Μια γνώμη...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    22

    Μια γνώμη...

    Καλησπέρα...θα ήθελα την άποψη σας....εδώ και καιρό με ενδιαφέρει πάρα πολύ ένας τύπος τον οποίο γνωρίζω ελάχιστα.... έχουμε φιλικές προς τυπικές σχέσεις....επειδή δεν έχω το θάρρος να του πω να βγούμε μόνοι μας γιατί υπάρχει περίπτωση να το καταλάβει ...θα του φανεί και περίεργο και δεν θα ήθελα να δείξω συναίσθημα τώρα είπα να τον πλησιάσω με 'πλάγιο' τρόπο...στο επόμενο εξάμηνο έχω γαλλικά και επειδή και αυτός σπουδάζει γαλλική φιλολογία του ζήτησα να με βοηθήσει στα πρώτα μαθήματα... πιστεύω πως θα είναι μια καλή ευκαιρία να τον γνωρίσω καλύτερα ...δυστυχώς δεν έχουμε και κοινές παρέες και δεν τον βλέπω και συχνά...υπάρχει κάτι άλλο που να μπορώ να κάνω?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    11
    οντως ειναι μια καλη ευκαιρια!!αυτος πως αντεδρασε?ηταν δυστακτικος?μπορεις να του πεις καποια μερα να βγειτε για καφε με την παρεα σου..δεν νομιζω να υπαρχει αλλη λυση :/

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    συμφωνώ με κλεό, είναι μια καλή ευκαιρία! μόνο να προσέχεις τους τρόπους σου, μην φανείς κ απελπισμένη.
    Πόσο χρονών είναι; εσύ πόσο είσαι; (αν επιτρέπεται)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by κλεο View Post
    οντως ειναι μια καλη ευκαιρια!!αυτος πως αντεδρασε?ηταν δυστακτικος?μπορεις να του πεις καποια μερα να βγειτε για καφε με την παρεα σου..δεν νομιζω να υπαρχει αλλη λυση :/
    γεια σου κλεό! καινούριος/α απ' ό,τι βλέπω. Ποια η αιτία του ερχομού σου σ' αυτό το φόρουμ; :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17
    Εμένα όταν μου αρέσει κάποια πάω και της το λέω έτσι απλά....
    <<Θα ήθελες να βγούμε;>>
    Όλα είναι απλά στην ζωή και αν δεν είναι τα κάνουμε εμείς.
    Καλή τύχη σου εύχομαι ;)

  6. #6
    Συμφωνω και εγώ με τα παιδια!Αυτό που έκανες είναι μια καλή αρχη.Όταν περασετε λίγο χρόνο μαζί θα μπορέσεις σίγουρα πιο ευκολα και δικαιολογιμενα να του ζητήσεις να βγείτε.Ή μπορεί να σου το προτείνει και ο ίδιος,γιατί όχι?!:)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    η προταση για τα μαθηματα ηταν με χρηματα η χωρις?
    αν ηταν χωρις, εισαι σε καλο δρομο, αν δεχτηκε σημαινει οτι σε βλεπει πολυ θετικα εστω φιλικα.
    αν ηταν με χρηματα, μπερδευεται λιγο το πραγμα, γιατι δεν ξερεις αν ερχεται για καθαρα οικονομικους λογους.
    οπως και να εχει, αν με την συναναστροφη σου φανει προσχαρος και φιλικος, δεν χανεις να του πεις να πατε και καμια βολτα καμια μερα για καφε, σινεμα κλπ η να τον καλεσεις στην παρεα σου σε μια εξοδο σας :)

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η προταση για τα μαθηματα ηταν με χρηματα η χωρις?
    αν ηταν χωρις, εισαι σε καλο δρομο, αν δεχτηκε σημαινει οτι σε βλεπει πολυ θετικα εστω φιλικα.
    αν ηταν με χρηματα, μπερδευεται λιγο το πραγμα, γιατι δεν ξερεις αν ερχεται για καθαρα οικονομικους λογους.
    οπως και να εχει, αν με την συναναστροφη σου φανει προσχαρος και φιλικος, δεν χανεις να του πεις να πατε και καμια βολτα καμια μερα για καφε, σινεμα κλπ η να τον καλεσεις στην παρεα σου σε μια εξοδο σας :)
    η πρόταση μου ήταν χωρίς χρήματα...ναι δέχτηκε δεν είπε τίποτα ....δεν αναφέρθηκα καθόλου στο οικονομικό :)

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    γεια σου κλεό! καινούριος/α απ' ό,τι βλέπω. Ποια η αιτία του ερχομού σου σ' αυτό το φόρουμ; :)
    γεια σου Gypsy Cello!!διαβασες το θεμα μου,κ εμαθες την αιτια!! :D :p

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by κλεο View Post
    οντως ειναι μια καλη ευκαιρια!!αυτος πως αντεδρασε?ηταν δυστακτικος?μπορεις να του πεις καποια μερα να βγειτε για καφε με την παρεα σου..δεν νομιζω να υπαρχει αλλη λυση :/
    όχι δεν ήταν διστακτικός απλά με είπε 'γιατί όχι?'

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    11
    μπορεις να του πεις και μετα απο ενα μαθημα,οτι ηθελες πολυ να βγεις αλλα δεν μπορει κανεις απο την παρεα σου και να του προτεινεις να πατε μια βολτα..δεν ειναι πολυ "κρα",απλα προσπαθησε να μην σε περασει για κολλητη!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by κλεο View Post
    μπορεις να του πεις και μετα απο ενα μαθημα,οτι ηθελες πολυ να βγεις αλλα δεν μπορει κανεις απο την παρεα σου και να του προτεινεις να πατε μια βολτα..δεν ειναι πολυ "κρα",απλα προσπαθησε να μην σε περασει για κολλητη!
    ναι πιστεύω πως θα είναι οκ μετά....να σπάσει πρώτα η 'κρυάδα' και μετά θα είναι πιο εύκολα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by deladrian View Post
    η πρόταση μου ήταν χωρίς χρήματα...ναι δέχτηκε δεν είπε τίποτα ....δεν αναφέρθηκα καθόλου στο οικονομικό :)
    πολυ καλο! :)
    σημαινει οτι βλεπει θετικα την συναναστροφη μαζι σου
    ξεκινα τα μαθηματα και θα καταλαβεις πολυ συντομα αν ειναι διατεθιμενος για περισοτερη παρεα ;)
    θα βρεθουν αφορμες να κανεις προτασεις. βρες καμια καλη εκδηλωση και προτεινε να πατε μαζι

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πολυ καλο! :)
    σημαινει οτι βλεπει θετικα την συναναστροφη μαζι σου
    ξεκινα τα μαθηματα και θα καταλαβεις πολυ συντομα αν ειναι διατεθιμενος για περισοτερη παρεα ;)
    θα βρεθουν αφορμες να κανεις προτασεις. βρες καμια καλη εκδηλωση και προτεινε να πατε μαζι
    σωστά έχεις δίκιο...απλά πιστεύω πως αν δεν ήθελε θα το απέφευγε πολύ εύκολα με χίλιες δυο δικαιολογίες ....

  15. #15
    Quote Originally Posted by Πετρος007 View Post
    Εμένα όταν μου αρέσει κάποια πάω και της το λέω έτσι απλά....
    <<Θα ήθελες να βγούμε;>>
    Όλα είναι απλά στην ζωή και αν δεν είναι τα κάνουμε εμείς.
    Καλή τύχη σου εύχομαι ;)
    Πετρο ποσες φορες πιανει αυτο?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. τη γνωμη σας..
    By FreakOut in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 21-06-2014, 23:04
  2. Μια γνωμη, please!
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 04-01-2013, 20:43
  3. Την γνώμη σας...
    By faith in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 11-10-2012, 23:31
  4. Την γνωμη σας..
    By πιεσμενη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 06-01-2012, 14:31
  5. Την γνωμη σας
    By Dotless in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 20-02-2006, 13:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •