YΠΝΗΛΙΑ-ΑΙΣΘΗΜΑ ΚΟΠΩΣΗΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344

    YΠΝΗΛΙΑ-ΑΙΣΘΗΜΑ ΚΟΠΩΣΗΣ

    Καλημερα σε ολα τα μελη!Εδω και 3-4 μερες εχω εντονη υπνηλια σε ολη τη διαρκεια της μερας μαζι με ατονια,νιωθω οτι δε με βαστανε τα ποδια μου, πεφτω για υπνο ξερος καθε βραδυ απο τις 9-9:30 και ξυπναω την αλλη μερα μετα τις 10 το πρωι!Μου φαινεται περιεργο γιατι ουτε δουλευω(ειμαι ανεργος)αλλα ουτε και εχω πολλες δραστηριοτητες μες τη μερα,μονο 1 ωρα γυμναστηριο και καμια βολτα το σκυλο...ειναι πολυ περιεργο γιατι πριν μια βδομαδα αισθανομουν τελεια,δεν ειχα κανενα απο αυτα τα συμπτωματα αλλα ως νοσοφοβικος το μυαλο μου παει παλι στα χειροτερα,πχ. εχω καρκινο,λευχαιμια κτλ.Σε εξετασεις παντως που ειχα κανει προ 3μηνου δεν ειχα τιποτα απολυτως.Μπορει αυτο που νιωθω να ειναι καθαρα ψυχολογικο?Εχω ξαναγραψει πολλες φορες στο φορουμ,πασχω 5 χρονια απο γενικευμενο αγχος με κρισεις πανικου και νοσοφοβια.Καθε απαντηση σας θα μου ηταν πολυ χρησιμη...σας ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    206
    Καλημέρα! Προσωπικά έτσι μου άρχισε η κατάθλιψη και μετά ήρθε η ανορεξία έχανα βάρος και ήμουν όλο χάλια(κι ακομη δε μπορώ να συνέλθω). Είχα πάθει πέρσυ το ίδιο...πήρα αγωγή...τη σταμάτησα κι υποτροπίασα. Καλό θα είναι να πάς να κάνεις γενική αίματος και θυρεοειδή να σου φύγουν οι απορίες αν έχεις κάτι..νόμίζω ότι είναι κατάθλιψη μιας και έχεις έντονο άνχος...πήγαινε σε κάποιον γιατρό, μη το αφήνεις Καλό κουράγιο!

  3. #3
    Καλημέρα! Αυτό που νιώθεις μάλλον είναι περισσότερο ψυχολογικό και δεν προέρχεται αποκλειστικά από κάποια αρρώστια που πιστεύεις ότι έχεις! Βέβαια επειδή δεν είμαι και γιατρός και κανείς δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά από εδώ τι έχεις, καλό θα ήταν να κάνεις έναν έλεγχο μήπως και κάτι συμβαίνει. Μπορεί η όλη κατάσταση που κυριαρχεί στις μέρες μας ή κάτι αλλό που σε προβληματίζει αυτόν τον καιρό να σε επηρεάζει έμμεσα και να εκδηλώνεται με αυτόν τον τρόπο. Πάντως θα μπορούσες να προσπαθήσεις να κάνεις κάτι δημιουργικό μέσα στην μέρα, κάτι που σου αρέσει προκειμένου να μην σου έρχεται αυτή η υπνηλία που έχεις. Μπορείς επίσης να πάρεις κάτι από το φαρμακείο τονοτικό, όπως βασιλικό πολτό ή κάτι τέτοιο.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Καλημέρα,μπορείς να κάνεις τις απαραίτητες εξετάσεις για να ηρεμήσεις...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    206
    Τι κάνεις πως είσαι ? Βασικά να συμπληρώσω ότι κοιμόμουν απο τις 9 αλλά ξύπναγα στις 3-4 και δε μπορούσα να ξανακοιμηθω, κι έπειτα αρχίσαν όλα τα υπόλοιπα. Αναγκαστικα αν συνεχιστεί αυτό που περνάς θα πας σε γιατρό, αλήθεια πως είσαι τώρα? Ελπίζω να σου πέρασε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Καλησπερα! Αυτο με την υπνηλια το εχω κι εγω, νυσταζω πολυ συχνα και δε μπορω να σηκωθω το πρωι. Πολλες φορες, οπως η σημερινη μερα, κοιμαμαι σερι 15 ωρες και δε μου φαινεται πολυ.

Similar Threads

  1. Σύνδρομο Χρόνιας Κόπωσης
    By Elie in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 08-04-2020, 19:05
  2. Σύνδρομο Χρόνιας Κόπωσης - CFS
    By PROFITIS73 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 61
    Last Post: 17-09-2015, 20:35
  3. Αίσθημα κούρασης
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 31-01-2013, 20:43
  4. αίσθημα κατωτερότητας
    By MariaApo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 15-08-2012, 00:18
  5. ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΧΡΟΝΙΑΣ ΚΟΠΩΣΗΣ
    By holfork in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-01-2012, 20:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •