Με βλεπει μοναχα σαν φιλο ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    8

    Με βλεπει μοναχα σαν φιλο ?

    Με περνει τηλ τουλαχιστον μια φορα την ημερα , Οταν ημαστε μαζι χαζογελαει συνεχεια , καθεται μαζι μου οταν ειμαι χωρις την παρεα μου , ομως οταν της ζητησα να βγουμε μου ειπε πως "" δεν ξερει "" .
    Α ναι και κατι ακομα καθως μιλαμε στο τηλεφωνο μερικες φορες μου λεει στο τελος "τα λεμε αυριο απο κοντα , φιλακια" ...
    Να παω να τις μιλήσω στα ισα ? Ολα ή Τιποτα ? ... Ή να αφησω τα πραγματα οπως ειναι ?

    *PS ειμαι 19-χρονος φοιτητης

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    44
    Μου θυμιζεις κατι που χα περασει και εγω..αλλα εγω εκανα την βλακεια και δεν μιλησα ποτε και ετσι σιγα σιγα περασα στο friendzone..(στην δικια μου περιπτωση βγαιναμε μονοι μας 2 εβδομαδες..περπαταγαμε χερι-χερι..καθοταν μαζι οταν ειμασταν πολλα ατομα παρεα μιλαγαμε καθε μερα,την πειραξε μια φορα που ειχα βγει με μια φιλη μου κλπ και δεν εκανα τιποτα)..εγω σου λεω ή να την κερδισεις σιγα σιγα(δειξτης το ενδιαφερον σου) ή προσπαθησε 1-2 φορες να την πεισεις να βγειτε(που πιστευω θα το πετυχεις)...και πες της το στα ισα τι νιωθεις..αμα τα αφησεις οπως ειναι θα βασανιζεσε..παντως να ξερεις υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σε γουσταρει..αλλα υπαρχει και μια πολυ μικρη πιθανοτητα να ναι απο τις κοπελες που πιστευουν εντονα στην φιλια μεταξυ αγοριων -κοριτσιων και απλα να περναει καλα μαζι σου..Αρα μιλα της για να μαθεις ;)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δε χρειαζεται να βγειτε ραντεβου. Οταν βρεθειτε απο κοντα που σου λεει, κανε κινηση. Τι εχεις να χασεις? Περιμενεις απ τη γκομενα να σου πει ελα να με πηδηξεις? Εμπαινε τζονυυυυυ....! Παρε και το κομματι....δωσε βαση στο ρεφρεν, αφιερωμενο!http://www.youtube.com/watch?v=bn0FaKPaBQk Διαφορετικα κατσε να περασεις την υπολοιπη ζωη με το ερωτημα πως σε βλεπει. Μην αγχωνεσαι, ξερουν και οι γυναικες οτι δεν υπαρχει αντρας που θα τις δει αμιγως φιλικα-αν ειναι βλεπισημες βεβαια-οποτε ορμα.
    Last edited by kerasi; 01-02-2013 at 23:36.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86
    Quote Originally Posted by Johnnis View Post
    Με περνει τηλ τουλαχιστον μια φορα την ημερα , Οταν ημαστε μαζι χαζογελαει συνεχεια , καθεται μαζι μου οταν ειμαι χωρις την παρεα μου , ομως οταν της ζητησα να βγουμε μου ειπε πως "" δεν ξερει "" .
    Α ναι και κατι ακομα καθως μιλαμε στο τηλεφωνο μερικες φορες μου λεει στο τελος "τα λεμε αυριο απο κοντα , φιλακια" ...
    Να παω να τις μιλήσω στα ισα ? Ολα ή Τιποτα ? ... Ή να αφησω τα πραγματα οπως ειναι ?

    *PS ειμαι 19-χρονος φοιτητης
    Εγω θα σου πω τι ειχε πεχτει με μενα χωρις να θελω να σε απογοητευσω. Λοιπον στη τριτη λυκειου εκανα παρεα με ενα παιδι. Το ειχα γνωρισει στη κατευθυνση. Απ' το πουθενα τωρα. Αν με ρωτουσες για τα προηγουμενα χρονια θα σου ελεγα οτι δε ξερω καν αν ηταν στο σχολειο μου. Σιγα σιγα δεθηκαμε πολυ. Μιλουσαμε καθε μερα στο σχολειο και ποσες ωρες στο τηλεφωνο βρισκομασταν αρκετα συχνα πηγαιναμε για καφε σινεμα ποτο ερχοταν σπιτι μου πηγαινα στο δικο του.Καποια στιγμη ενας κοινος μας φιλος μου ειπε οτι με γουσταρει . Εγω δε το πιστεψα. Ωσπου περασαν δυο χρονια για να μου ομολογησει τα συναισθηματα του λεγοντας μου ποσο ψυχοφθορο ειναι για αυτον να τα κρυβει τοσο καιρο μεσα του. Εγω ομως ποτε δεν ενοιωσα για αυτον κατι ερωτικο. Παντα τον εβλεπα σαν ενα καλο μου φιλο. Απο τοτε χαθηκαμε και μιλαμε πολυ σπανια. Αυτο που θελω να σου πω ειναι να τη πιασεις και να της μιλησεις. Να μη το κρατας μεσα σου και να σκεφτεσαι με θελει δε με θελει. Σ θελει ολα μια χαρα. Δε σε θελει σιγα τοσες υπαρχουν. Μιλα της γρηγορα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Johnnis View Post
    Με περνει τηλ τουλαχιστον μια φορα την ημερα , Οταν ημαστε μαζι χαζογελαει συνεχεια , καθεται μαζι μου οταν ειμαι χωρις την παρεα μου , ομως οταν της ζητησα να βγουμε μου ειπε πως "" δεν ξερει "" .
    Α ναι και κατι ακομα καθως μιλαμε στο τηλεφωνο μερικες φορες μου λεει στο τελος "τα λεμε αυριο απο κοντα , φιλακια" ...
    Να παω να τις μιλήσω στα ισα ? Ολα ή Τιποτα ? ... Ή να αφησω τα πραγματα οπως ειναι ?

    *PS ειμαι 19-χρονος φοιτητης
    εξαρταται απο τι αλλο συμβαινει στην ζωη της.
    μπορει να σε θελει αλλα να ειναι απειρη και να δισταζει. ειχε αλλες σχεσεις? την απασχολει κατι αλλο ερωτικα μηπως? γιατι στην τελευταια περιπτωση μπορει απλα να σε παιζει και να περναει την ωρα της.
    σε ολες τις περιπτωσεις, αντι να ταλαιπωρεισαι, εσυ μιλα της κι ασε σε αυτην το μπαλακι να αποφασισει αν θελει η δεν θελει γιατι τωρα την διευκολυνεις να το τραβαει κι εσυ αναρωτιεσαι.

Similar Threads

  1. τιποτα σημαντικο ζω μοναχα εν λευκω...........
    By melina20 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 08-12-2012, 12:06
  2. Με βλέπει φιλικά - Χρειαζομαι βοήθεια!
    By zaad in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 26-06-2010, 21:13
  3. ποιος βλεπει πολεμο των αστρων
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 12-04-2010, 00:42
  4. το παιδι μου βλεπει εφιαλτες?
    By Παστελι in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 06-09-2009, 12:57
  5. Με βλέπει φιλικά?Αν ναι,τι γίνεται τότε?
    By kostthes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 06-02-2008, 01:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •