πολυ καλο για να ειναι αληθινο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    πολυ καλο για να ειναι αληθινο...

    και πανω που νομιζεις οτι εισαι καλα,οτι ξεπερασες καθε τι παλιο και δυσαρεστο ξαναρχιζουν τα ιδια. κουραστηκα. κουραστηκα να χανω ανθρωπους απο την ζωη μου. εχω χαθει. πανω που βρισκω κατι σταθερο το χανω. σε 2,5 μηνες δινω πανελληνιες και τωρα δεν εχω καμια ορεξη για διαβασμα. γιατι? γιατι συμβαινουν κακα πραγματα σε καλους ανθρωπους? περιμενω την ημερα που θα λυτρωθω, που θα νιωσω επιτελους την απολυτη ευτυχια..μακαρι θεε μου να ερθει αυτη η μερα..μην αργησεις να ερθεις..γιατι δεν αντεχω..δεν αντεχω......ποναω..........πολλα μαχαιρια μπηκαν στην καρδια μου..πολλες φορες επεσα και πονεσαν οι πτωσεις.παντα σηκωνομουν..αυτην την φορα δυσκολα θα σηκωθω ομως..γιατι κανεις δεν εκτιμαει τιποτα..μονο εγω ξερω να εκτιμαω μου φαινεται σε αυτον τον κοσμο..γιατι τοσο μισος και κακια ?γιατι? δεν θελετε να προσφερετε καλο?να κανετε χαρουμενους τους συνανθρωπους σας? ΓΙΑΤΙ ????????????????????????????????????? γιατι θεε μου...ποσο εχει βασανιστει η ψυχουλα μου...τι εχεις περασει η ψυχη μου.περιμενω την ημερα να ησυχασει απο ολα να νιωσει ηρεμια..περιμενω....

  2. #2
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    home sweet home
    Posts
    74
    λοιπον αγαπητη/ε παρ ολο που σπανια απανταω με κεντρισες γιατι εισαι μονο 17 και εχω πολλα παιδια σα κ εσενα γιατι ειμαι 37 και δασκαλα.

    ισως ακουστω σκληρη αλλα θα σου πω τη γνωμη μου με βαση τα βιωματα μου.

    εχεις να φας πολλα χαστουκια ακομα.και εκει που νομισες οτι βρηκες κατι σταθερο ,ναι,ισως το χασεις ξανα.και θα χασεις κ αλλους ανθρωπους.

    ζωη λεγεται.εκει που δε το περιμενεις,πεφτεις απ τον 6ο οροφο στο τσιμεντο και γκρεμοτσακιζεσαι.και μετα ξανασηκωνεσαι.και μαζευεις τα κομματια σου και ανεβαινεις παλι.και οταν αναρωτηθεις¨...μα γιατι σ εμενα?τι εφταιξα?και περιμενεις μια απαντηση ξερεις τι θα σου πει το συμπαν?χεστηκα θα σου πει.

    εγω εχω φαει ουκω λιγα χαστουκακια.και ανθρωπους εχασα,και κουραστηκα,και εκλαψα και πονεσα τοσο που δεν αντεχα τον πονο.καταθλιπτικα επεισοδια ανα 3 χρονια απο τα 25 μου.

    ειμαι μονη μου.κ ας εχω σχεση.μονη μου διαβασα.μονη μου περασα τις εξετασεις.μονη μου βρηκα δουλεια.μονη μου συντηρουμαι.ο ανθρωπος μου με κανει ευτυχισμενη αλλα αν αναρωτιεσαι τον βρηκα στα 35 μου.

    οχι δε ξερεις μονο εσυ να εκτιμας.απλα εισαι απογοητευμενη και τα βλεπεις ολα μεσα απ αυτο το πρισμα τωρα.δε δινει απαντησεις η ζωη ουτ εγω ουτε το συμπαν ξαφνικα θα σου χαμογελασει ψυχη μου.

    συμβουλη¨.επειδη οι ρημαδοεξετασεις ειναι αρκετα καθοριστικες,κατσε διαβασε γιατι ζουμε σε σκατοκαιρους και πρεπει να σταθουμε στα ποδια μας.δε λεω να μην εχουμε υποστηρικτικο περιβαλλον απο φιλουσ,σχεση η οτι ειν αυτο αλλα μονη σου θα σταθεις στα ποδια σου.μη ψαχνεις πατεριτσες.μη ψαχνεις απαντησεις.σηκω ορθια,βρες τη δυναμη σου και προχωρα.εχεις να ζησεις δυσκολιες αλλα και απιστευτες ομορφιες.πιστεψε με.θα ρθουν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    κάποτε θα καταλάβεις πολύ καλά αυτά που σου λέει η κυρία παραπάνω έχει απόλυτα δίκιο! Βέβαια για την ηλικία σου είναι λογικό να τα βλέπεις έτσι και ξέρω οτι αυτό που σου λεω και εμένα με θύμωνε πριν λίγα χρόνια. Σήμερα σε πλήρωσε κάποιος αύριο θα πληγώσεις εσύ.. είναι το παιχνίδι της ζωής. Κοιτά τις πανελληνιες σου και μετά θα έχεις αρκετό χρόνο για χαρές και λύπες!!!! και αλήθεια δεν έχει γούστο η μία χωρίς την άλλη ...
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Τα λέει καλά η από πάνω αν κ ακούγεται λίγο αυστηρή κ δεν ξέρω αν σε βοηθάει γτ από τα γραπτά σου φαίνεται ότι τα δραματοποιείσ σφόδρα τα πράγματα διάβασε την απάντηση από πάνω αφαίΡΕΣΕ την αυστηρότητα κ μάθε από την εμπειρία του μεγαλύτερου π περπατάει πιο πολλά χρόνια στον πλανήτη :-)
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Sorbel...?TO ΞΕΡΕΤΕ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ?
    By poulim in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 12-09-2011, 23:29
  2. Αληθίνο γέλιο
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 12-07-2011, 17:43
  3. Πότε είναι αληθινό το "Σ'αγαπώ" ...;
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 12-12-2010, 18:57
  4. Tι είναι καλό και τί είναι κακό?
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 57
    Last Post: 08-07-2010, 04:20
  5. Κάτι απλό μα ίσως αληθινό..
    By Στέλλα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 31-01-2006, 20:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •