αυτοκτονια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    3

    αυτοκτονια

    Κουράστικα και θέλω να δώσω ένα τέλος,
    κουράστικα το ψέμμα και την υποκρισία.
    Koυραστηκα να προσποιουμαι.
    Ναι, θα δώσω ενα τέλος γιατί αυτός ο κόσμος δεν είναι για μενα.
    Δεν αντέχω αυτή την οφθαλμαπάτη που θέλει να λέγεται ζωη!
    Αρνούμαι να προσπαθώ για κάτι ψεύτικο.
    Αρνούμαι να αγωνίζομαι για ψεύτικα ιδεώση.
    Αρνουμαι να συμβιβαστω με μια ζωη του κωλου.
    Προσπαθούσα να γίνω λίγο δυνατη,
    να γελάω, να είμαι ευχάριστη
    αλλά το μόνο που κατάφερνα ήταν να φοράω μία μάσκα!
    Βαρέθηκα και κουράστηκα.
    Πνίγομαι καθημερίνα, σήμερα όμως έχει γίνει αβάσταχτο.
    Θα απαλαγώ πλέον από όλα αυτά...
    Πολλοί θα με πούν δειλη και αδύναμη,
    δεν υπήρξα όμως ποτέ. Απλά κουράστικα να προσπαθώ να βρώ κάτι που δεν υπάρχει.
    Δε μπορώ άλλο να κρατάω τα δάκρυα μου,
    δε μπορώ άλλο να προσποιούμαι πως ζώ γιατί δε ζώ απλά επιβιώνω.

  2. #2
    Γεια σου Λευκη, καταρχήν ηρέμησε! το γράμμα σου ειλικρινά με έχει ταράξει, είμαι καινούρια στο φόρουμ και δε ξέρω τι κανουν σε περιπτώσεις που κάποιος λέει ευθέως ότι θέλει να δώσει ένα τέλος. Για μένα είναι SOS!

    Φαίνεται να είσαι πολύ μικρή αν είσαι γεννημένη το 1997!! Είσαι μόλις 16 χρονών;;;

    Αν ναι να ξέρεις ότι δεν είσαι η μόνη που νιώθεις έτσι, όλοι περάσαμε εφηβεία και είναι πράγματι μια πολύ δύσκολη φάση! που όμως μέσα από τις δυσκολίες και την πάλη με τον ίδιο σου τον εαυτό, θα γεννηθει ένας καινούριος εαυτός!
    Καλά κάνεις και βαρέθηκες ό,τι βαρέθηκες! Το ψέμα, την υποκρισία και το να κρατάς τα δάκρυα σου. Με το να κρατάς τον θυμό σου μέσα σου, στρέφεις όλα αυτά τα αρνητικά σε εσένα. Και γεμίζεις..γεμίζεις... ώσπου μια μέρα θες να κάνεις ένα μπαμ!
    Αλλά κάνε ένα δημιουργικό μπαμ! Άλλαξε! Άλλαξε φίλους, συνήθειες στυλ. Ξεκίνα ένα χόμπι, βρες ενα όνειρο. Αν χρειαστει να μεινεις μόνη για λίγο καιρό, καλύτερα. Δεν έχεις ανάγκη άτομα που δεν σε εκφράζουν. Φαντάσου τον εαυτό σου σαν μία "κάμπια" μες στο κουκούλι της τωρα που νιώθεις έτσι και ότι χρειάζεται λίγος καιρός για να γίνεις πεταλούδα. Αλλά με υπομονή και με δουλειά από μερους σου, έτσι; Το να τα παρατάμε είναι η ευκολη λύση αλλά προσπάθησες α-ρ-κ-ε-τ-α για να αλλάξεις τη ζωή σου έτσι όπως τη θες εσυ; Αν δε προσπαθήσεις να βγείς από το σκοτεινό δάσος και απλώς καθεσαι και κλαις πώς θα ξέρεις τί υπάρχει έξω από αυτό; Δε γίνεται! Αν όμως περπατήσεις και προσπαθήσεις να βρεις το μονοπάτι που θα σε βγάλει από εκεί, μια μέρα θα δεις τον ήλιο και θα γελας που ήθελες να τα παρατήσεις τόσο εύκολα κάποτε. Μιλάω εκ πειρας

    Τι λες;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    3
    ευχαριστω....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Κοριτσάκι όλοι αυτοί π βλέπεις γύρω σου πολλοί δε ζουν επιβιώνουν γι αυτό θα σ πουν αδύναμοη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Quote Originally Posted by leuki1997 View Post
    ευχαριστω....
    είσαι καλύτερα; είσαι πιο ήρεμη; σου εύχομαι καλή δύναμη, να συνεχίσεις να το παλεύεις.
    είσαι άνθρωπος και έχεις δικαίωμα να περνας μια δύσκολη φάση αλλά παντα να σηκώνεσαι και να συνεχίζεις. θα τον βρεις τον δρόμο σου και θα βρεθει έστω ένα άτομο που θα σε αγαπήσει αληθινά και θα σε νιώσει.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Paraxeni Kopela View Post
    είσαι καλύτερα; είσαι πιο ήρεμη; σου εύχομαι καλή δύναμη, να συνεχίσεις να το παλεύεις.
    είσαι άνθρωπος και έχεις δικαίωμα να περνας μια δύσκολη φάση αλλά παντα να σηκώνεσαι και να συνεχίζεις. θα τον βρεις τον δρόμο σου και θα βρεθει έστω ένα άτομο που θα σε αγαπήσει αληθινά και θα σε νιώσει.
    ευχαριστω, ναι ειμαι καλυτερα απλα μ επεσαν ολα μαζεμμενα..

Similar Threads

  1. Αυτοκτονία?
    By niah in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 14-05-2011, 18:53
  2. αυτοκτονια
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 97
    Last Post: 13-05-2011, 17:14
  3. αυτοκτονια
    By ocdcure in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 28-03-2011, 19:59
  4. Αυτοκτονια...
    By lena8999 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 8
    Last Post: 20-09-2010, 02:50
  5. αυτοκτονία..
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 19-12-2008, 10:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •