Botox κατα ιδρώτα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850

    Botox κατα ιδρώτα...

    Εχω ακούσει (δεν ξερω αν αληθευει) οτι αν κανεις μπότοξ σταματαει σε μεγαλο ποσοστο ο ιδρώτας στο μερος που θα το κανεις. Καπου μια ειχε γραψει ειχε προβλημα με τη μασχαλη της ιδρωνε πολυ και εκανε μποτοξ και κατα μεγαλο ποσοστο σταματησε ο ιδρωτας. Εγω εχω σοβαρό προβλημα με τον ιδρωτα του μετωπου απο κρισεις πανικου. Οταν παθαινω κριση πλημμυριζω στον ιδρωτα και το θεαμα δεν ειναι οτι το καλύτερο. Θελω να απαλλαγω από αυτό. Τα ηρεμιστικα και τα φαρμακα που παιρνω ειναι μια ασπίδα προστασιας αλλα θελω το κατι παραπανω. Δεν εχω ξεμπερδεψει με τις κρισεις πανικου τελειως αρα τα φαρμακα απο μονα τους δεν αρκούν. Σκεφτομουν να κιανω μποτοξ στο μετωπο λοιπόν. Οχι για να διωξω τις ρυτιδες ουτε που με απασχολει δεν εχω κιόλας ειμαι ακομα 25 αλλα να διώξω τον ιδρώτα που με βασανιζει. Δηλαδη ακομα και αν με πιασει κριση να μην ιδρωνω στο μετωπο. Γινεται αυτο? Ειναι ασφαλες το μπότοξ? Ποσο κοστιζει και που το κανουν? Ευχαριστώ. :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Μπότοξ για κρίσεις πανικού λολ?



    Άσε τα μπότοξ και τα λίφτινγκ και κάνε κάποια ψυχοθεραπεία να απαλαγείς απο τις κρίσεις altogether son.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    κανω ψυχοθεραπεια και παιρνω φαρμακα εδω και χρονια. Εχω βελτιωθει αλλα οχι απαλλαγει απο τις κρισεις πανικού. Αν σταματαει λοιπόν τον ιδρωτα θα μου ειναι ενα πολυ χρησιμο βοηθητικό όπλο στον αγώνα που κάνω. ;)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Αν κάνεις ψυχοθεραπεία και παίρνεις φάρμακα χρόνια συμαίνει ότι δεν κάνεις την σωστή ψυχοθεραπεία. Η ψυχοθεραπεία για κρίσεις πανικού είναι συγγεκριμένη και παίρνει κάποια sessions όχι χρόνια! Τι ψυχοθεραπεία κάνεις? Επίσης τα φάρμακα είναι για να λαμβάνονται κάποιο καιρό για να κατευνάσουν τα συμπτώματα όχι να λαμβάνονται για πάντα!


    Δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να κάνεις botox για να σταματήσει ο ιδρώτας, δηλαδη αν σταματήσει ο ιδρώτας τι κερδίζεις? Ότι δεν θα σε βλέπουν οι γύρω και έτσι θα κρύβεσαι? Δηλαδη και αν σε δουν να ιδρώνεις πολύ τι έγινε? Την προσδοκώμενη αξιολόγηση του περίγυρου φοβάσαι? Αν είναι αυτό τότε αυτό πρέπει και να δουλέψεις. Όχι να κάνεις botox lol. Κρύβωντας το πρόβλημα μάλιστα μπορεί να το ανατροφοδοτείς.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    φιλε μου απο θεωριες εχω ειλικρινα χορτασει. (και δεν το λεω με ειρωνικη διαθεση) Απο 16 χρονων που πρωτοπηγα σε ειδικο μεχρι τωρα το προβλημα παραμενει και εχω παει σε πολλους οχι 1 και 2... Εχω επίσης δοκιμασει διαφορα φαρμακα κατα καιρους... (οτι ο εκαστοτε εκρινε καλυτερο) Δεν με ενδιαφεριε να το δουλεψω αλλο... Το δουλευω τοσα χρονια και παραμενει ΑΛΥΤΟ. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν το μποτοξ σταματαει τον ιδρωτα? Μπορεις να απαντησεις σε αυτο. Αν οχι σε παρακαλω ασε το θεμα μου στην ησυχια του. Αν δεν το εχεις ζησει δεν ξερεις τι παει να πει και πως αισθανεσαι οταν το παθαινεις. Ποσο ασχημα... Εχω βαρεθει και θα δοκιμασω ακομα και μποτοξ για να το ξεφορτοθω και ας ακουγεται \"καπως\".

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by Winston_man
    φιλε μου απο θεωριες εχω ειλικρινα χορτασει. (και δεν το λεω με ειρωνικη διαθεση) Απο 16 χρονων που πρωτοπηγα σε ειδικο μεχρι τωρα το προβλημα παραμενει και εχω παει σε πολλους οχι 1 και 2... Εχω επίσης δοκιμασει διαφορα φαρμακα κατα καιρους... (οτι ο εκαστοτε εκρινε καλυτερο) Δεν με ενδιαφεριε να το δουλεψω αλλο... Το δουλευω τοσα χρονια και παραμενει ΑΛΥΤΟ. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν το μποτοξ σταματαει τον ιδρωτα? Μπορεις να απαντησεις σε αυτο. Αν οχι σε παρακαλω ασε το θεμα μου στην ησυχια του. Αν δεν το εχεις ζησει δεν ξερεις τι παει να πει και πως αισθανεσαι οταν το παθαινεις. Ποσο ασχημα... Εχω βαρεθει και θα δοκιμασω ακομα και μποτοξ για να το ξεφορτοθω και ας ακουγεται \"καπως\".

    Ναι το έχω ζήσει, το είχα για κάποια χρόνια, το ξεπέρασα (άσχετα όλα αυτά) και ακόμα δεν καταλαβαίνω πως θα βοηθήσει το botox.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Θα με κανει να κινουμε πιο ανετα. Δεν θα φοβαμαι μηπως ιδρωσω και γινω ρεζιλι των σκυλιών. Λογω αυτης της φοβιας ειμαι αυτη τη στιγμη τελειως απομονωμενος με μοναδικη συντροφια το πισι μου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Δεν το είχα ξανακούσει αυτό για τον ιδρώτα και το μπότοξ.Να σου πω την αλήθεια μου ακούγεται λίγο υπερβολικό.
    Winston έτσι κι αλλιώς στον πανικό αν σε πιάσει δεν φαίνεται μια γενικότερη νευρικότητα?Θέλω να πω δεν είναι μόνο ο ιδρώτας στο μέτωπο,έτσι δεν είναι?Αλλά ακόμη κι αν ιδρώνεις τόσο πολύ όπως λες,γιατί αυτό σε κάνει ρεζίλι?Δεν είναι τόσο τρομερό,μπορείς να πεις ότι σε πιάνει κάποιες φορές μια εσωτερική ζέστη χωρίς λόγο και ιδρώνεις.
    Πάντως το αν φαίνεται το μέτωπό σου ιδρωμένο μου φαίνεται λιγότερο σημαντικό από το πόσο υποφέρεις εσύ εκείνη τη στιγμή.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by Winston_man
    Θα με κανει να κινουμε πιο ανετα. Δεν θα φοβαμαι μηπως ιδρωσω και γινω ρεζιλι των σκυλιών. Λογω αυτης της φοβιας ειμαι αυτη τη στιγμη τελειως απομονωμενος με μοναδικη συντροφια το πισι μου.
    Λογω του ιδρωτα θα γινεις ρεζιλι; Το αν σε πιασει πανικος δεν θα φανει γενικοτερα απο τον τροπο που θα αντιδρας;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,628
    εγω παλι, δεν καταλαβαινω, αφου ο ανθρωπος επιμενει οτι θα τον ανακουφισει τοσο εστω το να απαλλαγει απο το συμπτωμα του ιδρωτα, γιατι να μη το κανει!!!!!!
    το εχω διαβασει κι εγω για το μποτοξ και τον ιδρωτα σε ειδικο αρθρο. μιλουσε βεβαια για την περιοχη της μασχαλης, αλλα μου φαινεται πολυ πιθανο να ισχυει και για αλλα σημεια.

    ειναι σχετικα ακινδυνο, εκτος απο τα γνωστα ποσοστα αλλεργιας υποθετω,και στην ηλικια που εισαι, χωρις ρυτιδες εκφρασης ακομα, θα γλυτωσεις τις ρυτιδες στο μελλον!!!!

    εγω ειμαι υπερ ανεπιφυλακτα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Δεν του ειπα να μην το κανει. απλα προσωπικα δεν βρισκω τον λογο
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    249
    Καλησπέρα

    Έχω την εντύπωση ότι μπορεί να μειωθεί ή να σταματήσει ο ιδρώτας τοπικά (δε γνωρίζω με ποιο τρόπο, ενδεχομένως αυτό που είχα δει να ήταν botox).

    Όμως, ο ιδρώτας είναι απαραίτητος για την ομοιόσταση του οργανισμού και φαντάζομαι ότι αν σταματήσει από κάπου θα βρει άλλη διέξοδο.

    Δλδ αν σταματήσει από το μέτωπο ίσως αυξηθεί αλλού με τα ίδια αποτελέσματα, έχοντας κάνει έτσι, ίσως, μια τρύπα στο νερό.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ. ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΠΩΣ Ο ΙΔΡΩΤΑΣ ΘΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙ ΑΛΛΗ ΔΙΕΞΟΔΟ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Το ξερω αυτο, αλλα το κυριο που με ενδιαφερει ειναι να σταματησει στο μετωπο.

    Ξερετε που κανουν μποτοξ και τι τιμες παιζουν?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ GOOGLE ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

    Υ.Γ. ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ Η ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ :)
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •