Ειμαστε χρονια μαζι,τον αγαπαω αλλα.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    5

    Ειμαστε χρονια μαζι,τον αγαπαω αλλα.....

    Γεια σας!Πραγματικα θελω τη βοηθεια σας γιατι πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.
    Εδω και 4 χρονια εχω μια σχεση!Ειμαι ερωτευμενη,τον αγαπαω παρα μα παρα πολυ και περναμε πολυ ωραια μαζι!
    Το θεμα ειναι οτι εγω απο καποιο σημειο και μετα ξεκινησα να κανω ονειρα για μας,για το μελλον ομως γκρεμιστηκαν δυστυχως γιατι ο συγκεκριμενος ανθρωπος δεν αντεχει καν να ακουει για κατι πιο σοβαρο.


    Μετα απο 4 χρονια δεν με σκεφτεται και δεν με συμπεριλαμβανει στο μελλον του,το μονο που μου λεει συνεχεια οποτε παω τη κουβεντα προς τα εκει ειναι οτι "ε και που ξερεις αμα χωρισουμε,αν βρω αλλη,αν βρεις αλλον" κ κατι τετοια.Μου ειπε οτι ουτε καν σκεφτεται για κατι πιο σοβαρο ακομα και αν μιλαμε για το μελλον.
    Δεν κανει κανενα ονειρο για μας και ταυτοχρονα εκοψε και ολα τα δικα μου ονειρα.



    Με στεναχωρει αφανταστα να μην μπορω να κανω ονειρα για μενα και τον ανθρωπο που αγαπαω τοσο πολυ,αν κ εκεινος με αγαπουσε το ιδιο δεν θα μας σκεφτοταν μαζι στο μελλον?Δεν μπορω να καταλαβω.


    Εγω ονειρευομαι οικογενεια μαζι του στο μελλον και αυτος τιποτα και να φανταστειτε οτι ακομα κ σε συζητηση που καναμε εγω του μιλαγα για το μελλον οχι για τωρα και μονο που δεν επαθε αλλεργια στο ακουσμα για τετοια πραγματα.


    Δεν ξερω τι να κανω πραγματικα.Τον λατρευω αλλα νιωθω οτι θα χασω απλα καποια χρονια μαζι του συμφωνα με αυτα που λεει.
    Ειμαι πολυ μπερδεμενη.Ενας αντρας που πραγματικα σ'αγαπαει και εισαι ξεχωριστη γι αυτον λογικα δεν θα σκεφτοταν το μελλον του μαζι σου και θα εκανε ονειρα για αυτη τη σχεση????Βοηθηστε με!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι δεν τον ρωτας για ποιους λογους το οραμα μιας κοινης πορειας στο μελλον, δεν αποτελει μια ελκυστικη προοπτικη γι αυτον? Γιατι για σενα ειναι απ οτι λες.
    Last edited by kerasi; 01-02-2013 at 04:04.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Γιατί προφανώς δεν είσαι αυτο που θέλει να παντρευτεί?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mary1 View Post
    ......


    Με στεναχωρει αφανταστα να μην μπορω να κανω ονειρα για μενα και τον ανθρωπο που αγαπαω τοσο πολυ,αν κ εκεινος με αγαπουσε το ιδιο δεν θα μας σκεφτοταν μαζι στο μελλον?Δεν μπορω να καταλαβω.


    Εγω ονειρευομαι οικογενεια μαζι του στο μελλον και αυτος τιποτα και να φανταστειτε οτι ακομα κ σε συζητηση που καναμε εγω του μιλαγα για το μελλον οχι για τωρα και μονο που δεν επαθε αλλεργια στο ακουσμα για τετοια πραγματα.


    Δεν ξερω τι να κανω πραγματικα.Τον λατρευω αλλα νιωθω οτι θα χασω απλα καποια χρονια μαζι του συμφωνα με αυτα που λεει.
    Ειμαι πολυ μπερδεμενη.Ενας αντρας που πραγματικα σ'αγαπαει και εισαι ξεχωριστη γι αυτον λογικα δεν θα σκεφτοταν το μελλον του μαζι σου και θα εκανε ονειρα για αυτη τη σχεση????Βοηθηστε με!
    ειμαι βεβαιη πως ΝΑΙ.
    ενας ανδρας που ειναι ερωτευμενος μαζι σου, βλεπει το μελλον του μαζι σου και κανει ονειρα που σε περιλαμβανουν.
    δεν ειναι απαραιτητο ομως να εχει τα ιδια ονειρα με εσενα για ενα "μελλον μαζι".
    αν ο γαμος και η οικογενεια ειτε με σενα ειτε με αλλη δεν ειναι στα σχεδια του, γιατι θα πρεπει να πεταει την σκουφια του οταν τα ακουει? μπορει να μιζεριαζει με τετοιες προτασεις και να κανει ονειρα για ταξιδια και καλοπεραση. μηπως ισχυει κατι τετοιο?

    νομιζω πως πρεπει πρωτα να ξεκαθαρισεις αν δεν σε βλεπει στο μελλον του γενικα, η αν τον απωθουν τα σχεδια περι οικογενειας. δεν ταυτιζονται παντα αυτα τα δυο.
    μπορει χωρις να το συνειδητοποιεις να εχεις γινει πιεστικη και γιαυτο να σου ξεκοβει την μελλοντικη συνυπαρξη. επειδη βλεπει οτι για εσενα η οικογενεια ειναι απαραιτητη.
    αν ησουν πιο χαλαρη, παλι τα ιδια θα σου ελεγε περι του κοινου σας μελλοντος?
    το αλλο ερωτημα ομως ειναι αν ΘΕΛΕΙΣ να εισαι πιο χαλαρη.
    αν η οικογενεια ειναι για εσενα ενας αυθυπαρκτος στοχος που δεν εχει να κανει με τον συντροφο αλλα πρεπει να επιτευχθει οπωσδηποτε με καποιον, τοτε οντως χανεις τον χρονο σου.
    αν ομως σε ενδιαφερει να ζεις αυτο που θελεις με τον ανθρωπο που λατρευεις ασχετως δημιουργιας οικογενειας, τοτε επικεντρωσου στην σχεση σου και οχι στο να επιβαλεις τετοιες σκεψεις.
    τι ηλικιες εχετε?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    5
    Οταν πηγαινω τη κουβεντα προς τα εκει μου λεει οτι ουτε καν το σκεφτεται,οτι "που ξερεις αν χωρισουμε,αν βρεις αλλον,αν βρω αλλη",οτι ειναι ακομα πιτσιρικας(ειναι 27),οταν του ευχονται σε αλλους γαμους "και στα δικα σου" αντιδραει λεγοντας " α πα πα πα μη λες τετοια" και διαφορα αλλα τετοια.

    Μου λεει οτι με αγαπαει αλλα "αυτο τι σημαινει οτι πρεπει να σε παντρευτω καποια στιγμη?", "εσυ οταν ξεκινησαμε σου υπεγραψα κανα συμβολαιο οτι θα παντρευτουμε η θα ειμαστε για παντα μαζι?",οτι με το που γνωριστηκαμε το ειχα προσχεδιασμενο να τον παντρευτω κ κατι τετοια.

    Μα καλα ποιος το σκεφτεται αυτο οταν ξεκιναει μια σχεση?Τι μου λεει κ τι καθομαι κ ακουω κ εγω βεβαια.

    Το θεμα ειναι εχει απλα μια φοβια για το θεμα του γαμου και θα αλλαξει σε καποια χρονια η πολυ απλα αφορα εμενα?
    Δεν νιωθει τοσο δυνατα συναισθηματα για μενα ωστε να κανει τετοια σχεδια..........ποιος ξερει

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ειμαι βεβαιη πως ΝΑΙ.
    ενας ανδρας που ειναι ερωτευμενος μαζι σου, βλεπει το μελλον του μαζι σου και κανει ονειρα που σε περιλαμβανουν.
    δεν ειναι απαραιτητο ομως να εχει τα ιδια ονειρα με εσενα για ενα "μελλον μαζι".
    αν ο γαμος και η οικογενεια ειτε με σενα ειτε με αλλη δεν ειναι στα σχεδια του, γιατι θα πρεπει να πεταει την σκουφια του οταν τα ακουει? μπορει να μιζεριαζει με τετοιες προτασεις και να κανει ονειρα για ταξιδια και καλοπεραση. μηπως ισχυει κατι τετοιο?

    νομιζω πως πρεπει πρωτα να ξεκαθαρισεις αν δεν σε βλεπει στο μελλον του γενικα, η αν τον απωθουν τα σχεδια περι οικογενειας. δεν ταυτιζονται παντα αυτα τα δυο.
    μπορει χωρις να το συνειδητοποιεις να εχεις γινει πιεστικη και γιαυτο να σου ξεκοβει την μελλοντικη συνυπαρξη. επειδη βλεπει οτι για εσενα η οικογενεια ειναι απαραιτητη.
    αν ησουν πιο χαλαρη, παλι τα ιδια θα σου ελεγε περι του κοινου σας μελλοντος?
    το αλλο ερωτημα ομως ειναι αν ΘΕΛΕΙΣ να εισαι πιο χαλαρη.
    αν η οικογενεια ειναι για εσενα ενας αυθυπαρκτος στοχος που δεν εχει να κανει με τον συντροφο αλλα πρεπει να επιτευχθει οπωσδηποτε με καποιον, τοτε οντως χανεις τον χρονο σου.
    αν ομως σε ενδιαφερει να ζεις αυτο που θελεις με τον ανθρωπο που λατρευεις ασχετως δημιουργιας οικογενειας, τοτε επικεντρωσου στην σχεση σου και οχι στο να επιβαλεις τετοιες σκεψεις.
    τι ηλικιες εχετε?

    Aυτος ειναι 27 και εγω 24.Πραγματικα δεν εχει ονειρα για μας για το μελλον οχι μονο οσον αφορα γαμους κ τετοια αλλα γενικα.
    Για το μελλον το μονο που σκεφτεται ειναι αν θα χωρισουμε,αν βρω αλλη,αν αν αν αν

    Πιεστικη δεν εχω γινει γιατι πραγματικα ουτε καν ευθεως δεν του εχω πει οτι εγω στο μελλον θα ηθελα κατι τετοιο,ολα αυτα τα εχω συζητησει με τροπο
    και χωρις να θελω να του απαιτησω κατι γιατι δεν θα ειχε και νοημα.

    Εγω οταν λεω οτι σκεφτομαι για οικογενεια μιλαω μελλοντικα(που ισως σημαινει και 4-5 χρονια μετα) και δεν ειναι στοχος μου με οποιονδηποτε αλλα τον αγαπαω
    και θα ηθελα να κανω κατι τετοιο μαζι του και δεν θελω να το κανω επειδη το επιβαλλει η κοινωνια κατα καποιο τροπο αλλα επειδη μ'αρεσουν και θελω να κανω παιδια
    μ'αρεσει η οικογενεια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    στο παρον πως λειτουργει?
    ειναι οσο κι εσυ σε αυτη την σχεση?
    ειναι παθιασμενος στο σεξ? ειναι καθημερινη η επαφη σας? σου μιλαει για την ικανοποιηση του απο την σχεση σας? αναζηταει συχνα την παρεα σου, την γνωμη σου? διεκδικει αποκλειστικοτητα? εχετε κοινες δραστηριοτητες?
    σου λεει ποσο του αρεσεις και ποσο καλα περναει μαζι σου? η σου φαινεται χαλαρος και χαμενος στο διαστημα?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στο παρον πως λειτουργει?
    ειναι οσο κι εσυ σε αυτη την σχεση?
    ειναι παθιασμενος στο σεξ? ειναι καθημερινη η επαφη σας? σου μιλαει για την ικανοποιηση του απο την σχεση σας? αναζηταει συχνα την παρεα σου, την γνωμη σου? διεκδικει αποκλειστικοτητα? εχετε κοινες δραστηριοτητες?
    σου λεει ποσο του αρεσεις και ποσο καλα περναει μαζι σου? η σου φαινεται χαλαρος και χαμενος στο διαστημα?

    Στο παρον ειναι μια χαρα!!!
    Ειμαστε καθε μερα μαζι,στο σεξουαλικο κομματι ειναι ολα τελεια(μετα απο 4 χρονια δεν εχει αλλαξει τιποτα,ειναι ισως και καλυτερα απο τις αρχες)
    Μου εχει πει αρκετες οτι δεν καταλαβε ποτε περασαν 4 χρονια.
    Νοιαζεται για μενα,για οτι μου συμβαινει και στεναχωριεται και αυτος αν εγω δεν ειμαι καλα.
    Περναμε ωραια μαζι,γελαμε πολυ.
    Το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν ειναι και πολυ ρομαντικος και δεν μου λεει σχεδον ποτε "Σ'αγαπαω" κ τετοια αλλα μου εχει πει οτι δεν θελει να το λεει συνεχεια γιατι
    ετσι κ αλλιως το ξερω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mary1 View Post
    Στο παρον ειναι μια χαρα!!!
    Ειμαστε καθε μερα μαζι,στο σεξουαλικο κομματι ειναι ολα τελεια(μετα απο 4 χρονια δεν εχει αλλαξει τιποτα,ειναι ισως και καλυτερα απο τις αρχες)
    Μου εχει πει αρκετες οτι δεν καταλαβε ποτε περασαν 4 χρονια.
    Νοιαζεται για μενα,για οτι μου συμβαινει και στεναχωριεται και αυτος αν εγω δεν ειμαι καλα.
    Περναμε ωραια μαζι,γελαμε πολυ.
    Το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν ειναι και πολυ ρομαντικος και δεν μου λεει σχεδον ποτε "Σ'αγαπαω" κ τετοια αλλα μου εχει πει οτι δεν θελει να το λεει συνεχεια γιατι
    ετσι κ αλλιως το ξερω.
    αν εισαι τοσο ικανοποιημενη τωρα, εγω δεν βλεπω γιατι προβληματιζεσαι τοσο και δημιουργεις θεμα στην σχεση σου χωρις να υπαρχει.
    στο μελλον πραγματικα δεν μπορεις να ξερεις τι θα συμβει. απο την μια μερια, αυτο που σου λεει ειναι απλα η πραγματικοτητα. κανεις δεν ξερει με ποιον θα ειναι σε 5 χρονια. ξερεις εσυ?
    απλα ενας ερωτευμενος ανθρωπος δεν το λεει και δεν το σκεφτεται καν γιατι ζει τον ερωτα του και ελπιζει να κρατησει "για παντα".
    ισως το μελλον το σκεφτεσαιε συ αρκετα και για τους δυο σας και στα λεει απο αντιδραση αυτα γιατι νοιωθει πιεση οποτε τα συζητας.
    αν θες την γνωμη μου ζησε την ομορφη σχεση σου οσο βρισκεται σε τοσο ψηλο επιπεδο κι αν ξεφουσκωσει, δες τοτε τι θα κανεις .
    εχεις πολυ χρονο μπροστα σου, ακομα κι αν θες οπωσδηποτε οικογενεια.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν εισαι τοσο ικανοποιημενη τωρα, εγω δεν βλεπω γιατι προβληματιζεσαι τοσο και δημιουργεις θεμα στην σχεση σου χωρις να υπαρχει.
    στο μελλον πραγματικα δεν μπορεις να ξερεις τι θα συμβει. απο την μια μερια, αυτο που σου λεει ειναι απλα η πραγματικοτητα. κανεις δεν ξερει με ποιον θα ειναι σε 5 χρονια. ξερεις εσυ?
    απλα ενας ερωτευμενος ανθρωπος δεν το λεει και δεν το σκεφτεται καν γιατι ζει τον ερωτα του και ελπιζει να κρατησει "για παντα".
    ισως το μελλον το σκεφτεσαιε συ αρκετα και για τους δυο σας και στα λεει απο αντιδραση αυτα γιατι νοιωθει πιεση οποτε τα συζητας.
    αν θες την γνωμη μου ζησε την ομορφη σχεση σου οσο βρισκεται σε τοσο ψηλο επιπεδο κι αν ξεφουσκωσει, δες τοτε τι θα κανεις .
    εχεις πολυ χρονο μπροστα σου, ακομα κι αν θες οπωσδηποτε οικογενεια.

    Εχεις δικιο!και εγω θελω πολυ να το ζησω!απλα μενω πολυ στο κομματι που λες κ εσυ
    "απλα ενας ερωτευμενος ανθρωπος δεν το λεει και δεν το σκεφτεται καν γιατι ζει τον ερωτα του και ελπιζει να κρατησει "για παντα".
    Εγω ας πουμε που ειμαι πολυ ερωτευμενη κ τον αγαπαω τρελα αν και κατα βαθος ξερω οτι οντως στο μελλον δεν ξερεις τι θα γινει
    δεν το σκεφτομαι καν κ το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θελω να κρατησει "για παντα" αν κ αυτο το για παντα ειναι σπανιο εως ανυπαρκτο αλλα
    εχεις την ελπιδα!
    Τι να πω...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Επομενως οι λογοι ειναι οτι μπορει στο μελλον να χωρισετε ή να βρειτε αλλους?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mary1 View Post
    Εχεις δικιο!και εγω θελω πολυ να το ζησω!απλα μενω πολυ στο κομματι που λες κ εσυ
    "απλα ενας ερωτευμενος ανθρωπος δεν το λεει και δεν το σκεφτεται καν γιατι ζει τον ερωτα του και ελπιζει να κρατησει "για παντα".
    Εγω ας πουμε που ειμαι πολυ ερωτευμενη κ τον αγαπαω τρελα αν και κατα βαθος ξερω οτι οντως στο μελλον δεν ξερεις τι θα γινει
    δεν το σκεφτομαι καν κ το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θελω να κρατησει "για παντα" αν κ αυτο το για παντα ειναι σπανιο εως ανυπαρκτο αλλα
    εχεις την ελπιδα!
    Τι να πω...
    το κομματι αυτο που κολλας , ειναι σημαντικο, δεν στο κρυβω...
    αλλα δεν ξερω ποσο σωστα αξιολογεις την πιεση που νοιωθει οταν αναφερεις γαμους και οικογενειες αν τυχον σε αγαπαει μεν, αλλα δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ σε τετοια φαση, ουτε με σενα ουτε με καμια η εχει και γαμοφοβια :ρ. αν μου λεγες οτι ειναι χλιαρος στην σχεση, η αλλοκοτος και απομακρος, θα σου ελεγα οτι δεν πολυγουσταρει και να φυγεις.
    εφοσον ειναι τοσο θερμος κι η σχεση τοσο ικανοποιητικη, μην τρωγεσαι με τα ρουχα σου και ζησε αυτο που εχεις, στα κοκκινα.
    αυτη ειναι η συμβουλη μου
    χαλαρωσε κι ισως αυτα που θα θελες ν ακουσεις στα πει ολα μαζεμενα και βρεθεις να ζεις μαζι του , απολυτα ευτυχισμενη ;)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by mary1 View Post
    Οταν πηγαινω τη κουβεντα προς τα εκει μου λεει οτι ουτε καν το σκεφτεται,οτι "που ξερεις αν χωρισουμε,αν βρεις αλλον,αν βρω αλλη",οτι ειναι ακομα πιτσιρικας(ειναι 27),οταν του ευχονται σε αλλους γαμους "και στα δικα σου" αντιδραει λεγοντας " α πα πα πα μη λες τετοια" και διαφορα αλλα τετοια.

    Μου λεει οτι με αγαπαει αλλα "αυτο τι σημαινει οτι πρεπει να σε παντρευτω καποια στιγμη?", "εσυ οταν ξεκινησαμε σου υπεγραψα κανα συμβολαιο οτι θα παντρευτουμε η θα ειμαστε για παντα μαζι?",οτι με το που γνωριστηκαμε το ειχα προσχεδιασμενο να τον παντρευτω κ κατι τετοια.

    Μα καλα ποιος το σκεφτεται αυτο οταν ξεκιναει μια σχεση?Τι μου λεει κ τι καθομαι κ ακουω κ εγω βεβαια.

    Το θεμα ειναι εχει απλα μια φοβια για το θεμα του γαμου και θα αλλαξει σε καποια χρονια η πολυ απλα αφορα εμενα?
    Δεν νιωθει τοσο δυνατα συναισθηματα για μενα ωστε να κανει τετοια σχεδια..........ποιος ξερει
    Δεν είναι απαραίτητο κάποιος που είναι ερωτευμένος να θέλει γάμο και οικογένεια. Αυτό δυστυχώς, δεν μπορείς να το ξέρεις με σιγουριά τώρα, όπως δεν ξέρεις αν κάποια στιγμή αλλάξει γνώμη. Μπορεί και να μην αλλάξει.
    Ούτε αυτός που δεν θέλει γάμο, έχει απαραίτητα κάποια φοβία. Μπορεί απλά να θέλει να ζήσει τη ζωή του διαφορετικά.
    Το λέω, γιατί είμαι από τους ανθρώπους που ποτέ δεν θέλησα να παντρευτώ και να κάνω οικογένεια, ασχέτως πόσο ερωτευμένη ήμουνα με κάποιον. Κανένας άντρας δεν με πίστεψε απόλυτα, όλοι νόμιζαν ότι απλώς δεν ήθελα να παντρευτώ αυτούς. Δεν είναι όμως έτσι. Απλά, για κάποιους ανθρώπους η κατάληξη μιας, ακόμη και πολύ καλής σχέσης, δεν είναι απαραίτητα ο γάμος.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    κοιτα κοπελια πρεπι να σκεφτεισ γτ αφου δε σκεφτεται το μελλον καθεται μαζι σου 4 χρονια;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Δεν τον θέλει αλλά ειναι μαζι του
    By Blue1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 70
    Last Post: 19-09-2012, 12:12
  2. Replies: 15
    Last Post: 05-02-2011, 21:43
  3. ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΑΖΙ
    By Mimi82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 29-08-2009, 16:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •