ενας χωρισμος ακομη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    2

    ενας χωρισμος ακομη

    καλησπερα
    ειμαι ενα ακομα ατομο απο αυτα που θελουν να πουν τα παραπονα τουσ για να τα βγαλουν απο μεσα τους
    Εδω και χρονια ζω μια κατασταση με τισ σχεσεις μου που καθε αλλο παρα λογικες μου φαινονται.γενικως παντα προτειμουσα σταθερες σχεσεις και αυτο επεδιοκα...
    η ζωη ομωσ οπως και να εχει δεν στα φερνει ετσι οπως τα θελεις.1η μου σχεση και ισως ποιο σοβαρη ηταν σε ηλικια 18 χρ που κρατησε 5 χρ...εσα στα οποια ηρθε και ενας αραββωνας..γρηγορα ομως καταλαβα την ψυχρη πραγματικοτητα της ζωης και της προδοσιας.με χωρισε για τον κολιτο της .σε αυτεσ τισ στιγμες θες να ανοιξει η γη να σε καταπιει και οχι να πολεμας κιομωσ περασε καιρος και συνηλθα εκανα νεα σχεση και παλι στο τελος καποιος αλλος γυρισε την ιστορια παλι πισω..τα τελευταια 2 χρ ειμουν με εναν ανθρωπο που τον ερωτευτηκα ξεροντασ πωσ ειναι πολυ δυσκολη αυτη η σχεση..ηταν χωρισμενη με 2 παιδια ηλικιασ 7-και 5 ηταν σε ηλικια 26 χρ.την αγαπησα πολυ αρχισαμε να συγατοικουμε αποδεχωμενος τα παιδια και τα γενικος προβληματα που θα υπηρχαν.ισωσ να ζουσα ενα παραμυθι αλλα ετσι ενιωθα...συντομα καταλαβα πωσ μεσα απο αυτη την σχεση εχανα τον εαυτο μου αποδεχομενος πως ειχα πολυ λιγο χρονο για εξοδους μαζι της.επιρεαστηκα πολυ αλλα συνεχιζα..η πραγματικοτητα ομως μετα απο 2 χρ ξαναμουχτηπησε την πορτα.υπηρχε νευρικοτητα τσακομοι γενικωσ εντασεις εκει ειπα πωσ δεν γινοταν αλλιωσ και επρεπε να φυγω απο την σχεση..ισωσ αν θυμαμε καλα ειναι η πρωτη φορα που το εκανα πρωτος .μετα απο ενα μηνα που δεν σταματησαμε να βρισκομαστε αν και ειχα φυγει απο το σπιτι ακουγα συνεχει απωσ με θελει πισω πωσ μαγαπαει και πωσ δεν μπορει να σκεφτει τον εαυτο της να την ακουμπαει αλλος...δεν πιστεψα φυσικα ολα αυτα γιατι η ηλικια μου δεν μου το επιτρεπει (31).απλα ηθελα μεσα απο την καρδια μου να ειναι αληθεια αλλα σαν τα παραμυθια που εχουν happy end δενηταν ανακαλυψα πωσ ταυτοχρονα επαιζε και με αλλον.τοτε πηρα μια αποφαση να σταματησω και να την ξαχασω.προσπαθω καθημερινα να μην την φερνω στο μυαλο μου αλλα πιανω τον εαυτο μου να κοταει μια το facebook της μια να τησ στελνω μηνηματα και σημερα να ανακαλυψω πωσ θα εκανε ταξιδι για να δει τον νεο της ερωτα...μου ηρθαν ολα αυτα που μου ελεγε τα λογια τα παχια ...και με ριξαν ψυχολογικα.απλα λεω και εδω τελιωνω πως μερικοι ανθρωποι μπορουν να παιζουν με τα συναισθηματα και τις καρδιες καποιον χωρις ενδιασμους ???...και αν ποτε καποια στιγμη ερθει καποια να αγαπησει αυτο που ειμαι πραγματικα χωρις να με εκμεταλευτει και με προδωσει...
    ευχαριστω για το χρονο που μου εδωσε η σελιδα σας να εκφρασω οσο δυνατον καλυτερα αυτα που ενιωθα...

    συμβουλες δεκτες και παρατηρησεις...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    234
    έτσι είναι οι γυναίκες, έτσι συμπεριφέρονται....απλά η ιστορία σου επιβεβαιώνει την πραγματικότητα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Με τη 2η γυναικα που ησουν 26 αυτη ποσο ηταν?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Με τη 2η γυναικα που ησουν 26 αυτη ποσο ηταν?
    η τελευταια ηταν 26 χρ εγω εξακολοθω να ειμαι 31 :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by kostasxx1982 View Post
    δεν πιστεψα φυσικα ολα αυτα γιατι η ηλικια μου δεν μου το επιτρεπει (31).απλα ηθελα μεσα απο την καρδια μου να ειναι αληθεια
    Προφανώς υπερισχύει αυτό που θέλεις να δεις από αυτό που πραγματικά ισχύει.

    απλα λεω και εδω τελιωνω πως μερικοι ανθρωποι μπορουν να παιζουν με τα συναισθηματα και τις καρδιες καποιον χωρις ενδιασμους ???...
    Το κάνουν γιατί κάποιοι τους το επιτρέπουν.
    Πάντως, γενικά Κώστα, όσο παθαίνουμε μαθαίνουμε. Πιθανόν σκέφτεσαι περισσότερο συναισθηματικά παρά λογικά και έχεις την τάση να εξιδανικεύεις τις κοπέλες που έχεις σχέση, οπότε στο τέλος απογοητεύεσαι και νιώθεις προδομένος. Διαφωνώ ότι έτσι είναι όλες οι γυναίκες. Κάποιες γυναίκες είναι έτσι και ίσως είναι αυτές που σε τραβάνε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    128
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Προφανώς υπερισχύει αυτό που θέλεις να δεις από αυτό που πραγματικά ισχύει.


    Το κάνουν γιατί κάποιοι τους το επιτρέπουν.
    Πάντως, γενικά Κώστα, όσο παθαίνουμε μαθαίνουμε. Πιθανόν σκέφτεσαι περισσότερο συναισθηματικά παρά λογικά και έχεις την τάση να εξιδανικεύεις τις κοπέλες που έχεις σχέση, οπότε στο τέλος απογοητεύεσαι και νιώθεις προδομένος. Διαφωνώ ότι έτσι είναι όλες οι γυναίκες. Κάποιες γυναίκες είναι έτσι και ίσως είναι αυτές που σε τραβάνε.
    συμφωνω με την marian ....χμμ και γω παντα ηθελα να κανω μια σταθερη σχεση δυστυχως επεφτα σε βλακες που με πληγωναν πολυ αλλα πιστευω πως επειδη ειχα αυτη την επιθυμια να κανω μια σταθερη σχεση εξιδανικευα τον ανθρωπο με τον οποιο ημουν σε σχεση μην βλεποντας τις ασχημες συμπεριφορες που ισως να ειχαν εχοντας στα ματια μου ως κατι πολυ καλο ως τον ιδανικο συντροφο .... απλα πρεπει να χουμε κ λιγο τα ματια μας ανοιχτα και να εκτιμουμε ατομα που εχουμε διπλα μας κ ισως δεν ετυχε να δουμε ερωτικα ...αυτο το λεω για μενα που τωρα ειμαι με εναν φιλο μου που καναμε παρεα καποια χρονια κ πραγματικα ειναι καλο παιδι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σε καθε σχεση παντα φταινε κ οι 2. Και το αρχικο κειμενο σου βλεπω οτι εχει ενα ''κατηγορω'' μονο προς τις συντροφους σου κ ενα παραπονο μονοσημαντο.
    Ειχες 2 σχεσεις ως τωρα. Η πρωτη με μια 18ρα που την αραβωνιαστηκες και συ ησουν λιγο μεγαλυτερος σε ηλικια. Λες οτι σε κερατωσε με τον κολητο της φιλο. Καταρχην αραβωνισματα σε μικρες ηλικιες με μαθηματικη βεβαιοτητα οδηγουν σε ρηξη. Ουτε συνειδητοποιημενοι εισαστε ουτε τιποτα. Για να σε κερατωσει σημαινει οτι ειχε φθαρει το πραγμα απο πριν, δεν κερατωνει κανεις ετσι ξαφνικα ενα πρωι αν κ διαφερουν οι λογοι που το κανουν τα 2 φυλα. Θα σου λεγα επισης οτι δεν πρεπει να δεχεσαι η γκομενα σου να χει κολητο φιλο ανδρα, εκτος αν δεν υπαρχει ερωτικη προοπτικη αναμεσα τους. Δε φταιει ομως ο κολητος, αυτος τη δουλεια του εκανε, βρηκε τρυπα το χωσε. Αν δεν ηταν αυτος θα ταν καποιος αλλος. Φταις κ συ σε σημαντικοτατο βαθμο κ ασε τα παραπονα.
    Για τη δευτερη σχεση αμα θες στην αναλυω κι αυτη. Καλο ειναι παντως να αξιποιησεις τα βιωματα αυτα μαθησιακαγτ συμβαλουν στην αυτογνωσια σου κ στο πως θα χειριζεσαι τα πραγματα στο μελλον. Μη βγαινεις κ κατηγορας συληβδην τωρα τις κακες γυναικες στη ζωη σου που παντα σε κερατωναν κ εσυ εισαι ο μιστερ τελειος.

Similar Threads

  1. Χωρισμός...Ένας μικρος θάνατος...
    By agp in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 37
    Last Post: 26-01-2013, 13:17
  2. 2 ώρες ακόμη...
    By ΕΡΗ_1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 25-05-2012, 17:22
  3. πόσο ακόμη ?
    By mavrompizelo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-03-2011, 13:40
  4. έχω ακόμη πρόβλημα
    By soupsoup in forum Κακοποίηση
    Replies: 38
    Last Post: 09-09-2009, 22:18
  5. Πως ξεπερνιεται ενας χωρισμος?????
    By Tzeni in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 27-08-2007, 01:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •