ΔΕΧΤΗΚΑ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 203
  1. #46
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Και κατι τελευταιο lonely αν σου μεινει κουσουρι ο ρολος του θυματος δεν ξεφευγεις αλλο απο εκει!!Ειναι σαν την ηρωινη!!Οσο θα μενεις σε αυτη την αρρωστια τοσο η σαρκα σου και ολο σου το ειναι θα μπαινει σε αυτον το ρολο!Φυγε αυριο κιολας..

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλα τα λετε ολοι παραπανω αλλα αν μπορει καποιος ας δωσει μια εξηγηση γτ δεν φευγει η λονλυ? Πως ειναι δυνατον να πατας καποιον κ αυτος να σε λεει σ αγαπαω? Το να χωρισει το ξερει κ μονη της, δεν περιμενε να μπει σε ενα σαιτ να της το πουνε. Πως να το κανει πρακτικα ειναι το θεμα κ γτ δεν το χει κανει ως τωρα, αν ξερει καποιος ας απαντησει.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Καλα τα λετε ολοι παραπανω αλλα αν μπορει καποιος ας δωσει μια εξηγηση γτ δεν φευγει η λονλυ? Πως ειναι δυνατον να πατας καποιον κ αυτος να σε λεει σ αγαπαω? Το να χωρισει το ξερει κ μονη της, δεν περιμενε να μπει σε ενα σαιτ να της το πουνε. Πως να το κανει πρακτικα ειναι το θεμα κ γτ δεν το χει κανει ως τωρα, αν ξερει καποιος ας απαντησει.


    Κεράσι, ένας λόγος, που δεν χωρίζει, παρ' όλο που όπως λες το ξέρει κι η ίδια.. είναι κι ο φόβος. Ο φόβος ίσως γι' "αντίποινα" αν τον καταγγείλλει,
    ο φόβος ότι μπορεί να κάνει κακό στον εαυτό του ή ότι κάτι θα πάθει αν τον εγκαταλείψει, ο φόβος γιατί ίσως η ίδια πιστεύει ότι δεν θα βρει άλλον..
    γιατί δεν πιστεύει αρκετά στον εαυτό της, ώστε να φύγει απ' αυτή την άρρωστη σχέση. Άσε που κάπου το χάνεις το παιχνίδι κι από κάποιο σημείο και
    μετά, νιώθεις και χωρίς όρια, χωρίς εαυτό. Ύστερα και τα μέσα που χρησιμοποιεί ο θύτης είναι κι ύπουλα. Κατ' αρχάς την ενοχοποιεί για όλα έμμεσα..
    Μετά όντως πρόκειται και για βρώμικο παιχνίδι απ' τη μεριά του, γιατί κι αφού κάνει ό,τι κάνει.. και προκειμένου να την μπερδέψει συναισθηματικά
    περισσότερο, αρχίζει να της λέει διάφορα, όπως: συγγνώμες, ότι θ' αλλάξει συμπεριφορά, ότι είναι η μόνη γυναίκα στη ζωή του, που τον καταλαβαίνει..
    κι εκεί είναι που την τουμπάρει, γιατί γι' άλλη μια φορά τον πιστεύει. Μόνο που αυτός, δεν πρόκειται ν' αλλάξει αν δεν θεραπευτεί. Όμως δεν είν' αυτό
    που προέχει άμεσα. Άμεσα προέχει η ίδια η λονλυ, που χρειάζεται επιτέλους να προστατέψει τον εαυτό της και να μην τον αφήνει άλλο να καταστρέφεται..
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το θεμα ειναι πολυ περιπλοκο.απο τη στιγμη που λες τον αγαπω θα πρεπει να τον υποχρεωσεις να δει ενα ειδικο για να θεραπευτει γιατι δε μπωρει να σου φαιρετε ετσι αλλα για να σου ζητα συγνωμη συμαινει οτι εχει αισθηματα για σενα.εγω δε συμφωνο με αυτη τη σχεση που κανεις αλλα απο τη στιγμη που τον αγαπας πρεπει να σου πω αυτο.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το θεμα ειναι πολυ περιπλοκο.απο τη στιγμη που λες τον αγαπω θα πρεπει να τον υποχρεωσεις να δει ενα ειδικο για να θεραπευτει γιατι δε μπωρει να σου φαιρετε ετσι αλλα για να σου ζητα συγνωμη συμαινει οτι εχει αισθηματα για σενα.εγω δε συμφωνο με αυτη τη σχεση που κανεις αλλα απο τη στιγμη που τον αγαπας πρεπει να σου πω αυτο.
    Βρε Αλέξανδρε... Τι να τον υποχρεώσει? Τέτοια άτομα δε καταλαβαίνουν ότι έχουν πρόβλημα!!! Σου λένε κιόλας ότι εσύ με προκάλεσες. Το έχω ακούσει κ αυτό και όχι τίποτα άλλο... την έχει κάνει να πιστεύει ότι αξίζει τέτοια συμπεριφορά!!! Καλύτερα να σηκωθεί και να φύγει πριν είναι αργά! Οκ αυτή τον αγαπάει... το θέμα είναι ότι εκείνος δε την αγαπάει... δεν είναι αγάπη αυτό! Βρισιές, προσβολές, ξύλο, βιασμος!!! Τι σόι αγάπη είναι αυτή???
    Ρόδα είναι και γυρίζει... Εγώ φοβάμαι ότι όταν τη δω θα χαρώ και αυτή θα με πατήσει!!! :P

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by VickyK View Post
    Βρε Αλέξανδρε... Τι να τον υποχρεώσει? Τέτοια άτομα δε καταλαβαίνουν ότι έχουν πρόβλημα!!! Σου λένε κιόλας ότι εσύ με προκάλεσες. Το έχω ακούσει κ αυτό και όχι τίποτα άλλο... την έχει κάνει να πιστεύει ότι αξίζει τέτοια συμπεριφορά!!! Καλύτερα να σηκωθεί και να φύγει πριν είναι αργά! Οκ αυτή τον αγαπάει... το θέμα είναι ότι εκείνος δε την αγαπάει... δεν είναι αγάπη αυτό! Βρισιές, προσβολές, ξύλο, βιασμος!!! Τι σόι αγάπη είναι αυτή???
    Ακριβως , μιλαμε για ανθρωπους που θελουν να επιβαλλουν τον ελεγχο ωστε να παρουν αυτο που θελουν και να προκαλεσουν ψυχικη εξαρτηση στα θυματα τους .
    Ο ειδικος σε τετοιες περιπτωσεις δεν μπορει να βοηθησει. Ειναι συμπεριφορες εκ προθεσεως και με συγκεκριμενο σκοπο , οι θυτες επιλεγουν να φερονται ετσι ,δεν τους το επιβαλει κανεις . Και οι δηθεν μετανοιες και τα λογια αγαπης ειναι απλα ενα ακομα μεσο χειρισμου των θυματων τους.



    Οσο για τα αρσενικα του φορουμ , τι να πω πια?

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχεις δικιο το θεμα ξερεις πιο ειναι ομως? οταν καπιος λεει τον αγαπω και συ του λες στειλτον δε θα σε ακουσει ευκολα.οστοσο εχεις δικιο..

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Συμφωνώ ότι δε μπορεί να ακούσει κάτι.. ίσως σε πιο μικρά πράγματα... εδώ η κοπελιά δέχεται κάτι πολύ άσχημο, αν η ίδια συνεχίσει, θα είναι δικό της φταίξιμο διότι ξαναλέω οι άνθρωποι που φέρονται έτσι δεν αλλάζουν, μπορεί για λίγο να κρύβονται κ μετά ξανά τα ίδια... Θεωρώ ότι εφόσον ζήτησε την άποψή μας, κάτι από όλα αυτά που της είπαμε, θα ακούσει και θα πράξει. Τώρα... το τι θα κάνει??!!! Δικό της θέμα, αλλά πραγματικά, μόλις ξυπνήσει απ' όλη αυτή την εκμετάλλευση θα καταλάβει τι γινόταν..
    Ρόδα είναι και γυρίζει... Εγώ φοβάμαι ότι όταν τη δω θα χαρώ και αυτή θα με πατήσει!!! :P

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το μονο που μπωρεις να κανεις σε αυτη τη περιπτωση ειναι να τον βοηθησεις να καταλαβει πιοι ηταν οι λογοι που τον κανουν να θελει να παραμανει εδω.με το να σου λεει τον αγαπω και να του λες στηλτον ειναι σα να λες τι κανεις γιαννη κουκια σπερνω

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η ψυχικη εξαρτηση ερχεται παντα μεσα απο τις δικες μας επιθυμιες για παραδιγμα αν εγω ζητω αυτον που με ταλαιπορει και τον αγαπω για αυτο ακομα και αυτον να παρατησω θα εμφανιστει αλλος ιδιος.κανεις δε μπωρει να ελεγξει κανενα χωρις τη συγκαταθεση του.μπωρει ομως κανεις να βοηθησει καπον βοηθοντας τον να καταλαβει τι τον κανει να ζητα αυτον που τον κακομεταχιριζετε.

  11. #56
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Αληθεια διδασκεις?Αν ναι δεν υπαρχει σωτηρια σε αυτον τον τοπο..

    Ξεπερναει τα ορια της κακιας το μηνυμα σου,ακομα με το στομα ανοιχτο ειμαι..

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Αληθεια διδασκεις?Αν ναι δεν υπαρχει σωτηρια σε αυτον τον τοπο..

    Ξεπερναει τα ορια της κακιας το μηνυμα σου,ακομα με το στομα ανοιχτο ειμαι..
    Κλειστο βρε θα μπει καμια μυγα! Πλακιζω, ε? Το λεω διοτι μπορει να μην αντιλαμβανεσαι την πλακα κ να θιγεσαι με το παραμικρο!!
    Τεσπα ναι οκ ηταν λιγο υπερβολικο, το εσβησα παιρνοντας ως παραδειγμα ποιον αραγε? anyway, εφοσον εβαλε το φορουμ δυνατοτητα διαγραφης αντε να το αξιοποιησω κι εγω μια φορα, αμα ο αλλος θιγεται απο μια πλακα τι να πω, κ επειδη ειμαι κ υπερανω κ θετικο ατομο με χιουμορ κ αυτοσαρκασμο κ δν κραταω κακιες ακομα κ σε ατομα π δν συμπαθω ιδιαιτερα, αντε να το παρει το ποταμι! κ καλο ειναι οχι αλλη κρυοκωλιαση, ε? αντε μαγκες ραντεβου στην κολαση!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #58
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Κλειστο βρε θα μπει καμια μυγα! Πλακιζω, ε? Το λεω διοτι μπορει να μην αντιλαμβανεσαι την πλακα κ να θιγεσαι με το παραμικρο!!
    Τεσπα ναι οκ ηταν λιγο υπερβολικο, το εσβησα παιρνοντας ως παραδειγμα ποιον αραγε? anyway, εφοσον εβαλε το φορουμ δυνατοτητα διαγραφης αντε να το αξιοποιησω κι εγω μια φορα, αμα ο αλλος θιγεται απο μια πλακα τι να πω, κ επειδη ειμαι κ υπερανω κ θετικο ατομο με χιουμορ κ αυτοσαρκασμο κ δν κραταω κακιες ακομα κ σε ατομα π δν συμπαθω ιδιαιτερα, αντε να το παρει το ποταμι! κ καλο ειναι οχι αλλη κρυοκωλιαση, ε? αντε μαγκες ραντεβου στην κολαση!!!!
    Ο στομας εκλεισε..Ειμαι παιδι του χιουμορ εγω μην ανησυχεις!Το οτι το εσβησες ειναι προς τιμη σου και μπραβο σου..!

  14. #59
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    12
    Καλησπέρα σε όλους ή τουλάχιστον σε εσας που μπορεί να είστε αυτή την ώρα μέσα.
    Είναι η πρώτη φορά που μπήκα και αυτό γιατί διάβασα την έκκληση βοήθειας της lonely. Ίσως η ιστορία μου να τη βοηθήσει να πάρει αποφάσεις, ίσως να βοηθήσει κι εμένα να μην ξαναγυρίσω στον άνθρωπο που λέω πως λατρεύω αλλά που μαζί του... έχασα το χαμόγελό μου... Αγάπη? Εξάρτηση? Ανασφάλεια? Εγωισμός? Έψαξα όλα τα σενάρια ζωής αλλά δεν κατέληξα πουθενά! Απ'ότι καταλαβαίνετε από το ψευδώνυμό μου η ηλικία μου είναι τέτοια που θα έπρεπε να έχω πάρει τη ζωή στα χέρια μου και να αποφασίζω εγώ για τον εαυτό μου, όμως... αφέθηκα στις αποφάσεις του, σε όλα! Το ήθελα! Δεν ήξερα...
    Βίωσα ακριβώς την ίδια κατάσταση με την Lonely, μέχρι πριν τέσσερις μέρες...
    Τέσσερα περίπου χρόνια μαζί του... Στην αρχή ευγενικός, προστατευτικός, επικοινωνιακός, χαμογελαστός, πειστικός ότι με αγαπάει, με ένα πάθος πρωτόγνωρο για μένα. Ξέρετε η αγάπη δεν έχει κανόνες...Έτσι έλεγα και δικαιολογούσα τα γεγονότα αργότερα!
    Την πρώτη φορά που με ζήλεψε (διακριτικά βέβαια) μου άρεσε, το θεώρησα προσόν, σκεφτόμουν πόσο πολύ με αγαπάει και προσέχει την κάθε μου κίνηση!
    Στους πρώτους μήνες, εκεί που το συναίσθημα είναι πολύ δυνατό, νόμιζε ότι είδε ένα σημάδι στο λαιμό μου. Με ρώτησε και εγώ του απάντησα ότι είναι αλλεργία και σε λίγα λεπτά θα εξαφανιστεί, όπως και έγινε. Με την άκρη του ματιού μου, μου φάνηκε σα να σήκωσε το χέρι του να με χαστουκίσει αλλά το ξαναμάζεψε γρήγορα και θεώρησε ότι δεν το κατάλαβα... Ήταν η πρώτη ένδειξη...
    Στο εξάμηνο πήγαινα περισσότερο και έμενα στο σπίτι του που τυχαίνει να είναι εξοχικό και περνούσαμε όμορφα, χαρούμενα, μέχρι που μια μέρα εντελώς ξαφνικά θύμωσε για κάτι άνευ σημασίας ( όσο κι αν σας φανεί παράξενο για να μην σας μπερδεύω θύμωσε γιατί τον πείραζα και δεν τον άφηνα να τακτοποιήσει τα τρόφιμα στο ψυγείο). Έβαλε τις φωνές, έφυγε από τον χώρο και εγώ είχα μείνει άφωνη! Επειδή όμως δεν μου αρέσουν οι γκρίνιες... το προσπέρασα... δυστυχώς...
    Σιγά σιγά η συμπεριφορά του έγινε εριστική, με κατηγορούσε για τα πάντα, δεν καταλάβαινε ούτε καν τις ανάγκες μου, αν κρυώνω όταν βγαίναμε έξω, αν διψούσα και ήθελα να αγοράσουμε ένα μπουκαλάκι νερό, πράγματα τόσο απλά, τόσο καθημερινά...
    Γνώρισε τα παιδιά μου... Μπροστά τους ήταν άψογος, πίσω μου τα κατηγορούσε και προσπαθούσε να τεκμηριώσει και τις κατηγορίες του. Εγώ αντιδρούσα βέβαια αλλά προσπαθούσα να του δώσω να καταλάβει ότι δεν έχει δίκιο. Άδικος κόπος! Μέχρι που ευγενικά αλλά σταθερά του είπα ότι δεν θέλω να ξανααναφερθεί στα παιδιά μου αν πρόκειται να τα κατηγορεί συνέχεια. Το προσπάθησε αλλά με την πρώτη ευκαιρία του ξέφευγαν μικρές κριτικές...!
    Υπήρχαν στιγμές που περνούσαμε καλά και ξεχνούσα όλες του τις ιδιοτροπίες αλλά υπήρξαν και στιγμές που με πέταγε στην κόλαση. Χωρίζαμε συνέχεια και ήμουν εγώ αυτή που έτρεχε πίσω κάθε φορά. Στους εκάστοτε χωρισμούς μας, έδειχνε αδιαφορία και αυτό με τρέλλαινε περισσότερο. Με έφηνε νύχτες έξω από το σπίτι του και εγώ κοιμόμουν μέσα στο αμάξι μου περιμένοντας μήπως δείξει λίγη καλοσύνη και μου ανοίξει την πόρτα να μπω. Πίστευα σε θαύματα σαν ένα μικρό παιδί, απορούσα με τον εαυτό μου, πως μπορώ και παραλληλα απορούσα και με αυτόν πώς μπορεί να είναι τόσο σκληρός μαζί μου, μια γυναίκα... που διέλυσε τη ζωή της για να είναι μαζί του! Ξέρω τα λάθη μου και ίσως κάποιοι να καταλαβαίνετε τι εννοώ... 10η εντολή... βαθιά νερά...
    Στο χρόνο επάνω με χτύπησε από ζήλεια. Είχαμε τσακωθεί, πήρα το αμάξι κι έφυγα από το σπίτι αλλά σταμάτησα στην παραλία που είναι κοντά στο σπίτι του. βγήκα έξω, κάπνιζα κι έκλαιγα, δεν ήθελα να χωρίσουμε, ένιωθα ότι τον είχα ανάγκη για να αναπνέω, ήταν η ζωή μου όλη... έλεγα...Με πλησίασε ένας ψαράς και με ρώτησε αν με πειράζει να απλώσει τα πράγματά του για να ψαρέψει. Του απάντησα ότι φυσικά μπορεί, η θάλασσα είναι για όλους. Με είδε που έκλαιγα και προσπάθησε να μου πει ότι πρέπει να πάρω αποφάσεις σε ότι κι αν με απασχολεί, τέλος πάντων ο άνθρωπος... με λυπήθηκε! Εκείνη την ώρα πέρασε αυτός με το αμάξι του και με είδε που μου μιλούσε ένας άγνωστος! Φρίκη! Βγήκε έξω και άρχισε να με βρίζει, να με χτυπάει, να με κλωτσάει, να μου ξεριζώνει τα μαλλιά. Ο ψαράς ο κακομοίρης τρελλάθηκε, προσπάθησε να τον ηρεμήσει αλλά όταν είδε την οργή του φοβήθηκε και οπισθοχώρησε. Με πέταξε στο κάθισμα του οδηγού κακήν κακώς αφού μου είχε κατατσακήσει την αριστερή πόρτα με κλωτσιές,και με συνόδευσε μέχρι την εθνικη οδο για να είναι σίγουρος ότι δεν θα ξαναπατήσω το πόδι μου εκεί. Μπροστά εγώ με το αμάξι μου, πίσω... ο έρωτάς μου με το δικό του! Εκεί που νόμιζα ότι γλύτωσα, τον βλέπω ότι αυξάνει ταχύτητα και με πλησιάζει επικίνδυνα! Ναι, με ακουμπούσε στον προφυλαχτήρα και με έσπρωχνε... 100... 110... 120... Τέλος πάντων, γλύτωσα, με άφησε να φύγω. Συγχωρέστε με αν σας κουράζω αλλά μόνο με κάποιες, ελάχιστες λεπτομέρειες μπορεί ίσως να καταλάβει και η φίλη μας η Lonely τι μπορεί να δει ακόμα μπροστά της...Και κακά τα ψέμματα ένιωσα κι εγώ την ανάγκη να μιλήσω σε ανθρώπους που είδα ότι αντιμετωπίζουν ό,τι διαβάζουν με σοβαρότητα (οι περισσότεροι) και λένε τη γνώμη τους.
    Μετά από αυτό ...ξαναγύρισα! Και ήταν όλα καλά!!! Για λίγο!
    Τον επόμενο χρόνο στα γενέθλιά μου με ξαναχτύπησε. Είχα χαθεί κάθε εκτίμηση και σεβασμός πια.
    Ένα βράδυ... με βίασε... Και εγώ... εκεί... Προσπαθούσα να μην δίνω δικαιώματα, να είναι χαρούμενος, να μην κοιτάξω κανέναν και τίποτα στο δρόμο για να μη ζηλέψει, είχα γίνει ένα άβουλο πλάσμα. Έκοψα τις παρέες μου γιατί θεωρούσε τις γυναίκες όλες πόρνες και ψεύτρες και τους άντρες επικίνδυνους μήπως πάω μαζί τους! Άκουγε κάποιον ήχο από την τηλεόραση και μου έλεγε: Μμμμμ, μηνυματάκι στο κινητό, σε ποιον έριξες τα δίχτυα σου?
    Ήξερα αυτό που έλεγαν παλιά ότι ο άντρας που θα σηκώσει χέρι μια φορά στη γυναίκα, θα το ξανακάνει αλλά έλεγα, μπα, δεν το πιστεύω αφού μ'αγαπάει!
    Το ξανασήκωσε πριν λίγες μέρες και αυτό ήταν και το οριστικό τέλος μέσα μου, γιατί εκείνο που έχει σημασία είναι να το πιστέψουμε εμείς οι ίδιες αλλιώς όσο και να προσπαθούν οι δικοί μας άνθρωποι να μας λένε να φύγουμε, ναι μεν τους ακούμε αλλά δεν τους υπακούμε!
    Μια παρεξήγηση μετά από χωρισμό, μια παρακολούθηση μέσα στη βροχή τον έκανε να με μπερδέψει με την ανηψιά μου η οποία είχε έρθει από το σπίτι να πάρει την κόρη μου να βγούνε βόλτα για ποτό και...
    Εγώ ήμουν μέσα στο σπίτι μου, αυτός στη γωνία με το μηχανάκι του... Τις είδε που μπήκαν στο αμάξι του συντρόφου της ανηψιάς μου και το σενάριο άρχισε να ξετυλίγεται ή μάλλον να τυλίγεται στη φαντασία του! Τις παρακολούθησε μέχρι το μπαράκι που πήγαν και μετά έφυγε για το σπίτι του όντας σίγουρος ότι εγώ διασκέδαζα! Ξέρετε τι μέ τρόμαξε περισσότερο? Την επόμενη μέρα, με διάφορα γλυκόλογα προσπάθησε να με πείσει να πάω σπίτι του και... τα κατάφερε! Ευάλωτη εγώ από τον έρωτά μου γ΄'αυτόν έτρεξα. Δεν ήξερα τίποτα όμως! Αποτέλεσμα? Μου έδεσε τα χέρια και άρχισε να με χτυπάει στο πρόσωπο, ρωτώντας με ποιος είναι ο καινούριος μου φίλος και γιατί πήγα σε μπαρ! Ποιος είναι αυτός που έχει την τάδε μάρκα αμάξι! Τι να πω εγώ? Ποιος φίλος? ποιο μπαρ? Ποιο αμάξι? Δεν μου πήγε καθόλου στο μυαλό ότι το αμάξι αυτό ήταν του συντρόφου της ανηψιάς μου, και όσο του έλεγα ότι έκανε λάθος και εγώ ήμουν στο σπίτι, τόσο με χτυπούσε... Είχε ανέβει επάνω στο στέρνο μου και με χτυπούσε και εγώ δεν μπορούσα να προστατέψω ούτε το πρόσωπό μου με τα χέρια μου! Προσπάθησα να τον ηρεμήσω γιατί είδα στα μάτια του ότι πηγαίναμε για το καινούριο επεισόδιο της 10ης εντολής αλλά μάταια! Ευτυχώς κάποια στιγμή σηκώθηκε επάνω, με λύνει και μου λέει: Εμπρός πάμε σπίτι σου να μου πει και η μικρή που είχατε πάει όλοι μαζί! Έτσι έφυγα από εκεί... Στο δρόμο αυτός με απειλούσε ότι θα με σκοτώσει και εγώ δεν μιλούσα καθόλου για να μην οξύνω την κατάσταση. Δυο βήματα ήταν η θάλασσα, το είχε ήδη έτοιμο στο μυαλό του το έγκλημα!
    Όταν πια λύθηκε η παρεξήγηση άρχισε να με παρακαλάει να μου ζητάει συγνώμες χίλιες και να υπόσχεται ότι αυτός θα με κάνει να ξεχάσω! Του εξήγησα ότι τον συγχωρώ αλλά ότι δεν θα μπορέσω ποτέ να ξεχάσω την αγριότητα που είχαν τα μάτια του όπως και αυτός δεν θα μπορέαει ποτέ να ξεχάσει τον τρόμο που σίγουρα είδε στα δικά μου μάτια! Ήρθε ξαναήρθε, το πάλεψε, το πάλεψα λίγο κι εγώ μήπως μπορέσω να ξεχάσω αλλά μετά από μια εβδομάδα είδα πάλι δείγματα ότι ξέφευγε, άρχισε να με κατηγορεί πάλι για όλα και έφυγε ο ίδιος νευριασμένος για... τα δικά μου λάθη! Τον άφησα να φύγει έτσι, προτιμώ να με κατηγορεί μέσα του παρά να με χτυπάει και να φοβάμαι για την ακεραιότητά μου!
    Πέρασαν 4 μέρες από τότε που έφυγε, ξέρω ακούγεται λίγο αλλά για μένα είναι πολύ! Είναι ένα βραβείο για όλες τις προσπάθειες που έκανα όλο αυτόν τον καιρό, για τον πόνο που πέρασα, για τα δάκρυα, για το φόβο...Θα κρατήσω τις καλές στιγμές μέσα μου για να μπορέσω να ισσοροπήσω με τον εαυτό μου και θα υποσχεθώ στον εαυτό μου να μην ξανακάνω τα ίδια λάθη... όσο μπορώ...
    Μαζι με έναν αφόρητο πόνο που έχω στο θώρακα, γιατί σίγουρα μου ράγισε κάποια κόκκαλα μπροστά, μια λέξη ακόμα γράφτηκε καλοί μου άγνωστοι φίλοι: τ έ λ ο ς !!!
    Lonely ελπίζω να είσαι καλά και να μπορείς να διαβάσεις την δική μου ιστορία. Η απόφαση είναι δική σου...

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Οποιαδήποτε γυναίκα ανέχεται μια τέτοια συμπεριφορά, χρειάζεται βοήθεια. Το οφείλει στον εαυτό της.
    Ακόμη κι αν τελικά απομακρυνθεί από τον άνθρωπο που την κακοποιεί δεν σημαίνει ότι γιατρεύτηκε.

Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση
    By Deleted20082014 in forum Κακοποίηση
    Replies: 40
    Last Post: 01-05-2013, 18:25
  2. Λεκτικη βια και καταριψη αξιων.
    By TheBlackPearl in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 16-01-2013, 22:18
  3. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 07:17
  4. Replies: 130
    Last Post: 03-05-2010, 01:05
  5. λεκτική βία
    By Helena in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2007, 16:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •