναι πολυ ωραιο να βγουν φαρμακα που θα μας κανουν οριστικα καλα.κατι πολυ ωραιο...

  10. #10
    Rich-Deleted-06-06-2016b
    Guest
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    RICHER συμφωνω οτι θα ειναι πολυ ωραιο να βγουν φαρμακα που θα μας κανουν οριστικα καλα.κατι πολυ ωραιο...
    Όσο ζούμε θα ελπίζουμε:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    nikopoul κρατα μας ενημερους για το τι θα γινει τελικα γιατι ισως να εισαι ο πρωτος που θα κοψει τα φαρμακα επιτυχως!Μην το ματιαζουμε κιολας το πραγμα!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    170
    …πάντως υπάρχει και ένα βιβλίο με περιπτώσεις ανθρώπων που σταμάτησαν τα ψυχοφάρμακα με τίτλο βγαίνοντας από τα ψυχοφάρμακα και στην Αθήνα και Θεσσαλονίκη υπάρχουν ομάδες που στηρίζουν τέτοιες κινήσεις. Προσωπικά ξέρω ένα άτομο που τα έκοψε και δεν έχει υποτροπιάσει Τώρα όσο αφορά εμένα επειδή όλο σχεδόν το φόρουμ ήταν αρνητικό στο σταμάτημα των ψυχοφαρμάκων θα κοιτάξω να τα ελαττώσω στο μικρότερο βαθμό .

  13. #13
    nai απο προσωπικη πειρα και πληθος αλλων υποτροπιαζεις στανταρ κοβοντας τα φαρμακα ακομη και αν περασουν χρονια

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Nikopoul συγχαρητηρια κ στα δικα μας!!! :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Σταμάτημα καπνίσματος
    By ioannis2 in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 17-07-2012, 14:01
  2. σταματημα cipralex
    By emmstra in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 22-04-2012, 13:46
  3. σταμάτημα remeron
    By treislaloun in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 22-04-2012, 04:18
  4. Σταματημα Geodon
    By nick84 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 26-09-2010, 23:05
  5. Σταματημα ψυχοθεραπειας
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 28-09-2009, 21:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •