τόσα χρόνια χαμένα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 96
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320

    τόσα χρόνια χαμένα

    Ελπίζω να μην έχω πάλι δυσάρεστους διαπληκτισμούς. Όπως και να έχει εγώ ανοίγω για μία ακόμη φορά ένα θέμα γιατί είμαι πολύ χάλια και θέλω να πω αυτό που μου συμβαίνει. Καταστράφηκα. Καταστράφηκε η ζωή μου. Καταστράφηκαν οι κόποι τόσων χρόνων. Τόοοοσο διάβασμα, τόση προσπάθεια για να περάσω σε μία αξιόλογη σχολή. Και τώρα καταστράφηκαν όλα. Και όπως όλοι θα ξέρετε με τους νέους νόμους δεν υπάρχουν πλέον αιώνιοι φοιτητές και μόνο 2 χρόνια παράταση δίνεται. Ε εγώ έχω χάσει ηδη τον έναν χρόνο συν τα μαθήματα που χρωστάω. Πάει αυτό ήταν.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ποσο χρονων εισαι ?
    Παντως μην προδικαζεις γιατι ποτε δεν ξερεις τι θα γινει στο μελλον.
    Εγω λογω ΙΨΔ, καταθλιψεων κλπ ειχα αφησει 2 σχολες , και τωρα στα 26 αρχισα απο την αρχη .Αν με ρωτουσες πριν 3 χρονια εγω με ειχα ξεγραψει , δεν πιστευα οτι θα μπορεσω να φτιαξω την ζωη μου παλι αλλα διαψευστηκα ...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Δε προλαβαινεις να τα δωσεις?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Ναι αλλά το θέμα είναι να τελειώσω τώρα και όχι να ξαναδίνω πανελλήνιες σε 5 χρόνια. Και η σχολή μου καταστράφηκε. Ένα πράγμα είχα και εγώ σε αυτή τη ζωή και καταστράφηκε.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by skata View Post
    Ναι αλλά το θέμα είναι να τελειώσω τώρα και όχι να ξαναδίνω πανελλήνιες σε 5 χρόνια. Και η σχολή μου καταστράφηκε. Ένα πράγμα είχα και εγώ σε αυτή τη ζωή και καταστράφηκε.


    Μπορεις να μην εισαι απαισιοδοξη? Εγω ειμαι 30 και ξεκινησα να σπουδαζω περσυ... Καταστραφικες επειδη δε θα προλαβεις να τελιωσεις την σχολη? Να σε ρωτησω και εγω ποσο χρονων εισαι για πες μου σε παρακαλω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Κατσε ρε συ , ποσο χρονος σου μενει και ποσα χρωστας?
    Πως εισαι σιγουρη οτι δεν θα τα καταφερεις?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Μπορεις να μην εισαι απαισιοδοξη? Εγω ειμαι 30 και ξεκινησα να σπουδαζω περσυ... Καταστραφικες επειδη δε θα προλαβεις να τελιωσεις την σχολη? Να σε ρωτησω και εγω ποσο χρονων εισαι για πες μου σε παρακαλω
    21 περίπου....αλλά εγώ δεν θέλω να σπουδάσω στα 30. Τόσοι κόποι τόσων χρόνων καταστράφηκαν. Δεν θέλω να ξαναδώσω πανελλήνιες. Εγώ σε αυτήν την σχολή πέρασα και αυτήν θέλω να βγάλω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Κατσε ρε συ , ποσο χρονος σου μενει και ποσα χρωστας?
    Πως εισαι σιγουρη οτι δεν θα τα καταφερεις?
    Αφού ήδη έχασα έναν χρόνο...συν κάμποσα μαθήματα που χρωστάω...συν το γεγονός ότι ούτε σε αυτό το εξάμηνο έχω την δυνατότητα να τα καταφέρω αφού είμαι χάλια ψυχολογικά

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by skata View Post
    21 περίπου....αλλά εγώ δεν θέλω να σπουδάσω στα 30. Τόσοι κόποι τόσων χρόνων καταστράφηκαν. Δεν θέλω να ξαναδώσω πανελλήνιες. Εγώ σε αυτήν την σχολή πέρασα και αυτήν θέλω να βγάλω

    Ρε συ σοβαρα τωρα , εισαι 21 και θεωρεις οτι καταστραφικες? Και κανεις δε σε ειπε να σπουδασεις στα 30 αλλα και εγω και η μπετελ στο ειπαμε για να παραδειγματιστεις... Εγω νομιζω οτι μπορεις αρκει να εχεις την θεληση...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μπορεις να προσπαθησεις για την εξεταστικη του Σεπτεμβριου , και να χρησιμοποιησεις τον χρονο αυτο για να συνελθεις .
    Σε ψυχολογo πας?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    ε και πόσα μαθήματα θα δώσω τον σεπτέμβριο; 20; Δεν γίνεται
    Ναι πάω σε ψυχολόγο αλλά δεν βλέπω καμία βοήθεια

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μα θα δωσεις καποια τον σεπτεμβρη ,αν τωρα τελειωνεις το τριτο ετος σου μενουν αλλα δυο χρονια .
    Η ψυχολογια σου μπορει να βελτιωθει . Δεν θα εισαι παντα στην ιδια κατασταση .
    Τωρα επειδη δεν νιωθεις καλα βλεπεις ολα τα προβληματα σου μεσα απο μεγενθυτικο φακο , αλλα αν ηρεμησεις θα τα δεις αλλιως

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Ποσα χρονια εχεις δικαιωμα να μεινεις στην σχολη? Δε τα γνωριζω μη με κραξετε... Πηγαινω σε αλλου ειδους ιδρυμα για τις σπουδες μου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Τώρα πια έχεις δικαίωμα να μείνεις +2 χρόνια από τα κανονικά.
    Ναι αλλά ήδη έχασα ένα χρόνο και δεν βλέπω την ψυχολογία μου να φτιάχνει. Άρα και αυτό το εξάμηνο θα χάσω. Έχω καταστραφεί και δεν μπορώ να κάνω τίποτα πια.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by skata View Post
    Τώρα πια έχεις δικαίωμα να μείνεις +2 χρόνια από τα κανονικά.
    Ναι αλλά ήδη έχασα ένα χρόνο και δεν βλέπω την ψυχολογία μου να φτιάχνει. Άρα και αυτό το εξάμηνο θα χάσω. Έχω καταστραφεί και δεν μπορώ να κάνω τίποτα πια.


    Περιμενε ρε παιδακι μου μην φερνεις την καταστροφη αμεσως...... Προσπαθησε να χαλαρωσεις και να ηρεμησεις λιγο.... Τιποτα δε τελιωσε ακομα...

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τα χω χαμενα..βοηθεια!! :/
    By Atyxos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 8
    Last Post: 08-09-2012, 20:25
  2. Πόσα χρόνια χαμένα θα περάσουν ακόμα;;;;;
    By eimarmenh in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 11-07-2011, 11:45
  3. ειμαι στα χαμενα
    By ersi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-2009, 13:27
  4. τοσα ψεματα..
    By forgiveness in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 27-03-2008, 00:59
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
    By EYA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 27-09-2005, 18:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •