ΔΕΧΤΗΚΑ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 203
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    συμφωνω με την μαριον.
    εχω πραγματικα μεινει αφωνη με την εμπειρια της σιντερελα. ευχομαι ολοψυχα να εχει ξεπεραστει το θεμα .

  2. #62
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Οποιαδήποτε γυναίκα ανέχεται μια τέτοια συμπεριφορά, χρειάζεται βοήθεια. Το οφείλει στον εαυτό της.
    Ακόμη κι αν τελικά απομακρυνθεί από τον άνθρωπο που την κακοποιεί δεν σημαίνει ότι γιατρεύτηκε.
    Το ξέρω και θα ήθελα τόσο πολύ να λάβω από κάπου βοήθεια αλλά βλέπετε... ο ψυχολόγος κοστίζει και εγώ πρέπει με τα ελάχιστα χρήματα που παίρνω το μήνα από μια δουλειά part time να συντηρήσω το παιδί μου που τυχαίνει να σπουδάζει κι όλας. Θα το παλέψω μόνη μου όσο μπορώ... διαβάζω πολύ, ηρεμώ, μιλάω με φίλους... Ακόμα είναι πολύ νωπά τα τραύματα, ελπίζω πως θα ξημερώσει μια μέρα που θα πω... ζω! Αγαπώ τον εαυτό μου! Ξέρω ότι έφταιξα γιατί αφέθηκα, δεν έφταιξα για τα γεγονότα που δημιουργούσε αυτός! Θέλει δύναμη Marian... θα το παλέψω! Σ'ευχαριστώ

  3. #63
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω με την μαριον.
    εχω πραγματικα μεινει αφωνη με την εμπειρια της σιντερελα. ευχομαι ολοψυχα να εχει ξεπεραστει το θεμα .
    Σ'ευχαριστώ για την ευχή σου Remedy, να θυμάστε όλοι ότι τα λόγια σας και η κατανόηση είναι βάλσαμο στις ψυχές ανθρώπων που περνούν ή που πέρασαν τέτιοες εμπειρίες. Νιώθω ακόμα ευάλωτη και παρακαλάω το Θεό να μην εμφανιστεί ξανά αυτός γιατί εκεί είναι ο κίνδυνος... της επιστροφής από μέρους μου!

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    σιντερελα το παιδι το χεις με αλλον ετσι? Και τωρα σε τι φαση ειστε με τον ζηλιαρογατο?

  5. #65
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    σιντερελα το παιδι το χεις με αλλον ετσι? Και τωρα σε τι φαση ειστε με τον ζηλιαρογατο?
    Το παιδί το έχω με τον πρώην σύζυγο ο οποίος τώρα κάνει τη ζωή του με μια Ρωσσίδα! Ο ζηλιαρόγατος είναι σπίτι του πληγωμένος λέει σε μηνύματα γιατί εγώ έφταιξα για όλα! Εγώ πλέον δεν του απαντώ. Δεν ξέρω αν θα κάνει άλλη κίνηση, ελπίζω να με θεωρήσει σκάρτη και να μην εμφανιστεί.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Με το συζυγο τι εγινε? Γιατι χωρισατε?

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Σιντερελα επειδη ο χωρισμος ειναι πολυ προσφατος και τετοιοι τυποι δεν ειναι να τους εχεις εμπιστοσυνη , αν εμφανιστει καλεσε πρωτα την αστυνομια.
    Κανονικα θα επρεπε να εχεις κανει ηδη μηνυση αλλα...

  8. #68
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Σιντερελα επειδη ο χωρισμος ειναι πολυ προσφατος και τετοιοι τυποι δεν ειναι να τους εχεις εμπιστοσυνη , αν εμφανιστει καλεσε πρωτα την αστυνομια.
    Κανονικα θα επρεπε να εχεις κανει ηδη μηνυση αλλα...
    Σίγουρα δεν έχεις εμπιστοσύνη πια, αλλά για να κάνω μηνυση δεν το σκέφτηκα ούτε στιγμή! Εκεί είναι το πρόβλημα με εμάς τους ανθρώπους που δεχόμαστε αυτές τις συμπεριφορές, νιώθουμε αγάπη και δεν θέλουμε να βλάψουμε τον άλλον ό,τι κι αν μας έχει κάνει, νομίζουμε ότι τον αγαπάμε, το πιστεύουμε απόλυτα δηλαδή και πως να κάνεις τέτοια κίνηση να του κάνεις μήνυση?
    Ακόμα κι εγώ, τώρα που σας είπα την ιστορία μου κατά βάθος ένα μικρό φωτάκι με κάνει να πιστεύω ότι θα αλλάξει και τα πράγματα θα γίνουν όπως ήταν στην αρχή τότε που κάναμε όνειρα για μας, τότε που μου κρατούσε το χέρι και είχα όλον τον κόσμο στα πόδια μου... Μετά όμως έρχεται η λογική και η εμπειρία και λέω στον εαυτό μου: σβήσε αυτό το φωτάκι γιατί αυτό σε κρατάει πίσω! Και προσπαθώ... Πατώ το διακόπτη... Και μετά έρχονται στιγμές που ο διακόπτης ανάβει μόνος του και πάλι κλαίω.. και ξανά... Μέχρι να τον ξεχάσω συναισθηματικά, η καρδιά θα παίζει τα παιχνίδια της...

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η ερωτικη σας ζωη πως ηταν?

  10. #70
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Με το συζυγο τι εγινε? Γιατι χωρισατε?
    kerasi, η ιστορία με τον πρώην καλώς ή κακώς έχει τελειώσει και δεν θα ήθελα να το συζητήσω. Φταίξαμε και οι δύο ο καθένας με τον τρόπο του. Δεν μετανοιώνω για το χωρισμό γιατί αν παρέμενα εκεί, θα ήταν πάλι λάθος. Και επειδή καταλαβαίνω γιατί ρωτάς, σου λέω ότι ήταν ένας γάμος 26 χρόνων... Βλέπεις ότι εγώ για να δω τα λάθη μου χρειάζομαι πολύυυυυ χρόνο! Αυτό θα πρέπει ίσως να ψάξω μέσα μου όταν θα μπορέσω και οικονομικα να απευθυνθώ σε έναν ειδικό. Πολλά γιατί, πολλές οι απορίες...

  11. #71
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    8
    cinderella θα πρεπει να βιωνεις οτι χειροτερο υπαρχει αναμεσα σε ενα ζευγαρι και αυτο ειναι η ζηλεια σου ευχομαι οτι καλυτερο και με πολυ υπομονη ολα θα περασουν

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Η ερωτικη σας ζωη πως ηταν?
    Δεν μας παρατάς ρε κεράσι! Άιντε, πήγαινε να την παίξεις αλλού!

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    κι εγώ συμφωνώ με την μάριαν. καλή αρχή σιντερέλλα σου εύχομαι, βασικά νομίζω ότι υπάρχουν κάποιες δομές που προσφέρουν στήριξη σε κοκοποιημένες γυναίκες και μάλλον θα είναι δωρεάν.
    σε παλιότερα θέματα εδώ στο φορουμ της κακοποίησης εχουν ποσταριστεί πληροφορίες.
    δυστυχώς το ψυχολογικό υπόβαθρο που σε έκανε να ανέχεσαι όλη αυτή τη συμπεριφορά δεν αλλάζει έτσι εύκολα.
    καλή αρχή πάντως!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Δεν μας παρατάς ρε κεράσι! Άιντε, πήγαινε να την παίξεις αλλού!
    μάλλον είναι καθυστερημένο το παιδί. ειδάλλως δεν εξηγείται τόσες πολλές ερωτήσεις εκτός τόπου και χρόνου και μάλιστα να μην μαθάινει κιόλας!!!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  15. #75
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by htsopelas View Post
    cinderella θα πρεπει να βιωνεις οτι χειροτερο υπαρχει αναμεσα σε ενα ζευγαρι και αυτο ειναι η ζηλεια σου ευχομαι οτι καλυτερο και με πολυ υπομονη ολα θα περασουν
    Σ'ευχαριστώ πολύ, μακάρι... να δείξω την καταλληλη υπομονή...

Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση
    By Deleted20082014 in forum Κακοποίηση
    Replies: 40
    Last Post: 01-05-2013, 18:25
  2. Λεκτικη βια και καταριψη αξιων.
    By TheBlackPearl in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 16-01-2013, 22:18
  3. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 07:17
  4. Replies: 130
    Last Post: 03-05-2010, 01:05
  5. λεκτική βία
    By Helena in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2007, 16:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •