Δεν αντεχω αλλο... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    Τι έχει συμβεί, έχεις χάσει την μητέρα σου ή έχετε γεφυρώσει τεράστιο χάσμα μεταξύ σας; μίλα, πες τα όλα ,το ξέρω ότι σε τσάντισα αλλά μια μοιραία τύχη μας έφερε σήμερα να μιλάμε, περιμένω...

  2. #17
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    38
    Δεν με τσαντισες! Εχω σταματησει να σταντιζομαι με ανθρωπους εδω και χρονια! Μου θυμισεσ ομωσ απο ποτε ειμαι ετσι! Ποσο ευκολα τα λογια καποιου εντελωσ αγνωστου μπορουν να αου κανουν τοσο κακο!Δεν θελω να μιλησω για τη ζωη μου.. Για αυτο μιλησα για την διατροφη μου! Δεν μαρεσει να μιλαω,ετσι εχω μαθει... Γιατι οταν μιλαω ερχονται και οι συνεπειες! Ειδες; Μιλησα για την διατροφη μου σε ενα ανωνυμο σαιτ και καταφερα να ξανανιωσω πραγματα που ειχα ξεχασει πως ειναι!

  3. #18
    Δεν είχα καμιά πρόθεση να σου κάνω κακό. ήθελα να σου δείξω την εικόνα που βγάζεις. δεν υπάρχει συνέπεια εδώ, μιλάς ανώνυμα κανείς δεν πρόκειται από τα συμφραζόμενα να βρει την ταυτότητά σου, θα ήθελα πολύ να ακούσω για την ζωή σου κι αν θες να σου πω κι εγώ για την δική μου.Μίλα ανοιχτά , δεν είναι κακό να ξανανιώθεις , τίποτα δεν μπορούμε να το θάψουμε , είμαστε κάτι μικρά ανθρωπάκια με ένα τσουβάλι στον ώμο που είναι οι εμπειρίες μας. άνοιξε αυτό το τσουβαλάκι κι άρχισε να μας διαβάζεις. Γίνε δοτική και στάσου πιο ψηλά από τον πόνο. Τότε θα τον νικήσεις , ξέρω σε ζαλίζω τώρα αλλά θα ήθελα πολύ να ξέρω τι είναι πίσω από αυτό το ατίθασο κορίτσι.

  4. #19
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    38
    Εψω μαθει να μην νιωθω, να θαβω αυτα που νιωθω! Ετσι με εχουν μαθει!

  5. #20
    Σιγά μωρέ που έτσι σε έχουν μάθει, απλά βαριέσαι , θες να μιλάμε για δίαιτες και θερμίδες , αυτό που σε καίει τώρα. πάντως για να αλλάξουμε θέμα εγώ σήμερα είχα έναν σκασμό δουλειές να κάνω και δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα.γελάω δεν πειράζει , το απόγευμα θα τρέξω λίγο παραπάνω, μου άρεσε πολύ που μιλήσαμε κι έχω κολλήσει εδώ. Επειδή καταλαβαίνω ότι μάλλον σήμερα έχεις γκρίνια και δεν πρόκειται να μιλήσεις θα χαρώ πολύ να μου γράψεις αργότερα ότι θες. Οτιδήποτε. Σου στέλνω το πιο γλυκό μου χαμόγελο και σε χαιρετώ προσωρινά.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Γιατί αποφάσησες να χρησιμοποιήσεις αυτό το nickname?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    κοπελια θα επεμβω και παλι γιατι νομιζω η αιτια για το αγχος ειναι τα κιλα σου απ οτι καταλαβα..ακουσε με καλα αφου λοιπον δεν σου αρεσει κατι γιατι να εισαι μιζερη και κλαίγεσαι εδω μεσα εντος εισαγωγικων το κλαίγεσαι γιατι δεν κανεις κατι το οπιο ειναι εφικτο και πραγματοποιησιμο γιατι δεν το αλλαζεις σου ειπα βαλε στοχους και απεδειξε στον εαυτο σου την αξια σου και τι μπορεις να κανεις μην τα παρατας
    οι φλοροι τα παρατανε..στο χερι σου ειναι ολα η γυμναστικη βοηθαει οχι μονο στην αθληση του σωματως αλλα και στην ψωχολογια κατι σαν εκτονοση εχει πολλα προγραμματα
    αρκει να εισαι διατεθειμενη να βοηθησεις τον εαυτο σου.. σταματα λοιπον την γκρινια και κανε κατι, γιατι αν σου πω τι εχω περασει εγω σαν ατομο θα τρελαθεις αστο καλυτερα :-)

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παιδια καλο ειναι τους χαρακτηρισμους με φειδω, ε... αμα κατι π γραφει καποιος δν μας αρεσει, δν σημαινει πρεπει να αρχιζουμε να τα χωνουμε σκληρα η με το γαντι, προκειμενου ειτε να φανουμε καλυτεροι/ανωτεροι (ασαφης εννοια αλλα τεσπα) ειτε να νομιζουμε οτι με τα ''σκληρα λογια'' ο αλλος θα παρακινηθει.. το πολυ πολυ να χωθει πιο βαθια στο problem.. αμα θελει να γκρινιαζει ας γκρινιαζει, εμενα προσωπικα κανενα προβλημα, αμα δν θελει να παει σε γιατρο ας μην παει, πρεπει να καταλαβουμε ολοι μας εδω μεσα κ εκει εξω οτι πρεπει τον εαυτο μας να τον αγαπαμε κ να τον φροντιζουμε διοτι αν δν το κανουμε εμεις δν θα το κανει κανεις αλλος για μας.. εκτος κ αν ειναι η μητερα μας, η κολλητη μας η ο γκομενος.. οι υπολοιποι απλα μια κουβεντα θα πουν κ θα γυρισουν στη δουλεια τους.. sad but true..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    8
    σωστος ο φιλος

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by htsopelas View Post
    σωστος ο φιλος
    αν αναφερεσαι σε μενα, φιλη ειμαι, οχι φιλος! :) φιλικα :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κοπελα μου εφοσον θεωρεις οτι η γυμναστικη δεν ειναι η οριστικη λυση νομιζω θα ειναι καλο για σενα να επισκεφτεις καποιο διαιτολογο,γνωριζω οτι δεν ειναι ευκολο να μπεις σε προγραμμα που θα σου βαλει για να τρως ομως επειδη εισαι μικρη ακομα κ δεν τρεφεσαι κανονικα τωρα που αναπτυσσεσαι κ θα καταστρεψεις τον οργανισμο σου,Αλλωστε θα σου κανει οπωσδηποτε καλο να συνδιασεις γυμναστικη με το προγραμμα του διαιτολογου,Επισης πιστευω το προβλημα ειναι καθαρα θεμα αγχους πρεπει να εντοπισεις τι ειναι αυτο που σε κανει να νιωθεις ετσι αν ειναι οι βαθμοι οι δικοι σου το περιβαλλον σου η ολα αυτα κ κατα ποσο αντιμετωπιζεται το προβλημα,Ειναι περισσοτερο ψυχολογικο παρα σωματικο το προβλημα

  12. #27
    κορίτσι τι έγινε που είσαι;

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    Ηθελα να ήξερα μάνα δεν έχεις να σου δώσει ένα γερό χέρι ξύλο μπας και συνέλθεις . Να σου σπάσει κανένα πλευρό να δεις τι πάει να πει πόνος; κάτι κορίτσια σαν εσένα είναι κακό παράδειγμα για την οχτάχρονη ανιψιά μου και για τα παιδιά των άλλων. Κάτι παλιόπαιδα σαν εσένα μας αναγκάζουν να κλειδώνουμε το ιντερνετ στα παιδιά. Για να μην πέσουν πάνω σας. κακομαθημένο παλιοκόριτσο είσαι. Τι να σου πω βρε παιδάκι μου....
    καλα εισαι
    σοβαρος/σοβαρη? ο τροπος που ειναι ακατονομαστος εντελως και αυτα που λες τρια πουλακια καθονται ημαρτον ρεεεεεεεεεεεεεεεε!

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Fatpig View Post
    Ναι ειμαι.. Κ θελω να γινω αδυνατη αδυνατη!!! Το ξερω οτι υπαρχουν ανθρωποι με σοβαρο προβλημα με τα κιλα αλλα νιωθω χαλια...
    ενα πραγμα δε καταλαβα εγω.. ποσα κιλα εισαι?

  15. #30
    Αλέξανδρε μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα. Εάν παρακολούθησες κι άλλες συνδιαλέξεις μου θα δεις ότι δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος, προσπάθησα να εκμαιεύσω από αυτό το κορίτσι την αιτία του θυμού του. Είναι αρκετά έξυπνη όμως και κλείδωσε στο σημείο που έγινε αναφορά στη μητέρα της. την έχω παροτρύνει να συνεχίσει τον διάλογο και περιμένω, αυτό το μήνυμα θα το διαβάσει, δεν είμαι η κλασική περίπτωση που με ότι ασχοληθώ θα εγκαταλείψω. λυπάμαι που διάβασες επιπόλαια την συνομιλία

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντεχω αλλο
    By χαμογελακη in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 102
    Last Post: 09-03-2012, 15:25
  2. δεν αντεχω αλλο
    By ρουλα 24 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 08-02-2012, 14:13
  3. δεν με αντεχω αλλο..
    By νιφάδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 64
    Last Post: 07-01-2012, 12:58
  4. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 112
    Last Post: 19-05-2011, 13:06
  5. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 13:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •