αν ξερει καποιος ας μου πει..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    17

    αν ξερει καποιος ας μου πει..

    εχω ενα προβλημα ομοφυλοφιλιας και δεν ξερω αν ειμαι η απλα ειναι μια φοβια! Οποιος θελει να βοηθηση και να το συητησουμε ας απαντηση.. Ευχαρηστω!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    η ομοφυλοφιλια δεν είναι πρόβλημα, αλλά ερωτική έλξη ενος ατόμου προς ένα άλλο άτομο του ιδίου φύλου. ο φόβος που υπάρχει είναι πως η κοινωνία μας την αντιμετωπίζει συνήθως αρνητικα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Volos
    Posts
    219
    Λοιπόν λές σε ενα άλλο ποστ οτι έχεις κοπέλα και οτι κάνετε μια χαρά σέξ. Δεδομένου λοιπόν οτι έχεις επαφές μόνο με το άλλο φύλο και οτι δεν έχεις σκέψεις και φαντασιώσεις ομοφυλοφιλικές, τότε δεν έχεις ιδιαίτερο λόγο να ανησυχείς. Το οτι φαντασιώνεσαι να δείς την κοπέλα σου με άλλον επίσης δεν είναι δείγμα οτι είσαι gay ή bisexual.Το ίδιο ισχύει και για την προσπάθεια σου να κάνεις σέξ και με μια άλλη κοπέλα.Παρόλο που δεν σου βγήκε, δεν σημαίνει οτι είσαι gay. Συμβαίνει στους αγχωμένους ανθρώπους να έχουν στυτικά προβλήματα μια στο τόσο.

    Μου δίνεις την εντύπωση απο αυτα που διάβασα οτι είσαι αρκετά μικρός και για κάποιο λόγο μπερδεμένος.Οταν κάτι μας φοβίζει σαν ιδεά τοτε το σίγουρο είναι οτι δεν θέλουμε να πραγματοποιηθεί.Άρα καταλαβαίνω οτι οχι μόνο δεν σε ενθουσιάζει η ιδέα να πάς με άντρα, αλλά είναι κάτι που θες να ξεφορτωθείς απλά και σαν σκέψη.

    Μείνε με την κοπέλα που έχεις και αφού προσφέρεται εξερευνήστε το πράγμα με την ησυχία σας.Και γενικά μείωσε λίγο την φόρα που έχεις πάρει για να βρείς την σεξουαλική σου ταυτότητα.Ναι έχω γκόμενα και πάω και με άλλη αλλά ταυτόχρονα με απασχολεί μήπως είμαι και gay.Απότομες κινήσεις είναι αυτές.Σαν να είσαι σε σύγχυση.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    17
    Ευχαρηστω για τις απαντησεις σας. mstrouf το ξερω γνωριζω αυτο που λες αλλα δεν το θεμα αυτο ειναι οτι δεν ξερω αν ειμαι ι οχι!
    shifter πραγματικα μου αρεσουν οι κοπελε πολυ απλα πιο μικρος εχω κανει καποια πραγματα που ηταν ομοφυλοφιλικα αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα επιγνωση γιαυτα αλλα μονο που εχουν γινει νιωθω πολυ ασχημα γιαυτο!

    Δεν ειμαι μικρος δυστιχως και ειναι ενα απο τα προβληματα μου νιωθω οτι αυτο που περναω τωρα επρεπε να ειχε γινει σε πιο μικρη ηλικια και η ηλικια μου ειναι 24. Η αληθεια ειναι οτι νιωθω παρα πολυ ανχωμενος και δεν ξερω τι με εχει ποιασει αυτον τον καιρο και δεν ξερω πως να το εξηγησω κιολας, απλα σκεφτομαι τα παντα. θα χερομουν ανα μποροθσες να το συζητησουμε λιγο αυτο γτ με προβληματιζει καιρο και φενεται να ξερεις καποια περισοτερα πραγματα.

    Ημουν σηγουρος για την σεξουαλικη μου ταυτοτητα καποτε αλλα τωρα δεν ξερω τι εχω παθει και συγουρα βρισκομαι σε συνχιση. Και για να σου εξηγησω λιγο τι πεζει με μενα ενα παραδειγμα ειναι οτι οταν ειμαι εξω με την παρεα μ και περασει πχ ενας ομοφυλοφιλος και το καταλαβενουν και τους ρωταω πως το καταλαβανε και μου λενε οτι το καταλαβανε απο τις κινησεις του τοτε με πιανει κατι και σκεφτομαι μηπως το κανω και εγω αυτο και δεν το καταλαβενω και με κοροιδεθοθν και μενα μετα? και παει λεγοντας :/

    Βασικα δεν νιωθω σιγουρος για τον εαυτο μου πια! Καποια πραγματα που πιστευα πιο παλια δεν υσχιουν και προσπαθω να τα αλλαξω και εχω πελαγωση!! Δεν ξερω αν μπορεις να με βοηθησεις καπως θα το εκτιμουσα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Volos
    Posts
    219
    Οτι θέλεις στείλε μου μήνυμα. Απλά μην σε μπερδεύουνε τα διάφορα ηλίθια πρότυπα που πλασάρονται απο δώ και απο εκεί.Άντρες είμαστε όλοι .Δεν είναι μόνο ο μπετατζής και ο τύπος που περνάει 12 ώρες στο γυμναστήριο.Μπορεί κάποιος να έχει κάποιες κινήσεις πιο θηλυπρεπείς η να μην είναι τόσο αρενωπός.Πχ ο ντι κάπριο.Είμαστε άνθρωποι δεν υπάρχουν καλούπια και μαλακίες τέτοιες.Αν είσαι σε μια τέτοια κατηγορία και κάνεις παρέα με 5 πίθηκους ξερω γώ ε οκ λογικό ειναι να νιώσεις κάπως διαφορετικός και να λές αφου αυτοί είναι οι άντρες εγω τι είμαι;

    Οι γυναίκες πάντος είναι καλες σε τέτοιες συζητήσεις.Αν βρείς κάποια λογική κοπέλα θα σου εξηγήσει οτι είναι μαζί σου γιατί γουστάρει προφανώς αυτο που είσαι και αυτό έχει σημασία.Και μερικές ιδιαιτερότητες ή κάποιες κινήσεις που φαίνονται "παράξενες" θα είναι αυτό το διαφορετικό που θα γουστάρει σε σένα.

    Στήν εποχή μας πρέπει να είσαι εντελώς καμμένος ώστε να κάθεσαι και να παρατηρείς πως περπατάει ο άλλος, να λές gay είναι και να χαίρεσαι.Και να παίρνεις αυτο το ηλίθιο ύφος λες και ξαφνικά γίναν όλοι οι άντρες gay και έχεις μείνει μόνος σου εσυ να πηδας τις καλύτερες.
    Τέτοια καγκουροπαρέα ρε φίλε τι να την κάνεις;

    Και οι gay άνθρωποι είναι και αυτοί.Μην τρέμεις και στην ιδέα οτι μπορεί... κλπ κλπ.Όπως εμείς αρχίσαμε και βλέπαμε τα κοριτσάκια με άλλο μάτι έτσι και αυτοί πιστευω κάναν το ίδιο για τα αγόρια.Δεν νομίζω να τρομάζει κανας gay επειδή έχει αυτη την προτίμηση.Ισα ίσα το γουστάρει.Αυτο που δεν θα γουστάρει είναι κάτι τύποι σαν τα φιλαράκια σου που μέχρι και σήμερα τους έχουν κάνει να νιώθουν οτι κάνουν έγκλημα.

Similar Threads

  1. ξέρει κανείς?
    By favvel in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 9
    Last Post: 10-02-2013, 14:32
  2. αν ξέρει κανεις...
    By makis87 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 15-01-2013, 08:09
  3. NALOREX" Ξερει καποιος ειδικος? -γιατρος ? τι γνωμη εχετε?
    By giorgos panou in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 12
    Last Post: 22-06-2012, 15:52
  4. FANAPT-Το ξερει κανεις?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 12-01-2011, 18:42
  5. ποιος ξερει?
    By mr.blond in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 01-09-2010, 11:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •