φοβαμαι....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    18

    φοβαμαι....

    φοβαμαι οτι θα τον χασω.....φοβαμαι οτι θα μινω μονη....οι γονεις μου δεν με καταλαβαινουν,τις φιλες μου δεν τις εμπιστευομαι τοσο.μα γιατι μου φερεται ετσι;καθε φορα που θα μαλωσουμε εντονα με βριζει πολυ ασχημα,με χαστουυκιζει.λεει οτι τον εξωθω εγω.με κανει σκουπιδι.δεν εχω ορεξη για τιποτα.τον αγα[ω πολυ.προσπαθω να τον στηριζω στα προβληματα του.και εκεινος με αγαπαει,το ξερω.δεν αντεχω αλλο να με χαστουκιζει οτι μαλωνουμε.δεν θελω να τον χωρισω.οταν ειχαμε χωρισει επειδη παλι ειχε παιχτει το ιδιο σκηνικο,δεν ζουσα για2 βδομαδες.τρεμω στην ιδεα οτι θα τον ξαναχασω.φοβαμαι και δεν ξερω τι να κανω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για ποιο λογο μαλωνετε?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    18
    τον τελευταιο καιρο δεν μου εχει εμπιστοσυνη.φοβαται οτι θα γυρισω στον πρωη μου.γενικα στι παρελθον δεν υππηρχαν καθολου ημαντικοι λογοι

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    18
    δεν αντεχω αλλο.αν τον χασω θα πεθανω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δε μπορει, καποιο δικαιωμα θα χεις δωσει. Μηπως εχεις ακομα επαφες με τον πρωην σου?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    18
    οχι,οχι,οχι.υπαρχει μονο ενα μαξιλαρι δωρο του στο πατρικο μου το οποιο δεν το εχω πεταξει γιατι παιζει ο σκυλος μου

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αλλη επαφη με πρωην μηπως εχεις? Αλλα δωρακια? Σμσ στο κινητο? Μηπως σε καλει ο πρωην?
    Πανε αγορασε ενα αλλο μαξιλαρι λοιπον να παιζει το ζωντοβολινι, να δειξεις και οτι δε σε αφορα το παρελθον. Κι εγω ανα βλεπω δωρα απο πρωην δε θελω, σπαζομαι. Για μικροδωρα εννοω.
    Γιατι αλλο θεμα τσακωνεστε?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    18
    δεν εχουμε καμια απολυτως επαφη.γενικα με κανει να ζηλευω.ειτε κοιτωντας αλλες στο δρομο,ειτε στον υπολογιστη.και γω νιωθω παρα πολυ ασχημα.και μαλωνουμε χοντρα.τους τελευταιους μηνες εχει καποιο αρκετα σοβαρο προβλημα υγειας και το πραγμα χειροτερευει....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι προβλημα εχει? Και γτ χειροτερευει απο το προβλημα?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    18
    εχει ενα προβλημα με την οραση του.φοβαμαι οτι τον κανει επιθετικο.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    pitsirika, λυπάμαι πάρα πολύ που νιώθεις ότι τον αγαπάς και σκέφτεσαι πως δεν θα αντέξεις αν τον χάσεις. Και λυπάμαι, γιατί αυτό δείχνει ότι η κακοποίηση που υφίστασαι έχει πιάσει τόπο. Τι να καταλάβουν καλό μου κορίτσι οι γονείς και οι φίλες? Ότι τρέμεις μη χάσεις κάποιον που σε βρίζει και σε χαστουκίζει? Ειλικρινά εύχομαι να βρεις τη δύναμη να σηκωθείς να φύγεις εσύ, αντί να φοβάσαι μη φύγει κάποιος που σε κάνει να νιώθεις σκουπίδι. Εξάλλου μόνο αν θέσεις όρια κι αποχωρήσεις από καταστάσεις που σε υποτιμούν, μπορείς έστω και λίγο να ελπίζεις ότι αυτή η κατάσταση θα αλλάξει.

    Για το πρόβλημα υγείας του ας μην σχολιάσω.... γιατί γνωρίζω ένα σωρό ανθρώπους με σοβαρότατα προβλήματα υγείας που φέρονται με ευγένεια, αγάπη και σεβασμό στους γύρω τους. Καταλαβαίνω πολύ καλά πόσο στρεσογόνο μπορεί να είναι αυτό για έναν άνθρωπο, αλλά δεν είναι ούτε γι' αστείο άλλοθι για να μοιράζουμε χαστούκια στους άλλους!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by marina38 View Post
    pitsirika, λυπάμαι πάρα πολύ που νιώθεις ότι τον αγαπάς και σκέφτεσαι πως δεν θα αντέξεις αν τον χάσεις. Και λυπάμαι, γιατί αυτό δείχνει ότι η κακοποίηση που υφίστασαι έχει πιάσει τόπο. Τι να καταλάβουν καλό μου κορίτσι οι γονείς και οι φίλες? Ότι τρέμεις μη χάσεις κάποιον που σε βρίζει και σε χαστουκίζει? Ειλικρινά εύχομαι να βρεις τη δύναμη να σηκωθείς να φύγεις εσύ, αντί να φοβάσαι μη φύγει κάποιος που σε κάνει να νιώθεις σκουπίδι. Εξάλλου μόνο αν θέσεις όρια κι αποχωρήσεις από καταστάσεις που σε υποτιμούν, μπορείς έστω και λίγο να ελπίζεις ότι αυτή η κατάσταση θα αλλάξει.

    Για το πρόβλημα υγείας του ας μην σχολιάσω.... γιατί γνωρίζω ένα σωρό ανθρώπους με σοβαρότατα προβλήματα υγείας που φέρονται με ευγένεια, αγάπη και σεβασμό στους γύρω τους. Καταλαβαίνω πολύ καλά πόσο στρεσογόνο μπορεί να είναι αυτό για έναν άνθρωπο, αλλά δεν είναι ούτε γι' αστείο άλλοθι για να μοιράζουμε χαστούκια στους άλλους!
    δεν εννοουσα οτι δεν με καταλαβαινουν σε αυτο το θεμα αλλα γενικοτερα.οτι δηλαδη μονο εκεινος με καταλαβαινει σχεδον απολυτα.θεωρω απαραδεχτο που με χτυπαει αλλα το αιτιολογω.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορεις απλα να μη του φερνεις αντιρρηση. Μαθε τι τον νευριαζει και μη το κανεις.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Συμφωνω με την Μαρινα απολυτα και συμπληρωνω οτι μερικοι ανθρωποι νομιζουν οτι εχουν εξουσια με την βια. Αυτους τους χαρακτηριζω κοτες και θα ηθελα πολυ να τους πετυχω σε ωρα "που γαμαν και δερνουν" (συγνωμη για την εκφραση.) για να τους δειξω ποιος ειναι ο αντρας. Τι καθεσαι και κανεις? Γιατι νιωθεις οτι σου αξιζει αυτη η τημωρια που σου κανει? Σε πιο κομματι ειναι ακριβως αρμοδιος για να σε κρινει? Υπαρχει θεος πεστου μην ερθω εκει.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Anna M. View Post
    Συμφωνω με την Μαρινα απολυτα και συμπληρωνω οτι μερικοι ανθρωποι νομιζουν οτι εχουν εξουσια με την βια. Αυτους τους χαρακτηριζω κοτες και θα ηθελα πολυ να τους πετυχω σε ωρα "που γαμαν και δερνουν" (συγνωμη για την εκφραση.) για να τους δειξω ποιος ειναι ο αντρας. Τι καθεσαι και κανεις? Γιατι νιωθεις οτι σου αξιζει αυτη η τημωρια που σου κανει? Σε πιο κομματι ειναι ακριβως αρμοδιος για να σε κρινει? Υπαρχει θεος πεστου μην ερθω εκει.
    τον φερνω εκτος εαυτου,οπως λεει.ξερω οτι με αγαπαει..

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. φοβάμαι......
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-07-2012, 09:36
  2. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By amelia in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2011, 02:55
  3. Φοβάμαι...
    By Dimitra P in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 25-08-2011, 16:40
  4. φοβαμαι.......
    By eftixoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 20-08-2008, 02:23
  5. Φοβάμαι..
    By Στέλλα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 36
    Last Post: 27-09-2007, 14:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •