Die Anstalt - Online παιχνίδι για ψυχολογικές διαταραχές
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482

    Die Anstalt - Online παιχνίδι για ψυχολογικές διαταραχές

    Ελπίζω να σας αρέσει. Εγώ το θεωρώ το πιο τρυφερό παιχνίδι που έχω παίξει με τους πιο αξιολάτρευτους χαρακτήρες.

    Είστε σε ένα ψυχιατρείο και καλείστε να θεραπεύσετε 4 λούτρινα ζωάκια που πάσχουν από διαφορετικές ψυχολογικές διαταραχές. Το μονοπάτι θεραπείας που θα διαλέξετε για το καθένα για να το επιτύχετε θα είναι φυσικά διαφορετικό.

    http://www.parapluesch.de/

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πρεπει να πληρωσεις για να αγορασεις τον ασθενη? (διαλεξα το προβατακι)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Ε, δε χρειάζεται να πληρώσεις για παίξεις. Αυτό ισχύει μόνο αν θέλεις να σου στείλουν το λούτρινο ζωάκι στο σπίτι αληθινά.

    α, και αυτό το παιχνίδι δε χρειάζεται να αγχωθείτε να το τελειώσετε, απολαύστε την ιστορία πίσω από κάθε ζωάκι, δοκιμάστε διάφορες μεθόδους να δείτε αντιδράσεις. Κάποιες μπορεί να χρειάζεται να τις επαναλάβετε πολλές φορές.

    Στο μενού πάνω δεξιά υπάρχουν επιλογές για το αν θέλετε να αφήσετε κάποιο μήνυμα, να στείλετε κάποια κάρτα ή να αγοράσετε κάποιο ζωάκι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    εγω αρχικα τωρα λιγακι που το επαιξα ...πηρα τον υπεροχο υποπποταμακο και του προκαλεσα εξαρτηση απο το game boy η κακουργα....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Κι εγώ του ιπποπόταμου έχω αδυναμία. Ο ιπποπόταμος έχει αυτισμό, το κροκοδειλάκι παρανοϊκή ψύχωση και το πρόβατο διαταραχή πολλαπλής προσωπικότητας (αν και εγώ είχα άλλες ερμηνείες) . Για το φιδάκι δεν αναφέρει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    xexe.....για το προβατο θα ελεγα πωσ η μαστουρομενο ειναι η το εχουν τρελανει με φαρμακα....η χαζεμενο ειναι....μια και ενα βλεμα αγελαδασ το κατεχει :P.....
    ..το φιδακι...ελα μου ντε....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Athens
    Posts
    230
    ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ... ΘΕΡΑΠΕΥΣΑ ΤΟΝ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΟ.... ΘΕΡΑΠΕΥΣΑ ΤΟΝ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΟ..... ΠΩ ΠΩ ΠΟΣΟ ΧΑΡΗΚΑ... ΘΕΡΑΠΕΥΣΑ ΤΟΝ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΟ.... ΟΛΕ....

    YES YES YES.... YES YES YES....

    Πω πω παιδιά... δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο χάρηκα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    εμένα πάλι δεν μ άρεσε καθόλου( ε ναί λοιπόν)
    πλήρης αποτυχία σαν ψυχιατρο-ψυχολόγος :P:P
    Dum spiro spero (?)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Μπράβο ρε pappas10, άντε και στα υπόλοιπα τώρα που έχεις ρέντα.....λολ......

    ΑΑΑ να ρωτήσω.
    Δε με λέτε (και πάρτε το σοβαρά αυτό) υπάρχει περίπτωση να τα αυτοκτονήσω τα καημένα τα ζωάκια αντί να τα θεραπεύσω?

    ΥΓ κάλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουρογύρευε που λέγανε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Όχι, να αυτοκτονήσουν δεν υπάρχει περίπτωση. Αν προσέξετε στο πάνω μέρος της καρτέλας με τις θεραπείες υπάρχει μία μπάρα. Στην αρχή δείχνει ότι βρισκόμαστε στο 0 της θεραπείας. Κάθε φορά που κάνουμε μία θεραπεία που έχει θετική επίδραση ανεβαίνει η πράσινη μπάρα (μέχρι φυσικά να φτάσει το 100% που ο ασθενής θεραπεύεται) αν κάνουμε κάτι που έχει αρνητική επίδραση τότε η μπάρα μειώνεται. Μπορεί να φτάσει μέχρι το 0 άρα στην αρχική κατάσταση του ασθενούς, δεν έχει παρακάτω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κακως θα επρεπε να χειροτερευουν κιολας...θελω να βγαλω μια κακια πανω τους χεχεχε:evil
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    εεε.....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Προσπαθώ να θεραπεύσω το προβατάκι αλλά εδώ και ώρα το παιδεύω το καημένο,δεν το έχω θεραπεύσει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Κι εμένα το προβατάκι μου πήρε την περισσότερη ώρα. Πως πάει η μπάρα του; Βρίσκεσαι σε καλό δρόμο; Υπάρχει και η βοήθεια των σημειώσεων (εκεί που γράφει help) που ο γιατρός δίνει μια μικρή κατεύθυνση.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Α, και κάτι άλλο. Το ότι δε δούλεψε κάτι στην αρχή δε σημαίνει ότι δε θα δουλέψει στη συνέχεια. Το timing είναι σημαντικό. Και κάποιες θεραπείες χρειάζονται να επαναληφθούν.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •