ΔΕΧΤΗΚΑ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 166 to 180 of 203
  1. #166
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    ειναι παρα πολυ νωρις για να πω οτι εχει αλλαξει.....αλλα τον βλεπω μετα την τελευταια φορα που με χτυπησε (και που του ξεκαθαρισα οτι αν ξαναγινει δεν θα με ξαναδει) να προσπαθει....προσπαθει να με κανει να χαμογελαω....και το καταφερνει....μου φερεται ομορφα και ειναι πολυ τρυφερος....δεν θυμωνει με πραγματα που παλιοτερα θα εκανε σαν τρελος....και επιμενει στη σχεση μας....με θελει κοντα του....μου λεει συνεχεια πως το μονο που θελει ειναι να ειμαστε ΜΑΖΙ καλα.....
    αυτο εκανε και με μενα...ξαφνικα αλλαξε, προσπαθουσε να με κανει να χαμογελαω, μου φεροτανε ομορφα, ηταν παλι τρυφερος, δεν θυμωνε με πραγματα που παλιοτερα θα εκανε σαν τρελος..επεμενε στη σχεση..με ηθελε κοντα του...και αυτο που με ελεγε συνεχεια ηταν οτι ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ καλα.. 2 μηνες κρατησε αυτο και οταν ξεσπασε παλι πανω μου ΧΟΡΙΣ ΛΟΓΟ θα με εστελνε στο νοσοκομειο με αυτο το ξυλο που εφαγα!!!! ΔΕΝ ΠΡΟΚΙΤΕ να σταματησει αυτο..μονο διαλημματα θα υπαρξουνε...2 μηνες? 3? 4? αλλα καποια στιγμη θα ξαναγινει και το χειροτερο ειναι οτι το ξυλο θα γινει πιο σκληρο και πιο αρρωστο γιατι ξερει, οτι και να σου κανει εσυ δεν θα τον αφησεις.... φυγε μακρυα του και θυμησου πως εισουνα πριν τον γνωρησεις...πριν μπει στην ζωη σου μια χαρα επιβιωνες, αρα μπωρεις και τωρα χωρις αυτον... θα σε πεθανει αυτος, θα ζεις μαζι του και θα νιωθεις πεθαμενει..

  2. #167
    Απομακρύνσου όσο το δυνατό πιο ταχέως !Στη συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε αλληλουχία επιθετικότητος που θα βαίνει αυξανόμενη με το χρόνο.Το ότι τον αγαπάς δεν λέει τίποτα.Εδώ μιλάμε για άλλα πράγματα.Είναι θέμα σοβαρό.Ούτε τον εκδικήσε ούτε τίποτα.Απλώς απομακρύνεσαι από τον κίνδυνο.Μη το σκέφτεσαι και πολύ.Λογικά σκεπτόμαστε όταν δεν μπορούμε με το συναίσθημα να αποφασίσουμε.Πήγαινε σε ειδικό υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες απεμπλοκής.

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by stella85 View Post
    αυτο εκανε και με μενα...ξαφνικα αλλαξε, προσπαθουσε να με κανει να χαμογελαω, μου φεροτανε ομορφα, ηταν παλι τρυφερος, δεν θυμωνε με πραγματα που παλιοτερα θα εκανε σαν τρελος..επεμενε στη σχεση..με ηθελε κοντα του...και αυτο που με ελεγε συνεχεια ηταν οτι ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ καλα.. 2 μηνες κρατησε αυτο και οταν ξεσπασε παλι πανω μου ΧΟΡΙΣ ΛΟΓΟ θα με εστελνε στο νοσοκομειο με αυτο το ξυλο που εφαγα!!!! ΔΕΝ ΠΡΟΚΙΤΕ να σταματησει αυτο..μονο διαλημματα θα υπαρξουνε...2 μηνες? 3? 4? αλλα καποια στιγμη θα ξαναγινει και το χειροτερο ειναι οτι το ξυλο θα γινει πιο σκληρο και πιο αρρωστο γιατι ξερει, οτι και να σου κανει εσυ δεν θα τον αφησεις.... φυγε μακρυα του και θυμησου πως εισουνα πριν τον γνωρησεις...πριν μπει στην ζωη σου μια χαρα επιβιωνες, αρα μπωρεις και τωρα χωρις αυτον... θα σε πεθανει αυτος, θα ζεις μαζι του και θα νιωθεις πεθαμενει..
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ stella85....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΙΩΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΕΜΕΝΑ....ΕΧΕΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ....ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ....ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ.....

  4. #169
    Το θέμα έχει καταντήσει κουραστικό και γελοίο,με όλο το θάρρος κιόλας.Λες ότι έκανες θέμα όχι για να σε κρίνουμε,αλλά να σου δώσουμε συμβουλές και να βρούμε λύση...σου λέμε να τον πας σε κάποιο ειδικό,σου λέμε να τον παρατήσεις μια και καλή...κάτι άλλο υπάρχει; να φωνάξουμε την καλή νεραιδούλα και να τον κάνει άνθρωπο με λογική και αισθήματα περίπτωση δεν υπάρχει.Οπότε δεν έχεις και πολλές επιλογές,αφού όμως τίποτα από αυτά τα 2 δεν κάνεις,τι άλλο θες; απλά μην ξανά γράψεις στο θέμα σου γιατί δεν έχει καμία ουσία εμείς από εδώ δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε σε τίποτε άλλο,σε 12 σελίδες λέμε τα ίδια και τα ίδια,γραφικοί καταντήσαμε και εμείς και εσύ.Ελπίζω το νέο έτος να σου φέρει περισσότερο μυαλό και ευτυχία.

  5. #170
    Lonely , συγνώμη άμα γίνομαι αδιάκριτος αλλά οικογένεια δεν έχεις ? Είχες πει σε καποιο παλιότερο post οτι έχεις και εναν αδερφό , έχεις πει στην οικογένεια σου τίποτα? Ολοι οι άνθρωποι εδώ πέρα έχουμε τα όρια μας , αμας χρειαστείς βοήθεια στην χειρότερη περίπτωση δεν μπορούμε να τρέξουμε για να σε βοηθήσουμε , συνετό θα ήταν να πεις σε κάποιον κοντινό συγγενή τι γίνεται , αυτό που σου κάνει ο σύντροφός σου είναι έγκλημα και ειναι μια διαταραγμένη προσωπικότητα , είπαμε είναι ενα forum αλλα εγω προσωπικά δεν μπορώ να κάθομαι σταυρομένα τα χέρια .Πρέπει να έχεις και συ κάποιον γνωστό μια φίλη , πρέπει να τους πεις τι γίνεται να ενημερώσεις κάποιον έμπιστο να τρέξει όταν το χρειαστείς .Καμία οικογένεια δεν θα καθόταν με σταυρομένα τα χέρια πάνω στο θέμα , μάλλον δεν τους έχεις ενημερώσει και αυτό είναι οτι χειρότερη βλακεία μπορεί να έχεις κάνει , δεν είναι ντροπή οτι συμβαίνει , εγώ είμαι περήφανος για σένα μόνο και μόνο επειδή το έβγαλες απο μέσα σου ακόμα και σε ενα forum υποστίριξης αλλα έχει και τα όρια του .Δεν τον προστατεύεις με αυτό που κάνεις , ίσα ίσα χειροτερεύεις τα πράγματα εις βάρους σου , άμα τον αγαπούσες θα έχεις κάνει το βήμα να αναφερθεις σε κάποιο ειδικό για να αρχίσουν να αλλάζουν τα πράγματα , δεν πρόκειτε να αλλάξει κάτι έτσι . Άρχισε επιτέλους να μιλάς ! Δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα μόνη σου , μίλα στην οικογένεια σου !

  6. #171
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    κριμα αλλα κατι τέτοιες κοπελες που ανεχεστε να σας ξεφτιλιζουν , κατι τέτοιες ειστε που υπαρχουν αυτοι γτ. πολύ απλα εάν του εδηνες το μαχαιρι στο ποδαρακι του!!! η αμα του εφερνες καμια καρεκλα στο κεφαλι κι τον εδιωχνες!! η αν πηγαινες στην αστυνομια-το πιο λογικο- πολύ απλα δεν θα υπηρχαν κατι τέτοιοι τυποι!!
    από την φαση όμως που τον θελεις ακομα , τωτες παψε κι απολαυσε το!!

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    ...........................

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Το θέμα έχει καταντήσει κουραστικό και γελοίο,με όλο το θάρρος κιόλας.Λες ότι έκανες θέμα όχι για να σε κρίνουμε,αλλά να σου δώσουμε συμβουλές και να βρούμε λύση...σου λέμε να τον πας σε κάποιο ειδικό,σου λέμε να τον παρατήσεις μια και καλή...κάτι άλλο υπάρχει; να φωνάξουμε την καλή νεραιδούλα και να τον κάνει άνθρωπο με λογική και αισθήματα περίπτωση δεν υπάρχει.Οπότε δεν έχεις και πολλές επιλογές,αφού όμως τίποτα από αυτά τα 2 δεν κάνεις,τι άλλο θες; απλά μην ξανά γράψεις στο θέμα σου γιατί δεν έχει καμία ουσία εμείς από εδώ δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε σε τίποτε άλλο,σε 12 σελίδες λέμε τα ίδια και τα ίδια,γραφικοί καταντήσαμε και εμείς και εσύ.Ελπίζω το νέο έτος να σου φέρει περισσότερο μυαλό και ευτυχία.
    Quote Originally Posted by ΧωρίςΣκιά View Post
    Lonely , συγνώμη άμα γίνομαι αδιάκριτος αλλά οικογένεια δεν έχεις ? Είχες πει σε καποιο παλιότερο post οτι έχεις και εναν αδερφό , έχεις πει στην οικογένεια σου τίποτα? Ολοι οι άνθρωποι εδώ πέρα έχουμε τα όρια μας , αμας χρειαστείς βοήθεια στην χειρότερη περίπτωση δεν μπορούμε να τρέξουμε για να σε βοηθήσουμε , συνετό θα ήταν να πεις σε κάποιον κοντινό συγγενή τι γίνεται , αυτό που σου κάνει ο σύντροφός σου είναι έγκλημα και ειναι μια διαταραγμένη προσωπικότητα , είπαμε είναι ενα forum αλλα εγω προσωπικά δεν μπορώ να κάθομαι σταυρομένα τα χέρια .Πρέπει να έχεις και συ κάποιον γνωστό μια φίλη , πρέπει να τους πεις τι γίνεται να ενημερώσεις κάποιον έμπιστο να τρέξει όταν το χρειαστείς .Καμία οικογένεια δεν θα καθόταν με σταυρομένα τα χέρια πάνω στο θέμα , μάλλον δεν τους έχεις ενημερώσει και αυτό είναι οτι χειρότερη βλακεία μπορεί να έχεις κάνει , δεν είναι ντροπή οτι συμβαίνει , εγώ είμαι περήφανος για σένα μόνο και μόνο επειδή το έβγαλες απο μέσα σου ακόμα και σε ενα forum υποστίριξης αλλα έχει και τα όρια του .Δεν τον προστατεύεις με αυτό που κάνεις , ίσα ίσα χειροτερεύεις τα πράγματα εις βάρους σου , άμα τον αγαπούσες θα έχεις κάνει το βήμα να αναφερθεις σε κάποιο ειδικό για να αρχίσουν να αλλάζουν τα πράγματα , δεν πρόκειτε να αλλάξει κάτι έτσι . Άρχισε επιτέλους να μιλάς ! Δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα μόνη σου , μίλα στην οικογένεια σου !
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    κριμα αλλα κατι τέτοιες κοπελες που ανεχεστε να σας ξεφτιλιζουν , κατι τέτοιες ειστε που υπαρχουν αυτοι γτ. πολύ απλα εάν του εδηνες το μαχαιρι στο ποδαρακι του!!! η αμα του εφερνες καμια καρεκλα στο κεφαλι κι τον εδιωχνες!! η αν πηγαινες στην αστυνομια-το πιο λογικο- πολύ απλα δεν θα υπηρχαν κατι τέτοιοι τυποι!!
    από την φαση όμως που τον θελεις ακομα , τωτες παψε κι απολαυσε το!!
    ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ....ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΡΙΝΕΤΕ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΘΕΣΗ.....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΚΟΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΕΣΗ.....ΓΙΑΥΤΟ ΑΝΑΖΗΤΩ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΙΩΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΔΕΙΧΝΟΥΝ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ....ΖΗΤΗΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΑΤΕ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ 12 ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΥΓΝΩΜΗ....ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΟ ΣΕΛΙΔΩΝ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ...ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ....

  9. #174
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ....ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΡΙΝΕΤΕ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΘΕΣΗ.....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΚΟΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΕΣΗ.....ΓΙΑΥΤΟ ΑΝΑΖΗΤΩ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΙΩΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΔΕΙΧΝΟΥΝ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ....ΖΗΤΗΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΑΤΕ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ 12 ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΥΓΝΩΜΗ....ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΟ ΣΕΛΙΔΩΝ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ...ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ....
    Ποιος σε κρίνει; Θέλει κανείς εδώ μέσα το κακό σου; Είναι λογικό να ακούς αρνητικά σχόλια γιατί θέλουν να σου δείξουν την επικινδυνότητα της κατάστασης.Δηλαδή συγγνώμη κιόλας,αυτές που έχουν περάσει παρόμοια φάση τι θα σου πούνε; δεν θα σου δώσουν λύση γιατί φυσικά ο άνθρωπος που λες πως αγαπάς δεν θα αλλάξει.Κάθε φορά γράφεις ότι σου φέρεται γλυκά και προσπαθεί να σε κάνει ευτυχισμένη(αφότου βέβαια σε έχει σαπίσει στο ξύλο) και μετά από 1 το πολύ 2 μήνες μπαίνεις εδώ πέρα κλαίγοντας πάλι επειδή σε ξαναχτύπησε,το ότι δεν σε γνωρίζουμε δεν πάει να πει ότι δεν στεναχωριόμαστε όταν διαβάζουμε τι περνάς, αυτό θα μπορούσε να συμβεί σε οποιοδήποτε άτομο γνωστό μας.Πραγματικά όμως δεν μπορώ να καταλάβω τι βοήθεια θέλεις από εμάς.Θα πρωτοτυπήσω πάλι και θα πω ότι εσύ χρειάζεσαι περισσότερο να σε δει ψυχολόγος παρά το αγόρι σου.Για να κάθεσαι σημαίνει ότι σ'αρέσει η βίαιη συμπεριφορά που ασκεί πάνω σου.Τότε στην φάση με το μαχαίρι που κλειδώθηκες μέσα απορώ μετά πως δεν στο κάρφωσε..γιατί με την τόση αρρωστημένη ζήλεια του μπορεί να νόμιζε πως κρύβεις κανέναν άλλο μες το δωμάτιο.Πρόσεχε μόνο μη σε φορτώσει κανένα παιδί..!

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Ποιος σε κρίνει; Θέλει κανείς εδώ μέσα το κακό σου; Είναι λογικό να ακούς αρνητικά σχόλια γιατί θέλουν να σου δείξουν την επικινδυνότητα της κατάστασης.Δηλαδή συγγνώμη κιόλας,αυτές που έχουν περάσει παρόμοια φάση τι θα σου πούνε; δεν θα σου δώσουν λύση γιατί φυσικά ο άνθρωπος που λες πως αγαπάς δεν θα αλλάξει.Κάθε φορά γράφεις ότι σου φέρεται γλυκά και προσπαθεί να σε κάνει ευτυχισμένη(αφότου βέβαια σε έχει σαπίσει στο ξύλο) και μετά από 1 το πολύ 2 μήνες μπαίνεις εδώ πέρα κλαίγοντας πάλι επειδή σε ξαναχτύπησε,το ότι δεν σε γνωρίζουμε δεν πάει να πει ότι δεν στεναχωριόμαστε όταν διαβάζουμε τι περνάς, αυτό θα μπορούσε να συμβεί σε οποιοδήποτε άτομο γνωστό μας.Πραγματικά όμως δεν μπορώ να καταλάβω τι βοήθεια θέλεις από εμάς.Θα πρωτοτυπήσω πάλι και θα πω ότι εσύ χρειάζεσαι περισσότερο να σε δει ψυχολόγος παρά το αγόρι σου.Για να κάθεσαι σημαίνει ότι σ'αρέσει η βίαιη συμπεριφορά που ασκεί πάνω σου.Τότε στην φάση με το μαχαίρι που κλειδώθηκες μέσα απορώ μετά πως δεν στο κάρφωσε..γιατί με την τόση αρρωστημένη ζήλεια του μπορεί να νόμιζε πως κρύβεις κανέναν άλλο μες το δωμάτιο.Πρόσεχε μόνο μη σε φορτώσει κανένα παιδί..!
    ΜΠΑΙΝΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ....ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΩ ΕΓΩ....ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ....ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΕΔΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ....ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ....ΕΧΕΙ 2 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ....ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ...ΓΙΑΤΙ ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ....
    ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΙΩΝΩ...ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΖΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΙΛΑΤΕ ΜΕ ΑΠΟΤΟΜΟ ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΙΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΝΟΧΛΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ...ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΙΩΘΟΥΜΕ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΠΟΝΑΕΙ ΕΝΑ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΠΟΔΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ....ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.....
    ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ.......

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    302
    γεια σου lonely ο θεος να σε φωτισει γτ ως γνωστο ο θεος ειναι καλος κ τα κανε όλα τελεια -αλλα αν δεν σε βοηθησει θα ειναι απασχολημένος να μετραει τις τριχες καποιου κεφαλιου γτ ως γνωστο ο θεος ξερει μεχρι και ποσες τριχες εχει το κεφαλι μας!!!-οποτε συμπαθα τον

    -αυτά συμβαινουν σ ολη την ελλαδα -αλλα οι περισσοτερες που μενουν σε τέτοιες σχεσεις είναι αυτές που εχουν παιδια κ δεν μπορουν να παν αλλου
    -πολλες αντιφεμινιστικες οργανώσεις θα σε θελουν για σημαια τους-όπως κ πολλες άλλες γυναικες
    -δεν τα διαβασα όλα τα ποστ αλλα σκέφτομαι μηπως θεωρεις τον συντροφο σου σε καποιο τομεα "ανωτερο" από σενα (πχ μορφωση,εμφανιση,οικονομικ α κλπ)?ότι σου κανει χαρη που ειναι μαζι σου?κ γι αυτό δεν θες να τον αφησεις?ποιος ειναι ο κυριος λογος που θες να εισαι μαζι του?δλδ πιστευεις ότι απ ολους τους αντρες του κοσμου η αγαπη για σενα ειναι σ αυτόν?οτι σου ταξε η μοιρα αυτόν τον ανθρωπο-και κανεναν αλλον?? μηπως η αυτοπεποιθηση των 2 σας ειναι των ακρων?δλδ αυτος να πιστευει ότι ειναι ο μαγκας κι εσυ ότι δεν μπορεις να κανεις χωρις αυτόν ?
    -οσον αφορα το βιασμο-εχω διαβασει ότι υπαρχει περιπτωση το θυμα να ερωτευτεί τον βιαστη αλλα αυτή ειναι απειροελαχιστη
    εσυ βεβαια εισαι άλλη περιπτωση γτ τον γνωρίζεις το θυτη
    οπότε σε βλεπω μαλλον χλιαρη σ αυτό το θεμα -δλδ δεν το θεωρεις τοσο σοβαρο αρα η λεξη βιασμος παυει να εχει την λαικη σημασια που αυτόματα συνοδευται από οργη,μισος κ αηδια οποτε η λεξη χανει το νοημα της νομιζω στο παρων θεμα και φανταζομαι οι γυναικες που εχουν βιαστει θα συμφωνουν μ αυτό(και ισως ειναι κ λιγο εξοργισμένες)

    -κλεινοντας,το 30% των γυναικων στην ελλαδα υφισταται ενδοοικογενοιακη βια ,αρα μπορεις να παρηγοριεσαι ότι δεν εισαι η μονη
    επισης κατι που ξερω ότι πολλες διαφωνουν ριζικα αλλα ειναι αληθεια περα ως περα :μετα από την εποχη που ο αντρας εφτανε να ζητησει μια γυναικα απ τον πατερα της και μονο(που κι εκει υπηρχαν πολλες εξαιρέσεις),αυτή που επιλεγει ταιρι(διαλεχτεεε) ειναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ (ο αντρας ειναι ο "κυνηγος"(λεμε τωρα) αλλα πριν το κυνηγι παιρνει ΠΑΝΤΑ το ΟΚ και μετα το κυνηγι παλι παιρνει ΠΑΝΤΑ το ΟΚ).ακολουθως και ο γαμος ειναι κυριως θεληση της γυναικας .ετσι λοιπον οσα τραβανε οι γυναικες απ τους αντρες τους ειναι αποτέλεσμα αυτης της επιλογης τους

    -και κατι ψιλοασχετο :με τοσες ΜΚΟ που ανοιξανε στις "δανεικες" τις εποχές να μην αναρωτιομαστε που πηγαν τα δανεικα...

    και επισης κατι λιτο αφιερωμενο: σε μενα, στην θεματοθετρια,σ ολους τους φορουμιτες,σ ολη την ελλαδα, κ σ ολο τον κοσμο
    http://www.youtube.com/watch?v=01aezj94IAQ

  12. #177
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ο θεος να σε φωτισει γτ ως γνωστο ο θεος ειναι καλος κ τα κανε όλα τελεια -αλλα αν δεν σε βοηθησει θα ειναι απασχολημένος να μετραει τις τριχες καποιου κεφαλιου γτ ως γνωστο ο θεος ξερει μεχρι και ποσες τριχες εχει το κεφαλι μας!!!-οποτε συμπαθα τον
    ο θεος για να βοηθησει καπιον πρεπει να θελει κ ο ιδιος να βοηθηθει οταν για παραδειγμα μιλας σε καπιον για να τον βοηθησεις κ σου συμπεριφερετε σα να εισαι ορκισμενος εχθρος του κ σου λεει εσυ δε με καταλαβενεις μονο μια ομοια μου καταλαβενει σα να σου λεει ολοι εσεις ειστε οι κακοι κ εμεις τα θυματα ειναι σα να χανεις τα λογια σου.. υπαρχει κατι πολυ χειροτερο απο καπιον που κανει κακο στον εαυτο του κ δικαιολογει οσους του φαιρονται ασχημα κ αυτο ειναι να επιτηθετε σε οπιον παει να τον βοηθησει να τον αγνωει κ να αρνιται να τον ακουσει καν.

  13. #178
    Απο τη στιγμη που σηκωνει χερι ο αλλος πανω σου δεν αξιζει ουτε να τον φτυσεις.. αν μαλιστα αυτος που σηκωνει χερι ειναι αντρας και το θυμα γυναικα μιλαμε για τον πληρη ορισμο της δειλιας και αδυναμιας..

  14. #179
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by kalikantzaros View Post
    Απο τη στιγμη που σηκωνει χερι ο αλλος πανω σου δεν αξιζει ουτε να τον φτυσεις.. αν μαλιστα αυτος που σηκωνει χερι ειναι αντρας και το θυμα γυναικα μιλαμε για τον πληρη ορισμο της δειλιας και αδυναμιας..
    ..............................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 06-01-2014 at 02:33.

  15. #180
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    ΜΠΑΙΝΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ....ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΩ ΕΓΩ....ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ....ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΕΔΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ....ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ....ΕΧΕΙ 2 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ....ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ...ΓΙΑΤΙ ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ....
    ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΙΩΝΩ...ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΖΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΙΛΑΤΕ ΜΕ ΑΠΟΤΟΜΟ ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΙΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΝΟΧΛΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ...ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΙΩΘΟΥΜΕ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΠΟΝΑΕΙ ΕΝΑ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΠΟΔΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ....ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.....
    ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ.......

    Κοπέλα μου ξέρεις τι έχω περάσει εγώ; ξέρεις τι έχει περάσει ο καθένας από εδώ μέσα και δεν θέλει να το μοιραστεί; δεν είσαι σε θέση να το κρίνεις και ούτε ήρθαμε εδώ να αναλύσουμε τα δικά μας προβλήματα αλλά μιλάμε για σένα,εάν αυτό που κάνουμε το παίρνεις ως επίθεση τι να σου πω δηλαδή.Φυσικά και ενοχλούμαστε με την κακοποίηση,να την θαυμάζουμε μήπως; α ναι μόνο έτσι θα σε καταλάβουμε...!Μπράβο σου που επιμένεις σε αυτή την κακοποιητική και βίαιη σχέση,μπράβο σε εσένα και σε οποιαδήποτε άλλη επιμένει!Άξιες προς έπαινο.Λοιπόν οι επιλογές είναι δικές μας και όπως λένε ''αν δεν ταιριάζανε,δεν θα συμπεθεριάζανε'' αυτός σου αξίζει και με αυτόν είσαι.Ο καθένας την βρίσκει αλλιώς εμένα ας πούμε μ'αρέσει να μου φέρονται όμορφα και να με σέβονται,εσένα σ'αρέσει να τρως ξύλο ..δεν αρέσουν σε όλους τα ίδια πράγματα..οπότε ναι εδώ θα σε καταλάβω.Μην ξεχνάς να μας γράφεις νέα σου...

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast

Similar Threads

  1. Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση
    By Deleted20082014 in forum Κακοποίηση
    Replies: 40
    Last Post: 01-05-2013, 19:25
  2. Λεκτικη βια και καταριψη αξιων.
    By TheBlackPearl in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 16-01-2013, 23:18
  3. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 08:17
  4. Replies: 130
    Last Post: 03-05-2010, 02:05
  5. λεκτική βία
    By Helena in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2007, 17:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •