Σας κοροϊδεύουν στο δρόμο χωρίς εμφανή λόγο; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by elis View Post
    καλα ρε σκατα αυτο σε βασανιζει μονο αυτο ειναι απλο δεν δινεισ σημασια κ τελειωνει σιγα τα αυγα εγω σ πα θελω να ακουσω κατι χειροτερο αυτα δεν ειναι τιποτα σε παω κ κοντρα αμα θεσ να δεισ οτι σε εχω για πλακα
    όπως είπα και στην αρχή αυτού του θέματος, αυτο που λέω είναι ο προβληματισμός μου και δεν έχει σε τίποτα να κάνει με το προηγούμενο θέμα που ειχα ανοίξει και στο οποίο αναφερόμουν σε σοβαρά προβλήματα.
    Και το σοβαρό πρόβλημα μου η ψυχολόγος μου έχει ''απαγορεύσει'' να το λέω, οπότε δυστυχώς (ή ευτυχώς κατά την ψυχολόγο) δεν μπορώ να το πω σε κανέναν σας. Τώρα αν εσύ από μόνη σου θες να ανοίξεις θέμα για τα δικά σου προβλήματα κάνε το.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Εγω θα σε ελεγα να μην προβληματιζεσαι τοσο πολυ . Εφοσον γνωριζεις την αληθεια γιατι καθεσαι και χολοσκας .... Αφησε τους να λενε οτι θελουν και μη σε νοιαζει για το τι λενε και το πως συμπεριφεροντε .... Στην τελικη ρε κοπελα μου ζητησες την γνωμη τους? ΟΧΙ οποτε παμε παρακατω

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορεις αμα σε κοροιδεψει καποιος να τον κοροιδεψεις κ συ. Να καταλαβει κ πως σε κανει να νιωθεις. Απο ευρηματικοτητα στις κοροιδιες δε σε φοβαμαι! Αν θες κ βοηθεια εδω ειμαστε...ταπωσε τους ολους τους κομπλεξικους! Στα τρενα!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Καταρχην αλλαξε ρε συ το ψευδυνωμο σου!! Ακου εκει ''σκατα''!! Ξερω οτι νιωθεις σκατα, αλλα οταν το εδραιωνεις να το πω, δν περιπλεκεσαι πιο πολυ μεσα στην ολη κατασταση? Επισης να ξερεις οτι δν καθοριζεσαι μεσα απο το προβλημα σου οποιο κ αν ειναι αυτο γιατι διαβασα στο αλλο θρεντ καποια πραγματα π εγραψες, αμα θες λες κατι παραπανω αμα δν θες δν πειραζει! Εισαι πολλα αλλα πραγματα, δεν εισαι εκεινο! Επισης δν προσδιοριζεσαι φυσικα μεσα απο την αποψη των αλλων! Ουτε κ θα επρεπε να σε επηρεαζει, αυτο βεβαια ειναι ενα θεματακι π πρεπει να το δουλεψεις, μεχρι να φτασεις σε τετοιο βαθμο συναισθηματικης ελευθεριας οπου να εισαι επικεντρωμενη στον εαυτο σου κ να μην σε αγγιζουν σχολια κ κριτικες! Πιστεψε με ακομα κ τελειος να ειναι κανεις, κατι που βεβαιως πρακτικα ειναι αδυνατον, ακομα κ τοτε λοιπον αμα ο αλλος ειναι κακοπροαιρετος κατι θα βρει να πει, δν υπαρχει περιπτωση! Διαγραφη λοιπον τετοια τοξικα ατομα κ προχωραμε παρακατω! Οσο για το συγκεκριμενο περιστατικο, απλα αγνοησε κ μν δινεις σημασια, σκεψου οτι το να κατσεις να ασχοληθεις κ να απαντησεις τους δινεις κ αξια κ ετσι αυτοι ικανοποιουνται κ χαιρονται κ λενε μεσα τους "ειδες? την εσκασα!" ενω αμα απλα αδιαφορησεις κ τους γραφεις ολους κανονικα θα δεις οτι τπτ δν θα σε αγγιζει κ οτι η κοινωνια αποτελειται δυστυχως απο τοσα μικροπρεπη ανθρωπακια, π πραγματικα ειναι για λυπηση! Το να σχολιαζει καποιος την εμφανιση καποιου αλλου με απαραδεκτα σχολια κ δη δημοσια, ειναι κτηνωδες. Αλλα επειδη δυστυχως η ευτυχως εχουμε δημοκρατια οπερ σημαινει οτι ο καθε εξυπνακιας μπορει να εκθετει ελευθερα την παπατζα του, επαφιεται πλεον σε μας πως θα αντιμετωπισουμε αυτο π ακουσαμε κ κατα ποσο θα το αφησουμε να μας επηρεασει! Μην δινεις σημασια σε πορνογερους κ σε τελειωμενα τυπακια, αμα ειχαν δικη τους ζωη δν θα ασχολιοντουσαν μαζι σου! Προσπαθουν ετσι να καλυψουν τα κενα τους κ τπτ αλλο! Αυτο ομως ειναι δικο τους θεμα κ προβλημα, οχι δικο σου! Αυτα αντε κ πολλα ειπα ε? :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !

  6. #21
    Σορρυ για το λαθος , αλλά μπερδεψα το παρακατω τρειλερ που ηθελα να το βαλω στις προτεινομενες ταινιες και κατα λαθος το εβαλα εδω .

    http://www.youtube.com/watch?v=9KCct4RwLNM

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ολα αυτα μου φαινονται πολυ περιεργα, μηπως ησουν xtreme ντυμενη? Ο κοσμος συνηθως δεν συμπεριφερεται ετσι και ουτε αλλαζει. Ακομα και την πιο xtreme εμφανιση να δουνε σε εναν ανθρωπο αυτο δεν ειναι τυπικη συμπεριφορα. Μπορει να ηταν τυχαιο γεγονος και να ειχες κατι περιεργο πανω σου, αλλα αν συνεχιστει ισως να ειναι υποκυηματα της φαντασιας σου και να χρειαζεσαι ιατρικη παρακολουθηση. Δεν μπορω να ξερω φυσικα.

    Ο κοσμος δεν αλλαζει συμπεριφορα, και δεν μπορουμε ουτε να τον θεωρησουμε καλο ουτε κακο , συνηθως ειναι αδιαφορος προς το τι κανουμε εμεις, ειμαστε ενας απο το πληθος. Εσυ ομως δυναται να αλλαξεις και αυτο ισως συμβαινει στην προκειμενη περιπτωση και ισως χρειαζεσαι βοηθεια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μαζί με εμάς αποβιβάζεται ένα νεαρό αυτή τη φορά ζευγάρι 20-22, σαν εμένα περίπου στην ηλικία. Και με το που βγαίνουμε και με βλέπει το αγόρι, τραβάει την κοπέλα του να μην προχωρήσει και με δείχνει και αρχίζουν και με κοιτάνε και γελάνε. Έπαθα πάλι σοκ και γυρνάω και λέω στην φίλη μου ''το είδες αυτό;'' και το είδε και εκείνη και στην αρχή δεν κατάλαβε τι έγινε και νόμιζε ότι γέλαγαν μαζί της αλλά μετά που της είπα πως όχι και το παρατήρησε και εκείνη ότι με κοιτάνε και γελάνε, αρχίζει να μου λέει με απορία ''ρε δεν πάμε καλά''.
    Παιδιά εγώ ειλικρινά έχω πάθει απίστευτο σοκ. Έχει συμβεί και σε εσάς κάτι παρόμοιο χωρίς κανέναν απολύτως λόγο; Και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω. Άλλα μάτια έχει η φίλη μου και εγώ και άλλα αυτοί οι άνθρωποι;



    Ας δωσουμε μια λογικη εξηγηση σε αυτο.

    1) ειδαν οντως κατι αστειο πανω σου και γελανε
    2) γελανε με κατι ασχετο και εσυ το παρανοησες.
    3) Μπορει να κοιταγες προς αυτους την ωρα που γελαγαν πρωτα εσυ και μετα η φιλη σου και να ειδαν κατι παραξενο σε αυτη την συμπεριφορα , γιατι οπως διαβαζεις εσυ αντιδρασεις διαβαζουν και αυτοι.
    Οποτε εαν παρανοησες και τους εριξες ενα εκπληκτο βλεμμα , και τους σχολιαζες με την φιλη σου , τοτε υπηρξε και μια χ αντιδραση.

    Τεσπα , παντως εαν συνεχιστει ισως να πρεπει να ψαξεις ιατρικη βοηθεια , χωρις φυσικα να μπορω να ξερω μιας και εσυ για μενα εισα ενα νικνειμ που εκφραζει ενα προβληματισμο στο φορουμ και δεν μπορω να ξερω περισσοτερα για σενα και φυσικα μπορει να κανω λαθος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    keep_walking γεια σου!
    Συμφωνώ απόλυτα στο ότι ο κόσμος δεν έχει τέτοια συμπεριφορά και απορώ πως όλα τα περίεργα συμβαίνουν σε εμένα.
    Λοιπόν ας πάρω και εγώ τα ενδεχόμενα που έθεσες ένα-ένα:
    1)Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω τι αστείο μπορεί να είδαν πάνω μου. Από τι μία ο ένας είχε μία μούρη αηδίας και από την άλλη το νεαρό ζευγαρι γέλαγε. Όσο και να προσπαθώ να σκεφτώ τι μπορεί να έχω δεν μπορώ να το καταλάβω ούτε εγώ ούτε και η φίλη μου που ήταν μαζί μου.
    2) Δεν γελάγανε με κάτι άσχετο γιατί τον γέρο τον άκουσα πεντακάθαρα. Ήταν ακριβώς δίπλα μου και άκουγα τα πάντα. Και στο δεύτερο ζευγάρι ήταν μαζί μου και η φίλη μου και το είδε και εκείνη. Και ο νεαρός με δείχνει στην κοπέλα με το δάχτυλο και μετά σκάνε στα γελια.
    3) Όχι δεν κοίταγα προς αυτούς. Εκείνοι κοίταγαν και μάλιστα στο δεύτερο ζευγάρι έβαλα την φίλη μου να κόψει κίνηση και εγώ δεν έριξα ούτε βλέμμα. Και το είδε και εκείνη ότι αυτός κάτι έλεγε στην κοπέλα και αυτή γύρναγε και με κοίταγε.
    Πάντως μην ανησυχείς ιατρική βοήθεια έχω καμία σχέση με το πρόβλημα που υποψιάζεσαι. Και το μόνο που είναι σίγουρο είναι πως δεν το έβγαλα από το μυαλό μου.
    Προφανώς είδαν κάτι πάνω μου το οποίο είμαι ανίκανη να δω εγώ αλλά και η φίλη μου, αλλά και όλοι οι άνθρωποι στο τμήμα ψυχικής υγείας που πάω. Εγώ πάντως θα πάω ακριβώς έτσι όπως ήμουν ντυμένη την επόμενη φορά στο γιατρό/ψυχολόγο για να μου πουν αν βλέπουν και αυτοί κάτι το απαίσιο ή αστείο. Δεν είναι δυνατόν να έχω κάτι και να μην το βλέπουμε δυο άτομα. Εγώ ΚΑΙ η φίλη μου. Και τόσο καιρό που πηγαίνω γιατί δεν μου είπαν στο τμήμα ότι έχω κάτι περίεργο αν είναι να το ξέρω;
    Δεν μπορώ να καταλάβω. Αν όντως ισχύει γιατί να μην μου το έχουν πει. Ελπίζω τουλάχιστον αν τους πω ότι θέλω να μάθω να μου το πουν.
    Και με παρόμοια ρούχα και άλλα παπούτσι μια φορά μου την είχε ψιλοπέσει ένας όταν είχα πάει για καφέ. Δηλαδή αυτός πως δεν έβλεπε κάτι το περίεργο πάνω μου δεν μπορώ να καταλάβω.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Σορρυ για το λαθος , αλλά μπερδεψα το παρακατω τρειλερ που ηθελα να το βαλω στις προτεινομενες ταινιες και κατα λαθος το εβαλα εδω .
    Όσο για το βίντεο ΥΠΟΘΕΤΩ πως αφού έγραψες ότι το έβαλες ΔΗΘΕΝ κατα λάθος εδώ προτού βάλεις καν τον σύνδεσμο μάλλον έχεις μαντικές ικανότητες.
    Και μετά απορώ για τους έξω.
    Και υπάρχει και η ''επεξεργασία μηνύματος'' ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ.
    ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ...μην πω :p
    Last edited by skata; 10-02-2013 at 11:44.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Η αλήθεια είναι ότι ο τίτλος του θέματος είναι παιδικός. Σίγουρα χρειάζεται να κάνεις πολύ δουλειά με σένα και να μην τα παρατήσεις!
    Χρειάζεται δλδ να έχεις υπομονή και να διαθέσεις χρόνο, όπως ήδη σου έχουν πει κι οι ειδικοί, τους πιστεύεις δεν τους πιστεύεις!
    Μετά και στο άλλο θέμα που άνοιξες με τέτοια επιθετικότητα προς όλους, δείχνει ότι έχεις μια εχθρική συμπεριφορά που μπορεί και να
    την βγάζεις προς τα έξω.. Συνήθως, εκπέμπουμε και μεταδίδουμε αυτά που νιώθουμε στους άλλους. Μήπως λοιπόν συμβαίνει κι αυτό?
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Η αλήθεια είναι ότι ο τίτλος του θέματος είναι παιδικός. Σίγουρα χρειάζεται να κάνεις πολύ δουλειά με σένα και να μην τα παρατήσεις!
    Χρειάζεται να έχεις υπομονή και να διαθέσεις χρόνο, όπως ήδη σου έχουν πει κι οι ειδικοί, τους πιστεύεις δεν τους πιστεύεις!
    Μετά και στο άλλο θέμα που άνοιξες με τέτοια επιθετικότητα προς όλους, δείχνει ότι έχεις μια εχθρική συμπεριφορά που μπορεί και να
    την βγάζεις προς τα έξω.. Συνήθως, εκπέμπουμε και μεταδίδουμε αυτά που νιώθουμε στους άλλους. Μήπως λοιπόν συμβαίνει κι αυτό?
    Μα γιατί; Τι έχει ο τίτλος; Είναι κατατοπιστικότατος.
    Δεν νομίζω να φταίει αυτό. Δηλαδή σε κλάσματα δευτερολέπτου κατάλαβαν ότι είμαι επιθετική; Και αν είναι αυτό μάλλον θα φοβόντουσαν και δεν θα με έκραζαν.
    Οι ειδικοί δεν νοιάζονται πραγματικά για μένα. Κάνουν απλά τη δουλειά τους.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by skata View Post
    Μα γιατί; Τι έχει ο τίτλος; Είναι κατατοπιστικότατος.
    Δεν νομίζω να φταίει αυτό. Δηλαδή σε κλάσματα δευτερολέπτου κατάλαβαν ότι είμαι επιθετική; Και αν είναι αυτό μάλλον θα φοβόντουσαν και δεν θα με έκραζαν.
    Οι ειδικοί δεν νοιάζονται πραγματικά για μένα. Κάνουν απλά τη δουλειά τους.
    Όμως δεν εννοώ το αν είναι ή όχι κατατοπιστικός ο τίτλος. Εννοώ, ότι το ερώτημα του τίτλου είναι παιδαριώδες.
    Όχι μόνο εσύ, αλλά οι περισσότεροι κάπου κολλάμε στο παρελθόν μας.. και μετά χρειαζόμαστε χρόνο για να ωριμάσουμε και
    να καταλάβουμε, ότι ανεξάρτητα από τις όποιες συμπεριφορές των άλλων ή και τις δικές μας, εμείς αξίζουμε και
    την αγάπη τους, αλλά κυρίως την αγάπη για τον εαυτό μας για να μπορούμε και ν' αγαπάμε και να προχωράμε! :-)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Συμφωνώ μαζί σου. Απλά θεωρώ πως αν όντως κάτι έχουμε πάνω μας που είναι άξιο κοροϊδίας ή αηδίας αντικειμενικά, καλό θα ήταν να το ξέρουμε και αν το επιθυμούμε να το διορθώσουμε.
    Δεν θέλω να εθελοτυφλώ. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν σέβομαι και δεν αγαπάω τον εαυτό μου. Αλλά το να έχεις κάτι τόσο τρανταχτό που δημιουργεί τόσες αντιδράσεις δεν αρέσει σε κανέναν.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Skata σε μενα δν απαντησες ρε συ με ξεχασες κ σ γραψα κ τοσα πραγματα! :p Πλακα κανω, ετσι? Τι τρανταχτο να εχεις βρε κοριτσι μου πανω σου? Αμα εχεις αυτια γαιδαρου, μυτη ελεφαντα, λαιμο καμηρολαρδαλης κ σωμα κατσικας τοτε να πω ναι λογικο να κοροιδεψουνε, η αμα πχ πετανε απο τα αυτια σου μανιταρια κ απο τη μυτη σ βγαινουν φυδια! Τοτε κι εγω θα γελαγα, η καλυτερα θα απορουσα! (Καταλαβαινεις οτι τα ανωθεν παραδειγματα ειναι τροπος του λεγειν!!) Απο τη στιγμη π εισαι μια χαρα κ εισαι κ μια χαρα κοπελα κ πολυ αδυνατη οπως εγραψες, δν χρειαζεται να εχεις αμφιβολιες κ διλληματα για τιποτα! Το οτι βρεθηκαν 2 μαλακες π εκαναν κ ειπαν κατι απαραδεκτο δν σημαινει οτι πρεπει να τα βαψεις μαυρα κ να στενοχωριεσαι! Αν ειχες κατι τοσο τρανταχτο κ ασχημο πιστεψε με τοσα χρονια θα στο κοπανουσανε καθημερινα! Ετυχε να πεσεις σε 2 μαλακες π ποιος ξερει τι κομπλεξ κ ανωριμοτητες κουβαλουσανε κ αυτο ειναι ολο! Μην τα μεγαλοποιεις χαλαρωσε μια χαρα εισαι!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τι θα σκεφτοσασταν για καποιον που ιδρωνει πολυ χωρις λόγο?
    By Winston_man in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 47
    Last Post: 20-07-2015, 15:19
  2. Φόβος στο δρόμο...
    By astimatnam in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-06-2012, 14:03
  3. κλάμα χωρίς ιδιαίτερο λόγο
    By stellou1989 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-12-2010, 19:07
  4. Αγχος σχετικά με την σχέση μου χωρίς λόγο
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2010, 19:54
  5. Ληστειες στο δρομο
    By nikosgr123 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 06-09-2008, 21:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •