χρειαζομαι δυναμη... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για δουλεια συγνωμη, μπερδευτηκα και ειπα για σπουδες. Ε κοιτα, βαλε κ τον εαυτο σου να πηγαινες εξω τοσους μηνες, χωρις την απο κοντα καθημερινη επαφη, χωρις ερωτικη ζωη, χωρις αγκαλιες τα βραδια, παρα μονο μπιρι μπιρι στο σκαιπ κ στο φβ, καπου θελεις να εκτονωθεις κ να ανανεωθεις. Ειναι μεγαλο ψυχολογικο φορτιο, μη κοιτας που εσυ εμεινες ελλαδα που εχεις φιλους, ξερεις το μερος κλπ. Αν κ για σενα ειναι δυσκολο, αλλα λιγοτερο. Καλο θα ηταν παντως επειδη πρεπει να κυνηγαμε τη σχεση μας κ να παλευουμε γι αυτην να πηγαινες κ συ εξω, εστω για λιγες μερες. Δε στο λεω με την εννοια να πηγαινες ελεγκτικα να τον αστυνομευσεις κ καλα, αλλα ειναι δυνατον να περνανε τοσοι μηνες κ να μη βλεπεσαι με το συντροφο σου? Την ερωτικη ζωη που την πας? Ξερεις ο αντρας εχει πολλες ορμες, πως θα εκτονωνεται? Ψυχολογικα θελει προσαρμογη, θελει εναν ανθρωπο να μιλησει, να πει την καθημερινοτητα του. Λαθος σου κ σενα που δεν πηγες. Μεγαλο λαθος.

  2. #32
    εγω εχω δωσει τα παντα σε αυτη τη σχεση οπωσ το λεει η λεξη τα παντα ψυχη σωμα και οτι εχω μεσα μου παντα εγω επρεπε να κατανοω τα προβληματα..προσπαθησα να παω και εγω εκει που ειναι για δουλεια αλλα δεν με δεχτηκαν...ειμαι απλα μια δεδομενη κοπελα που παντα θα ειναι θυμα αλλα πρεπει να αλλαξει αυτο..αρχεσ απριλη θα τον δω πρεπει να του το πω γιατι κοροιδευω και εγω τον εαυτο μου..αυτο που λεω και με πληγωνει πιο απ ολα ειναι η κοροιδια οχι η απιστια..εξαλου λενε πωσ δεν ειναι μαγκασ αυτοσ που χει καθε βραδυ αλλη αλλα αυτοσ που κανει την κοπελα του να αισθανεται διαφορετικη..καταλαβαινω τισ αναγκεσ του αντρα αλλα τοσα χρονια ετσι ειμαστε.αν δεν μπορει να κρατησει τισ ορμεσ του να μην την εκανε ποτε αυτη τη σχεση..στην τελικη εγω εχω χαλασει τον εαυτο μου και αυτοσ απλα περναει καλα..πρωτη φορα στη ζωη μου μετα απο τοσεσ δυσκολιεσ περνω χαπια για να ηρεμησω

  3. #33
    Δε χρειαζεσαι χαπια.Καλη παρεα και ηρεμια χρειαζεσαι.Να βγαινεις εξω,να περνας καλά και να μη χανεις αλλο τον καιρο σου με τετοια ατομα!Σιγουρα καποιος αλλος θα εκτιμησει αυτα που μπορεις να του προσφερεις και θα ειναι καθαρος απεναντι σου.Ο,τι δε μας αρεσει,το αλλαζουμε
    Πρέπει να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι κάποιες μέρες είσαι το περιστέρι και κάποιες μέρες το άγαλμα.

  4. #34
    σιγουρα απλα αλλη μια φορα καταλαβα ποσο ψευτικοσ ειναι ο κοσμος μακαρι να βρω την ηρεμια μου παλι και κυριως το χαμογελο μου...εχω αποκοπει απ ολους γι αυτο το ατομο και το μονο που κανω ειναι ξαπλωνω ολη μερα ενω εξω εχει ηλιο και η ζωη ειναι ωραια...θελω πισω το χαμογελο μου και ξερω πωσ μονο εγω μπορω να το καταφερω αυτο..τοσα χρονια με ψυχολογουσ και ψυχιατρουσ στην οικογενεια μου κουραστηκα δεν πιστευα ποτε θα χρειαζομουν βοηθεια και ειναι και ο λογοσ που αρχησα να γραφω εδω...

  5. #35
    Χαιρομαι πολυ που το σκεφτεσαι ετσι.Παλεψε το και μην απογοητευεσαι,υπαρχει πολλη σαπιλα εκει εξω αλλα υπαρχουν και αξιολογα ατομα!Ευχομαι να ηρεμησεις και να παψουν να σε βασανιζουν αυτα!Υπομονη και καλη αρχη,μπορεις να το κανεις μονο αν το πιστεψεις πραγματικα
    Πρέπει να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι κάποιες μέρες είσαι το περιστέρι και κάποιες μέρες το άγαλμα.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλο ειναι να κανεις σχεση με ατομα που μενετε κοντα. Τοσα χρονια εξ αποστασεως κουραζει το πραγμα κ δημιουργει περιθωρια. Οπως τωρα. Καλα βρε ντραγκον περασαν τοσοι μηνες κ δεν πηγες ουτε μια φορα εκει που μενει ο συντροφος σου? Ετσι αφηνουμε το συντροφο κ περνανε οι μηνες? Ας μη σε πηραν για δουλεια εσενα εκει. Να πηγαινες ετσι για ενα διαστημα να κατσεις. Πως θα κρατηθει μια σχεση χωρις επαφη απο κοντα κ χωρις ερωτικη ζωη ενω περνανε τοσοι μηνες? Ας ειμαστε ρεαλιστες...ψυχολογικα δεν επαθες κατι περιεργο ή πρωτοτυπο. Ευλογο ειναι να εχεις αναστατωθει. Αλλα ας το δουμε στην πραγματικη τους διασταση.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Καλα κερασι ή δεν καταλαβαινεις τι διαβαζεις ή τρολαρεις.
    Ο τυπος ουτε δυο μηνες δεν ειναι στο εξωτερικο και αμεσως εψαξε να βρει αλλη. . Και μεταξυ μας ρε συ ποιος σου ειπε οτι οι γυναικες εχουν λιγοτερες ορμες απο τον αντρα και οτι θελουν λιγοτερα συχνα σεξ?Αυτες οι αποψεις θυμιζουν αποψεις περασμενων αιωνων , οπου η γυναικα επρεπε να τρωει το κερατο ( και το ξυλο ) και να κανει τουμπεκι.Να του συγχωρεσει τι?
    Oσο για τον τυπο αν δεν μπορουσε να κρατηθει θα μπορουσε
    α . Να χωρισει
    β. Να πει οτι δεν μπορει να κρατηθει ωστε να ξερει και η κοπελα τι της γινεται.


    Dragon χωρισε τον , αν σε ηθελε δεν θα ψαχνοταν . Και δεν φταιει η αποσταση για την συμπεριφορα του , ο χαρακτηρας του φταιει.
    Fire ολοσωστη . . . Υπαρχουν και πολλοι αξιολογοι ανθρωποι εκει εξω , γιατι να καθομαστε με ατομα που δεν μας καλυπτουν ?
    Last edited by betelgeuse; 10-02-2013 at 21:21.

  8. #38
    betelgeuse ευχαριστω και εχεισ δικιο πρεπει να το κανω απλ με εχει παρει απο κατω ισως γιατι μετα απο τοσες δυσκολιες που εχω περασει εσπασα καπου και το ξερω οτι ενας αντρας ειναι βλακεια να με παρει τοσο απο κατω ομως εγινε.οσο για την αποσταση αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα θα ημουν ειδη εκει εστω για μια μερα αλλα δεν μπορω δυστυχως.ολοι κρυβουμε δυναμη μεσα μασ ισωσ η δικια μου εξαντληθηκε και χρεαζομαι και για να την ανακτησω το θεμα μου ειναι να περιμενω απο κοντα να το κανω και να κανω τη χαζη μεχρι να ερθει εδω η τωρα?ευχαριστω ολουσ παντωσ για το ενδιαφερον σας...

  9. #39
    Ντρακον, φαινεται πως αυτος δεν σε εχει μέσα του τοσο ψηλά όσο τον έχεις εσύ. Κι απ την αλλη λες ότι εσυ του εγινες η δεδομενη. Άμα ο αντρας καταλάβει ότι η κοπελα ειναι δεδομενη βρέξει χιονίσει τότε εύκολα της κάνει τετοια, αφου ξερει πως δεν θα τη χασει κι ανα πάσα στιγμη θα επιστρέψει στη "βάση" του. Αμα του δωσεις να καταλαβει ότι εισαι διατεθειμενη να φυγεις τότε θα καταλαβεις αν πραγματικα σε ποθει κι αν θα αφησει την αλλη για σενα.
    γιάννης

  10. #40
    και πως μπορω να το κανω αυτο εχω μαθει να δινω στη ζωη μου τα παντα χωρισ ανταλαγμα δεν ξερω τον τροπο να δειξω σε καποιον οτι καποια στιγμη δεν θα ειμαι εκει..

  11. #41
    Quote Originally Posted by dragonfly1 View Post
    και πως μπορω να το κανω αυτο εχω μαθει να δινω στη ζωη μου τα παντα χωρισ ανταλαγμα δεν ξερω τον τροπο να δειξω σε καποιον οτι καποια στιγμη δεν θα ειμαι εκει..
    όποιος δείχνει πολλή καλοσύνη τον πατανε και προχωράνε. στα ματια των πολλών είναι βλάκας. νοειται ότι ευχαριστω δεν θα ακουσει ποτε. τον τροπο τον βρισκεις ξεκινωντας δηλα δηλα να λες και κανα όχι!
    γιάννης

  12. #42
    dragon μου καλημερα!!!!!!Θα συμφωνησω απόλυτα με το kerasi....έχει πολυ δίκιο σε όλα αυτα που σου έχει γραψει!!!Είναι λογικό να είσαι αναστατωμενη και στεναχωρημένη, όμως έγραψες ότι ήσουν ένα αρκετα δυνατό άτομο,γιατι άφησες τον εαυτό σου αβοήθητο?ο φίλος σου καλώς η κακως ξεκινησε να φλερταρει με μια κοπελα αλλα ηταν οι συνθηκες ετσι,κατσε κ αξιολογησε τι μεχρι τωρα σχεση σας,σου έχει δωσει τετοια δειγματα κ στο παρελθον?ηταν τετοιου στυλ αντρα?λες οτι έχετε 5χρονια σχεση,λοιπον?τι αντρας ειναι?εσυ το ξερεις αυτο..αν δε σου χει δωσει δειγματα στο παρελθον,αν μαζι σου ηταν κυριος ,σε αγαπουσε κ σε προσεχε και γενικοτερα η σχεση σας σε καλυπτε μην τον καταδικασεις και μην παρεις αποφασεις εν βρασμω ψυχης!καθισε να ηρεμησεις,να σκεφτεις καθαρα χωρις χαπια κ βλακειες,πετα τα και ξεκινα να ασχολησαι με τον εαυτο σου γιατι αλλιως το τελος της σχεσης σας ειναι σιγουρο...λες οτι σε 2μηνες επιστρεφει,πως θελεις να σε συναντησει?αβοηθητη και ενα με το πατωμα?πρεπει να τον ξανακερδισεις,να δωσεις μια 2η ευκαιρια στη σχεση σας και αυτο πρεπει να ξεκινησει απο μεσα σου...μην καταπιεζεις αλλο τον εαυτο σου,μονο κακο του κανεις..και σταματα να μπαινεις να παρακολουθεις το λογ/μου του ,αυτομαστιγωνεσαι!δεν οφελει πουθενα!ολο αυτο το διατημα ,θα συμφωνησω ξανα με το kerasi επρεπε να ειχες κανει ενα ταξιδακι και κυριως οταν ανακαλυψες οτι κατι "παιζει"..να του τραβηξεις το ενδιαφερον ξανα,κ εκει θα συνειδητοποιυσες αν οντως ειναι κατι παραπανω απο φλερτακι...
    Η συμβουλη μου,μη το βαλεις κατω....οι 2 μηνες ειναι πολυ κοντα,παλεψε το μεσα σου και αν ειναι σημαντικος για εσενα αυτος ο ανθρωπος θα ειναι κ παλι δικος σου,δωσε του την ευκαιρια να στο αποδειξει,εξαλλου εμεις οι γυναικες μπορουμε να καταλαβουμε αν ο ανθρωπος μας ειναι ολοδικος μας......
    και μην παραμελεις αλλο τον εαυτο σου,εισαι πανω απολα εσυ και μονο!καλημερα..

  13. #43
    οπως ειπα δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να παω..το μονο που ξερω ειναι πως πρεπει να τελειωσει..δεν αντεχω αλλο εχω χασει την δυναμη μου και εχω ενα μηνα να κοιμηθω εκτοσ οταν περνω ηρεμιστηκα.τωρα ξερω πλεον πωσ πασχω απο μια μορφη καταθλιψης δεν περιμενα ποτε να συμβει και σε μενα ισως κουραστηκα να ειμαι δυνατη..ισως ηταν το κλικ που με εκανε και επεσα χαμηλα

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by dragonfly1 View Post
    εγω εχω δωσει τα παντα σε αυτη τη σχεση οπωσ το λεει η λεξη τα παντα ψυχη σωμα και οτι εχω μεσα μου παντα εγω επρεπε να κατανοω τα προβληματα..προσπαθησα να παω και εγω εκει που ειναι για δουλεια αλλα δεν με δεχτηκαν...ειμαι απλα μια δεδομενη κοπελα που παντα θα ειναι θυμα αλλα πρεπει να αλλαξει αυτο..αρχεσ απριλη θα τον δω πρεπει να του το πω γιατι κοροιδευω και εγω τον εαυτο μου..αυτο που λεω και με πληγωνει πιο απ ολα ειναι η κοροιδια οχι η απιστια..εξαλου λενε πωσ δεν ειναι μαγκασ αυτοσ που χει καθε βραδυ αλλη αλλα αυτοσ που κανει την κοπελα του να αισθανεται διαφορετικη..καταλαβαινω τισ αναγκεσ του αντρα αλλα τοσα χρονια ετσι ειμαστε.αν δεν μπορει να κρατησει τισ ορμεσ του να μην την εκανε ποτε αυτη τη σχεση..στην τελικη εγω εχω χαλασει τον εαυτο μου και αυτοσ απλα περναει καλα..πρωτη φορα στη ζωη μου μετα απο τοσεσ δυσκολιεσ περνω χαπια για να ηρεμησω
    Κοριτσάκι έχεις επιλέξει το ρόλο του θύματος. Αυτό καταλαβαίνω. Πρόσεξέ το γιατί είναι στάση ζωήςαυτό . Δύο άνθρωποι είναι μαζί γιατί το θέλουν και οι δύο και παύουν να είναι μαζί όταν σταματάει να το θέλει έστω ο ένας. Ποιός σου ζήτησε να τα δώσεις όλα; Εκείνος; Αν όχι γιατί όλη αυτή η θλίψη; Περνάει καλά είναι απλό. Θα μπορούσες να κάνεις και εσύ το ίδιο. Ξέρεις μερικές φορές πιο χαλαρά είναι πιο καλά. Είστε πολύ νέοι για να μη ζείτε για τον εαυτό σας. Και οι δυο. Με ότι σημαίνει αυτό. Άλλαξε τρόπο σκέψης λοιπόν και να θυμάσαι ότι τη δύναμή μας εμεις τη δίνουμε στους άλλους. Και τότε ζούμε με δανεική ενέργεια. Όταν ο άλλος δώσει σημασία, πει κάτι η κάνει κάτι.Σημασία έχει να ζούμε για μας.

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    7
    Κοριτσάκι έχεις επιλέξει το ρόλο του θύματος. Αυτό καταλαβαίνω. Πρόσεξέ το γιατί είναι στάση ζωήςαυτό . Δύο άνθρωποι είναι μαζί γιατί το θέλουν και οι δύο και παύουν να είναι μαζί όταν σταματάει να το θέλει έστω ο ένας. Ποιός σου ζήτησε να τα δώσεις όλα; Εκείνος; Αν όχι γιατί όλη αυτή η θλίψη; Περνάει καλά είναι απλό. Θα μπορούσες να κάνεις και εσύ το ίδιο. Ξέρεις μερικές φορές πιο χαλαρά είναι πιο καλά. Είστε πολύ νέοι για να μη ζείτε για τον εαυτό σας. Και οι δυο. Με ότι σημαίνει αυτό. Άλλαξε τρόπο σκέψης λοιπόν και να θυμάσαι ότι τη δύναμή μας εμεις τη δίνουμε στους άλλους. Και τότε ζούμε με δανεική ενέργεια. Όταν ο άλλος δώσει σημασία, πει κάτι η κάνει κάτι.Σημασία έχει να ζούμε για μας.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Η δύναμη του σεξ...
    By howtodream8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 17-02-2013, 21:07
  2. που να βρω δυναμη??
    By el.gre in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 01-06-2012, 02:09
  3. Η δυναμη της ιδεοληψίας!
    By God is in the rain in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-2012, 00:11
  4. Δύναμη..Δύναμη...Δύναμη
    By Thorp in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 27-02-2009, 19:57
  5. Απίστευτη δύναμη
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 16-02-2009, 20:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •