Κοινωνική απόσυρση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Quote Originally Posted by Richter View Post
    Αυτό που λέτε ότι δίνετε κρύφα αγωγή στον ασθενή,αδυνατώ να το κατανοήσω....
    richter καλε μου στο εχω ξαναπει!!εσυ καταλαβαινεις οτι εχεις κατι κ το αντιμετοπιζεις..κ πολυ καλα κανεις γιατι ετσι πρεπει!!οταν ομως δεν αντιλαμβανεται οτι εχει κατι κ θεωρει οτι ειναι οκ κ δεν θελει να παει ξανα στο γιατρο του κ δεν θελει να συζηταει καν για την ασθενεια του κ να την αντιμετοπισει και να την ξεπερασει τοτε δεν εχω αλλη επιλογη!δεν παει με τπτ στο γιατρο..πηγα εγω για εκεινον ηδη 3 φορες για να μου πει τι να κανω!!δεν καταλαβαινει οτι περναει κατι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Μιχαλη κοινωνικη αποσυρση εχω κ γω δεν βγαινω σχεδον καθολου ιδιετερα χειμωνα...κ οχι μονο επειδη δεν εχω παρεα εδω που ειμαι , δε θελω να βγαινω, το βλεπω σαν αγγαρεια..η μονη μου ασχολια ειναι ειναι ο υπολογιστης μου κ ειμαι εθισμενος στο wow...καψιμο ολη μερα, αδιαφορω για τα παντα πολλες φορες ...βιωνω πολλα αρνητικα οπως καταλαβες..εχω προβλημα να ρχομαι σε κοινωνικη επαφη με ατομα ακομα κ μεσω ιντερνετ...ειμαι κλεισμενος στον εαυτο μου εδω κ χρονια κ διεξοδο πουθενα μεχρι τωρα....αν δεν βγει φαρμακο για τα αρνητικα δεν με βλεπω να καλυτερευω ουτε σε 10 χρονια

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Soulfy κι εγω το βλεπω σαν αγγαρεια να βγαινω κι ετσι δεν πολυβγαινω.Εγω φιλους δεν εχω πολλους αλλα και να ειχα παλι θα το θεωρουσα αγγαρεια.Εγω εχω παρει και αρκετα κιλα και αυτο ειναι ενας ακομα λογος που δεν πολυβγαινω.Αλλα πιο πολυ δεν βγαινω του οτι το θεωρω αγγαρεια.

  4. #19
    Rich-Deleted-06-06-2016b
    Guest
    Quote Originally Posted by mihalis View Post
    Soulfy κι εγω το βλεπω σαν αγγαρεια να βγαινω κι ετσι δεν πολυβγαινω.Εγω φιλους δεν εχω πολλους αλλα και να ειχα παλι θα το θεωρουσα αγγαρεια.Εγω εχω παρει και αρκετα κιλα και αυτο ειναι ενας ακομα λογος που δεν πολυβγαινω.Αλλα πιο πολυ δεν βγαινω του οτι το θεωρω αγγαρεια.
    Mιά απ'τα ίδια... Πρέπει να το διορθώσουμε όμως αυτό,δεν είναι καλό σύμπτωμα. Ίσως επιδεινώνει την κατάσταση και το φάρμακο..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    και γω δεν εχω ορεξη να πολυβγαινω συνηθως μεσα τη βγαζω στο πισι οπως ειπε κ ο φιλος πιο πανω!

    μαριαννα3 χαιρομαι π εισαι καλυτερα και σου εφυγαν φωνες και καχυποψιες αλλα τι γινεται οταν παρα την αγωγη δε φευγουν;

    επισης ειμαι σιγουρη οτι τα αρνητικα συμπτωματα προκαλουνται και απο τα ατιψυχωσικα γιατι οταν επαιρνα αλοπεριντιν ημουν χειροτερα απο ποτε σε αυτο το θεμα..

  6. #21
    δεν είμαι ιδική αλλά μάλλον πρέπει να σου αλλάξουν φάρμακα, γιατί δεν αντιδρούν το ίδιο τα φάρμακα σε όλους τους οργανισμούς, εγώ ήμουν τυχερή γιατί αντέδρασαν καλά από τον πρώτο μήνα και τα παίρνω εδώ και τρία χρόνια, δεν μου έχουν αλλάξει αγωγή, τα μόνα συμπτώματα είναι ότι έβαλα κάποια κιλά και δεν είχα αρνητικά συμπτώματα ακόμα πάω κομμωτήριο για να μου φτιάχνει η διάθεση, ακόμα ψωνίζω ασύστολα και τα λοιπά, αλλά πιέζω τον εαυτό μου δεν τον αφήνω να επαναπαυτεί, γιατί ώρες ώρες με πιάνει και μένα να μην θέλω να κάνω τίποτα αλλά είναι φυσιολογικό. Πάντως να ξέρεις Μιχάλη ότι οι άνθρωποι οι περισσότεροι δηλαδή δεν καταλαβαίνουν το πρόβλημα μας δεν είναι ότι είμαστε φυτά μια χαρά συνεννοούμαστε και μια χαρά είσαι και τι έγινε με τα κιλά; δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by m86 View Post
    richter καλε μου στο εχω ξαναπει!!εσυ καταλαβαινεις οτι εχεις κατι κ το αντιμετοπιζεις..κ πολυ καλα κανεις γιατι ετσι πρεπει!!οταν ομως δεν αντιλαμβανεται οτι εχει κατι κ θεωρει οτι ειναι οκ κ δεν θελει να παει ξανα στο γιατρο του κ δεν θελει να συζηταει καν για την ασθενεια του κ να την αντιμετοπισει και να την ξεπερασει τοτε δεν εχω αλλη επιλογη!δεν παει με τπτ στο γιατρο..πηγα εγω για εκεινον ηδη 3 φορες για να μου πει τι να κανω!!δεν καταλαβαινει οτι περναει κατι.

    m86 τι κανει δηλ ο φιλος σου εκτος του ν αρνειται τη φαρμακοθεραπεια? πως περναει την ημερα του?ποια ειναι η συμπεριφορα του?ειναι αποδιοργανωμενη ? παρανοει ευκολα ? θα ηταν χρησιμο νομιζω αν συζητουσες τη συμπεριφορα του χωρις φαρμακα?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  8. #23
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    m86 τι κανει δηλ ο φιλος σου εκτος του ν αρνειται τη φαρμακοθεραπεια? πως περναει την ημερα του?ποια ειναι η συμπεριφορα του?ειναι αποδιοργανωμενη ? παρανοει ευκολα ? θα ηταν χρησιμο νομιζω αν συζητουσες τη συμπεριφορα του χωρις φαρμακα?
    αποδιοργανωμενος ηταν στην αρχη για ενα μηνα περιπου αλλου ηθελε να παει αλλου πηγαινε, παρανοουσε πολυ ευκολα, κ στη δουλεια του πιστευε οτι γινονταν καυγαδες ενω δεν γινοταν τπτ οτι ηθελαν οι υπολοιποι να τον σκοτωσουν κ του την ειχαν στημενη, οτι του την επεφτε μια κοπελα απο κει που ενα γεια ειχε πει,τετοια!εχω προσπαθησει παρα πολλες φορες πριν την αγωγη να του πω οτι κατι συμβαινει κ εστελνε εμενα στο γιατρο..μου ελεγε πηγαινε εσυ θα σου κλεισω εγω ραντεβου (παραλογιζομενος οχι με ομιλια που ειχε πριν) κ θα πληρωσω εγω αν δεν εχεις λεφτα!ξεχνουσε πραγματα απλα πχ που εχει παρκαρει, κ τωρα ξεχναει αλλα οχι σε τετοιο βαθμο οπως στην αρχη, κ εχει κ νευρικο γελιο απο μονος του χωρις να δει ή να ακουσει κατι!στην αρχη η μερα του περιελαμβανε 3-4 καφεδες εξω απ το σπιτι παντα, σχεδον καθολου υπνο 1-2 ωρες το πολυ,αναβε ολα τα φωτα του σπιτιου, εκανε 3 φορες τη μερα μπανιο αλλα χωρις να εχει παει καπου για να λερωθει,κ ειχε πολυ ενταση ακομα κ στο τηλεφωνο χωρις λογο, κ πολυ περπατημα μονος του παντα!πριν 2 εβδομαδες μου ειπε "παμε για καφε?αν θες δεν εχω προβλημα" κ περπατησαμε ολη την αθηνα αλλα χωρις να πολυμιλαει..τωρα εχει αρχισει να ειναι πιο λειτουργικος να κανει πραγματα που εκανε πριν οχι πολλα αλλα κατι ειναι κ αυτο κ να κοιμαται τα βραδια!την αγωγη την περνει 5 εβδομαδες κ απο οτι μιλαω με το γιατρο ανταποκρινεται στα φαρμακα!

  9. #24
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    m86 τι κανει δηλ ο φιλος σου εκτος του ν αρνειται τη φαρμακοθεραπεια? πως περναει την ημερα του?ποια ειναι η συμπεριφορα του?ειναι αποδιοργανωμενη ? παρανοει ευκολα ? θα ηταν χρησιμο νομιζω αν συζητουσες τη συμπεριφορα του χωρις φαρμακα?
    ηταν κ πολυ καχυποπτος στην αρχη..περνουσε ενα μηχανακι κ αμεσως μου ελεγε "τι μου ειπε αυτος?" πηγε να αρπαχτει με κατι παιδακια που περνοντας διπλα μου κατι ειπαν..ποτε δεν εκανε κατι τετοιο πριν κ μετα για να τον ηρεμισω ειδα κ επαθα!μολις παω να του πω κατι για το γιατρο του παθαινει..εχει σβησει κ τα τηλ του κ ολα!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. κοινωνικη φοβια
    By dora-agxos in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 46
    Last Post: 20-12-2014, 23:11
  2. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΑΠΟΣΥΡΣΗ-ΑΠΟΦΥΓΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ
    By Θεολόγος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 54
    Last Post: 11-01-2013, 21:34
  3. Κοινωνική ζωή
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 141
    Last Post: 29-06-2011, 15:09
  4. effexor αποσυρση..εμπειρια κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-10-2010, 23:58
  5. Κοινωνική ζωή
    By Oneiroplasmenos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 11-05-2010, 19:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •