ΔΕΧΤΗΚΑ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 14 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 203
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by soft View Post
    Πρωτα να του δωσεις τα παπουτσια στο χερι ...
    Μετα να του κανεις μια καταγγελια ,και στη συνεχεια να πας αν θελεις σε ενα ψυχολογο ,και να προσπαθησεις να βρεις ,για ποιους λογους ανεχεσαι μια τετοια συμπεριφορα


    Εδω θα στα χαλασω λιγο
    Αν αγαπουσες τον εαυτο σου ,θα τον σεβοσουν ,και δεν θα ειχες συνδεσει την αγαπη με κακοποιηση σωματικη /λεκτικη..σκηνες ζηλοτυπιας κτλ..
    Ακριβώς! Ο άνθρωπος είναι άρρωστος και η αρρώστια του είναι η παθολογική ζήλεια. Φύγε όσο πιο γρήγορα μπορείς αν σέβεσαι και αγαπάς έστω και λίγο τον εαυτό σου. Ο άνθρωπος αυτός δε σε αγαπάει πραγματικά, σε "αγαπάει" εγωιστικά. Μπορεί τώρα να μην το βλέπεις γιατί είσαι ερωτευμένη μαζί του (αν και αυτό το βρίσκω τρελό μετά απ' όσα σου έκανε, κάνει και θα κάνει), αλλά αργότερα θα φτάσεις στο σημείο να βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή που μπλέχτηκες μαζί του.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by Palabra View Post
    Ακριβώς! Ο άνθρωπος είναι άρρωστος και η αρρώστια του είναι η παθολογική ζήλεια. Φύγε όσο πιο γρήγορα μπορείς αν σέβεσαι και αγαπάς έστω και λίγο τον εαυτό σου. Ο άνθρωπος αυτός δε σε αγαπάει πραγματικά, σε "αγαπάει" εγωιστικά. Μπορεί τώρα να μην το βλέπεις γιατί είσαι ερωτευμένη μαζί του (αν και αυτό το βρίσκω τρελό μετά απ' όσα σου έκανε, κάνει και θα κάνει), αλλά αργότερα θα φτάσεις στο σημείο να βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή που μπλέχτηκες μαζί του.
    ΜΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ....ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ.....ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ.....

  3. #138
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    29
    Γεια !θα ηθελα κι εγω να σου πω τη γνωμη μου.Φυγε μακρια οσο ειναι νωρις ,κατι τετοιοι σαν τον δικο σου ειναι που σκοτωνουν τις κοπελες τους απο ζηλια και νευρα.Εχουμε ακουσει τοσες περιπτωσεις.Κοιτα να φυγεις μακρια!
    μην με παρεξηγησετε αλλα κατι τετοιες περιπτωσεις καταληγουν σε πραγματικες τραγωδιες.Η ζηλια αυτη δεν φευγει ποτε ,γινεται χειροτερα και ας μη δινεις ποτε αφορμη...

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    :'(:'(

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    μην ελπίζεις σε καμία αλλαγή αγαπητή. οι γυναίκες που τρώνε ξύλο είναι εκείνες που έφαγαν μία φορά και έμειναν. ή φεύγεις και σώζεσαι ή μένεις και τις τρως. διαλέγεις και παίρνεις. γινόμουνα μάρτυρας μιας τέτοιας δυστυχίας τα πρώτα δώδεκα παιδικά μου χρόνια μέχρι που ο θάνατος φρόντισε να απαλλαγώ. όμως ποτέ δεν απαλλάχτηκα πραγματικά από το βραχνά του τρόμου, κι όλο αυτό γιατί κάποια γυναίκα καθόταν σαν και σένα με "τη ζωή της όλη"

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    :'(

  7. #142
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    21
    Φυγε μακρια...οσο δυσκολο κι αν νομιζεις οτι ειναι,δεν ειναι...Αυτο που ζεις δεν ειναι προβα ζωης,ειναι η ζωη σου!Μια φορα ζεις.Μην αφηνεις κανεναν να σε ταπεινωνει και κανεναν να σε χειραγωγει.Ο ανθρωπος αυτος δεν θα αλλαξει.Τιποτα δεν θα τον κανει να αλλαξει.Και οσο του αφηνεις τα περιθωρια θα κολλαει επανω σου ολο και πιο πολυ,θα σε κανει να ασφυκτιας,να νομιζεις οτι ο μονος λογος για να ζεις την καθημερινοτητα σου ειναι αυτος.Σε εχει κανει κ εχεις κανει εσυ η ιδια τον εαυτο σου να πιστευεις οτι δεν μπορεις χωρις αυτον.Δεν διαβασα ολα τα σχολια οποτε δεν ειδα αν αναφερεις καπου το ποσο καιρο ειστε μαζι και την ηλικια σας (και των 2)..Η οικογενεια σου και πανω απ'ολα οι φιλοι σου θα σε βοηθησουν να το ξεπερασεις αυτο.Αλλα μην ξεχνας οτι η αποφαση ειναι δικη σου...Πιστεψε σε σενα και να θυμασαι οτι και πριν απο εκεινον ζουσες και ησουν καλα...

    Επισης την απαντηση στον εαυτο σου την εχεις ηδη δωσει...Ξεκινησες το θεμα αυτο γιατι σιγουρα περιμενες να ακουσεις απο ολους αυτο που υποσυνειδητα ηθελες...να σου πουν ολοι να τον παρατησεις...Απλα νιωθεις οτι χρειαζεσαι να το ακουσεις απο πολλους και διαφορετικους για να παρεις τη δυναμη της αποφασης.Και μετα κανεις το αναμενομενο,τον δικαιολογεις!Στις απαντησεις σου στους υπολοιπους λες ''μα τωρα ειμαστε καλα...δεν με χτυπαει''...και σε ρωταω...αφου εισαι καλα γιατι ζητας βοηθεια?......γιατι ΜΑΛΛΟΝ δεν εισαι...και δεν ησουν..και δεν θα εισαι...και επειδη κατα βαθος το ξερεις......ΦΥΓΕ και μην κουραζεις αλλο τον εαυτο σου!!!

  8. #143
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1
    Δεν νομιζω πως θα τον αλλαξεις απλα θα χασεις χρονο προσπαθοντασ και οταν καταλαβεισ το λαθος που εκανεσ και προσπαθησες θα εχουν διμιουργιθει τοσα σωματικα και ψυχικα τραυματα και στο τελος θα ψαχνεισ ποιος θα βοηθήσει εσενα .. !!!

  9. #144
    Ξανά έγιναν τα ίδια πάλι; Τέτοιοι άνθρωποι δεν αλλάζουν έτσι εύκολα χρειάζονται ψυχολογική βοήθεια..εάν νομίζεις ότι θα γίνει ποτέ του άνθρωπος,με λάθος πλευρό κοιμάσαι :/

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by trinity0 View Post
    Φυγε μακρια...οσο δυσκολο κι αν νομιζεις οτι ειναι,δεν ειναι...Αυτο που ζεις δεν ειναι προβα ζωης,ειναι η ζωη σου!Μια φορα ζεις.Μην αφηνεις κανεναν να σε ταπεινωνει και κανεναν να σε χειραγωγει.Ο ανθρωπος αυτος δεν θα αλλαξει.Τιποτα δεν θα τον κανει να αλλαξει.Και οσο του αφηνεις τα περιθωρια θα κολλαει επανω σου ολο και πιο πολυ,θα σε κανει να ασφυκτιας,να νομιζεις οτι ο μονος λογος για να ζεις την καθημερινοτητα σου ειναι αυτος.Σε εχει κανει κ εχεις κανει εσυ η ιδια τον εαυτο σου να πιστευεις οτι δεν μπορεις χωρις αυτον.Δεν διαβασα ολα τα σχολια οποτε δεν ειδα αν αναφερεις καπου το ποσο καιρο ειστε μαζι και την ηλικια σας (και των 2)..Η οικογενεια σου και πανω απ'ολα οι φιλοι σου θα σε βοηθησουν να το ξεπερασεις αυτο.Αλλα μην ξεχνας οτι η αποφαση ειναι δικη σου...Πιστεψε σε σενα και να θυμασαι οτι και πριν απο εκεινον ζουσες και ησουν καλα...

    Επισης την απαντηση στον εαυτο σου την εχεις ηδη δωσει...Ξεκινησες το θεμα αυτο γιατι σιγουρα περιμενες να ακουσεις απο ολους αυτο που υποσυνειδητα ηθελες...να σου πουν ολοι να τον παρατησεις...Απλα νιωθεις οτι χρειαζεσαι να το ακουσεις απο πολλους και διαφορετικους για να παρεις τη δυναμη της αποφασης.Και μετα κανεις το αναμενομενο,τον δικαιολογεις!Στις απαντησεις σου στους υπολοιπους λες ''μα τωρα ειμαστε καλα...δεν με χτυπαει''...και σε ρωταω...αφου εισαι καλα γιατι ζητας βοηθεια?......γιατι ΜΑΛΛΟΝ δεν εισαι...και δεν ησουν..και δεν θα εισαι...και επειδη κατα βαθος το ξερεις......ΦΥΓΕ και μην κουραζεις αλλο τον εαυτο σου!!!
    Πραγματικα νιωθω οτι πρεπει να τον αφησω και να φυγω μακρυα....Αλλα καθε φορα που προσπαθω...Αποτυγχανω....
    Ειμαι ενα ρακος πια....Καθε μερα νιωθω ασχημα....Αλλα ειλικρινα αισθανομαι οτι αυτος αποτελει ολη μου τη ζωη....Χωρις αυτον....Δεν εχω τιποτα.....Την αληθεια μου....?Καθε μερα σκεφτομαι τροπους να αυτοκτονησω.....Ντρεπομαι ειλικρινα...Πως μπορω να λεω οτι πιστευω στον Θεο οταν επιθυμω να πεθανω....?Οταν το μονο ονειρο που εχω πια ειναι να κοιμηθω και να μην ξυπνησω ποτε ξανα.......???? :'(

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by euaggelia View Post
    Δεν νομιζω πως θα τον αλλαξεις απλα θα χασεις χρονο προσπαθοντασ και οταν καταλαβεισ το λαθος που εκανεσ και προσπαθησες θα εχουν διμιουργιθει τοσα σωματικα και ψυχικα τραυματα και στο τελος θα ψαχνεισ ποιος θα βοηθήσει εσενα .. !!!
    Ηδη αυτο κανω...........

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Ξανά έγιναν τα ίδια πάλι; Τέτοιοι άνθρωποι δεν αλλάζουν έτσι εύκολα χρειάζονται ψυχολογική βοήθεια..εάν νομίζεις ότι θα γίνει ποτέ του άνθρωπος,με λάθος πλευρό κοιμάσαι :/
    Αν δεν ειναι ανθρωπος.......Τοτε γιατι εγω τον αγαπαω.....????

  13. #148
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    Αν δεν ειναι ανθρωπος.......Τοτε γιατι εγω τον αγαπαω.....????
    Επειδη δεν αγαπας τον εαυτο σου..Γι'αυτο.

  14. #149
    εγώ πιστεύω ότι ο καθένας κάνει ό,τι αντέχει και το ίδιο ισχύει και στις σχεσεις. μπορείς να αντέξεις μια σχέση που οι άλλοι θεωρούν "προβληματική" γιατί ίσως εισαι πιο δυνατή ή κατά βάθος γουστάρεις την ένταση. ωστόσο, το ότι το συζητάς και μόνο δείχνει ότι έχεις φτάσει στα όρια της αντοχής σου. η βία σε κάθε της μορφή είναι θέμα, πόσο μάλλον όταν λες ότι τρως ξύλο που είναι η μεγαλυτερη μορφή βίας. αναφέρεις βιασμό, ακόμα κιαν δεν είναι με την έννοια που τον ορίζουν οι εγληματολόγοι. ωστόσο, κάθε γυναίκα μπορεί να καταλάβει αν ήταν βιασμός από το σύντροφό της ή απο κοινού απόλαυση. αυτό που εγώ έχω βιώσει σαν "βιασμό" είναι να πας σε ένα ξενοδοχείο με τη συναίνεσή και ο άλλος να σου φερθεί σαν πουτ.......να μην σε παίρνει μετά τηλ. να φέρεται σαν να πέρασε απλά την ώρα του.

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Child , το να πας με καποιον με την θεληση σου και μετα να το μετανιωσεις δεν ειναι βιασμος .
    Αν κοιταξεις στατιστικες για τον βιασμο θα δεις οτι στις περισσοτερες περιπτωσεις ο δραστης ειναι συνηθως γνωστος του θυματος και πολλες φορες ειναι συντροφος ή πρωην συντροφος.

Page 10 of 14 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση
    By Deleted20082014 in forum Κακοποίηση
    Replies: 40
    Last Post: 01-05-2013, 18:25
  2. Λεκτικη βια και καταριψη αξιων.
    By TheBlackPearl in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 16-01-2013, 22:18
  3. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 07:17
  4. Replies: 130
    Last Post: 03-05-2010, 01:05
  5. λεκτική βία
    By Helena in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2007, 16:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •