ΔΕΧΤΗΚΑ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast
Results 181 to 195 of 203
  1. #181
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Lonely, καταλαβαίνω ότι είναι πολύ δύσκολο να αφήσεις έναν άνθρωπο που λες ότι αγαπάς, όπως επίσης είναι πολύ δύσκολο να φύγουμε από σχέσεις συνεξάρτησης, ακόμα κι αν είναι απόλυτα δυσλειτουργικές ή και βλαπτικές. Όμως, πιστεύω ότι χρειάζεται να μετρήσεις και την γνώμη των ανθρώπων που αυτή τη στιγμή ΔΕΝ βρίσκονται σε μια ανάλογη κακοποιητική σχέση. Γιατί άραγε ΔΕΝ έχουν, ή δεν θέλουν, ή δεν δικαιολογούν έναν σύντροφο που τους δέρνει? Μήπως γιατί δεν έτυχε? Μήπως γιατί δεν αγάπησαν πολύ? Δεν νομίζω…

    Επίσης, λάβε υπόψη ότι δεν μαθαίνουμε μόνο μέσα από την προσωπική μας εμπειρία, αλλά και μέσα από την παρατήρηση. Πολλοί λοιπόν άνθρωποι που δεν έχουν οι ίδιοι φάει ξύλο, έχουν στον κύκλο τους ανθρώπους που κακοποιήθηκαν. Κι ακόμα, όταν δεν έχουμε έντονη συναισθηματική εμπλοκή, μπορούμε να δούμε τα πράγματα πιο καθαρά και λογικά. Επομένως όσο κι αν σε ‘κατανοούν’ οι άνθρωποι που βίωσαν ή βιώνουν το ίδιο, μην απαξιώνεις την άποψη, την κρίση, τη διαφορετική εμπειρία των υπόλοιπων.

    Εξάλλου υποτίθεται πως θα ήθελες να αλλάξεις κάτι, σωστά? Κι όμως είσαι ακινητοποιημένη. Ζεις σε έναν φαύλο κύκλο έχοντας απαρνηθεί τον έλεγχο της ζωής σου. Μια υγιής σχέση δεν εξαρτάται μόνο από το αν και πόσο θα ‘κρατηθεί’ να μη σηκώσει χέρι ο φίλος σου… αλλά και από το τι είσαι εσύ αποφασισμένη να κάνεις, πώς προστατεύεις τον εαυτό σου και πώς οδηγείς εσύ τη σχέση στο σημείο που θα ήθελες. Αν η δική σου συμμετοχή περιορίζεται στην ελπίδα, την αναμονή και όχι σε κάποιες καθοριστικές κινήσεις κι αποφάσεις, πώς θα αλλάξουν τα πράγματα?

    Υπάρχει αλήθεια κάποιο όριο στο πόσοι μήνες ‘πρέπει’ να περάσουν για να θεωρηθεί ‘δικαιολογημένο’ ένα χτύπημα? Γιατί μετράς το πόσοι μήνες έχουν περάσει από την τελευταία φορά? Και πόσες φορές είναι το όριο? Στα πόσα γλυκόλογα μετράς τη σωματική σου ακεραιότητα – πχ πέντε μήνες με γλυκόλογα θα είναι αρκετοί για να ‘αντέξεις’ τα χτυπήματα του μετά?

    Η κακοποίηση (και η ανοχή της) δεν είναι μέρος της αγάπης, είναι μέρος των πιο διαταραγμένων πτυχών του εαυτού μας. Απευθύνσου λοιπόν σε ανθρώπους που μπορούν να σε βοηθήσουν. Έχεις ποτέ μιλήσει με φορείς που ασχολούνται με τέτοια περιστατικά? Εκεί αναμφισβήτητα θα βρεις και έγκυρες απόψεις και σεβασμό στην εμπειρία σου, αλλά και γυναίκες που έχουν βιώσει το ίδιο και ξέφυγαν.

  2. #182
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Λονελη μην το κανεις. Δεν αλλαζουν αυτοι οι ανδρες. Θα μεγαλωσεις και θα ειστε μαζι μπορει να εχετε κανει και παιδια και θα σε βαραει για το παραμικρο. Τα συμπτωματα ειναι κλιμαξ προς μειζωνα. Στην αρχη ολα ειναι καλα, μετα σε βριζει που και που, σε βριζει συνεχεια, σε βαραει που και που και μετα θα σε βαραει συνεχεια. Καταγγειλε το το καθικι δεν σου αξιζει κατι τετοιο σε καμια γυναικα δεν αξιζει. Μην το κανεις η ενδοοικογενειακη βια ειναι ο,τι χειροτερο υπαρχει σημερα. Εσυ τον αγαπας αυτος ομως οχι γιατι εαν σε αγαπαγε δεν θα εκανε ο,τι κανει τωρα. Αυτο δεν ειναι αγαπη. Πηγαινε τον στην αστυνομια. Μην τον αφησεις καν και παει σε αλλη γυναικα. Ειναι επικυνδυνοι αυτοι οι ανδρες. Μην αφησεις να εξελιχθει αυτο το φαινομενο!
    ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΜΟΥ.

  3. #183
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    28
    κοπελια ειμαι παθον αυτης της καταστασης ξερω πως νιωθεις.μια φορα συνεβη στην ζωη μου με την σχεση που ειχα.ο λογος ηταν εμαθα πως πηγε βολτα με το αμαξι μια πρωην του.εσπασα το φβ της,μπηκα στο αμαξι με το λαπτοπ καλωντας και την πρωην του μπροστα ετσι για να τον ξεμπροστιασω.η πρωην του μου ειπε οτι δεν πηγανε ερωτικα βολτα και ολη την ωρα μιλουσαν για εμενα τι να λεει ομως εγω θολωσα.του πεταξα την συνομιλια τους στα μουτρα τον εβρισα τον ξεφτηλισα νεβριασε και αρχισε να μην παραδεχεται τπτ μποστα στην πρωην του ολα αυτα.με τα πολλα και τα λιγα του εριξα σφαλιαρα και ακολουθησε το οτι με χτυπησε.με χτυπησε τοσο που που αμεσως δημιουργηθηκαν μελανωματα στον στηθος και στον θωρακα και μου ειχε βγαλει ολο το δερμα.κατεβηκα εφυγα μεσα στα κλαματα και πηγα στην αστυνομια.ηθελα τοσο να τον καταγκειλω αλλα για κακη μου τυχη η καταγκελια εχει 100 ευρω και εγω σαν φοιτητρια ειχα ξεμεινει με 2 ευρω.οποτε βγηκα εξω απο το αστυνομικο τμημα και με περιμενε κατω απο το σπιτι μου και γυρναει και μου δινει 100 ευρω και μου λεει ντρεπομαι τοσο πολυ που θα σου δωσω εγω τα λεφτα για να μου κανεις καταγκελια.τα εχασα.τον παρατησα και πηγα σπιτι μου.ανοιξα το κιν μετα απο πολλες ωρες και διαβασα ενα μνμ αυτοκτονιας.τα παιξα δεν ειχα λεφτα για ταξι δεν ειχα κανεναν να με παει εκει και τον μονο που βρηκα με οχημα ηταν η πρωη του.την πηρα τηλ λοιπον και αρχισαμε να τον ψαχνουμε.ουρλιαζα στην ιδεα νομιζα οτι ειχε γινει και ειχε κλεισει το κινητο για αυτο τον λογο.ειχα γονατισει και ειχα σπαραξει απο το κλαμα δεν καταλαβαινα τι εκανα.τελικα με τα πολλα και τα λιγα εμφανιστηκε χαραματα και τον συνχωρεσα γτ μου ειπε αν δεν τον συνχωρεσω δεν ξερει τι θα γινει.ολα μελι γαλα μερικες μερες εκτοσ απο εμενα που κρυβομουνα για να κλαιω.ειχα καταρευσει με τον καιρο το ξεπερασα.και αρχισε να γυριζει ο τροχοοοοοοςςς.με το παραμικρο με χωριζε με το παραμικρο με εβριζε χωρις σοβαρους λογους του ελεγα σταματα πια ηρεμησε.ολο τον ανεχομουνα το βουλωνα ξανα και ξανα και εκανα σε ολα πισω.χωρισα τελικα ειχα πεθανει απο το κλαμα για 2 με 3 μηνες τωρα τα σκεφτομαι και λεω τι εκανα παναγια μου.ειμαι ευτυχισμενη που ξεμπλεξα.δεν υπαρχει πιο ομορφο πραγμα απο την ελευθερια σου και την ηρεμια σου εστω και αν εισαι μονη.αλλα καλυτερα μονη παρα δαρμενη.δεν προκειται να αλαξει ποτε στο υποσχομαι εγω που με τον καιρο εβλεπα εναν ολο και χειροτετο ανθρωπο απεναντι μου.φυγε οσο ειναι νωρις.

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by katerina1991 View Post
    κοπελια ειμαι παθον αυτης της καταστασης ξερω πως νιωθεις.μια φορα συνεβη στην ζωη μου με την σχεση που ειχα.ο λογος ηταν εμαθα πως πηγε βολτα με το αμαξι μια πρωην του.εσπασα το φβ της,μπηκα στο αμαξι με το λαπτοπ καλωντας και την πρωην του μπροστα ετσι για να τον ξεμπροστιασω.η πρωην του μου ειπε οτι δεν πηγανε ερωτικα βολτα και ολη την ωρα μιλουσαν για εμενα τι να λεει ομως εγω θολωσα.του πεταξα την συνομιλια τους στα μουτρα τον εβρισα τον ξεφτηλισα νεβριασε και αρχισε να μην παραδεχεται τπτ μποστα στην πρωην του ολα αυτα.με τα πολλα και τα λιγα του εριξα σφαλιαρα και ακολουθησε το οτι με χτυπησε.με χτυπησε τοσο που που αμεσως δημιουργηθηκαν μελανωματα στον στηθος και στον θωρακα και μου ειχε βγαλει ολο το δερμα.κατεβηκα εφυγα μεσα στα κλαματα και πηγα στην αστυνομια.ηθελα τοσο να τον καταγκειλω αλλα για κακη μου τυχη η καταγκελια εχει 100 ευρω και εγω σαν φοιτητρια ειχα ξεμεινει με 2 ευρω.οποτε βγηκα εξω απο το αστυνομικο τμημα και με περιμενε κατω απο το σπιτι μου και γυρναει και μου δινει 100 ευρω και μου λεει ντρεπομαι τοσο πολυ που θα σου δωσω εγω τα λεφτα για να μου κανεις καταγκελια.τα εχασα.τον παρατησα και πηγα σπιτι μου.ανοιξα το κιν μετα απο πολλες ωρες και διαβασα ενα μνμ αυτοκτονιας.τα παιξα δεν ειχα λεφτα για ταξι δεν ειχα κανεναν να με παει εκει και τον μονο που βρηκα με οχημα ηταν η πρωη του.την πηρα τηλ λοιπον και αρχισαμε να τον ψαχνουμε.ουρλιαζα στην ιδεα νομιζα οτι ειχε γινει και ειχε κλεισει το κινητο για αυτο τον λογο.ειχα γονατισει και ειχα σπαραξει απο το κλαμα δεν καταλαβαινα τι εκανα.τελικα με τα πολλα και τα λιγα εμφανιστηκε χαραματα και τον συνχωρεσα γτ μου ειπε αν δεν τον συνχωρεσω δεν ξερει τι θα γινει.ολα μελι γαλα μερικες μερες εκτοσ απο εμενα που κρυβομουνα για να κλαιω.ειχα καταρευσει με τον καιρο το ξεπερασα.και αρχισε να γυριζει ο τροχοοοοοοςςς.με το παραμικρο με χωριζε με το παραμικρο με εβριζε χωρις σοβαρους λογους του ελεγα σταματα πια ηρεμησε.ολο τον ανεχομουνα το βουλωνα ξανα και ξανα και εκανα σε ολα πισω.χωρισα τελικα ειχα πεθανει απο το κλαμα για 2 με 3 μηνες τωρα τα σκεφτομαι και λεω τι εκανα παναγια μου.ειμαι ευτυχισμενη που ξεμπλεξα.δεν υπαρχει πιο ομορφο πραγμα απο την ελευθερια σου και την ηρεμια σου εστω και αν εισαι μονη.αλλα καλυτερα μονη παρα δαρμενη.δεν προκειται να αλαξει ποτε στο υποσχομαι εγω που με τον καιρο εβλεπα εναν ολο και χειροτετο ανθρωπο απεναντι μου.φυγε οσο ειναι νωρις.
    Το θεμα ειναι οτι εγω βλεπω εναν ολο και καλυτερο ανθρωπο απεναντι μου....Βλεπω εναν ανθρωπο που επιτελους μου δινει αγαπη και ειναι διπλα μου....Με στηριζει και δειχνει με καθε τροπο οτι με θελει κοντα του....Δεν μετανιωνω που ειμαι μαζι του...Γιατι μια ακομα ευκαιρια του αξιζε....Η τελευταια βεβαια αλλα...Νομιζω οτι θα κρατησει....Ειναι πολυ γλυκος...Πολυ συναισθηματικος....Και ειλικρινα πιστευω οτι δεν θα με χτυπησει ποτε ξανα....Πιστευω πως αυτο το βασανιστηριο τελειωσε και τωρα ερχεται μονο ευτυχια....
    Ισως φαινομαι οτι ζω σε μια ροζ φουσκα....Νομιζω οτι ολα ειναι ροδινα και καποια στιγμη που θα σκασει η φουσκα θα βρεθω στα πατωματα....Αλλα πραγματικα....Πιστευω οτι δεν ισχυει αυτο....Πιστευω οτι ζω στη γη...Παταω στα ποδια μου και ειμαι αποφασισμενη για τη ζωη μου πιο πολυ απο ποτε....Πιστευω στις επιλογες μου....Πιστευω στον εαυτο μου....Πιστευω στον αντρα που ΑΓΑΠΑΩ!!!!!

  5. #185
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    28
    μακαρι στο ευχομαι ολοψυχα αλλα να ειναι η τελευταια ευκαιρια που θα του δωσεις...

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    lonely διαβασε ξανα αυτα που γραφει η marina κ συνετισου η μαλλον λογικεψου!
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  7. #187
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    lonely διαβασε ξανα αυτα που γραφει η marina κ συνετισου η μαλλον λογικεψου!
    για τα παντα εχει σημασια ο τροπος που τα λες μπορει πχ να πεις σε καπιον το πιο αυτονοητο πραγμα κ αυτος να σε αντιμετωπιζει σαν κατι αγνωστο κ μπορει να του το πεις με διαφορετικο τροπο κ να σε ακουσει

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    εγω μια φορα εφαγα χαστουκι και τελος πηρε τον μπουλο!! Αν περνας απο γενικο ελεγχο στο που εισαι και τι κανεις τι παππουτσι φορας θα ερθει και η στιγμη για το ξυλο μην βιαζεσαι να χαρεις!!!

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by katerina1991 View Post
    μακαρι στο ευχομαι ολοψυχα αλλα να ειναι η τελευταια ευκαιρια που θα του δωσεις...
    Κατερινα μου η τελευταια ευκαιρια ειναι...Το εχω υποσχεθει στον εαυτο μου...Και του το εχω ξεκαθαρισει....Και προφανως εχει καταλαβει οτι το εννοω....Τοσο καιρο τον ειχα αφησει να πιστευει πως θα ειμαι διπλα του οτι και αν μου κανει....Τωρα πια ξερει πως μονο οσο με αγαπαει εμπρακτα θα με εχει διπλα του....Μου μιλαει πλεον πολυ ομορφα....Δειχνει οτι με εκτιμαει....Και μου λεει πως θα κανει οτι περναει απο το χερι του για να ειμαστε ευτυχισμενοι μαζι....Γιατι μου λεει οτι με θεωρει ξεχωριστη....Λεει οτι δεν υπαρχει αλλη σαν εμενα...Και με θελει κοντα του.....Γι'αυτο λοιπον τον πιστευω....Γιατι και με τις πραξεις και με τα λογια του δειχνει οτι με αγαπαει....Και με προσεχει.....

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    lonely διαβασε ξανα αυτα που γραφει η marina κ συνετισου η μαλλον λογικεψου!
    Τα εχω διαβασει....Και εχω σκεφτει....Ξερω που παταω και που βρισκομαι......Και κανω αυτο που θεωρω σωστο οχι μονο με το μυαλο μου αλλα και με την καρδια μου.......

  11. #191
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    Τα εχω διαβασει....Και εχω σκεφτει....Ξερω που παταω και που βρισκομαι......Και κανω αυτο που θεωρω σωστο οχι μονο με το μυαλο μου αλλα και με την καρδια μου.......
    Οταν αφηνεις καποιον να βιαιοπραγει πανω σου,οχι δεν ξερεις τι ειναι σωστο επισης δεν ξερεις που πατας και που βρισκεσαι..!Μακαρι να αλλαξει αλλα η ιστορια σε τετοιες περιπτωσεις δεν εχει δειξει κατι τετοιο ποτε!Καποια στιγμη θα ξανακανεις το "λαθος" να τον εξαγριωσεις και θα σε ξυλοφορτωσει παλι με "αγαπη"..

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Οταν αφηνεις καποιον να βιαιοπραγει πανω σου,οχι δεν ξερεις τι ειναι σωστο επισης δεν ξερεις που πατας και που βρισκεσαι..!Μακαρι να αλλαξει αλλα η ιστορια σε τετοιες περιπτωσεις δεν εχει δειξει κατι τετοιο ποτε!Καποια στιγμη θα ξανακανεις το "λαθος" να τον εξαγριωσεις και θα σε ξυλοφορτωσει παλι με "αγαπη"..
    ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ... ΕΣΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΩ,ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΣΩΣΤΟ....
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.... ΕΧΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΕΝΑ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ... ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ....ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΟΥΜΕ ΗΡΕΜΑ....ΕΓΩ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΟΣΩΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ....ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΨΥΧΡΑΙΜΗ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΥΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΣΗΚΩΣΕΙ ΧΕΡΙ....ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ....ΜΕ ΒΟΥΤΗΞΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ ΜΟΝΟ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ....ΠΩΣ ΜΕ ΕΚΤΙΜΑΕΙ....ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ....ΠΩΣ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ.......ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ.....ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!!

  13. #193
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ... ΕΣΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΩ,ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΣΩΣΤΟ....
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.... ΕΧΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΕΝΑ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ... ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ....ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΟΥΜΕ ΗΡΕΜΑ....ΕΓΩ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΟΣΩΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ....ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΨΥΧΡΑΙΜΗ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΥΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΣΗΚΩΣΕΙ ΧΕΡΙ....ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ....ΜΕ ΒΟΥΤΗΞΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ ΜΟΝΟ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ....ΠΩΣ ΜΕ ΕΚΤΙΜΑΕΙ....ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ....ΠΩΣ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ.......ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ.....ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!!
    Εσυ ξερεις καλυτερα κοριτσι μου..Εγω μια γνωμη απλα πεταω.Μακαρι να ειναι οπως τα λες και να κρατησει ετσι..Αφου ετσι αγαπας,ετσι θα ειναι..Προσεχε ομως να μην κανεις καμια φορα τιποτα νευρακια ε?

    Δεν σε ειρωνευομαι πιστεψε με..

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ... ΕΣΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΩ,ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΣΩΣΤΟ....
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.... ΕΧΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΕΝΑ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ... ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ....ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΟΥΜΕ ΗΡΕΜΑ....ΕΓΩ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΟΣΩΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ....ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΨΥΧΡΑΙΜΗ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΥΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΣΗΚΩΣΕΙ ΧΕΡΙ....ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ....ΜΕ ΒΟΥΤΗΞΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ ΜΟΝΟ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ....ΠΩΣ ΜΕ ΕΚΤΙΜΑΕΙ....ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ....ΠΩΣ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ.......ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ.....ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!!
    Μοναδική δεν είσαι, αλλά σίγουρα δύσκολα θα βρει άλλη να τις τρώει και να είναι ευτυχισμένη, επειδή της λέει μερικά παραμυθάκια στο ενδιάμεσο.
    Με τις κλάψες μπορεί να γλιτώσεις και το ξύλο κανά δυο φορές ακόμη. Για παραπάνω δεν το κόβω.
    Και σιγά που πιστεύεις στον άντρα σου, με τον φόβο μην ξαναφάς ξύλο ζεις.
    Μόνο μην ξαναζητήσεις την συμβουλή μας όταν θα σε κάνει πάλι μαύρη, είναι ανώφελο.
    Καλή τύχη!

  15. #195
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Παιδια προσπαθω να καταλαβω οσο γινεται τις 2 κοπελες. Το θεμα ειναι πως τετοιοι ανδρες μενουν ατιμωρητοι και γυναικες υποφερουν. Ολο και περισσοτερες. Ναι μεν ειναι καλο μια γυναικα να ξεκοψει απο αυτα τα τερατα, διοτι προκειται περι τερατων, που οχι μονο δεν αγαπουν αλλα δεν αξιζουν ουτε να ζουν κατα την προσωπικη μου αποψη, και χρειαζεται υπερβολικο θαρρος για μια γυναικα να ξεκοψει, αλλα πρεπει να καταγγειλει κιολας τετοιες πραξεις. Λονελι πηγαινε στο αστυνομικο τμημα και κανε του καταγγελια δεν υπαρχει περιπτωση να σε ξανακουμπησει. Δεν σε αγαπαει Λονελι οποιος αγαπαει δεν χτυπαει φερεται τρυφερα και ωραια. Κριμα να αφηνουμε τετοιες συμπεριφορες. Το να κακοποιηται μια γυναικα δεν ειναι ντροπη για την ιδια, ειναι ντροπη για το καθαρμα που διαπρατει την κακοποιηση. Και ο μυθος που λενε τα κτηνη αυτα οτι δεν θα το ξανακανουν φυσικα και δεν ισχυει δηλαδη ειναι αποδεδειγμενο. Το θεμα λοιπον ειναι να ξεκοψει μια γυναικα αλλα να μην αφησει κιολας αυτον τον αντρα να βασανισει αλλες γυναικες! ΔΩΣΤΕ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΕΝΔΟΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΒΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!
    ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΜΟΥ.

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast

Similar Threads

  1. Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση
    By Deleted20082014 in forum Κακοποίηση
    Replies: 40
    Last Post: 01-05-2013, 18:25
  2. Λεκτικη βια και καταριψη αξιων.
    By TheBlackPearl in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 16-01-2013, 22:18
  3. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 07:17
  4. Replies: 130
    Last Post: 03-05-2010, 01:05
  5. λεκτική βία
    By Helena in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2007, 16:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •