ΔΕΧΤΗΚΑ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 203
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101

    ΔΕΧΤΗΚΑ ΛΕΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
    ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ....ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ ΚΑΙ ΘΥΜΩΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ!
    ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΩΣ ΤΟΥ ΛΕΩ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ,ΤΙ ΚΑΝΩ ΚΤΛΠ....
    ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ.....ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ....Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ....ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟΝ ΧΑΣΩ ΘΑ ΧΑΘΩ.....
    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΡΥΦΕΡΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟΣ ΣΥΝΗΘΩΣ....ΑΛΛΑ.....ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΞΕΦΕΥΓΕΙ....
    ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΟΤΑΝ ΘΥΜΩΝΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕ ΕΒΡΙΖΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ....ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΞΗΓΟΥΣΕ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΑ ΕΛΕΓΕ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΝΝΟΟΥΣΕ.....
    ΑΝΕΧΤΗΚΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΒΡΙΣΙΜΟ....ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΕΦΤΙΑΧΝΑΝ....ΟΜΩΣ.....ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΜΕΡΕΣ....ΤΣΑΚΩΘΗΚΑΜΕ ΑΣΧΗΜΑ....ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΩ ΠΑΝΤΑ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ ...ΤΟΥ ΤΟ ΕΚΛΕΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΑ...ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΑΝ......ΗΡΘΕ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ..... ΕΙΧΑ ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤΟΥΖ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΤΣΕΤΑ...ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΑ....ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΝΤΥΘΩ...ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΝΤΥΘΩ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ...ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ.....ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.....ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ..... ΜΕ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ....ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ....ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΩ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ.... ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΩΘΗΚΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΣΠΑΓΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ....ΤΟΥ ΟΡΚΙΣΤΗΚΑ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟΛΜΟΥΣΕ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΘΑ ΜΕ ΕΒΡΙΣΚΕ ΜΕ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΧΩΜΕΝΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ....ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΣΑ.... ΗΡΕΜΗΣΕ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΩ....ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ....ΕΚΛΑΙΓΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ....ΜΟΥ ΟΡΚΙΣΤΗΚΕ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟΥ ΑΝΟΙΓΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΑΝΟΙΞΑ....ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΔΑΚΡΥΣΜΕΝΟΣ....ΤΑ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ....ΜΕ ΠΗΡΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΝΑ ΜΕ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΑ ΝΑ ΛΙΠΟΘΥΜΙΣΩ...ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΞΕΦΥΓΕ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΑ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΠΟΤΕ....ΠΟΤΕ....ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ.....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ....ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ....ΜΕΙΝΑΜΕ ΜΑΖΙ....
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΧΘΕΣ......ΒΓΗΚΑΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΨΕΜΑΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ....ΜΙΛΗΣΑΜΕ....ΕΠΕΜΕΝΑ ΠΩΣ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΑΛΗΘΕΙΑ....
    ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ.....ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΝΑΓΚΑΣΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΗΚΩΤΗ...ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΩ...ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΛΕΕΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΨΕΜΑΤΑ!!!! ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΤΡΑΒΑΕΙ....ΝΑ ΜΕ ΒΡΙΖΕΙ.....ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΠΑΛΙ.....ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΦΙΓΓΕ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΘΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕ....ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ....Η ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΗΤΑΝ Η ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ.....ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΕΙ......ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ.....ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ.....ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΣΟ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ....
    ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ....????ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ.........!!!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΜΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απ οτι καταλαβα ο λογος του τσακωμου ειναι οτι δε σε εμπιστευεται, ισως ζηλευει και θεωρει οτι του λες ψεμματα για το που βρισκοσουν. Αυτος ομως πως ισχυριζεται οτι πχ δεν ησουν εκει που του χες πει? Θελω να πω εχει καποια τεκμηρια ή απλα εχει χασει την εμπιστοσυνη του γενικοτερα? Μηπως καμμια φορα ειπες καποιο μικρο ψεμματακι για να αποφυγεις καποια γκρινια ή εγινε καποια παρεξηγηση? Γιατι πως σου λεει αυτος οτι οχι δεν ησουν εκει, που το ξερει αν ησουν ή οχι? Μηπως καποιος γνωστος του εχει πει κατι?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Απ οτι καταλαβα ο λογος του τσακωμου ειναι οτι δε σε εμπιστευεται, ισως ζηλευει και θεωρει οτι του λες ψεμματα για το που βρισκοσουν. Αυτος ομως πως ισχυριζεται οτι πχ δεν ησουν εκει που του χες πει? Θελω να πω εχει καποια τεκμηρια ή απλα εχει χασει την εμπιστοσυνη του γενικοτερα? Μηπως καμμια φορα ειπες καποιο μικρο ψεμματακι για να αποφυγεις καποια γκρινια ή εγινε καποια παρεξηγηση? Γιατι πως σου λεει αυτος οτι οχι δεν ησουν εκει, που το ξερει αν ησουν ή οχι? Μηπως καποιος γνωστος του εχει πει κατι?
    ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ....ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ.... ΑΥΤΟΣ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΕΙΔΕ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ....ΕΙΔΕ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΜΟΙΑΖΕ ΚΑΙ ΣΚΑΛΩΣΕ.... ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ...ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΗ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΛΟΙΠΟΝ....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Πρωτα να του δωσεις τα παπουτσια στο χερι ...
    Μετα να του κανεις μια καταγγελια ,και στη συνεχεια να πας αν θελεις σε ενα ψυχολογο ,και να προσπαθησεις να βρεις ,για ποιους λογους ανεχεσαι μια τετοια συμπεριφορα
    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ.....ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ.....ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΣΟ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ....
    Εδω θα στα χαλασω λιγο
    Αν αγαπουσες τον εαυτο σου ,θα τον σεβοσουν ,και δεν θα ειχες συνδεσει την αγαπη με κακοποιηση σωματικη /λεκτικη..σκηνες ζηλοτυπιας κτλ..
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by soft View Post
    Πρωτα να του δωσεις τα παπουτσια στο χερι ...
    Μετα να του κανεις μια καταγγελια ,και στη συνεχεια να πας αν θελεις σε ενα ψυχολογο ,και να προσπαθησεις να βρεις ,για ποιους λογους ανεχεσαι μια τετοια συμπεριφορα


    Εδω θα στα χαλασω λιγο
    Αν αγαπουσες τον εαυτο σου ,θα τον σεβοσουν ,και δεν θα ειχες συνδεσει την αγαπη με κακοποιηση σωματικη /λεκτικη..σκηνες ζηλοτυπιας κτλ..
    ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠ ΟΣΟ ΑΓΑΠΑΩ ΕΜΕΝΑ....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ.....ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ............

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ενταξει για κεινη τι φορα. Μπορει να μην ειδε καλα τη μανα σου. Τις αλλες φορες για τον ιδιο λογο τσακωνεστε? Που ξερει τις αλλες φορες οτι δε λες την αληθεια για το που εισαι?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ενταξει για κεινη τι φορα. Μπορει να μην ειδε καλα τη μανα σου. Τις αλλες φορες για τον ιδιο λογο τσακωνεστε? Που ξερει τις αλλες φορες οτι δε λες την αληθεια για το που εισαι?
    ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΑΜΕ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΦΟΡΑΩ ΓΟΒΕΣ!!!!! ΕΝΩ ΦΟΡΑΩ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ!!!!ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟΙ ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ!!!! ΜΟΥ ΠΡΟΣΑΠΤΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ!!! ΠΧ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ 2 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!! ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΣΕΙ!!!!ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΨΕΜΑΤΑ!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αρα θεωρησε οτι ετοιμαζεσαι να βγεις με τις φιλες σου κ δε το λες. Και την αλλη φορα οτι κατι υποπτο γινοταν γι αυτο το χες κλειστο το κινητο, ασχετα αν δεν επιανε σημα.
    Παντως ενδιαφερεται για σενα απλα καπου ξεφευγει με τη ζηλεια. Απο την αρχη τα εκανε αυτα ή τωρα τελευταια?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by lonely- View Post
    ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠ ΟΣΟ ΑΓΑΠΑΩ ΕΜΕΝΑ....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ.....ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ............
    Καλα τοτε.
    Αλλα μην ελπιζεις οτι θα αλλαξει η κατασταση ,χειροτερα θα γινεται.
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Χρειάζονται δύο άρρωστοι για να συνεχίζεται μια άρρωστη κατάσταση.
    Το πιο τρομακτικό είναι ότι κάτι τέτοιο βαφτίζεται "αγάπη".
    Αρρώστια είναι κορίτσι μου και όσο κάθεσαι, τόσο περισσότερο ξύλο θα τρως. Αν είσαι μαζόχα μείνε, απλά δεν καταλαβαίνω τότε τι μπήκες να μας πεις.
    Και μ' αρέσει και το κεράσι, που ψάχνει να δει μήπως έχει δίκιο ο μαλάκας, επειδή τάχα του είπες ψέματα.
    Οπότε, δικαιολογείται να θυμώνει ο μάγκας και να σου τις βρέχει!
    Καλού κακού, όποτε τον βλέπεις να έχεις φροντίσει να μάθεις πιο νοσοκομείο εφημερεύει, γιατί μάλλον θα το χρειαστείς στο μέλλον. Εκτός αν ξυπνήσεις, και τον στείλεις από κει που'ρθε και του τραβήξεις και μια καλή καταγγελία.
    Πάντως, θα σε συμβούλευα να δεις έναν καλό ψυχολόγο, μήπως και αγαπήσεις λίγο τον εαυτό σου. Μετά, ίσως αγαπήσεις και κάποιον άλλο.

  11. #11
    Μακρια οσο πιο γρηγορα μπορεις!!!Κανεις δεν αξιζει τετοια αντιμετωπιση.Δεν εχει το δικαιωμα να σε ακουμπαει επειδη δε σε εμπιστευεται.Μη κανεις κακο στον εαυτο σου,μαθε να τον αγαπας εξιζου το ιδιο με τους αλλους και καμια φορα περισσοτερο!Εσυ τον αγαπας αλλα εκεινος?Για να σε αντιμετωπιζει ετσι δε νομιζω.ΜΗΝ τα ανεχεσαι αυτα και μη μενεις άπραγη!
    Πρέπει να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι κάποιες μέρες είσαι το περιστέρι και κάποιες μέρες το άγαλμα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Χρειάζονται δύο άρρωστοι για να συνεχίζεται μια άρρωστη κατάσταση.
    Το πιο τρομακτικό είναι ότι κάτι τέτοιο βαφτίζεται "αγάπη".
    Αρρώστια είναι κορίτσι μου και όσο κάθεσαι, τόσο περισσότερο ξύλο θα τρως. Αν είσαι μαζόχα μείνε, απλά δεν καταλαβαίνω τότε τι μπήκες να μας πεις.
    Και μ' αρέσει και το κεράσι, που ψάχνει να δει μήπως έχει δίκιο ο μαλάκας, επειδή τάχα του είπες ψέματα.
    Οπότε, δικαιολογείται να θυμώνει ο μάγκας και να σου τις βρέχει!
    Καλού κακού, όποτε τον βλέπεις να έχεις φροντίσει να μάθεις πιο νοσοκομείο εφημερεύει, γιατί μάλλον θα το χρειαστείς στο μέλλον. Εκτός αν ξυπνήσεις, και τον στείλεις από κει που'ρθε και του τραβήξεις και μια καλή καταγγελία.
    Πάντως, θα σε συμβούλευα να δεις έναν καλό ψυχολόγο, μήπως και αγαπήσεις λίγο τον εαυτό σου. Μετά, ίσως αγαπήσεις και κάποιον άλλο.
    Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟ..................................

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Αρα θεωρησε οτι ετοιμαζεσαι να βγεις με τις φιλες σου κ δε το λες. Και την αλλη φορα οτι κατι υποπτο γινοταν γι αυτο το χες κλειστο το κινητο, ασχετα αν δεν επιανε σημα.
    Παντως ενδιαφερεται για σενα απλα καπου ξεφευγει με τη ζηλεια. Απο την αρχη τα εκανε αυτα ή τωρα τελευταια?
    ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΖΗΛΕΥΕ ΑΛΛΑ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ.....ΠΛΕΟΝ ΞΕΦΥΓΕ............

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by soft View Post
    Καλα τοτε.
    Αλλα μην ελπιζεις οτι θα αλλαξει η κατασταση ,χειροτερα θα γινεται.
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.....ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ......

  15. #15
    Θα πρεπει να παρεις τη γενναία απόφαση Λονελη, ή κάθεσαι μαζι του και υποφερεις μια ζωη (μια φορά ερχόμαστε στον κόσμο!!) ή βοηθας τον εαυτο σου (με όλη τη σημασια της λέξης) να βρει το ψυχικο σθενος για να φυγεις μακρια, κι αυτο οσο πιο γρηγορα γινεται πριν προχωρησετε σε δεσμευσεις.
    Η αγαπη για την οποια μιλας ειναι κατι σαν θολωμα του μυαλου, δεν υπάρχει κατι που να δειχνει ερωτα και συνδεση σου με αυτο τον ανθρωπο. Σε τελικη αναλυση ειναι μια εμμονη και τιποτα άλλο.
    Δεν αλλάζει ευκολα ο άνθρωπος, ιδιως αν εχει τετοια ροπη σαν κι αυτη που περιγραφεις. Ξερω αντρογυνα που ειναι 50 ετων και πάνω, δεκαετιες δλδ μαζι και ακομα υπάρχει βια και ξυλοφορτωμα. Κι αυτοι τα δοκιμασαν όλα όπως τωρα πας να κανεις εσυ αλλά δεν ειδαν κανενα αποτελεσμα. Απλά ήλπιζαν κι αυτοι μια ζωη ... .
    Το ψυχικο σθενος το οποιο ψαχνεις να βρεις μεσα σου ειναι για να τον χωρισεις. Απλα δεν το εχεις συνηδητοποιήσει ακόμα. Το νεο χαρακτηρα που επιζητας στο προσωπο του ειναι ουσιαστικα αναζητηση ενος αλλου αντρα που να εχει αυτο τον χαρακτηρα που ονειρευεσαι. Ακομα η σκεψη σου δε σε εβαλε σ αυτη τη διαδικασία, να σκεφτεσαι δλδ ότι παρακατω υπάρχει καποιος πολύ καλύτερος του που πραγματικα θα τον αγαπησεις. Αυτο θα ειναι το αμεσως επομενο βημα.
    Η αγαπη που νιωθεις ειναι χαλκευμενη, στην ουσια ειναι εμμονή.
    Γι αυτο εβαλες νικ νειμ Λονελη!!
    γιάννης

Page 1 of 14 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση
    By Deleted20082014 in forum Κακοποίηση
    Replies: 40
    Last Post: 01-05-2013, 19:25
  2. Λεκτικη βια και καταριψη αξιων.
    By TheBlackPearl in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 16-01-2013, 23:18
  3. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 08:17
  4. Replies: 130
    Last Post: 03-05-2010, 02:05
  5. λεκτική βία
    By Helena in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2007, 17:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •