Φιλοι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Φιλοι?

  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86

    Φιλοι?

    Γεια σας το ονομα μου ειναι Ελεανα και σε λιγες μερες κλεινω τα 20. Ειμαι απο Θεσσαλονικη αλλα σπουδαζω σε αλλη πολη. Το προβλημα μου εχει να κανει με τους φιλους. Το πρωτο χρονο των σπουδων μου δεν πηγαινα πολυ συχνα στα μαθηματα με αποτελεσμα να μην αναπτυξω παρεες στο πανεπιστημιο. Εκανα παρεα παρολα αυτα με μια κοπελα με την οποια δεθηκαμε πολυ καθως και εκεινη δεν ειχε κανει παρεες. Το δευτερο χρονο και ενω ειχαμε γινει κολλητες αρχισαμε να κανουμε παρεα και με αλλα παιδια. Παντα ομως εβλεπα οτι οταν ελειπε αυτη εμενα με ειχαν στην απεξω. Οσες φορες κανονιζμε να βγουμε η να κανουμε κατι το μαθαινα παντα απο τη κολλητη μου. Δεν ειχα πει τιποτα μεχρι που εφτασε ο Δεκεμβριος και εμαθα οτι ηταν ολες μαζεμενες και δε μου ειχαν πει να παω ενω ηξεραν οτι ημουν στο σπιτι μονη καθως ο φιλος μου ηταν για δουλεια στη Λαμια. Την επομενη μερα ακολουθησε ενας μεγαλος καβγας με τη κολλητη μου και εφτασα σε σημειο να την διωξω απο το σπιτι καθως δεν αντεχα να μου λεει πως ολα αυτα ειναι του μυαλου μου. Καταλαβα οτι δεν επρεπε να της φερθω ετσι αλλα δεν μετανιωσα για αυτα που πιστευα. Το ιδιο βραδυ πηγα σπιτι της να της ζητησω συγνωμη αλλα το μονο που εκανε ειναι να με βριζει.Μπορει και να μου αξιζε. Για να μη τα πολυλογω μετα απο λιγες μερες εμαθα πως ημουν εγκυος και γυρισα στη Θεσ/νικη. Συναντησα τυχαια μια απο τις κοπελες που καναμε παρεα και πειδη ημουν τοσο χαλια της ειπα τι ειχε γινει. Στη συζητηση που ειχαμε της ξεφυγε και μου ειπε τι ισως οι αλλες κοπελες να με ζηλευουν για αυτο και με κρατανε στην απεξω. Ουσιαστικα μου επιβεβαιωσε οτι ολο αυτο δεν ηταν του μυαλου μου οπως μου ελεγε η κολλητη μου. Περα απο αυτο μου ειπε οτι θα με παιρνει τηλεφωνο καθε μερα και με εκανε να νιωσω οτι ενδιαφερεται πραγματικα. Εχουν περασει δυο μηνες απο τοτε και ουτε φωνη ουτε ακροαση. Βλεπω φωτογραφιες στο φβ που βγαινουν περνανε καλα λες και εγω δεν υπηρξα ποτε σε αυτη τη παρεα. Καθομαι ολη μερα μεσα στο σπιτι μου χωρις να κανω τιποτα αγκαλια με το λαπτοπ. Δε βγαινω εξω παρα μονο για να παρω τσιγαρα. Ο φιλος μου με παρακαλαει να κανουμε κατι μαζι για να ξεχαστω αλλα εγω τιποτα. Εκει περιμενω ποτε θα με παρουν τηλεφωνο. Και βασικα περιμενω ποτε θα με παρει η κοπελα που θεωρουσα κολλητη μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τα αλλα παιδια τα γνωρισες μεσω της κολλητης?
    Και σε ποιο μηνα εισαι?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Με το παιδι τι θα κανεις;

  4. #4
    Νομιζω το πιο σημαντικο σε ολη την φαση ειναι το παιδι. Εχεις βρει την λυση σε αυτο το θεμα?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86
    Εκανα εκτρωση πριν λιγο καιρο. Δε ξερω τι θα εκανα σε αλλες συνθηκες . Αν και νομιζω οτι παλι εκτωση θα εκανα

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τα αλλα παιδια τα γνωρισες μεσω της κολλητης?
    Και σε ποιο μηνα εισαι?
    Η κολλητη μου ηταν ενα χρονο μεγαλυτερη απο μενα. Τα παιδια τα γνωρισα απο αυτην γιατι η μια κοπελα εμενε στη πολυκατοικια της αλλα ολοι ειναι στο ιδιο ετος με μενα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δε νομιζω οτι σε ζηλευουν. Αυτοι δηλ γτ δε ζηλευοντε μεταξυ τους?
    Μπορει αυτοι μεταξυ τους να γνωριζονταν παραπανω και να μην ειχατε δεθει πολυ μαζι.
    Θελεις ομως να καταλαβεις απο αλλον αν οντως τρεχει κατι. Το θεμα ειναι εσυ η ιδια αν νιωθεις οτι δεν υπαρχει ουσια στη φιλια και αν βλεπεις εμπρακτα οτι δε δινουν πολυ σημαδια αλλα παντα με συνδετικο κρικο την κολλητη τοτε δε χρειαζεται να το παλευεις. Αν εισασταν πραγματικοι φιλοι δε θα γινονταν αυτα.
    Εκτρωση γιατι εκανες?

  8. #8
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Δε νομιζω οτι σε ζηλευουν. Αυτοι δηλ γτ δε ζηλευοντε μεταξυ τους?
    Μπορει αυτοι μεταξυ τους να γνωριζονταν παραπανω και να μην ειχατε δεθει πολυ μαζι.
    Θελεις ομως να καταλαβεις απο αλλον αν οντως τρεχει κατι. Το θεμα ειναι εσυ η ιδια αν νιωθεις οτι δεν υπαρχει ουσια στη φιλια και αν βλεπεις εμπρακτα οτι δε δινουν πολυ σημαδια αλλα παντα με συνδετικο κρικο την κολλητη τοτε δε χρειαζεται να το παλευεις. Αν εισασταν πραγματικοι φιλοι δε θα γινονταν αυτα.
    Εκτρωση γιατι εκανες?
    Γιατι σκεφτηκα οτι ειμαι μικρη γιατι εχω μπροστα μου τις σπουδες μου και αλλα ποσα πραγματα να ζησω. Γιατι δε ξερω αν θα ειμαι ερωτευμενη με το φιλο μου για να φερω αυτο το παιδι στο κοσμο γιατι θα προσθετα ενα ακομα βαρος στους γονεις μου γιατι γιατι γιατι. Ουτε για αυτα που σου λεω ειμαι σιγουρη. Σκεφτομαι πολλες φορες οτι μπορει να εκανα λαθος. Τι θα γινοταν αν το κρατουσα πως θα ημουν τωρα. Οσο για τα παιδια τι να σου πω ισως να εχεις δικιο αλλα παλι μεσα μου εχω πολλα ερωτηματικα. Γιατι τοση αδιαφορια τι τους εκανα? Δε μιλησα για κανεναν ασχημα δε τους εκανα τιποτα κακο. Γιατι αυτη η συμπεριφορα απεναντι μου?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οκ καταλαβα για την εκτρωση, ειναι θεμα με πολλες παραμετρους και ο καθενας πραττει οπως κρινει με βαση τα δεδομενα του τοτε.
    Ετσι απο περιεργεια να σε ρωτησω αφου δεν πηγαινες για μανα πως και εγινε? Δεν παιρνατε προφυλαξη?

    Για τους φιλους μπερδευεσαι στο εξης, οτι δεν ειναι απαραιτητο να κανεις κατι ασχημο στον αλλο για να μη συνεχισει τις επαφες.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86
    Παιρναμε συνεχεια αλλα μια φορα που δεν πηραμε εγινε το κακο αν μπορω να το πω ετσι. Μεσα μου δεν το εχω ξεπερασει το σκεφτομαι πολυ συχνα. Απλα ξερεις τι. Πιστευω οτι αν ημουν καλα ψυχολογικα θα μπορουσα να το ξεχασω να μη το σκεφτομαι τοσο συχνα.Θα ειχα τους φιλους μου να με στηριζουν θα ημουν και σε καλυτερη φαση με το φιλο μου. Τωρα ειμαι ολη μερα μεσα στο σπιτι γυρναει απο τη δουλεια των βλεπω λιγο και πεφτουμε για υπνο αυτο κανω καθε μερα. Με παρακαλαει να βγουμε εξω. Αλλα δε θελω. Δεν εχω πρεξη να ντυθω να βαφω να φτιαξω τα μαλλια μου οπως εκανα παλια και χαιρομουν που το εκανα. Δε κανω τιποτα ολη μερα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν καταλαβα αν εννοεις οτι εισαι down και σε μια αδρανεια λογω της εκτρωσης ή λογω οτι χαλασε η φιλια?
    Και με το φιλο σου μια χαρα δεν ειστε? Γιατι να υπαρχει προβλημα?

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86
    Και για τα δυο ειμαι χαλια απλα η εκτρωση εγινε παει τελειωσε. Ηταν επιλογη μου εκανα το σωστο η εκανα λαθος δε μπορω να γυρισω το χρονο πισω. Για τους φιλους ομως με απασχολει το γατι εγινε ολο αυτο. Εκανα εγω κατι λαθος και χαθηκαν ετσι, Και με το φιλο μου ολη αυτη η ψυχολογικη μου κατασταση επηρεαζει και τη σχεση μου. Ειναι 20 χρονων τελειωνει τη δουλεια του ερχεται στο σπιτι μου και με παρηγορει που κλαιω. Ποναει που με βλεπει ετσι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οκ καταλαβα. Ε οταν κανατε παρεα ολοι μαζι, εφοσον σε παιρνανε μονο οταν ηταν και η αλλη φιλη σου, δειχνει οτι δεν ειχε δεσει μεταξυ σας το γλυκο. Μετα ψυχρανθηκες και με την κολλητη οποτε παει. Για την κοπελα που μιλησες και ουτε κ αυτησου τηλεφωνησε, αν δεν εισασταν πολυ δεμενοι λογικο μου φαινεται. Μηπως επειδη ειχες αναγκη να κανεις φιλιες νομισες οτι εισαστε πραγματικοι φιλοι ενω ηταν απλα μια παρεα φοιτητικη και χαβαλετζιδικη? Νταξει νομιζω εφαγες τρελο κοκομπλοκο για να σε επηρεασει ετσι η ρηξη μιας φιλιας. Μαλλον στο μυαλο σου το χες φτιαξει πιο φαντεζυ απ οτι ηταν. Αλλωστε φαινοταν απο πριν αφου δε σε παιρνανε μονη σου αλλα παντα σε συνδυασμο με την κολλητη.
    Οταν τσακωθηκες στο σπιτι με την κολητη μονο οτι δε σε καλεσανε τοτε που ησουν μονη της ειπες?

  14. #14
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86
    Οχι της ειπα ακριβως τι πιστευω και της ειπα οτι αν ξερει αν ισχυει κατι τετοιο να μου το πει για να κανω κατι να τις προσεγγισω αλλα μου ελεγε πως λεω μαλακιες. Οκ για τους αλλους μπορει να εχεις και δικιο να μην ηταν κατι το ιδιαιτερο. Αλλα με τη κοπελα αυτη ειχαμε μοιραστει τα παντα. Της ειχα πει οσα δε τολμουσα να πω σε κανεναν. Την ειχα σαν αδελφη μου. Εκανα παρεα με τον αδελφο της ειχαμε παει μαζι διακοπες το καλοκαιρι μιλουσαμε συνεχεια ειχα γνωρισει τους γονεις της. Σκεψου οτι το μπαμπα της τον φωναζα μπαμπα Χρηστο. Ξερω εκανα λαθος που την εδιωξα απο το σπιτι αλλα το μετανιωσα της ζητησα συγνωμη και με εκανε σκουπιδι. Εκανα καποιες κινησεις να ξαναμιλησουμε . Την τελευταια φορα μου ειπε ναι και της ειπα οταν βρεις χρονο και θελεις να μου πεις. Ακομα με παιρνει. Και να σου πω και το αλλο. Επειδη ξερω οτι μεταξυ τους μιλουσαν. Το θεμα με την εκτρωση ειμαι σιγουρη οτι το εμαθε. Ουτε και αυτο δεν την εκανε να θελει να μου μιλησει να σκεφτει πως ειμαι. Και αν ημουν λιγο πονηρη θα μπορουσα να το χρησιμοποιησω ολο αυτο για να τη κανω να με συγχωρεσει και να με λυπηθει. Ομως δε το εκανα και δε το εκανα γιατι δε θελω τη λυπηση της.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απο που να το εμαθε η κολητη?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Φιλοι
    By Billaras in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-12-2012, 02:16
  2. Φίλοι φίδια...
    By Densoulew in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 9
    Last Post: 17-05-2011, 01:41
  3. Φίλοι φίλοι...καρδιοφίλοι...
    By Dexter in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 06-03-2009, 16:38
  4. Φίλοι...
    By Tinks24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 22-10-2008, 16:59
  5. Φίλοι
    By someone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 04-04-2008, 00:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •