Όνειρα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: Όνειρα...

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685

    Όνειρα...

    Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ δε ζω χωρίς να ονειρεύομαι. Όνειρα πολλά κατά τη διάρκεια της νύχτας αλλά και κατά τη διάρκεια της μέρας.
    Η αλήθεια βέβαια είναι ότι η ζωή μου δεν είναι ακριβώς όπως την ονειρευόμουν πιτσιρίκι..
    παρόλα αυτά εξακολουθώ να φαντάζομαι πράγματα και να σκέφτομαι τη ζωή μου κάπως αλλιώς.
    Για παράδειγμα το μεγάλο μου όνειρο ήταν πάντα να έχω ένα δικό μου μαγαζί, τύπου γαλλικό μπιστρό, όπου θα σερβίρω λαχταριστή σοκολάτα και γλυκάκια από τα χεράκια μου φυσικά...
    Μεγαλώνοντας, το έχω διανθίσει κάπως.. το μπιστρό θα είναι κάτι σαν πολυχώρος..θα φέρνω και ερασιτεχνικές μπάντες να κάνουν πρόβες και να παίζουν και μουσικούλα..επίσης θα υπάρχει και ένας χώρος για παιδικό κουκλοθέατρο και παραμύθια...και απ'έξω ένας κηπάκος με λουλούδια..
    Θα ήθελα να βρίσκεται σε κάποιο αιγαιοπελαγίτικο νησί ή σε κάποια από τις εξής πόλεις : Γιάννενα, Χανιά, Ρόδος, Κέρκυρα.
    Δίπλα μου θα είχα τον σύντροφό μου και τα αγαπημένα μου πρόσωπα και η ζωή μου θα ήταν υπέροχη.
    Εσείς έχετε κάποιο όνειρο για τη ζωή σας?
    Έχετε να μου προτείνετε κι άλλες ιδέες για το μαγαζί μου? (ψάχνω και όνομα επίσης!!)
    Α να μην ξεχάσω..την όλη ιδέα τη φαντάζομαι κάπως έτσι..

    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    (ψάχνω και όνομα επίσης!!)
    Endroit (le)

  3. #3
    Τι ομορφο ονειρο.....σου ευχομαι να γινει συντομα πραγματικοτητα!!Προτεινω Χανιαααα!!!!!

    Εγω ενα απο τα ονειρα μου το εκανα πραγματικοτητα πριν 16 χρονια....τον τελευταιο καιρο εχει γινει εφιαλτης....

    Επισης θα ηθελα ν ακλεισω τα ματια μου κ την αλλη μερα να ξυπνησω μ ενα χαμογελο στα χειλη.....να ξυπνησω με την αισθηση οτι εχω δει το ομορφοτερο ονειρο.... Λιβαδια.....Λουλουδια......φως. .... χαρα....ευτυχια.... Ποσο καιρο εχω να δω τετοιο ονειρο...... δεν μπορω να θυμηθω.......
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by πιεσμενη View Post
    Τι ομορφο ονειρο.....σου ευχομαι να γινει συντομα πραγματικοτητα!!Προτεινω Χανιαααα!!!!!

    Εγω ενα απο τα ονειρα μου το εκανα πραγματικοτητα πριν 16 χρονια....τον τελευταιο καιρο εχει γινει εφιαλτης....

    Επισης θα ηθελα ν ακλεισω τα ματια μου κ την αλλη μερα να ξυπνησω μ ενα χαμογελο στα χειλη.....να ξυπνησω με την αισθηση οτι εχω δει το ομορφοτερο ονειρο.... Λιβαδια.....Λουλουδια......φως. .... χαρα....ευτυχια.... Ποσο καιρο εχω να δω τετοιο ονειρο...... δεν μπορω να θυμηθω.......
    αν αρχίσεις και σκέφτεσαι όμορφα πράγματα πριν κοιμηθείς θα αρχίσεις να βλέπεις και όμορφα όνειρα..εγγυημένο αυτό που σου λέω :-)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by Seduction View Post
    Endroit (le)
    πολύ ουδέτερο ρε συ...άλλο, άλλο!!!
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  6. #6
    ..................
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ενδιαφερον θεμα. για ονομα προτεινω το sweet club (αφου ειπες θα εχει γλυκακια και θα παιζει μουσικη).

    το δικο μου ονειρο ειναι καπως παιδικο, γιαυτο θα σας παρακαλεσω να μη με κοροϊδεψετε. για ονειρο ζωης -το οποιο δε με βλεπω να το καταφερνω εκτος αν πεσω σε καμια μουρλη με παρομοια γουστα- εχω το να φυγω απ'την Ελλαδα και την Ευρωπη για παντα, και να παω να ζησω στην Ιαπωνια και συγκεκριμενα σε εκεινο το μερος οπου κατασκευαζουν και πουλανε βιντεοπαιχνιδια. ακομα κι αν δε φυγω με παρεα αλλα μονος, εκει γινεται χαμος κι εχει και γκοθικ λολιτες, απ'τις οποιες με μια θα ηθελα να συναψω σχεση και να παντρευτω και να κανω οικογενεια! να βρω και μια απλη δουλεια δινωντας ιδεες για βιντεοπαιχνιδια ή να ασχοληθω με κατι αλλο σχετικο με τη τεχνη (πχ να γυρισω δικια μου ταινια ή να φτιαξω συγκροτημα), και να βγαζω αρκετα λεφτα ετσι ωστε να ζω ηρεμα. δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο να πας εκει και να μεινεις και στη χωρα μονιμα, οποτε παραμενει ονειρο...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Like, like, liiiiike

    Πολλές μαγικές πραγματοποιήσιους ευχές και από μένα να το γευτείς το όνειρό σου,
    τόσο εσύ.. όσο μιαμ κι εμείς

    Μου άρεσαν ιδιαίτερα πολύ οι ιδέες που έχεις σχετικά με την παιδική γωνιά και τον κηπάκο..
    Γενικά, το φαντάστηκα το μέρος αυτό ως ένα πολύ πολύ ζεστό στέκι.

    Xεχε, κι επειδή ίσως να χρειαστείς και βοήθεια..
    μαζί με το βιογραφικό μου σου έχω ήδη στείλει και φωτό από την πάστα-φλώρα και το τσηζ κέηκ που έφτιαξα σήμερα στο πατρικό μου, (όπου και τα άφησα, εννοείται, γιατί προτιμώ να μην κυκλοφορούν πολλά αδέσποτα γλυκάκια μες το σπίτι μου )

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    in dream
    ή
    dreamer
    ή
    a peace of dream..
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    δεσποινίς Διαμάντω προσλαμβάνεστε!!!
    βέβαια τσηζκεικ και πάστα φλώρα εγώ δε βλέπω ακόμα....
    εννοείται ότι και εγώ δεν τα κρατάω στο σπίτι, τα στέλνω πεσκέσι σε φίλους και συγγενείς...!!
    Για ποιο πόστο ακριβώς ενδιαφέρεσαι? τι λες για υπεύθυνη της σοκολατερίας? θα σερβίρουμε σοκολάτες από όλο τον κόσμο...
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    in dream
    ή
    dreamer
    ή
    a peace of dream..
    dream corner? επειδή θα είναι γωνιακό το λέω...
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  12. #12
    Quote Originally Posted by void View Post
    δεσποινίς Διαμάντω προσλαμβάνεστε!!!
    βέβαια τσηζκεικ και πάστα φλώρα εγώ δε βλέπω ακόμα....
    εννοείται ότι και εγώ δεν τα κρατάω στο σπίτι, τα στέλνω πεσκέσι σε φίλους και συγγενείς...!!
    Για ποιο πόστο ακριβώς ενδιαφέρεσαι? τι λες για υπεύθυνη της σοκολατερίας? θα σερβίρουμε σοκολάτες από όλο τον κόσμο...
    Εχω κονε με Βελγιο!!!!!!!! Να κανω την αντιπροσωπο???
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Quote Originally Posted by void View Post
    δεσποινίς Διαμάντω προσλαμβάνεστε!!!
    βέβαια τσηζκεικ και πάστα φλώρα εγώ δε βλέπω ακόμα....
    εννοείται ότι και εγώ δεν τα κρατάω στο σπίτι, τα στέλνω πεσκέσι σε φίλους και συγγενείς...!!
    Για ποιο πόστο ακριβώς ενδιαφέρεσαι? τι λες για υπεύθυνη της σοκολατερίας? θα σερβίρουμε σοκολάτες από όλο τον κόσμο...
    Μέσα
    (θα δουλεύει και ο Johnny μαζί μας;;

    Χμμ.. θα μπορούσα να προσθέσω και καμιά μουσική νότα;;;
    και δεν εννοώ μόνο κάτι τέτοιο -->




    αλλά κάτι σαν αυτό..

    http://www.youtube.com/watch?v=bapO8qCaDyk

    ή και αυτό..

    http://www.youtube.com/watch?v=FT62G...eature=related

    ~ ~ ~

    Το όνομα το θέλεις στ' αγγλικά;

  14. #14
    βοιντ...παχυντικά όνειρα κάνεις....αλλά.....μετά την τελευταία σου περιπέτεια, μπορώ να φάω νοητά ακόμη και σουφλέ άμα είναι να χαμογελάσεις....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by πιεσμενη View Post
    Εχω κονε με Βελγιο!!!!!!!! Να κανω την αντιπροσωπο???
    ρε συ έχω ακούσει ότι και ο γνωστός λεωνίδας από το Βέλγιο τις φέρνει τις σοκολάτες...αααχχχχ
    στείλε μου κι εσύ ένα βιογραφικό για να είμαστε τυπικές και στην άλλη συνέταιρο :-)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΟΝΕΙΡΑ
    By weird in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 170
    Last Post: 13-05-2015, 14:47
  2. ονειρα
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 07-02-2010, 03:52
  3. Όνειρα
    By lllogan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 10-01-2010, 18:10
  4. ονειρα
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 18-04-2009, 01:59
  5. Όνειρα
    By frouto in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-2006, 17:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •