Υψος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Υψος

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    3

    Υψος

    καλησπερα,ειμαι καινουργιος στο forum και ο κύριος λογος που βρισκομαι εδω ειναι για να ρωτησω κατι που με απασχολει τον τελευταιο καιρο..ειμαι 17 χρονων και νιοθω ασχημα για το υψος μου(ειμαι 1,70)..προσφατα ακουω διαφορα απο αρκετα ατομα για αυξητικη ορμονη κλπ με τα οποια μπορεις να ψηλωσεις...θελω να ρωτησω κατα ποσο ισχυει και να με βοηθησετε με το θεμα αυτο οσοι μπορει να γνωριζετε κατι ;/

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    η αυξητικη ορμονη ειναι αναβολικο κ θα σε γαμησει υπαρχει χειρουργικη επεμβση που μπορεισ να κανεισ θα παρεισ απο οτι εχω ακουσει 5-7 πονταλακια αλλα απο οσο ξερω θα χει πολλη ταλαιπωρια
    κ κανεισ δεν ξερει να σ πει τι θα γινει στο μελλον το καλυτερο παντα να ξερεισ ειναι το φυσικο για ολα αυτα τ οργανισμου που σε απασχολουν αν κανεισ κατι παρεισ ορμονεσ κανεισ εγχειρηση κλπ θα εχεισ καποιο κουσουρι απο μικρο εωσ πολυ μεγαλο
    κ δεν ξερεισ αμα το κουσουρι αυτο θα τ δεχτεισ καλα κ δε θα σε απασχολει μετα το κουσουρι γενικα μην κανεισ τιποτα απλα κανε γυμναστικη δλδ μη μ πεισ οτι ο ζαμπιδησ εχει προβλημα στο να ριξει γκομενα που ναι κ πιο κοντοσ απο σενα???
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    μια χαρα ειναι το ύψος σου, κοντα στο μέσο όρο. μην το αναγαγεις σε πρόβλημα, ειναι κάτι που ειναι στη βιολογία και στο σωματοτυπο σου, δεν μιλαμε για κατι που μπορεις να αλλάξεις και να πετυχεις την μπαμ αλλαγη. εδω απλά αγαπας τον εαυτο σου όπως ειναι, κι αν το θεωρεις μειονεκτημα βρισκεις τον τροπο να το μετατρεψεις σε δυναμη για να κερδισεις σε όλους τους υπολοιπους τομεις της ζωης.
    εγω παντως σου λεω ότι εισαι κοντα στο μεσο όρο, αρα δεν βρισκω πρόβλημα.
    γιατι να θεωρεις το υψος σου τοσο σημαντικο στις καθε λογης διαπροσωπικες σχεσεις από τη στιγμη που κανενας δε σου εδωσε την εντυπωση ότι τον απασχολεί το ύψος σου? το άλλο σημαντικο, πρόσεξε, με το που καθεσαι και το αναμοχλευεις στη σκεψη μην σου ρίξει τη διαθεση και την αυτοεκτιμηση. επειδη αμα συμβει αυτο τοτε ειναι που θα χανεις ευκαιριες στη ζωη σου και θα νομιζεις ότι φταιει το ύψος σου. καθε τι που νομιζεις ότι σε μειονεκτει μετετρεπε το σε ψυχικη δυναμη και τοτε ειναι που θα βγαινεις κερδισμενος.
    γιάννης

  4. #4
    Ο ΜΟ ποιος ειναι?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρε φιλαρακο μια χαρα ειναι το υψος σου, αν θες γενικα να δειχνεις καλυτερος ξεκινα gym αλλα αυτα με αυξητικη ορμονη κτλ δν ισχυουνε, αν ηταν ετσι ολοι θα ημασταν 2 μετρα, εδω ξερω αγορι π εχει υψος 1,58 δεν σου κανω πλακα, απλα θα χεις θεμα με την κοπελα σου αν φοραει τακουνια, αλλα πιστεψε με το υψος ειναι το τελευταιο π θα προσεξουν!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Λακρυ ειπαμε να μην απογοητευουσουμε το φιλο, αλλα οχι να λεμε και τραβηγμενα πραματα. Ειναι δυνατον να λες οτι το υψος θα το προσεξουν οι αλλοι τελευταιο? Εσυ κανεις σχεση με εναν που τον περνας 2 κεφαλια?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κοιτα εγω ειμαι 1.65 οποτε με τον συγκεκριμενο ποτε δν θα κανα διοτι με 12ποντα τον περναω κατα πολυ κ δν υπηρχε περιπτωση ποτε να σταθω διπλα του με φλατ επειδη αυτος ειναι κοντοστουπας, απο κει κ περα δν σημαινει οτι αποκλειεται αμα κατα τ αλλα ειναι ο ανθρωπος μ κ τον εχω ερωτευτει κτλ κτλ, απλα αυτος θα νιωθει κομπλεξικα, αρκει να μην το εκδηλωνει!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ο φιλος σου με το 1,58 πως τη βγαζει?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Δεν ειναι γκομενος μου ρε συ δν τα χουμε!!! Απλος φιλος ειναι!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ναι βρε παιδακι μου, μην τρελενεσε! Φιλος λεω, δεν ειπα γκομενος. Πως τον βλεπεις? Πως τη βγαζει?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Προς το παρον δν εχει γκομενα, παλια ομως ειχε, φυσικα μην φανταστεις κατι ιδιαιτερο, ψηλοτερη απ αυτον αλλα σαλουφα κ μπαζολιτσα! χιχιχιχιχι!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    οι αυξητικες ορμονες Βλεπε Human Growth Hormone (HGH) βλεπε Messi (podosfairisti) ειναι πανακριβες...υπαρχει μια χειρουργικη μεθοδος που σου σπανε τα κοκκαλα και αναπλαθωνται και καινουργια οστικα κυτταρα...εγω ειμαι ολη μερα ξαπλα και εχει ισιωσει η σπονδυλικη μου στηλη...φαινομαι πιο ψηλος αλλα χανω την ισορρπια μου...υπαρχουν 100000000000000000 τροποι να ψηλωσεις..Σε ενα μερος της Αφρικης κατι γυναικες με μεγαλο λαιμο τις ξες? που βαζουν κατι σαν περιδαιρεα στο λαιμο τους? Ολα γινονται με σαλιο και υπομονη.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    ο ΜΟ για την Ελλαδα ειναι πρπ το 1.73 βαριεμαι να ψαξω... στη Σερβια /Μαυροβουνιο και Τσεχια ειναι ολοι/ολες ντερεκια.
    Για εδω τσοπερα εισαι καλα..
    Εχω και μια αλλη ΥΠΟΘΕΣΗ ΣΠΙΡΑΛ: οτι οι ανθρωποι ψηλωνουν απο αμυνα αλλωστε και ο γιγαντισμος ειναι ασθενεια οπως και ο νανισμος... Αν εχεις παρατηρησει η νεα γεννια ειναι πιο κοντη.. Αγαθος γιγαντας, νταλτολ..Λολ οτι ναναι.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    Αν θες να μαθεις περισσοτερα γιαννη πιγαινε σε κανεναν αναπτυξιολογο..παντως οτι σου λεω δεν ειναι μπαρουφες.
    Ακομα και με το μονοζυγο ισιωνει η σπονδυλικη στυλη..(αλλα προσεχε να μη παθεις καμια σπονδυλολυση)... ΛΟΛΟΛΟΛΟΛ

    (bone density measure): με αυτη τη μεθοδο, μετριση οστικης πυκνοτητας φαινεται αν θα ψηλωσεις και αλλο.

    Viva la Ressistance

    Λελα?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρε συ Γιαννη θα παψεις ποτε να γραφεις μαλακιες πραγματικα δλδ αναρωτιεμαι!!!! Το παιδι ανοιξε θεμα για το υψος του κ καθεσαι κ γραφεις μπουρδες οτι σπανε κοκκαλα για να ψηλωσουν κτλ, σε αλλα θεματα γραφεις για βιασμους κ φονους κ ο,τι αλλο σου καπνισει, δλδ τι να σου πω πραγματικα, συνελθε λιγο ρε μαλακα δλδ νταξει εισαι σε φαση αλλα καποια πραγματα π γραφεις ειναι πολυ τραβηγμενα κ ακραια ρε συ!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. υψος ...
    By xrhstos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 65
    Last Post: 08-05-2015, 14:22
  2. προβλημα με το υψος ...
    By renos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 19-12-2012, 23:03
  3. Προβληματάκι με το ύψος!
    By nikk in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 11
    Last Post: 28-01-2012, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •