ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158

    Unhappy ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ!!!!

    το μήνυμα έχει διαγραφεί.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η ερωτικη σας ζωη πως ηταν ως τωρα? Παιδι εχεις κανει?

  3. #3
    Ανναρωτιέμαι τι οδηγεί μια γυναίκα με τόσα προσόντα να παντρευτεί τον πρώτο άντρα που έκανε σχέση, ξέροντας μάλιστα πόσο ακατάλληλος είναι..........

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εμενα γιατι ολο αυτο κατι μου θυμιζει . . .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Οχι παιδι δεν εχουμε κανει, το αποφευγω οσο μπορω γιατι δεν ειμαι σίγουρη για αυτον τον γαμο...
    Κοιταξε, για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω την επιθυμια να κανω ερωτα μαζι του.. Μπορει να περασει και μια εβδομαδα να μην κανουμε και αυτο επειδη εγω δεν θελω, ενω αυτος με θελει πολυ!!!!Παντως και η ερωτικη μας ζωη εχει προβληματα!!Στην αρχη της σχεσης μας ημασταν καλα σε ολους τους τομεις αλλα οσο περναει καιρος και τον γνωριζω καλυτερα απογοητευομαι ολο και περισσοτερο!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    ??????????????????????????

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Εμενα γιατι ολο αυτο κατι μου θυμιζει . . .
    ???????????????????????

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    E αμα δεν κανεις κ σεξ αστον, τι να λεει?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Ναι αλλα για μένα δεν ειναι ευκολο να χωρισω!!!!!!Να μου πειτε πως μπορω να το προσεγγισω???Να τον κανω να διορθωθει....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Αγαπη ανευ ορων. Σε αγαπω για αυτο που εισαι. Δεν σε αγαπω γιατι θα ηθελα να εισαι καποιος αλλος. Ουτε σε αγαπω περιμενοντας ανταλαγμα. Γιατι να τον αλλαξεις? τον ρωτησες αν το θελει ?Κ αν ειναι ευτυχισμενος στην μεχρι σημερα ζωη του?
    Τον αγαπας δηλαδη γιατι? Για να γινει καλυτερος ανθρωπος και να ανεβει κοινωνικο στρωμα? Λαθος. Να τον αγαπας για αυτο που ειναι. Οχι για αυτο που θα ηθελες να ειναι.

  11. #11
    Απέχω πολύ καιρό από το φόρουμ και έχω χάσει την οσμή του λαγωνικού στα τρολ.
    Όρκο δεν παίρνω, αλλά ............

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απο τη στηγμη που λες ειναι πολυ εγωηστης και αγαπη και εγωησμος δε μπωρουν να συμβαδισουν πολυ χαλια τα βλεπω τα πραγματα...:( εισαι σε πολυ δυσκολη θεση οντος....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Quote Originally Posted by Anna M. View Post
    Αγαπη ανευ ορων. Σε αγαπω για αυτο που εισαι. Δεν σε αγαπω γιατι θα ηθελα να εισαι καποιος αλλος. Ουτε σε αγαπω περιμενοντας ανταλαγμα. Γιατι να τον αλλαξεις? τον ρωτησες αν το θελει ?Κ αν ειναι ευτυχισμενος στην μεχρι σημερα ζωη του?
    Τον αγαπας δηλαδη γιατι? Για να γινει καλυτερος ανθρωπος και να ανεβει κοινωνικο στρωμα? Λαθος. Να τον αγαπας για αυτο που ειναι. Οχι για αυτο που θα ηθελες να ειναι.
    Νομιζω οτι δεν καταλαβες. Δεν ειναι το θεμα η μορφωση αυτο ειναι το τελευταιο για μενα...Ειναι μερικα πραγματα που δεν μπορω να μπω σε λεπτομερειες...
    Εχω ζησει απο κοντα το οικογενειακο του περιβαλλον και εχει παρει ασχημα παραδειγμα τα οποια τα μεταφερει και στο σπιτι μας, ενω εγω που εχω μεγαλωσει σε ενα πιο ιδανικο και υγιες περιβαλλον, θελω να τον αλλαξω για να κανουμε μια σωστη οικογενεια.. Εγω αυτο που θελει να μου πει ειναι: "Εγω αγαπη μου το μονο που ξερω ειναι να σ'αγαπαω''Αλλα ουτε αυτο κανει....Ειναι εγωιστης και ανταγωνιζεται τα παντα.....Εγω ημουν μολις ενα 19 χρονο κοριτσι οταν αρραβωνιαστικα και τωρα ειμαι μολις 21 χρονων παντρεμενη και το μονο που θελω ειναι αγαπη, στηριξη και φροντιδα οπως ειχα μεγαλωσει και στο σπιτι μου!!!!Και τωρα που βλεπω οτι αυτα πια δεν υπαρχουν στενοχωριεμαι πολυ!!!!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΙ View Post
    Νομιζω οτι δεν καταλαβες. Δεν ειναι το θεμα η μορφωση αυτο ειναι το τελευταιο για μενα...Ειναι μερικα πραγματα που δεν μπορω να μπω σε λεπτομερειες...
    Εχω ζησει απο κοντα το οικογενειακο του περιβαλλον και εχει παρει ασχημα παραδειγμα τα οποια τα μεταφερει και στο σπιτι μας, ενω εγω που εχω μεγαλωσει σε ενα πιο ιδανικο και υγιες περιβαλλον, θελω να τον αλλαξω για να κανουμε μια σωστη οικογενεια.. Εγω αυτο που θελει να μου πει ειναι: "Εγω αγαπη μου το μονο που ξερω ειναι να σ'αγαπαω''Αλλα ουτε αυτο κανει....Ειναι εγωιστης και ανταγωνιζεται τα παντα.....Εγω ημουν μολις ενα 19 χρονο κοριτσι οταν αρραβωνιαστικα και τωρα ειμαι μολις 21 χρονων παντρεμενη και το μονο που θελω ειναι αγαπη, στηριξη και φροντιδα οπως ειχα μεγαλωσει και στο σπιτι μου!!!!Και τωρα που βλεπω οτι αυτα πια δεν υπαρχουν στενοχωριεμαι πολυ!!!!!!
    Καλησπέρα Νίκη :)
    επόμενο είναι να μεταφέρει όσα διδάχτηκε απ' το σπίτι του και εντελώς λάθος το να θες να τον αλλάξεις, γιατί το μόνο που μπορούμε ν' αλλάξουμε είναι ο εαυτός μας, ο άλλος δεν αλλάζει
    ειδικά με τα μέσα που χρησιμοποιείς.. Το βλέπεις εξάλλου, ότι αντιδρά και σε ανταγωνίζεται, γιατί μάλλον ο δυναμικός εαυτός που προβάλλεις εσύ, τον μειώνει και τον κάνει περισσότερο ανασφαλή.
    Μικρή μπήκες στα βάσανα.. Επίσης, άλλο η αγάπη, η στήριξη κι η φροντίδα, που πήρες απ' τους γονείς σαν παιδί κι άλλο οι ανάγκες σου, τώρα και μέσα από την ενήλικη σχέση σου με τον σύζυγο..
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΙ View Post
    Νομιζω οτι δεν καταλαβες. Δεν ειναι το θεμα η μορφωση αυτο ειναι το τελευταιο για μενα...Ειναι μερικα πραγματα που δεν μπορω να μπω σε λεπτομερειες...
    Εχω ζησει απο κοντα το οικογενειακο του περιβαλλον και εχει παρει ασχημα παραδειγμα τα οποια τα μεταφερει και στο σπιτι μας, ενω εγω που εχω μεγαλωσει σε ενα πιο ιδανικο και υγιες περιβαλλον, θελω να τον αλλαξω για να κανουμε μια σωστη οικογενεια.. Εγω αυτο που θελει να μου πει ειναι: "Εγω αγαπη μου το μονο που ξερω ειναι να σ'αγαπαω''Αλλα ουτε αυτο κανει....Ειναι εγωιστης και ανταγωνιζεται τα παντα.....Εγω ημουν μολις ενα 19 χρονο κοριτσι οταν αρραβωνιαστικα και τωρα ειμαι μολις 21 χρονων παντρεμενη και το μονο που θελω ειναι αγαπη, στηριξη και φροντιδα οπως ειχα μεγαλωσει και στο σπιτι μου!!!!Και τωρα που βλεπω οτι αυτα πια δεν υπαρχουν στενοχωριεμαι πολυ!!!!!!
    Υπαρχει περιπτωση να θεωρεις στην ακρη του μυαλου σου οτι σε εχει για τα λεφτα πχ η για να δειχνετε? Προξενιο ηταν? Δεν αναφερομαι στην μορφωση, αναφερομαι γενικα. Αυτος ειναι. Ειτε τον κρατας ειτε τον πετας. Πριν αποφασισεις οτιδηποτε μια συζητηση μαζι του ειναι οτι πρεπει.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δυσκολια προσαρμογης στο γαμο
    By Parilaos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 02-04-2015, 14:27
  2. Με αφησε ενω ετοιμαζομασταν για Γαμο
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 17-02-2012, 20:07
  3. θελω να σωσω τον γαμο μου
    By κωστας1983 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2012, 19:07
  4. αμφιφυλοφιλια στον γαμο
    By MAGGIE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 272
    Last Post: 09-06-2011, 17:57
  5. προβληματα στον χωρο εργασιας...
    By nama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2010, 13:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •