ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ:



Αξιότιμα μέλη της κοινότητας, φίλες και φίλοι

Μία παράκληση.


Εάν ως σύνολο και ως από υποσύνολα, η ιστορία που διαφένετε στο θρεντ, σας πυροδωτεί να καλύψετε την ανάγκη να με ενημερώσετε το πόσο κακός είμαι, σε τι, και με, και ποιές προεκτάσεις, σας πληροφορώ πως δεν χρειάζεται να φθείρεστε και να δαπανάστε.

Αγνοήστε την κακότητα μου, μην επιτρέπετε ούτε την έστω μικρή ανεπαίσθητα αισθητική μόλυνση που προκαλείτε μέσα σας, όταν την βλέπετε επάνω μου και μέσα μου και την διαπιστώνετε, που αλήθεια είναι, κακότητα με τεράστια θηριώδη μορφή.

Μην φθείρεστε όμως και μην δαπανάστε άσκοπα. Είμαι απόλυτα ενημερωμένος, και από εσάς πριν από εσάς, και από τον τόπο που στέκεστε, αλλά έχω και το πλεονέκτημα της ευθείας σφαιρικής εσωτερικής ενημέρωσης.

Συνεπώς, δεν υπάρχει κανένας λόγος να δαπανάτε τα αξιόλογα και ακριβά ποιοτικά ανθρωπινά σας αισθητήρια σε άσκοπες ανώφελες κινήσεις.


Φρονώ πως στην αρχική μου παράκληση πρέπει να συμπληρώσω για να γίνει σαφέστερο, το έως τώρα σαφές, το εξής.

Από την ιστορία αυτήν και με κάθε της έκφανση που με συνδέει, ΕΧΩ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ.

Αφού πριν πρώτα, έχω βεβαιωθεί και επικυρώσει με επιχείρημα την ακυρότητα μου.

Άφησα όμως πίσω μου μία ελπίδα, έξω από εμένα. Που βέβαια, δυστυχώς, η πραγματικότητα δείχνει την σαθρότητα της ελπίδας μου αυτής.

Από την χαρακτηριστική ευκολία της ροπής μας και της ταύτισης μας προς το κακό.

Γιατί ευελπιστούσα πως με κάποιον τρόπο, πιθανόν, να διέκρινε κάποιος πέρα και έξω από εμένα, έστω μία μόνο μοναδική αγαθή αναγκαία σκοπιμότητα, η οποία θα τον προσανατόλιζε προς την κάλυψη της, αναγνωρίζοντας ποιο πρόσωπο αφορά, αφού φρόντισα για αυτό αναρτώντας το μουσικό βίντεο.




Δεν με πειράζει και ούτε ταράσσομαι από την αποκαλυπτόμενη κακότητα μου όπως αυτή εκφράζεται μέσα στην σαφήνεια και διαφάνεια της στο ρουν των θρεντ που διεγράφησαν.

Αντιθέτως. Είναι ευτάκτως καλοδεχούμενη.

Ένα μόνο μένει ανοικτό από εμένα, μόνο ένα, όλα τα άλλα είναι πλήρως καλυμμένα με την πρέπουσα συνειδητότητα και συναισθησία.

Αυτό που μένει ανοικτό και προκύπτει, είναι η δική σας ευθύνη, λαμβάνοντας φυσικά υπ' όψιν τις αρμόδιες αναλογίες, τώρα που έγινε σαφές ποιό πρόσωπο εμπλεκόταν σε όσα συντελέστηκαν και απορρέουν στα διεγραφέντα θρεντ.

Γεγονός άμεσα εξαρτημένο από την ευχέρεια της διακριτικής δεινότητας σας.




Και βέβαια μην ξεχάσω να πω, πως δεν αποποιούμε των ευθυνών μου, για κάθε μου στρέβλωση και κακοήθεια, που προξένησε βλάβη ψυχική και ηθική και κάθε άλλη στην προσωπικότητα και το κύρος, και στην εικόνα του προσώπου αυτού.

Που και είναι πλέον, οι ευθύνες μου αυτές, το μοναδικό που με συνδέουν με την υπόθεση.




Αυτά. Περισσότερα δεν έχω να σας πω. Ο καθένας ας λάβει τα μέτρα του από εδώ και πέρα.

Δεν πρόκειτε να ασχοληθώ με οτιδήποτε άλλο, και με κανέναν, εκτός σε ότι αφορά τις τελικές μου ευθύνες.

Όλα τα άλλα θα με αφήνουν παγερά αδιάφορο και αμέτοχο.




Καλή Φώτιση σε όλους μας.