ΔΕΧΤΗΚΑ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 203
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ,ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ,ΑΥΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΚΑΙ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΖΗΛΕΙΑ,ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΑΝΕΧΕΣΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ. ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΑΠ'ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΖΗΤΑΣ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΑΣ,ΟΠΟΤΕ Σ'ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΠΩ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΑΡΚΕΤΑ,ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΤΙΜΩΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗ ΣΟΥ ΥΓΕΙΑ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΕΙ ΠΩΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ,ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΤΑΙ ΕΤΣΙ, ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΥΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ. ΣΚΕΨΟΥ ΛΙΓΟ ΛΟΓΙΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΙΣ ΑΠ'ΑΥΤΟΝ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ Μ'ΕΣΕΝΑ. ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΕΣ,ΕΠΕΙΔΗ ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΙΑΤΕΘΕΙΜΕΝΗ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ, ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΔΗΛ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΙΟ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΥΤΙ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ ΣΠΙΤΙ. ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΦΥΓΕΙΣ Σ'ΑΥΤΑ 20-30 ΦΟΡΕΣ,ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΟΒΑΡΟ,ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΤΟΤΕ !!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κατσε να δεις επεισοδια 10ης Εντολης κ να δεις μετα για ποτε θα φυγεις τρεχοντας απο τον μαλακα .. Τοσα γινονται καθημερινα κ δυστυχως το κακο ειναι οτι ενω μπορεις να κανεις κατι για να ξεφυγεις, επιλεγεις (ασυνειδητα ισως) να μην το κανεις.. ομως τις συνεπειες εσυ τις υφιστασαι κ κανεις αλλος...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    ΕΜΕΙΝΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ..... ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ...... ΧΘΕΣ ΜΕ ΒΙΑΣΕ........................................ ......................

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ με marian_m!!Δεν ειναι μονο αυτος αρρωστος!!Εισαι και εσυ κοριτσι μου για να ανεχεσαι κατι τετοιο και να το εισπραττεις και ως αγαπη!!Τι δεν μπορεις να αφησεις ακριβως??Το ξυλο που ολο υποσχεται οτι θα σταματησει ή τον βιασμο που εγραψες παραπανω?ΞΥΠΝΑ!!Σου αρεσει να εισαι ενα μονιμο θυμα?Σου αρεσει αυτος ο ρολος?

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μπορεις πολυ απλα να μη του δινεις δικαιωματα. Απ οτι καταλαβα το θεμα ειναι η ζηλεια. Βρες τι τον ενοχλει και φροντισε το. Αμα κ τοτε κανει νουμερα οκ ειναι για τρελαδικο. Κανε μια δοκιμη ομως πρωτα. Ψυχολογοι δε χρειαζοντε για τη ζηλεια. Πρακτικα θα το φτιαξεις το θεμα. Κριμα να χαθει αυτη η αγαπη. Αλλωστε οποιος αγαπει παιδευει. Και φυσικα ζηλευει.
    Τρολλαρε μας κι'αλλο!!Θα το αντεξουμε!!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    ΕΜΕΙΝΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ..... ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ...... ΧΘΕΣ ΜΕ ΒΙΑΣΕ........................................ ......................
    Προσπαθω οσο μπορω με ηρεμο τροπο να σου δωσω να καταλαβεις τη σοβαροτητα κ την επικινδυνοτητα της καταστασης αλλα μαλλον δν παιρνεις απο λογια η κανεις οτι δν καταλαβαινεις η απλα εισαι μαζοχα.. μαλλον τα θελει κ εσενα ο κωλος σου... ολοι σ λεμε να φυγεις το συντομοτερο δυνατον, να ΦΥΓΕΙΣ κοπελα μου, κ εσυ καθεσαι με τον παπαρα κ τον "αγαπας" μη χεσω.. χτες σε βιασε, αυριο ξες τι θα σε κανει? θα σε σκοτωσει, κ ναι στο λεω ωμα μπας κ συνειδητοποιησεις με τι ατομο εχεις να κανεις, κ κανεις αυτο π επρεπε καιρο τωρα να κανεις, δλδ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    ΝΙΩΘΩ ΚΟΜΜΑΤΙΑ.................................. .

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    ΕΜΕΙΝΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ..... ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ...... ΧΘΕΣ ΜΕ ΒΙΑΣΕ........................................ ......................
    Lonely... Καλημέρα!!! Δε ξέρω αν διάβασες αυτό που σου είχα γράψει!!! Είμαι λίγο ταραγμένη με αυτό που μόλις διάβασα... ότι σε βίασε!!!!!!! Σε βίασε?????!!!!!! ότι σου έγραψα ότι περνούσε η θεία μου δηλαδή!!!!! Σε βίασε??? Κι εσύ? τον αγαπάς???? Δε θέλω να κρίνω ειλικρινά.. και θα προσπαθήσω να μείνω ψύχραιμη!!! Κορίτσι μου γλυκό... οποιοσδήποτε κάνει μια τέτοια πράξη.. δεν αξίζει ίχνος κατανόησης και αγαπης... Εμένα κάποτε που ενας πρώην πήγε με το ζόρι να μου κάνει κάτι, σου ορκίζομαι τον χτύπησα ξέρεις που... δε με ξαναενόχλησε ποτέ!!!! Δε με νοιάζει αν μπορεί να κάνει παιδιά!!! Αν εμένα με βίαζε.. πως θα προχωρούσα στη ζωή μου που ήμουν 17χρ??? Θα σου πω μια τελευταία ιστορία μπας κ ταρακουνηθείς!!! Διότι όλοι έχουμε τέτοιες ιστορίες!!! Μία φίλη.. πριν πολλά χρόνια είχε σχέση με κάποιον που τη μείωνε για αρχή... στη πορεία, τη χτυπούσε... εκείνη τον δικαιολογούσε διότι κ ο πατέρας του έκανε το ίδιο στη μάνα του οποτε ο καημένος(π@π@ρ@ς) είχε προβλήματα... της έκανε πρόταση γάμου, εκείνη ενθουσιάστηκε.. ότι θα άλλαζε... μένανε σπίτι του λίγο έξω από την Αθήνα... τη σταμάτησε από τη δουλειά, η γυναίκα του δεν επρεπε να δουλεύει... της είχε κόψει το σταθερό για να μην έχει επικοινωνία με τους δικούς της... Δεν είχε τότε κινητό... ξεκίνησαν οι πρώτες σφαλιάρες... χωρίς λόγο... επειδή ήταν άντρας βαρύς!!! μετά χειρότερο ξύλο και οι βιασμοί!!! Ξέρεις πότε αποφάσισε να το σκάσει στη κυριολεξία!!!!???!!!! Γιατί το έσκασε!!! όταν άρχισε να φέρνει κ φίλους του για να τη ΒΙΑΣΟΥΝ!!! το καταλαβαίνεις???!!!! και φυσικά δε περίμενε ότι αυτός που έλεγε ότι την αγαπούσε, που είχαν αρραβωνιαστεί και θα παντρευόντουσαν και αν δε το έσκαγε θα κανανε και προβληματικά παιδιά... ότι θα έφτανε μέχρι εκεί!!! Ο άρρωστος ψυχικά άνθρωπος χαρά μου, αυτός που σηκώνει χέρι, μιλάει άσχημα και φτάνει στο σημείο να βιάσει, δεν αλλάζει είναι άρρωστος!!!! Αυτή η κοπέλα που σου λέω, μετά απ' όλα αυτά... έπαθε κατάθλιψη βαριάς μορφής, έκανε πολλές απόπειρες αυτοκτονίας και πολλά άλλα.... Γιατί κουκλίτσα μου καταστρέφεις τη ζωή σου? Πιστεύεις ότι δε σου αξίζει κάτι καλύτερο? Πιστεύεις ότι είναι μοναδικός? Η ζωή σου είναι μοναδική, αν πιστεύεις ότι θα ζήσεις κ άλλη ζωή κάτσε να υποστείς τα ψυχολογικά του... Συγγνώμη αν είμαι επιθετική αλλά έχω ζήσει διάφορες καταστάσεις και ποτέ δε βγαίνει σε καλό!!! Αν βρεις κάποιον άλλο... πίστεψέ με, θα καταλάβεις τη διαφορά και θα δεις πως ζούσες!!! Ξεκινά να αγαπάς τον εαυτό σου πιο πολύ!!!
    Ρόδα είναι και γυρίζει... Εγώ φοβάμαι ότι όταν τη δω θα χαρώ και αυτή θα με πατήσει!!! :P

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι ομως λες σε βιασε λονλυ? Ζευγαρι εισαστε, φανταζομαι θα χετε πηδηχτει απειρες φορες. Τι εγινε τωρα? Εκεινος ειχε καβλες αλλα εσυ δεν?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γιατι ομως λες σε βιασε λονλυ? Ζευγαρι εισαστε, φανταζομαι θα χετε πηδηχτει απειρες φορες. Τι εγινε τωρα? Εκεινος ειχε καβλες αλλα εσυ δεν?

    Κερασι να σου κανω μια ερωτηση ??

    Εχεις να υποθεσουμε τωρα μια σχεση . Κια συ εχεις ορεξουλες, και η κοπελα σου δεν εχει(μεσα σε ολα αυτα υπαρχουν κ αλλα που προφανως δεν τα διαβασες παλι ) Παρολο που ειστε ζευγαρι Τι θα εκανες ??
    Θα την πιεζες να το κανει με το ζορι ,επειδη γουσταρες και ειχες καυλες εσυ ??
    Χωρις να αναρωτηθεις καν , αν το θελει ??
    Οτι αντισταση και αν προεβαλε ,λεκτικη ,ή σωματικη θα την αγνοουσες??

    (πραγματικα αναρωτιεμαι ,τι διαβαζω εδω μεσα μερικες φορες ?)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by soft View Post
    Κερασι να σου κανω μια ερωτηση ??

    Εχεις να υποθεσουμε τωρα μια σχεση . Κια συ εχεις ορεξουλες, και η κοπελα σου δεν εχει(μεσα σε ολα αυτα υπαρχουν κ αλλα που προφανως δεν τα διαβασες παλι ) Παρολο που ειστε ζευγαρι Τι θα εκανες ??
    Θα την πιεζες να το κανει με το ζορι ,επειδη γουσταρες και ειχες καυλες εσυ ??
    Χωρις να αναρωτηθεις καν , αν το θελει ??
    Οτι αντισταση και αν προεβαλε ,λεκτικη ,ή σωματικη θα την αγνοουσες??

    (πραγματικα αναρωτιεμαι ,τι διαβαζω εδω μεσα μερικες φορες ?)
    Κι εγώ αναρωτιέμαι γιατί ασχολείσαι με το κεράσι. Δε νομίζω να τον παίρνει κάποιος στα σοβαρά.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Εχεις δικιο marian τα "ανεμοσουρια" δεν μπορει να τα παρει κανενας σοβαρα ,και μαλλον εδω το τελειωνω μαζι του ..

    Το μονο που εχω να πω στη θεματοθετρια , ειναι αν θελει ,να μην απαντησει στο μνμ του κερασι ,και του φτιαξει τη φαντασια του ξανα μανα ,και του προσθεσει καινουριες φαντασιωσεις ,και καινουριες ερωτησεις .... ερωτικου περιεχομενου ΠΑΝΤΑ

    Και το δευτερο ,στη θεματοθετρια στα σοβαρα να σκεφτει να παρει βοηθεια,για να ξεφυγει απ ολη αυτη την παγιδα της ψυχης ..

    Αυτα.............
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γιατι ομως λες σε βιασε λονλυ? Ζευγαρι εισαστε, φανταζομαι θα χετε πηδηχτει απειρες φορες. Τι εγινε τωρα? Εκεινος ειχε καβλες αλλα εσυ δεν?
    Πραγματικα τα πιστευεις αυτα που λες? Δηλαδη για σενα βιασμος θεωρειτε μονο οταν η αλλη ειναι παρθενα?? Κ επισης "φανταζομαι θα χετε πηδηχτει απειρες φορες", πως μιλας ετσι ρε συ? δικα σ λογια αυτα! δλδ πες οτι εχεις μια γνωστη/φιλη η οποια εχει σχεση με ενα παιδι, τι θα της ελεγες "χτες σε πηδηξε ο δικος σου"?? Εισαι σοβαρος η τρολαρεις?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    ΝΙΩΘΩ ΚΟΜΜΑΤΙΑ.................................. .
    Το επέτρεψες όμως εσύ να σε κάνει κομμάτια και συνεχίζεις!.. Έχει σοβαρό πρόβλημα ο συγκεκριμένος.. κι αυτό που χρειάζεται άμεσα να κάνεις, χωρίς να φοβάσαι
    είναι να του πεις ευθέως, ότι μετά το τελευταίο περιστατικό, ήδη είναι ενήμεροι οι αρμόδιοι φορείς και η αστυνομία εννοείται κι ότι έχεις ξεκινήσει ψυχοθεραπεία
    για ν' αντιμετωπίσεις και τα τραύματα από το βιασμό. Το πιθανότερο είναι ότι θα φοβηθεί! Οπωσδήποτε όπως σου είπαν όλοι χρειάζεται ν' απομακρυνθείς άμεσα, γιατί κινδυνεύεις..
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  15. #45
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Aπο εδω δεν θα βρει καμια βοηθεια,αν δεν ξυπνησει συντομα,αν δεν φυγει με καποιο τροπο απο τα δεσμα του ιδιου της του εαυτου και συνεχισει να υπαρχει σε αυτη την σχεση,με αυτον τον ανθρωπο θα.........Πολλα θα..!

    Καμια φορα αναρωτιεμαι αυτη η διαχειριση περιμενει να ακουσει το μπινελικι για να κανει καααααατ σε καποια μηνυματα?Δεν ειναι του παροντος η ερωτηση,ας πεσει κατω!

    Lonely πηγαινε σε καποιον ειδικο να ξυπνησεις την ψυχη σου για να παρει μπρος το σωμα και ειδικα τα ποδαρακια και να σηκωθεις να φυγεις απο αυτη την αρρωστια!Τα φιλια μου..

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση
    By Deleted20082014 in forum Κακοποίηση
    Replies: 40
    Last Post: 01-05-2013, 19:25
  2. Λεκτικη βια και καταριψη αξιων.
    By TheBlackPearl in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 16-01-2013, 23:18
  3. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 08:17
  4. Replies: 130
    Last Post: 03-05-2010, 02:05
  5. λεκτική βία
    By Helena in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2007, 17:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •