Τους έκλεισα το σπίτι.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770

    Τους έκλεισα το σπίτι.

    "Τους έκλεισα το σπίτι" ήταν τα λόγια της μαμάς μου χθες βράδυ. Επειδή δεν παντρεύτηκα και δεν έχω δουλειά ούτε μέλλον, λέει η μαμά μου τους έκλεισα το σπίτι εγώ και ο αδελφός μου δλδ ότι δεν έχουνε καμμία χαρά και ότι δεν έχει μέλλον όλη η οικογένειά μου εξαιτίας εμού και του αδελφού μου.(και ο αδελφός μου τα ίδια χάλια με μένα έχει, ανύπαντρος χωρίς δουλειά) Με στενοχώρησανε τα λόγια της μαμά μου τόσο πολύ που δεν μπορούσα να κοιμηθώ όλο το βράδυ.



    ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ε ναι , και τους φορτωσες και με δεκα κουταβακια ....

    Ολγακι ειλικρινα stop it , θα αρχισουμε να βαραμε ενεσεις για να μπορουμε να διαβαζουμε το φορουμ.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οτι κουλο σου λενε οι γωνεις σου το παιρνεις στα σοβαρα το οτι τους συνηθισες να τους ακους μια ζωη δε σημαινει οτι εχουν κ δικιο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    μηπως θα επρεπε να νιωθει ασχημα η μητερα σου που μιλαει ετσι στα παιδια της? σας γεμιζει ενοχες ενω ολος ο κοσμος γυρω της ειναι ετσι!!! πες της οτι εισαι στο ραφι αλλα το ...ξεσκονιζεις καλα!!! επιλογη σου ειναι να κανεις η οχι οικογενεια, δν υπαρχει νομος οτι μεχρι τα ....αντα πρεπει να παντρευτεις! ασ'τη να λεει!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Ε ναι , και τους φορτωσες και με δεκα κουταβακια ....

    Ολγακι ειλικρινα stop it , θα αρχισουμε να βαραμε ενεσεις για να μπορουμε να διαβαζουμε το φορουμ.
    χαχαχαχαχαχαχαχαχα

  6. #6
    Καλά λέει η γυναίκα. Εμένα άμα τα παιδιά μου δεν ξεκολλάνε από το σπίτι θα τα βρίζω κάθε μέρα μπας και φιλοτιμηθούν και ξεκουμπιστούν.
    Ελιασι νεκροζώντανος άμα δεν φύγεις από μικρός να κάνεις δικό σου σπίτι. Έλεος πια ρε! βγείτε να κάνετε δική σας ζωή.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Βρε κοπελια! γτ. σε περνει απο κατω?? πες της μαμας σου δλδη τι θα ηθελε? να ειχες κανει κανα γαμο αποτυχημενο? να της παραταγες τα εγγονακια, να χαλαγε συνεχεια λεφτα -οπως κανουν πολλες γιαγιαδες αφου πλεον τα νιοπαντρα ζευγαρια δεν βγαινουν κι περνουν λεφτα απο τους δυκους τους γονεις- θα ηθελε κατι τετοιο? να ειχες τυποτα τσακομους, διαζυγια και αλλα ομορφα που δυστυχως εχουν γινει κατι το συνηθησμενο πλεον? ε?
    Λοιπον την επομενη που θα σου την πει πες της αυτο!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    "Τους έκλεισα το σπίτι" ήταν τα λόγια της μαμάς μου χθες βράδυ. Επειδή δεν παντρεύτηκα και δεν έχω δουλειά ούτε μέλλον, λέει η μαμά μου τους έκλεισα το σπίτι εγώ και ο αδελφός μου δλδ ότι δεν έχουνε καμμία χαρά και ότι δεν έχει μέλλον όλη η οικογένειά μου εξαιτίας εμού και του αδελφού μου.
    Οι περισσότεροι από εμάς τους ανθρώπους, νιώθουμε το κενό της σύγκρισης με τους άλλους. Η σύγκριση είναι: εσείς δεν ήσαστε και ο άλλος είναι, εσείς δεν έχετε και ο άλλος έχει. Έτσι, αν υπάρχει σύγκριση -και σχεδόν παντού υπάρχει-, ντρεπόμαστε.
    Εσύ ντρέπεσαι γι' αυτά που δεν έχεις. Και η μητέρα σου ντρέπεται γι' αυτά που δεν έχει. Αν η κόρη της ήταν σαν της γειτόνισσας, πιστεύει ότι θα αισθανόταν διαφορετικά. Και στην κοινωνία που ζούμε το κόμπλεξ είναι σε αφθονία, έτσι θα βρεθούν πολλές γειτόνισσες να περηφανευτούν γιατί έχουν και εκείνες το δικό τους κόμπλεξ. Όμως αυτό είναι φαύλος κύκλος για σένα. Αν ντρέπεται για σένα, σε κάνει να αισθάνεσαι άσχημα και έτσι εσύ δεν έχεις τη στήριξη που χρειάζεσαι.
    Όλη η βία της κοινωνίας στην ουσία ξεκινά από αυτό το κενό που έχουμε οι άνθρωποι, και κυρίως από το πώς το χειριζόμαστε. Δεν βλέπουμε ότι εμείς έχουμε την ευθύνη των συναισθημάτων μας. Αν ντρέπομαι για κάποιον εγώ φταίω, όχι αυτός/ή γι' αυτό που είναι. Αν σιχαίνομαι κάποιον πάλι εγώ φταίω γι' αυτό, όχι αυτός γι' αυτό που είναι. Το αντίθετο είναι ανευθυνότητα. Εδώ θυμάμαι το ανέκδοτο, "δεν είμαι εγώ ρατσιστής, εσύ είσαι αράπης!".

  9. #9
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    οτι κουλο σου λενε οι γωνεις σου το παιρνεις στα σοβαρα το οτι τους συνηθισες να τους ακους μια ζωη δε σημαινει οτι εχουν κ δικιο
    τι λες βρε? που βρίσκεις δλδ λάθος σ αυτα που της λενε οι γονεις της?
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    Quote Originally Posted by John11 View Post
    Οι περισσότεροι από εμάς τους ανθρώπους, νιώθουμε το κενό της σύγκρισης με τους άλλους. Η σύγκριση είναι: εσείς δεν ήσαστε και ο άλλος είναι, εσείς δεν έχετε και ο άλλος έχει. Έτσι, αν υπάρχει σύγκριση -και σχεδόν παντού υπάρχει-, ντρεπόμαστε.
    Εσύ ντρέπεσαι γι' αυτά που δεν έχεις. Και η μητέρα σου ντρέπεται γι' αυτά που δεν έχει. Αν η κόρη της ήταν σαν της γειτόνισσας, πιστεύει ότι θα αισθανόταν διαφορετικά. Και στην κοινωνία που ζούμε το κόμπλεξ είναι σε αφθονία, έτσι θα βρεθούν πολλές γειτόνισσες να περηφανευτούν γιατί έχουν και εκείνες το δικό τους κόμπλεξ. Όμως αυτό είναι φαύλος κύκλος για σένα. Αν ντρέπεται για σένα, σε κάνει να αισθάνεσαι άσχημα και έτσι εσύ δεν έχεις τη στήριξη που χρειάζεσαι.
    Όλη η βία της κοινωνίας στην ουσία ξεκινά από αυτό το κενό που έχουμε οι άνθρωποι, και κυρίως από το πώς το χειριζόμαστε. Δεν βλέπουμε ότι εμείς έχουμε την ευθύνη των συναισθημάτων μας. Αν ντρέπομαι για κάποιον εγώ φταίω, όχι αυτός/ή γι' αυτό που είναι. Αν σιχαίνομαι κάποιον πάλι εγώ φταίω γι' αυτό, όχι αυτός γι' αυτό που είναι. Το αντίθετο είναι ανευθυνότητα. Εδώ θυμάμαι το ανέκδοτο, "δεν είμαι εγώ ρατσιστής, εσύ είσαι αράπης!".
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    δν ανοιγεις ενα θεματακι????
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    τι λες βρε? που βρίσκεις δλδ λάθος σ αυτα που της λενε οι γονεις της?
    α αλλος παλι μισο λεπτο να βαλω το κρανος για ιδικες περιπτωσεις πριν μου ξαναμηλισεις..

Similar Threads

  1. Δουλεια στο σπιτι ;
    By nopanic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 06-04-2012, 21:28
  2. οι μαναδες δεν τραγουδανε για τον αντρα τους αλλα για το παιδι τους
    By carrot in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 22-10-2010, 23:34
  3. Φυγη απο το σπιτι
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 28-08-2009, 14:50
  4. Replies: 34
    Last Post: 05-01-2008, 18:51
  5. Replies: 4
    Last Post: 13-11-2007, 21:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •