μοναξια..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    11

    Thumbs down μοναξια..

    γεια σας..! :)) το προβλημα μου,ειναι οτι πολλες φορες νιωθω μοναξια.αν και οταν ειμαι με παρεα,ειμαι τις περισσοτερες φορες χαρουμενη,κανω πλακα,υποτιθεται οτι ειμαι η ψυχη της παρεας..τουλαχιστον ετσι μου λενε.ομως οταν ειμαι μονη μου νιωθω πως δεν ενδιαφερεται κανεις για εμενα.υπαρχουν οι φιλοι και η οικογενεια μου, που με αγαπανε..αν και το ξερω αυτο,συνεχως σκεφτομαι ποσο μονη ειμαι.ισως να φταιει το γεγονος οτι ειμαι σε μια ξενη πολη,και δεν εχω ταιριαξει με κανεναν.αυτες οι σκεψεις σχετικα με την μοναξια,κατα κυριο λογο νομιζω οτι οφειλονται στο οτι εδω και 2 χρονια δεν ειμαι με καποιον,και οτι εχω καιρο να ερωτευτω..βλεπω τους αλλους ευτυχισμενους και εγω ειμαι μονη μου παντα..!οσες φορες πηγαινε να γινει κατι,καταλαβαινα πως το μονο που ζητουσαν καποια ατομα ειναι το σεξ..και δεν το σκεφτομαι ετσι γιατι δεν εχω κανει,κατι που το ψιλοεχω κομπλεξ γιατι πλεον μια κοπελα στην ηλικια μου,ειναι περιεργο να μην το εχει κανει.απλα φαινεται απο τα λεγομενα και τις κινησεις του αλλου..εγω δεν θελω μονο αυτο..θελω να υπαρχει αμοιβαιο ενδιαφερον,εμπιστοσυνη,και εννοειται αγαπη!οταν δε,ακουω το ολες οι γυναικες ειναι εκεινο και ειναι το αλλο,λογικο δεν ειναι να εκνευριζομαι;και δεν ειμαι η μονη που τα ζηταει αυτα προφανως..οπως δεν εχουν ολοι οι αντρες την κοσμοθεωρια που ανεφερα πριν.δεν ξερω καν αν βγαζουν νοημα αυτα που λεω..!!τι φταις και εσυ που τα διαβαζεις..! αλλα ειμαι σε αυτη τη φαση της "μοναξιας" ,που δεν εχω σε ποιον να μιλησω..παιζει να εχω μεινει με τα μυαλα της εφηβειας.αρκετες φορες τσακωνομαι με φιλους μου,χωρις λογο!απλα και μονο για να τσακωθω..νιωθω πως εχω πολλη αγαπη να δωσω,αλλα δεν εχω σε ποιον!εδω που τα λεμε,υπαρχουν αλλα σοβαροτερα προβληματα,και εγω καθομαι και σκεφτομαι ο,τι να'ναι!ειναι δυνατον;
    Last edited by κλεο; 30-01-2013 at 06:53.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γεια σου κλεό! Σου έγραψα κ σε άλλο νήμα κ μετά είδα που άνοιξες αυτό το θέμα.
    Ξέρεις τι γίνεται; Πολλές φορές οι άνθρωποι που φαίνονται να είναι συνεχεια γελαστοί κ περα βρέχει
    κ να είναι η ψυχη της παρέας είναι συνήθως αυτοί που από μέσα τους κλαίνε κ είναι μελαγχολικοί.

    Ισως να είναι μια φάση που περνάς κ όχι κάτι μόνιμο κάτι που απεύχομαι.
    Είπες ότι βρίσκεσαι σε άλλη πόλη, για σπουδές να υποθέσω;


    πόσο χρονών είσαι και ντρέπεσαι για την παρθενιά σου βρε; μην τρελένεσαι, δεν χρειάζεται ν'
    ανησυχεις γι' αυτό. Μαζί με τον κατάλληλο παρτενέρ θα "λυθείς" κ όλα θα πάνε καλά.


    Να σου κανω μια ερώτηση; πως καταλαβαίνεις ότι αυτοι που σε πλησιάζουν ενδιαφέρονται μόνο για το σεξ;
    Γιατί μπορεί απλά να είναι οι δικοί σου φόβοι κ ανασφάλειες που αντικατοπτριζονται στην συμπεριφορά τους.

    και μια συμβουλή: να δίνεις πάντα μια 2η ευκαιρία γιατί πάντα υπάρχουν πράγματα που μπορεί να τα εχεις παρεξηγήσει. :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Δεν βρισκεις τη βαθυτερη ψχυικη συνδεση που επιζητας σ' αυτους με τους οποιους συναναστρεφεσαι. Αν σε ρωτουσα, θα εβρισκες τις σχεσεις μαζι τους επιφανειακες. Αυτα που μας ειπες στο μηνυμα σου πιστευω πως δεν τα συζητησες με κανεναν στην παρεα, φιλους κλπ επειδη δε σου βγαινει ή δεν σε εκφραζουν για τετοιες συζητησεις και ξερεις ότι δε θα βρεις σ αυτους την κατανοηση που θα θελες, παρα το ότι κατα τα λοιπα παιρνας ωραια μαζι τους.
    Οπως υπαρχουν αντρες που επιζητανε απο μια κοπελα μονο σεξ υπαρχουν και αντρες που ψαχνουν για σοβαρη σχεση χωρις αυτοσκοπο το σεξ, όπως δλδ θες κι εσυ. Φτανει να σαι προσεκτικη στις επιλογες σου, να ψαχνεις τον αλλο και να μη σε παρασυρει το πως σου προβαλλει τον εαυτο του για να σε εντυπωσιασει.
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    κλεο καλημερα:)
    τα "σοβαροτερα προβληματα" δεν εχουν να κανουν με οτι περναει ο καθενας.για τον καθενα αυτο που τον απασχολει ειναι πολυ σοβαρο, ασχετα αν αλλοι το εχουν λυμενο.
    οπως τα λες κι εσυ, σου λειπει μια ομορφη σχεση για να εισαι καλα. εφοσον εχεις φιλους ομως, γιατι δεν εχεις ανθρωπο να μιλησεις? εμπιστευσου καποιον καλο φιλο και μιλα για οσα σε απασχολουν. γι αυτο ειναι οι φιλοι,οχι για καφεδες μονο.
    η σχεση θα βρεθει, φυσικα και υπαρχουν ανδρες που ενδιαφερονται για ουσιαστικες σχεσεις κι οχι για σκετο σεξ κι οταν βρεις μια τετοια σχεση με καποιον που θα σου ταιριαζει, δεν θα κολλησει στο οτι δεν εχεις κανει σεξ, θα ερθει πολυ φυσικα αν ερωτευθεις και σε ερωτευθει, θα το δεις, μην σκας. τι ηλικια εχεις?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    12
    kleo..λες οτι νιωθεις μονη..στο καθενα μας συμβαινει καποιες φορες...αφου εχεις φιλους, ομως, δεν εισαι μονη σου..και οσον αφορα το ερωτικο, νομιζω θα ερθει τη στιγμη που δεν το περιμενεις...εν τω μεταξυ δε ψαχνουν και ολοι μονο σεξ..μηπως να δωσεις μια ευκαιρια σε καποιον..χωρις να θετεις τισ ανασφαλειες σου...πολυ φιλικα στα λεωωωωω!!!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    11

    Thumbs up

    Gypsy Cello,ειμαι 20 χρονων,και ναι ειμαι σε αλλη πολη λογω σπουδων!οσο για το πως καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι που με πλησιαζουν θελουν μονο αυτο,θα σου πω το πιο προσφατο παραδειγμα,που επαιζε να ειμαι με ενα παιδι,αλλα μου τα γυρισε τελευταια στιγμη για ελευθερη σχεση και οταν δεν δεχτηκα,αρχισε να με λεει ******* -σορρυ- γιατι βγαινω εξω και καθε βραδυ το κανω με διαφορετικο ατομο και κατι τετοια..που φυσικα δεν ισχυει αυτο!μου το ζητουσε συνεχεια και οταν αρνιομουν νευριαζε.ειχε κατι δικο μου και μου ελεγε οτι μονο αμα γινει το κοκο θα το παρω,και φυσικα δεν του ξαναμιλησα και δεν πηρα ποτε αυτο που ειχε δικο μου!τοσο λαθος το σκεφτομαι?μονο αυτο δεν ηθελε?

    ioannis2,το εχω συζητησει μια δυο φορες με φιλους,και μου λενε οτι λεω ασυναρτησιες, κ οτι δεν ειμαι μονη μου!δεν ξερω γιατι,αλλα πιστευω οτι αυτα τα ατομα που δεν εχουν μονο σκοπο το σεξ,δεν κανουν καμια κινηση..ναι μεν με εχουν πλησιασει και τετοια ατομα,δεν το λεω ψωνιστικα προς θεου φυσιολογικο ειναι,αλλα δεν μου αρεσαν..δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο σημαντικο το σεξ!δεν λεω ισως αλλαξω καποια στιγμη γνωμη,αλλα δεν μπορουμρ να κρεμομαστε ολοι απο αυτο!μπορουμε?

    καλημερα Remedy!20 χρονων ειμαι!!ολο ετσι λεω..θα ερθει εκει που δεν το περιμενω,υπομονη,και δεν ερχεται ποτε.πριν 2 χρονια που ειχα χωρισει απο μια σχεση ενος χρονου,ημουν πολυ χαλια,μετα χωρισαν και οι γονεις μου και ξεσπουσα συνεχεια!δεν ηθελα να δεσμευτω συναισθηματικα,γιατι ενιωθα πληγωμενη και προδομενη κυριως λογω του μπαμπα μου,και εκανα κατι,με ατομα που τα γνωριζα εκεινη τη στιγμη..μην φανταστεις οτι το εκανα πολλες φορες αυτο,απλα προσπαθω να σου εξηγησω κ τον λογο που ειμαι μονη μου 2 χρονια!

    alexandr φαινεται οτι το εχω λιγο κομπλεξ ε? :/

  7. #7
    Quote Originally Posted by κλεο View Post
    ...

    ioannis2,......δεν ξερω γιατι,αλλα πιστευω οτι αυτα τα ατομα που δεν εχουν μονο σκοπο το σεξ,δεν κανουν καμια κινηση..ναι μεν με εχουν πλησιασει και τετοια ατομα,δεν το λεω ψωνιστικα προς θεου φυσιολογικο ειναι,αλλα δεν μου αρεσαν..δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο σημαντικο το σεξ!δεν λεω ισως αλλαξω καποια στιγμη γνωμη,αλλα δεν μπορουμρ να κρεμομαστε ολοι απο αυτο!μπορουμε?

    καλημερα Remedy!20 χρονων ειμαι!!ολο ετσι λεω..θα ερθει εκει που δεν το περιμενω,υπομονη,και δεν ερχεται ποτε.πριν 2 χρονια που ειχα χωρισει απο μια σχεση ενος χρονου,ημουν πολυ χαλια,μετα χωρισαν και οι γονεις μου και ξεσπουσα συνεχεια!δεν ηθελα να δεσμευτω συναισθηματικα,γιατι ενιωθα πληγωμενη και προδομενη κυριως λογω του μπαμπα μου,και εκανα κατι,με ατομα που τα γνωριζα εκεινη τη στιγμη..μην φανταστεις οτι το εκανα πολλες φορες αυτο,απλα προσπαθω να σου εξηγησω κ τον λογο που ειμαι μονη μου 2 χρονια!

    ..
    Δεν σου άρεσαν λόγω χαρακτηρα και τους απερριψες? δεν ήταν μάγκες όπως αυτους που ηθελαν σεξ? εκτος κι αν εμφανισιακα δεν σε κάλυπταν.
    αν εμφανισιακα σε καλύπτουν κι αφού δεν ειναι χαρακτηρες σαν κι αυτους που λες ότι θελουν μονο σεξ και ελευθερη σχεση δωσε τους την ευκαιρια, γνωρισε τους πρωτα και μετα παίρνεις τις αποφασεις σου. μπορει στην πορεια να σου βγουν πολύ ενταξει ατομα και να ναι αυτο που θες. μην προαποκλείεις!
    Το θα ρθει απο εκει που δεν το περιμενεις δεν μεταφραζεται μενω με τα χερια σταυρωμενα και περιμενω. σημαινει κανω τις προσπαθειες μου, κοινωνικοποιούμε. το εκει που δεν το περιμενεις θα ναι πχ ενα ατομο σαν κι αυτο που σου περιγραφω πιο πάνω ή καποιον τον οποιο γουσταρεις αλλά περιμενεις απορριψη ή καποιο που δεν περιμενες να σε πλησιασει κλπ.
    Βαλε μια κοκκινη γραμμη, κτισε κυριολεκτικα τοιχο αναμεσα στο χωρισμο των γονιων σου και τα αισθηματα που σου προκαλεσε απο τη μια και τη σχεση που θα κανεις απο την αλλη. μην αφησεις ποτε το ενα να σου επηρεαζει το αλλο γιατι τοτε θα κινδυνευεις να παθεις τα ίδια.
    γιάννης

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by κλεο View Post
    Gypsy Cello,ειμαι 20 χρονων,και ναι ειμαι σε αλλη πολη λογω σπουδων!οσο για το πως καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι που με πλησιαζουν θελουν μονο αυτο,θα σου πω το πιο προσφατο παραδειγμα,που επαιζε να ειμαι με ενα παιδι,αλλα μου τα γυρισε τελευταια στιγμη για ελευθερη σχεση και οταν δεν δεχτηκα,αρχισε να με λεει ******* -σορρυ- γιατι βγαινω εξω και καθε βραδυ το κανω με διαφορετικο ατομο και κατι τετοια..που φυσικα δεν ισχυει αυτο!μου το ζητουσε συνεχεια και οταν αρνιομουν νευριαζε.ειχε κατι δικο μου και μου ελεγε οτι μονο αμα γινει το κοκο θα το παρω,και φυσικα δεν του ξαναμιλησα και δεν πηρα ποτε αυτο που ειχε δικο μου!τοσο λαθος το σκεφτομαι?μονο αυτο δεν ηθελε?

    ioannis2,το εχω συζητησει μια δυο φορες με φιλους,και μου λενε οτι λεω ασυναρτησιες, κ οτι δεν ειμαι μονη μου!δεν ξερω γιατι,αλλα πιστευω οτι αυτα τα ατομα που δεν εχουν μονο σκοπο το σεξ,δεν κανουν καμια κινηση..ναι μεν με εχουν πλησιασει και τετοια ατομα, δεν το λεω ψωνιστικα προς θεου φυσιολογικο ειναι,αλλα δεν μου αρεσαν..δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο σημαντικο το σεξ!δεν λεω ισως αλλαξω καποια στιγμη γνωμη,αλλα δεν μπορουμρ να κρεμομαστε ολοι απο αυτο!μπορουμε?

    καλημερα Remedy!20 χρονων ειμαι!!ολο ετσι λεω..θα ερθει εκει που δεν το περιμενω,υπομονη,και δεν ερχεται ποτε.πριν 2 χρονια που ειχα χωρισει απο μια σχεση ενος χρονου,ημουν πολυ χαλια,μετα χωρισαν και οι γονεις μου και ξεσπουσα συνεχεια!δεν ηθελα να δεσμευτω συναισθηματικα,γιατι ενιωθα πληγωμενη και προδομενη κυριως λογω του μπαμπα μου,και εκανα κατι,με ατομα που τα γνωριζα εκεινη τη στιγμη..μην φανταστεις οτι το εκανα πολλες φορες αυτο,απλα προσπαθω να σου εξηγησω κ τον λογο που ειμαι μονη μου 2 χρονια!

    alexandr φαινεται οτι το εχω λιγο κομπλεξ ε? :/
    μα ΝΑ γιατι εισαι μονη σου κλεο μου.
    το σεξ δεν σε ενδιαφερει ακομα λογω σεξουαλικης απειριας, συναισθηματικα δεν ησουν ετοιμη για τοσο καιρο, αρα ΕΣΥ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ. πως να ερθει η σχεση? οταν λεμε "μονη της", δεν εννοουμε οτι θα σε παρακαλεσει κανεις, εννοουμε οτι θα ερθει αν εισαι κι εσυ ανοιχτη .

    το σεξ ειναι αυτο που κανει μια σχεση απο φιλικη, ερωτικη. επομενως αν το θεωρουμε περιττο, μπορουμε να εχουμε φιλιες και να ειμαστε μια χαρα. δεν ειναι υποχρεωτικο.
    αλλα υποθετω οτι εννοεις οτι για εσενα ειναι ταυτισμενο απολυτα με μια ομορφη σχεση η με το να εισαι ερωτευμενη και οχι οτι δεν το επιθυμεις. σωστα?

    καποιος που θα σε πλησιασει επικεντρωμενος σε ερωτικο, δλδ σεξουαλικο φλερτ, δεν σημαινει οτι δεν θα θελησει τιποτε αλλο απο εσενα.
    αυτο θα συμβει αν με το καλημερα στο δηλωσει ξεκαθαρα οτι ενδιαφερεται μονο για σεξ και τπτ αλλο.
    η σεξουαλικη προθεση φερνει πιο ευκολα κοντα αγνωστους ανθρωπους. φανταζεσαι ποσο παραδοξο θα ηταν να μας πλησιαζαν αγνωστοι που τρεφουν αισθηματα για μας ενω δεν μας ξερουν καν? ο μονος τροπος να γινει κατι τετοιο, ειναι η κοινωνικη συναναστροφη επι μακρον, δλδ ενα ατομο στο περιβαλλον μας, που κανουμε πολλη ΠΟΛΛΗ παρεα πριν εκδηλωθει οποιαδηποτε προθεση.
    υπαρχουν βεβαια και ατομα που μπορει να σε πλησιασουν με ανθρωπινο ενδιαφερον και να σου φανουν συναισθηματικοι αλλα στην πραγματικοτητα υποκρινονται για να πηδηξουν. αυτοι ειναι πολυ χειροτερες γνωριμιες απο οσους σου λενε ξεκαθαρα τι θελουν.

    εφοσον σε πλησιαζουν οπως λες ατομα, αλλα δεν σου αρεσαν προς το παρον, ειναι θεμα χρονου να σε πλησιασει και καποιος που να σου αρεσει. αρα τι χρειαζεται? να συνεχισεις να βρισκεσαι με κοσμο, οπως λες οτι ηδη κανεις, αλλα και να εισαι ανοιχτη.
    πιθανολογω οτι ο φοβος σου για το θεμα του σεξ σε κανει καχυποπτη με τους ανδρες και ισως ενδομυχα απορριπτεις με μεγαλη ευκολια. ισως αν εδινες λιγο χρονο παραπανω στις γνωριμιες που μας λες οτι δειχνει να εχουν ειλικρινεις προθεσεις, συνειδητοποιησεις οτι καποιος σου αρεσει τελικα.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    11
    ioannis2,λογω εμφανισης.δεν θελω και το μοντελο εννοειται αυτο!!και στην ουσια αυτο κανω..περιμενω με σταυρωμενα τα χερια,γιατι φοβαμαι μην πληγωθω,οπως την προηγουμενη φορα,κ οπως πληγωθηκε η μαμα μου!αλλα θα μου πεις,ποιο το νοημα να σκεφτομαι ετσι,και να μην ρισκαρω λιγο..εχεις δικιο!! :)

    Remedyναι αυτο εννοω.. -οτι ειναι ταυτισμενο με μια ομορφη σχεση-
    οσο για το πιο ανοιχτη που λες,νιωθω οτι με το παραμικρο που θα πω,για να σπασει ο παγος,θα ρεζιλευτω..και για αυτο ειμαι τοσο κλειστη..οτι θα προσπαθησω να γνωριστω καλυτερα με καποιον,και θα με "κραξει" με τους φιλους του,οτι "ααα μαγκες αυτης της αρεσω"..αυτα προσπαθω να αποφυγω!

    αρα στην ουσια,απλα πρεπει να ανοιγομαι πιο ευκολα..οκ..το'χω!θα το παλεψω!ευχαριστω πολυ παιδια!!! :D :D

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Κλεο δε χρειαζεται να τρελενεσαι με το θεμα περι σεξ ... Οπως επισης δεν υπαρχει λογος να βιαζεσαι να κανεις κατι για το οποιο δεν νιωθεις εσυ ετοιμη ... Υπαρχουν ατομα εξω που εκαναν σεξ και μετα τα 25 τους αυτο μοναχα εχω να σε πω για αυτο το κομματι ... Τωρα στο κομματι της μοναξιας θα σε προτεινα να μην αγχωνεσαι γιατι σιγουρα κατι θα περασει και απο την ζωη σου που θα σε θελει κοντα του γιατι πολυ απλα θα γουσταρει εσενα σαν ανθρωπο και οχι τα υπολοιπα... Ενα να ξερεις οι ιπποτες δε χαθηκαν απλα αφησαν τις πανοπλιες τους και φορεσαν κανονικα ρουχα ... Ασε το χρονο να κυλησει λιγο και θα δεις οτι η μοναξια σου αυτη θα φτασει στο τελος της ....

    Να κοιτας εσυ να εισαι καλα πανω απο ολα και ολα τα υπολοιπα ερχοντε

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Κλεο δε χρειαζεται να τρελενεσαι με το θεμα περι σεξ ... Οπως επισης δεν υπαρχει λογος να βιαζεσαι να κανεις κατι για το οποιο δεν νιωθεις εσυ ετοιμη ... Υπαρχουν ατομα εξω που εκαναν σεξ και μετα τα 25 τους αυτο μοναχα εχω να σε πω για αυτο το κομματι ... Τωρα στο κομματι της μοναξιας θα σε προτεινα να μην αγχωνεσαι γιατι σιγουρα κατι θα περασει και απο την ζωη σου που θα σε θελει κοντα του γιατι πολυ απλα θα γουσταρει εσενα σαν ανθρωπο και οχι τα υπολοιπα... Ενα να ξερεις οι ιπποτες δε χαθηκαν απλα αφησαν τις πανοπλιες τους και φορεσαν κανονικα ρουχα ... Ασε το χρονο να κυλησει λιγο και θα δεις οτι η μοναξια σου αυτη θα φτασει στο τελος της ....

    Να κοιτας εσυ να εισαι καλα πανω απο ολα και ολα τα υπολοιπα ερχοντε
    κοιτα,δεν γινεται να μην αγχωνομαι οταν γινεται τοσος ντορος για αυτο το θεμα,κ οταν οι φιλες μου μου λενε "αντε!τι περιμενεις???" ..!αυτο που λες,για τους ιπποτες,οτι δεν χαθηκαν,το ξερω..!απλα πανε και μπλεκουν με ο,τι να'ναι και μετα μας βαζουν ολες σε ενα τσουβαλι..κατι που δεν ειναι σωστο!!εχω αδικο?
    ευχαριστω κ ολας :)

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by κλεο View Post
    κοιτα,δεν γινεται να μην αγχωνομαι οταν γινεται τοσος ντορος για αυτο το θεμα,κ οταν οι φιλες μου μου λενε "αντε!τι περιμενεις???" ..!αυτο που λες,για τους ιπποτες,οτι δεν χαθηκαν,το ξερω..!απλα πανε και μπλεκουν με ο,τι να'ναι και μετα μας βαζουν ολες σε ενα τσουβαλι..κατι που δεν ειναι σωστο!!εχω αδικο?
    ευχαριστω κ ολας :)
    Το αντε τι περιμενεις δε μου λεει κατι... Σε ειπα και πριν να περιμενεις για το οταν νιωθεις εσυ πραγματικα ετοιμη για να το κανεις.... Η βιασυνη δε φερνει ποτε καλα αποτελεσματα.... Οσο για το αλλο συμφωνω οτι οι ιπποτες μπλεκουν με οτι να ναι αλλα οχι και παντα εννοειται

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    11
    εχεις δικιο.. :)

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Καταλαβαίνω το θέμα της κοινωνικής πίεσης. Θυμάμαι στην πρώτη μου σχέση βγαίναμε για μήνες χωρίς να κάνουμε σεξ, και οι φίλες είχαν λυσσάξει... 'άντε, ακόμα?'. Με τα χρόνια μαθαίνουμε να εστιάζουμε καλύτερα στα δικά μας θέλω και να μην μας επηρεάζουν τόσο οι άλλοι. Αρκεί βέβαια να νιώθουμε όντως καλά με αυτό που έχουμε επιλέξει. Πάντως, το παιδί που ανέφερες προηγουμένως, ότι από το πουθενά σε κατηγορούσε ότι πας κάθε βράδυ και με άλλον κλπ κλπ, δεν ήθελε 'μόνο σεξ'. Ήθελε 'μόνο υποτίμηση'. Οπότε, μακριά από τέτοιους. Αν κάποιος ξεκινά με καλή συμπεριφορά και σεβασμό, είναι ένα πολύ καλό στοιχείο, σε συνδυασμό με έμπρακτο ενδιαφέρον σε όλους τους τομείς.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86

    Smile

    Quote Originally Posted by κλεο View Post
    γεια σας..! :)) το προβλημα μου,ειναι οτι πολλες φορες νιωθω μοναξια.αν και οταν ειμαι με παρεα,ειμαι τις περισσοτερες φορες χαρουμενη,κανω πλακα,υποτιθεται οτι ειμαι η ψυχη της παρεας..τουλαχιστον ετσι μου λενε.ομως οταν ειμαι μονη μου νιωθω πως δεν ενδιαφερεται κανεις για εμενα.υπαρχουν οι φιλοι και η οικογενεια μου, που με αγαπανε..αν και το ξερω αυτο,συνεχως σκεφτομαι ποσο μονη ειμαι.ισως να φταιει το γεγονος οτι ειμαι σε μια ξενη πολη,και δεν εχω ταιριαξει με κανεναν.αυτες οι σκεψεις σχετικα με την μοναξια,κατα κυριο λογο νομιζω οτι οφειλονται στο οτι εδω και 2 χρονια δεν ειμαι με καποιον,και οτι εχω καιρο να ερωτευτω..βλεπω τους αλλους ευτυχισμενους και εγω ειμαι μονη μου παντα..!οσες φορες πηγαινε να γινει κατι,καταλαβαινα πως το μονο που ζητουσαν καποια ατομα ειναι το σεξ..και δεν το σκεφτομαι ετσι γιατι δεν εχω κανει,κατι που το ψιλοεχω κομπλεξ γιατι πλεον μια κοπελα στην ηλικια μου,ειναι περιεργο να μην το εχει κανει.απλα φαινεται απο τα λεγομενα και τις κινησεις του αλλου..εγω δεν θελω μονο αυτο..θελω να υπαρχει αμοιβαιο ενδιαφερον,εμπιστοσυνη,και εννοειται αγαπη!οταν δε,ακουω το ολες οι γυναικες ειναι εκεινο και ειναι το αλλο,λογικο δεν ειναι να εκνευριζομαι;και δεν ειμαι η μονη που τα ζηταει αυτα προφανως..οπως δεν εχουν ολοι οι αντρες την κοσμοθεωρια που ανεφερα πριν.δεν ξερω καν αν βγαζουν νοημα αυτα που λεω..!!τι φταις και εσυ που τα διαβαζεις..! αλλα ειμαι σε αυτη τη φαση της "μοναξιας" ,που δεν εχω σε ποιον να μιλησω..παιζει να εχω μεινει με τα μυαλα της εφηβειας.αρκετες φορες τσακωνομαι με φιλους μου,χωρις λογο!απλα και μονο για να τσακωθω..νιωθω πως εχω πολλη αγαπη να δωσω,αλλα δεν εχω σε ποιον!εδω που τα λεμε,υπαρχουν αλλα σοβαροτερα προβληματα,και εγω καθομαι και σκεφτομαι ο,τι να'ναι!ειναι δυνατον;
    Εχω περασει ακριβως το ιδιο. Σπουδαζω και εγω σ αλλη πολη και αισθανομαι τη μοναξια που λες σε θεματα φιλιας τουλαχιστον. Στη δικη μου περιπτωση βεβαια εχουν συμβει και καποια θεματα με τους φιλους που ειχα κανει εδω και νιωθω ετσι. Σχετικα με τα ερωτικα τωρα. Οταν ειχα ερθει εδω δεν ειχα κανει ουτε εγω σεξ. Ειχα αναπτυξει και εγω καποιες σχεσεις εδω αν μοπρω να τις πω ετσι. Βασικα με πλησιαζαν με σκοπο το σεξ. Καποιοι ειχαν την ωριμοτητα να μου το πουν εξαρχης και ετσι εφευγα πρωτη. Καποιοι με παραμυθιαζαν και οταν εβλεπαν οτι δε τους 'καθομουν' εφευγαν και εμενα μονη. Απο παντα κοιτουσα την εξωτερικη εμφανιση και πιστευω οτι ειναι λογικο αφου ειμαι μολις 20 (σε λιγες μερες θα γινω). Το φιλο μου τον γνωρισα εδω . Μπορει να μην ανταποκρινεται στα στανταρ μου (μιλωνατας για την εξωτερικη εμφανιση τουλαχιστον) αλλα με αγαπαει και Κυριως δε με πιεσε ποτε για τιποτα. Το σεξ ηρθε απο μονο του σιγα σιγα. Βεβαια μεσολαβησε ενα μεγαλο διαστημα που εκατσα μονη μου ηρεμισα. Αυτο που θελω να σου πω ειναι να μην αγχωνεσαι. Δεν εχεις κανει σεξ και τι μ αυτο. Τι αν θα κανεις τωρα τι σε 1 2 3 χρονια. Οποτε αισθανθεις εσυ ετοιμη.Και οποτε θα βρεθει αυτος που θα σε κανει να νιωσεις ετοιμη. Μη το σκεφτεσαι. Θα ερθει απο κει που δε το περιμενεις. Και θα εισαι μια χαρα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43
  2. ΜΟΝΑΞΙΑ
    By alekos123 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 55
    Last Post: 28-07-2011, 14:26
  3. μοναξια
    By lenaki__ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-2010, 15:19
  4. μοναξιά
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 30-05-2009, 13:16
  5. ΜΟΝΑΞΙΑ
    By stefanos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 21-07-2008, 15:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •