Abilify
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Abilify

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315

    Abilify

    Καλησπέρα,

    ξεκίνησα σήμερα το abilify τον 10mg για σταθεροποίηση συναισθήματος, αλλά έχω ένα αρκετά περίεργο συναίσθημα.Αυτό μετά από κάποιο διάστημα θα φύγει και θα αισθάνομαι φυσιολογικά?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Θα φυγει Μαρακι μου, δν ειναι τιποτα, αλλα τι εννοεις ακριβως "περιεργο συναισθημα"? Παιρνω abilify 3 χρονια κ εισαι πολυ τυχερη κ εσυ κ εγω π παιρνουμε το συγκεκριμενο κ δν παιρνουμε κανενα αλλο π να χει παρενεργειες κτλ.. Πρωτη μερα ειναι ρε συ, υπομονη!!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    υποτίθεται το πήρες για να (συν)αισθανεσαι καλύτερα .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Θα φυγει Μαρακι μου, δν ειναι τιποτα, αλλα τι εννοεις ακριβως "περιεργο συναισθημα"? Παιρνω abilify 3 χρονια κ εισαι πολυ τυχερη κ εσυ κ εγω π παιρνουμε το συγκεκριμενο κ δν παιρνουμε κανενα αλλο π να χει παρενεργειες κτλ.. Πρωτη μερα ειναι ρε συ, υπομονη!!! :)
    δεν ξέρω δεν μπορώ να το περιγράψω, αλλά απ' ότι μου είπαν το abilify κάνει 1-2 βδομάδες για να λειτουργήσει.Σήμερα το συναίσθημα μου είναι λίγο καλύτερα πάντως.:-)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    πώ πολλές παρενέργειες το abilify.Κάτι περίεργα ρεψίματα, μία ζεσταίνομαι μία κρυώνω.Βέβαια τώρα είμαι στην φάση να ξαναβρώ παρέες οπότε τώρα που συναντιέμαι με κάποιες παλιές φίλες είναι λίγο περίεργα τα συναισθήματα.:-)

  6. #6
    συγκριτικα το αμπιλιφαυ δεν εχει παρενεργιες,δωστου λιγο χρονο να δρασει...οποιος παιρνει αμπιλιφαυ παντως στα ματια των αλλων μοιαζει 'φυσιολογικος'

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    συγκριτικα το αμπιλιφαυ δεν εχει παρενεργιες,δωστου λιγο χρονο να δρασει...οποιος παιρνει αμπιλιφαυ παντως στα ματια των αλλων μοιαζει 'φυσιολογικος'
    έχει κάποιες μεταπτώσεις η ψυχολογία μου πάντως.Ίσως παίρνω μικρή δόση(10mg).Θα το πώ βέβαια στον γιατρό όταν τον επισκεφτώ.

  8. #8
    πως και περνεις τοσο μικρη δοση?αλλο αντιψυχωσικο παιρνεις ταυτοχρονα?μου εκανε εντυπωση η μικρη ποσοτητα αν εχεις ψυχωση...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    πως και περνεις τοσο μικρη δοση?αλλο αντιψυχωσικο παιρνεις ταυτοχρονα?μου εκανε εντυπωση η μικρη ποσοτητα αν εχεις ψυχωση...
    δεν έχω ψύχωση.Απλά μου το έδωσε για την σταθεροποίηση του συναισθήματος.Κάνει δουλειά, αλλά ίσως να χρειάζεται λίγο παραπάνω δοσολογία.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Τα ρεψιματα είναι γτ μπαίνει αέρας στην κοιλιά σου σε λίγο θα φύγουν αν δεν φύγουν μπορεί να γίνουν κ μάουρεσ το κρύο κ η ζεστή είναι άγχος αμα είσαι εντελώς καινούρια έχεις παρά πολύ λίγες παρενέργειες κ όλα θα πάνε καλά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Για το συναίσθημα κανε υπομονή θέλει κανένα μήνα να δράσει μην πασ παραπάνω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Τα ρεψιματα είναι γτ μπαίνει αέρας στην κοιλιά σου σε λίγο θα φύγουν αν δεν φύγουν μπορεί να γίνουν κ μάουρεσ το κρύο κ η ζεστή είναι άγχος αμα είσαι εντελώς καινούρια έχεις παρά πολύ λίγες παρενέργειες κ όλα θα πάνε καλά
    τώρα που παίρνω το φάρμακο μπαίνει περισσότερο αέρας στην κοιλιά μου?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Χαλαρώνει ο οισοφαγοσ αν έχεις μόνο το ρεψιμο δεν έχεις τίποτα αν έχεις καουρεσ άντε να πεις ότι έχεις κάτι αλλά κ αυτό δεν είναι τίποτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Χαλαρώνει ο οισοφαγοσ αν έχεις μόνο το ρεψιμο δεν έχεις τίποτα αν έχεις καουρεσ άντε να πεις ότι έχεις κάτι αλλά κ αυτό δεν είναι τίποτα
    πάντως το παίρνω μια βδομάδα και ήδη νιώθω καλύτερα.Το εύχομαι για όλους.:-)

  15. #15
    εγώ παίρνω abilify μαζί με galopran τρία χρόνια τώρα και δεν έχω καμία παρενέργεια εκτός του ότι δεν πρόσεξα και έβαλα κιλά, είδα αποτέλεσμα από την πρώτη βδομάδα συν ότι θεραπεύτηκα και δεν είχα υποτροπιασμούς.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. abilify
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 04-11-2012, 15:15
  2. abilify
    By pig in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 26-10-2011, 16:28
  3. Abilify
    By gog_magog in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 54
    Last Post: 05-03-2011, 01:18
  4. abilify
    By λίτσα in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 20-01-2010, 19:34
  5. Abilify
    By mboumbou in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-01-2009, 03:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •