μοναξια.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    κλεο, αμα ενας αντρας γουσταρει κάποια για να φτιαξει μια ωραια σχεση μαζι της (εννοω σοβαρος και ωριμος κι οχι απ αυτους που αντικριζουν μια κοπελα ως μηχανη του σεξ) ουτε θα ενοχληθει ούτε θα την παρατησει επειδη ποτε της δεν εχει κανει σεξ. Καλό το παραδειγμα της ελεάνας, δειχνει ωριμότητα.
    γιάννης

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,857
    αν τυχον σε απασχολουν τεχνικα θεματα, να ξερεις οτι μια γυναικα που δεν εχει κανει ποτε σεξ, ΜΠΟΡΕΙ να μην διαφερει πολυ η και καθολου απο μια γυναικα που εχει κανει μια φορα η ελαχιστες φορες...
    οποτε μπορεις ακομα και να το κρυψεις , αν αυτο ειναι κατι που σε φρεναρει, παρολο που η αποψη μου ειναι οτι αν βρεις μια γνωριμια οπως την θελεις, θα θελεις και η ιδια να το εξομολογηθεις στον συντροφο σου και οχι να το κρυψεις.

  3. #18
    Κλεο σε αυτο με την μοναξια επειδη εισαι σε αλλη πολη... Ποσο σε νιωθω. Δεν εισαι η μοναδικη. Κ γω σε αλλη πολη λογω σπουδων ειμαι κ νιωθω μεγαλη μοναξια.

  4. #19
    Quote Originally Posted by nicole_evan View Post
    Κλεο σε αυτο με την μοναξια επειδη εισαι σε αλλη πολη... Ποσο σε νιωθω. Δεν εισαι η μοναδικη. Κ γω σε αλλη πολη λογω σπουδων ειμαι κ νιωθω μεγαλη μοναξια.
    Επεδίωξε το, να συσχετιστεις με αλλους στην πολη που σπουδαζεις, κοινωνικοποιήσου! Μην κλείνεσαι στο σπίτι! Ειναι πιο ευκολα τα πράγματα αμα εισαι φοιτητής. Αμα ψαξεις καλα όλο και κάποιους θα βρεις με τους οποίους θα ταιριαξεις, έστω για παρεα για να μην εισαι μόνη. Κι αν δεν το μπορεσεις αυτο, αν οι αποστασεις δεν ειναι μεγαλες καθε Σαββ/κο πήγαινε στην πολη σου, έτσι θα σπαζει το αισθημα της μοναξιας και δεν θα το νιωθεις εντονο αφου πάντα θα ξερεις ότι τελος της βδομαδας δε θα σαι μονος. Βαλε μια κοκκινη γραμμη απ την αλλη, μην αφηνεις να επηρεαζει την αποδοση σου στα μαθηματα, μην διοχετευεις το ασχημο αισθημα που σου βγαζει η μοναξια στα μαθηματα.
    γιάννης

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by κλεο View Post
    αυτες οι σκεψεις σχετικα με την μοναξια,κατα κυριο λογο νομιζω οτι οφειλονται στο οτι εδω και 2 χρονια δεν ειμαι με καποιον,και οτι εχω καιρο να ερωτευτω..βλεπω τους αλλους ευτυχισμενους και εγω ειμαι μονη μου παντα..!οσες φορες πηγαινε να γινει κατι,καταλαβαινα πως το μονο που ζητουσαν καποια ατομα ειναι το σεξ.
    Καλημέρα!

    Αν όπως λες η μοναξιά σου έχει ρίζα στην απουσία του ρομάντζου, του ανθρώπου που θα ενδιαφερθεί για εσένα ως άντρας προς γυναίκα, τότε αν και κατανοητή, το μόνο που σε συμβουλεύω να κάνεις είναι να ' ξεχαστεις ' . Αν δηλαδή -δεν- το σκέφτεσαι έτσι και το δεις πιο θετικά, ότι υπάρχει χρόνος και τόπος να κάνεις κάποια πράγματα τώρα που το μυαλό σου είναι καθαρό και δεν έχεις 'εννοιες' (όπως δραστηριότητες με φίλους ή hobby δικά σου, που σε ευχαριστούν προσωπικά), θα περνάς μια χαρά και στην τελική θα κατανοήσεις ότι είναι το πιο σωστό και καλό (και για σένα και για τους γύρω σου) το να είσαι ΠΡΩΤΑ καλά με τον εαυτό σου και ΜΕΤΑ με τους γύρω σου.
    Μάθε να περνάς καλά όταν είσαι μόνη - είτε αυτό ειναι χορός, είτε είναι ζωγραφική, είτε είναι ταινίες. Οτιδηποτε σε κανει να αισθανεσαι καλά, ότι διασκεδάζεις. Αν αυτό ειναι η δουλειά σου, δούλεψε. Και ούτω καθεξής.

    Εξάλλου, πρέπει να γνωρίζεις ότι όσα άτομα μπαίνουν σε σχέσεις λόγω των υπερβολικών αναγκών τους για μια ρομαντικη παρουσια στη ζωη τους, γαντζώνονται από τον άλλο και τον πνίγουν.

    Τα λέω λίγο υπερβολικά επι τούτοις, για να είναι ευκόλως καταννοητά.
    Last edited by Casius; 18-02-2013 at 13:01.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Casius View Post

    Εξάλλου, πρέπει να γνωρίζεις ότι όσα άτομα μπαίνουν σε σχέσεις λόγω των υπερβολικών αναγκών τους για μια ρομαντικη παρουσια στη ζωη τους, γαντζώνονται από τον άλλο και τον πνίγουν.
    Αυτή είναι μια μεγάλη αλήθεια!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 13:43
  2. ΜΟΝΑΞΙΑ
    By alekos123 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 55
    Last Post: 28-07-2011, 13:26
  3. μοναξια
    By lenaki__ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-2010, 14:19
  4. μοναξιά
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 30-05-2009, 12:16
  5. ΜΟΝΑΞΙΑ
    By stefanos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 21-07-2008, 14:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •