Δε μπορώ να ξεπεράσω το χωρισμό μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422

    Δε μπορώ να ξεπεράσω το χωρισμό μου

    Καλησπέρα
    Κάποιοι ίσως έχετε ξαναδεί θέματά μου, κάποιοι ίσως όχι.
    Πριν δυο μήνες περίπου χώρισα μετά από 3 χρόνια σχέσης.
    Δε συμφωνούσα ανέκαθεν με το χωρισμό αυτό, παρόλο που ίσως κ εγώ να συνέβαλα άθελά μου στην κατάληξη αυτή.
    Προσπάθησα επανειλημμένα για επανασύνδεση, για να δώσω κ να πάρω εξηγήσεις, αλλά μάταια. Δεν υπήρξε ανταπόκριση. Ξαναπροσπάθησα. Και ξανά... Και ξανά... Τίποτα.
    Και τώρα... κυλιέμαι στα πατώματα κλαίγοντας, ρωτώντας τον εαυτό μου συνέχεια "γιατί", προσπαθώντας να βρω εξηγήσεις. Βγαίνω έξω με φίλες κτλ, αλλά τπτ δε με γεμίζει. Πώς μπορώ να το ξεπεράσω; Τον σκέφτομαι συνέχεια, δε ξέρω τι να κάνω

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    Every morning we are born again

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αυτους του 2 μηνες περιπου απο τοτε που χωρισες, υπηρξε καποια επικοινωνια οποιουδηποτε ειδους?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Ναι υπήρξε. Ήταν αυτές οι φορές που προσπαθούσα για επανασύνδεση
    Every morning we are born again

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η μονη λυση ειναι να βρεις αλλον αν δεν υπαρχει περιπτωση να τα ξαναβρειτε χρειαζεσαι επιγοντος αλλο ψαξε για γνωριμιες εγω θα σου ελεγα αν βρεις καπιον που να νιαζετε να σε στηριξει μινε μαζι του

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Αλέξανδρε, σε όποιον κ αν κοιτάζω. βλέπω το πρόσωπο του πρώην συντρόφου μου. Είναι απίθανο αυτή τη στιγμή να μπεί κάποιος άλλος στη ζωή μου. Έτσι το θεωρώ εγώ τουλάχιστον. Γιατί αυτός είναι ο μόνος που άγγιξε έτσι την καρδιά μου, πέρασα 3 υπέροχα χρόνια μαζί του.
    Every morning we are born again

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οταν προσπαθησες να επανασυνδεθεις τι σου απαντησε

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ε ειναι πολυ προσφατο ρε αστιναμ. Για τριχρονη σχεση, με δεσιμο μεσα απο καταστασεις κλπ θελεις πολυ χρονο ακομη. Ομως αν θυμαμαι καλα χωρισες γτ δεν ηθελε συγκατοικηση? Ε δε θα μπορουσατε να μενει ο καθενας σπιτακι του κ να βγαινετε ραντεβουδακια? Αυτος ειναι ο λογος ή υπαρχουν κ αλλα πραγματα?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    "Δε ξέρω, άστο κ βλέπουμε", "Φτάσαμε εδώ εξαιτίας πολλών γεγονότων", "Πάει πολύς καιρός από τότε που μου είπες 'σ αγαπώ'", κ σιγά σιγά άρχισε να το γυρνάει προς τα μένα. Κοινώς ότι εξαιτίας μου φτάσαμε εδώ. Άρνηση να βρεθούμε, μόνο για να μου επιστρέψει κάποια πράγματα. Άρνηση να κάνει μια προσπάθεια, να δώσει μια ευκαιρία σε μας. Άρνηση. όλο άρνηση.
    Every morning we are born again

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Κυρίως αυτός. Τώρα αν μπήκε κ καμιά γκόμενα στη μέση, αυτό δε το ξέρω
    Every morning we are born again

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλα μη νομιζεις οτι περνας τιποτα πρωτοτυπο, καθημερινα χιλιασες κοσμος χωριζει και περναει ακριβως τις ιδιες φασεις. Μαλιστα οι ψυχολογοι εχουν αναγνωρισει και κωδικοποιησει στη βιβλιογραφια ενδεικτικα τα σταδια που διερχοντε 2 ατομα στο χωρισμο. Τωρα για σενα ειναι πολυ προσφατο. Φανταζομαι θα παιζει σαν ταινια ολη μερα στο μυαλο σου, θ ακους ραδιο και εχουν αποκτησει σημασια τα τραγουδια. Παντως καλο ειναι να βρεις τι εφταιξε πραγματικα, πισω απ τις λεξεις. Που ξερεις, μπορει να επανασυνδεθεις αν παψουν να υφιστανται οι λογοι που οδηγησαν στη ρηξη. Εκεινο που θυμαμαι ειναι οτι αισθανοταν ανασφαλεια επειδη το σπιτι δεν ηταν στο ονομα του, αλλα αυτο ειναι δικαιολογια.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Το θέμα είναι να το αφήσω μήπως κ σκεφτεί κ θελήσει για επανασύνδεση, ή να συνεχίσω να προσπαθώ?
    Every morning we are born again

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Το θέμα είναι να το αφήσω μήπως κ σκεφτεί κ θελήσει για επανασύνδεση, ή να συνεχίσω να προσπαθώ?
    Αγαπη να σου πω... ? Πρεπει να σταματησεις να προσπαθεις. Ακου και εμενα. Μολις βγηκα απο 11 χρονια σχεσης. Οσο και να προσπαθεις εκεινος τοσο θα σε αποφευγει για να σε κανει να νιωσεις απεχθεια και καποια στιγμη να σταματησεις να τον κυνηγας. Φανταζεσαι εστω για μια στιγμη την φατσα του οταν σκαει μυνημα απο εσενα?? Εγω παλι εχω μια εικονα: Ωχ παλι αυτη. Αραξε. Δεν ειναι ο τελευταιος αντρας πανω στην γη. Σιγουρα θα ποναει η απορριψη. Βρες απο που πηγαζει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ομως αυτος ο πονος. Ειμαι βεβαιη οτι κατι αλλο σε τσιγκλαει μεσα σου και δεν ειναι ο τυπος. Ο τυπος ειναι απλα η αφορμη να ψαξεις μεσα σου να δεις απο που προερχετε αυτη η φρικη οταν νιωθεις απορριψη.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γτ τι προσπαθειες κανεις? Αφου λες 2 μηνες δε μιλατε. ή μιλατε? του στελνεις εσυ εννοεις?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Άννα μετά από 11 χρόνια σχέσης πολύ κουλ σε βρίσκω.... Αξιοθαύμαστο θα έλεγα... κεράσι ναι, του στέλνω εγώ. Μαλακίες κάνω ε??
    Every morning we are born again

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Άννα μετά από 11 χρόνια σχέσης πολύ κουλ σε βρίσκω.... Αξιοθαύμαστο θα έλεγα... κεράσι ναι, του στέλνω εγώ. Μαλακίες κάνω ε??
    Πονεσα, εκλαψα συρθηκα στον δρομο σαν την τρελη .... και?? τι καταλαβα? εκλεισε ο κυκλος του παει. Κραταω αποσταση απο το γεγονος σαν να το ζουσε καποια φιλη μου και οχι εγω. Τι θα την συμβουλευα? τι θα της ελεγα? τι θα εκανα για εκεινη... Αν δεν στηρηξεις τον ευατο σου μονη σου εσυ που τον φιλοξενεις, ο αλλος γιατι να το κανει? Δεν κανεις μαλακειες. κανεις αυτα που αισθανεσαι και ειναι απολυτα φυσιολογικο. Φτανει ομως. Και πες οτι γυρισε. Σου κανει το χατιρι. σε λυπατε και παντρευεστε κανετε παιδια και μετα λουις ο φιλος... εκει να σε δω. Ακομη εισαι νεα. ΖΗΣΕ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να ξεπεράσω το χωρισμό και δεν μπορώ!
    By anniw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 30-06-2018, 01:48
  2. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΜΟΝΗ?
    By Greca in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 27-07-2012, 15:05
  3. Δε μπορω να ξεπερασω το παρελθον του.
    By persefoni78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 24-05-2012, 12:17
  4. Δε μπορώ να ξεπεράσω την κοροϊδία της.. Η ιστορία μου..
    By 12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 10-11-2011, 22:08
  5. Συμβουλες για να ξεπερασω εναν χωρισμο..
    By alexloukoumaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 26-01-2009, 22:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •