den mporw allo ti zwi mou etsi.....helppppp
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    makedonia
    Posts
    6

    den mporw allo ti zwi mou etsi.....helppppp

    Καλημέρα......
    Υποφέρωωωωωωω!!!!
    Ολα άρχισαν ενα βράδυ του 2008 σε ενα πανηγύρι οπου ξαφνικά με έπιασε ταχυκαρδία και τάση λιποθυμίας έτρεξα αμέσως στο κοντινότερο κέντρο υγείας και μετά απο εξέταση μου είπαν οτι δεν ηταν τίποτα απλά να κάνω προληπτικά εξετάσεις αίματος για θυροειδής και καρδιογράφημα... τις έκανα τις εξετάσεις δεν βρέθηκε κατι παθολογικό ο γιατρός ειπε οτι ειναι άγχος και υπερκόπωση απο τοτε όμως δεν μου εχει φύγει η ιδέα οτι έχω κάτι παθολογικό αν και εχω παει σε πολλούς γιατρούς και κανω εξετάσεις καθε χρόνο με ενα σωρό σωματικά συμπτώματα να με βασανίζουν σχεδόν καθημερινά οπως φτερουγίσματα , φουσκώματα στο στομάχι και στο έντερο και ερρυγές, πόνους στο στήθος , ανατριχίλες σε διάφορα σημεία ου κορμιού μου ακατάστατος κύκλος , πονοκεφάλους , τρέμουλο, δέκατα το απόγευμα (εως 37.2 ) κ.α και ολα αυτα φυσικά δεν μ'αφήνουν να συνεχίσω..... εγώ που ήμουν ενας άνθρωπος όλο ζωή.
    Κατέληξα σε ψυχίατρο το 2010 , διάγνωση : διαταραχή πανικού . αγοραφοβία , ήπια κατάθλιψη και φυσικά ακολούθησε αγωγή με seroxat - xanax για 2 χρόνια αφού τα συμπτώματα ελαττώθηκαν και μετά απο 18 παραπανίσια κιλά τα έκοψα σταδιακά τον οκτώβριο του 12 . Τις γιορτές ομως άρχισαν πάλι οι κρίσεις πανικού ο φόβος και άλλα συμπτώματα ετσι πήγα ξανα για τσεκ απ στον οικογενειακό μας γιατρό (καθηγητής στο ΑΧΕΠΑ) που μου είπε ότι ειναι όλα καλά (πώς είναι ό- λα καλά;;;με τκε 55 - λευκά 11.5 και ουρικό οξύ 6.5 δε μπορώ να καταλάβω;;;;;;είναι άγχος και χρειάζομαι νευρολόγο..ειπε.Τι να κάνω θα τρελαθώ μου φαίνεται, δεν έχω όρεξη για τίποτα... κάθε μέρα απο το μεσημέρι και μετά νιώθω χάλια δεν θέλω να πάω πουθενά και οτι κάνω το κάνω με το ζόρι.....ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ ;ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;......ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ.......ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν το πρωτοεπαθες, η ζωη σου πως ηταν? Μηπως σου πηγαινε κατι στραβα? Δηλαδη ειχες παει στο πανηγυρι και μολις πιασανε τα κλαρινα εσυ αγχωθηκες? Μηπως ειχες καποιο προβλημα που σε απασχολει και τωρα? Υπαρχει και αναιτιο αλλα ειναι αλλο κεφαλαιο, γι αυτο σε ρωταω. Ειχες λοιπον κατι να σε απασχολει πριν πας στα κλαρινα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Θα σ πω εγώ το δικό μου πόνο κ γω θεωρώ ότι κάτι εχω κ δεν μου το βρίσκουνέ θεωρώ επίσης ότι τα κώλοχαπα επίσης μου κόβουν χρόνια ζωής το φιλοσόφησά κ το πήρα απόφαση κ λέω ότι είναι να γίνει θα γίνει ότι προλάβω μέχρι τα τριανταπέντέ αμα φτάσω εκεί θα ξανακάνω μια αξιολόγηση κ θα δω τι θα κάνω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    makedonia
    Posts
    6
    Nai imoun agxomeni ligo me ti douleia , me to spiti me ola sxedon .ekeino to vrady kavgadisame me ton antra mou gia to paidi mesa sto panuguri, genika omws eniwtha exantlimeni ekeino to vrady.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    makedonia
    Posts
    6
    egw eimai 35 kai tyranieme apo ta 31.an eimoun moni isws na skeftomoun alliws alla exw ena koritsaki 7 xronwn kai thelw na ginw kala, den thelw na me vlepei etsi........
    T xapia perneis elis????Pws arxise i istoria sou??

Similar Threads

  1. Agxos helppppp!!!!!
    By χριστινα28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 10-06-2012, 17:11
  2. pws mporw na svisw ena themaaa???? ginete???
    By Karol in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 18-09-2011, 16:24
  3. den mporw na mazepsw to mialo mou??
    By the_definition_of_fear in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 04-01-2011, 16:33
  4. den paei allo
    By apogohteymenh in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 03-08-2010, 23:30
  5. elleipsh erethismou.. eseis antidrate etsi?
    By amhxanos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 05-02-2010, 08:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •