Δεν αντεχω αλλο... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    Αλέξανδρε μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα. Εάν παρακολούθησες κι άλλες συνδιαλέξεις μου θα δεις ότι δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος, προσπάθησα να εκμαιεύσω από αυτό το κορίτσι την αιτία του θυμού του. Είναι αρκετά έξυπνη όμως και κλείδωσε στο σημείο που έγινε αναφορά στη μητέρα της. την έχω παροτρύνει να συνεχίσει τον διάλογο και περιμένω, αυτό το μήνυμα θα το διαβάσει, δεν είμαι η κλασική περίπτωση που με ότι ασχοληθώ θα εγκαταλείψω. λυπάμαι που διάβασες επιπόλαια την συνομιλία
    πια επιπολεα συνομιλια ξερεις σε πιον μιλας? τι νομιζεις οτι επηδη ειμαι καλος δε ξερω και να τα χωνω? δε ξερω αν το εχεις καταλαβει οτι βρισκεσε σε μια ψυχολογικη σελιδα που υποτιθετε οτι συμπαραστεκεσε σε αυτους που σου λενε τα προβληματα τους.. αυτο το ακατονομαστο που ειπες με τα σπασμενα πλευρα ειναι δυνατον να το λες σε καπια που ειναι 17 χρονων?

  2. #32
    lacry ... όλοι εδώ μέσα σου βγάζουμε το καπέλο , για την ωριμότητα του χαρακτήρα σου και το το οξύ σου πνεύμα αναφορικά με την ηλικία σου, με κάποιο τρόπο όμως πρέπει να σταθούμε , δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητο το γεγονός και να πούμε "ότι θέλει ας κάνει". Το παιδί αυτό ήρθε εδώ για να μιλήσει , θα μου πεις καλά βρε συνήθεια κάτσε όλη μέρα στο πισι σου και δίνε συμβουλές.Δεν είναι αυτός ο σκοπός, υπάρχει και η αξιολόγηση της κατάστασης που επέτρεψέ μου λόγω ηλικίας να αναγνωρίζω πιο σύντομα, τέλος πάντως στο αποτέλεσμα επιστρέφω , είμαστε όλοι εδώ να κάνουμε παρέα στo χοντρό γουρούνι να δει πως δεν είναι ασήμαντη, τώρα εάν θέλει να μας περιγελάσει , και να μην μας μιλάει , δικαίωμά της είναι.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα μπωρουσα και εγω να σου πω το δικο μου προσωπικο ορισμο για το σε πιους εβγαζα το καπελο.και αυτοι ηταν αυτοι που πιστευα οτι εχουν ακομα και στα 30 τους μια καλη και αθωα ψυχη που παρα οτι οι αλλοι εξακολουθουν να μη τους φερονται καλα συνεχιζουν να την εχουν.αυτος ειναι ο δικος μου προσωπικος ορισμος για το τι πιστευω οτι δικαιουται τον καλο μου εαυτο.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    1
    Geia sas paidia,sas grafw na sas pw to provlima mou giati den kserw se poion allo na to pw.Apo oti diavasa apo auta pou grafete den kollaei me to thema alla den iksera ti einai auto to forum kai etsi mpika na grapsw edw.Eimai mathitis tis deuteras likeiou twra dinw eksetaseis gia na paw stin triti.Eimai mathitis tou 15 kai thelw na perasw politikos mixanikos.Stin arxi den pisteua oti tha mporousa na to kanw alla meta apo polles askiseis sta mathimatika kai fisiki niwthw dinatos kai nomizw oti telika den einai kai adinato na perasw kai egw politikos mixanikos.Kanenas den pisteuei oti tha perasw ekei pou thelw.Oute o pateras mou oute i aderfi mou oute i mitera mou kanenas.To provlima einai oti den mporw na katsw na diavasw sigkentrwmenos full gia panw apo ligi wra.Mporei kai na min to thelw me oli mou tin kardia den kserw.Mporei na ftaei kai to oti an perasw politikos mixanikos tha paw stin etaireia tou patera mou ton opoio edw kai kapoious mines(apo tote pou arxise i deutera likeiou)apla den thelw me tipota na ton vlepw mprosta mou.Otan feugei kana taksidi gia tin douleia xairomai pou den tha ton exw pali sto spiti na mou leei an diavasa kai to oti den tha perasw kai an thelw na paratisw to sxoleio me auto to eirwniko ifos pou exei kai tetoies malakies.Den kserw giati to kanei mallon gia na tsantistw kai na diavasw pantws an to kanei gia auto egw kserw oti pleon exw valei stoxo na perasw mono kai mono gia na min mou ksanapei pote kamia malakia kai na katalavei kai autos kai oloi oi alloi pou einai sigouroi oti den tha perasw oti den eimai toso axri stos pia kai oti kati aksizw.Apo mikro panta mou legane gia tin aderfi mou pou itane panta kali mathitria kai aristi se ola mathimata kai tis glwsses.Apla den antexw allo oli auti tin piesi pou mou prokaloun.DEN MPORW ALLO.Thelw na figw makria na min ksanadw kanenan apo autous.Den antexw pia na min mou lene oute ena kalo logo me to pou me vlepoune.Simera sta mathimatika den egrapsa 2 ipoerwtimata ena apo to trito thema kai ena apo to tetarto ta teleutaia ta pio diskola.Kai otan to lew prin ston patera mou enw perimena na akousw gia mia fora ena den peirazei ntaksei tha diavaseis kai tin epomeni fora tha ta kaneis ola swsta arxise pali na mou leei oti den diavazw kai den tha perasw kai mipws thelw na paratisw to sxoleio afou etsi kai alliws den kanw tipota.Mallon telika to provlima mou den einai to oti den mporw na katsw na diavasw full sigkentrwmenos alla to oti den mporw na to kanw otan exw ton ilithio ton patera mou mesa sto spiti na mou leei sinexeia oti den tha perasw kai na paratisw to sxoleio.Kai den einai oti to leei epeidi thelei voitheia sti douleia me ta oikonomika kai auta.Stin aderfi mia xara tis to pairnei amaksi.Kai ola auta ta xronia varethika kathe fora na mou leei gia tous fious mou pou einai poli kaloi mathites kai kathe fora leei twra o stathis diavazei kai ta exei teleiwsei ola kai esi katse kai paikse gia na min peraseis.Ade sto diaolo pia ilithie les kai ksereis ti kanoun ta paidia spiti tous.Egw den eipa oti den diavazoune alla oxi oooooli ti mera,eleos pia.Kai simera pali kserw oti twra pou tha faw kai tha arxisw an diavazw thriskeutika gia tin pempti gia tis eksetaseis tha erthei kai tha mou pei asto min diavazei katse paikse kai stamta to sxoleio.O malakismenos,poso thelw na tou riksw mia mpounia otan mou ta leei auta.I mitera mou mou leei oti thelei na me dei na pernaw kai autos mou leei oti pisteuei oti mporw alla eimai sigouros oti mou leei psemata kai oti katavathos kserei oti de tha perasw eimai toso sigouros.Panta auto ekane kai otan pira to ptixio sta agglika pali den to pisteue.Egw varethei oli auti ti pseutia kai ola auta to oti den tha perasw.Thelw kapoion na me entharinei kai na me kanei kai autos na prospathisw sklira gia na petixw ton stoxo mou.Kai ola auta pou mou ta leei min nomizete,den eimai oute kolopaido oute kakomathimeno oute tipota kai den ta lew psonistika apla ksrw pws einai ta kakomathimena ta kolopaida kai oi alites.

  5. #35
    (Αλέξανδρε άστο καλύτερα, δεν υπάρχει λόγος περαιτέρω συζήτησης δεν καταλαβαινόμαστε) , Γιάννη καλά έκανες κι έγραψες εδώ, όμως δεν μπορούμε να διαβάσουμε το κείμενό σου.προσπάθησε να μπεις στην κεντρική σελίδα του φόρουμ να διαλέξεις κατηγορία και να το γράψεις με ελληνικούς χαρακτήρες , δεν μας πειράζουν τα ορθογραφικά λάθη.κάνε μερικές δοκιμές με το φορουμ , κανείς δεν θα σε παρεξηγήσει εν κάνεις κάτι λάθος.

  6. #36
    πια επιπολεα συνομιλια ξερεις σε πιον μιλας? τι νομιζεις οτι επηδη ειμαι καλος δε ξερω και να τα χωνω?
    (πω πω !!!είμαστε χιλιόμετρα μακριά όταν απαντάς έτσι. χαμογελάω, αυτά έχει η επικοινωνία τα καλά και τα κακά της )

  7. #37
    Και αλέξανδρε μην σε πειράζει που εκθειάζουμε την lacrymosa κατά καιρούς ,μου φάνηκε ότι ζήλεψες , χρειάζεται συνέπεια και συνέχεια για να αποδείξεις ποιος είσαι, όχι μόνον δηλώσεις.Υπάρχουμε άνθρωποι που έχουμε βλέμμα βαθύ , τέλος πάντων τι σου λέω τώρα , είσαι στο Δ κι είμαι στο Κ. αλλά εκεί που είμαι θα έρθεις , οχι για να σε δω και να επιβεβαιώσω την απόσταση αλλά γιατί αυτή είναι η λογική συνέχεια των πραγμάτων. Στο θέμα μας όμως , ξεχάσαμε το κορίτσι μας που την μάλωσα κι εσύ με μάλωσες που την μάλωσα :)

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    ας ξαναδιαβασει κανεις και ας βγαλει τα συμπερασματα του...στο φορουμ υποστηριξης. (το διορθωσα)

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ας ξαναδιαβασει κανεις και ας βγαλει τα συμπερασματα του...στο φορουμ αυτοβοηθειας.
    Αλεξανδρε φορουμ Υποστηριξης ειναι ...

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Fatpig View Post
    Ποσο ευκολα τα λογια καποιου εντελως αγνωστου μπορουν να αου κανουν τοσο κακο
    αυτο ξαναπεστο...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    lacry ... όλοι εδώ μέσα σου βγάζουμε το καπέλο , για την ωριμότητα του χαρακτήρα σου και το το οξύ σου πνεύμα αναφορικά με την ηλικία σου, με κάποιο τρόπο όμως πρέπει να σταθούμε , δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητο το γεγονός και να πούμε "ότι θέλει ας κάνει". Το παιδί αυτό ήρθε εδώ για να μιλήσει , θα μου πεις καλά βρε συνήθεια κάτσε όλη μέρα στο πισι σου και δίνε συμβουλές.Δεν είναι αυτός ο σκοπός, υπάρχει και η αξιολόγηση της κατάστασης που επέτρεψέ μου λόγω ηλικίας να αναγνωρίζω πιο σύντομα, τέλος πάντως στο αποτέλεσμα επιστρέφω , είμαστε όλοι εδώ να κάνουμε παρέα στo χοντρό γουρούνι να δει πως δεν είναι ασήμαντη, τώρα εάν θέλει να μας περιγελάσει , και να μην μας μιλάει , δικαίωμά της είναι.
    Συνηθεια ελα τωρα σιγα το παραδειγμα (προς αποφυγην) (για την αφεντομουτσουναρα μου λεω χαχα)
    Θενκς παντως αν το βλεπεις ετσι γτ εγω δν το βλεπω ετσι στον εαυτο μου :/
    Τωρα οσον αφορα το θεμα της κοπελας, εγω της τα ειπα κ σε αλλα θεματα.. περα απο καποιες γενικες συμβουλες κ μοιρασμα εμπειριων λογω της δικης μ βουλιμιας, το ζητουμενο ειναι να απευθυνθει σε γιατρο.
    Να της πω οσες εμπειριες θελει, αυτο τι θα βοηθησει?
    Πρεπει να καταλαβει (και τα λεω γιατι τα περασα κι εγω κ ξερω πως σκεφτεται η fatpig) οτι ειτε καποιος για το προβλημα σου σε στηριζει με τα 1000, ειτε σε κραζει με τα 1000, και ο ενας κ ο αλλος σου ειναι αχρηστος μπροστα σ αυτα π μπορεις κ πρεπει να κανεις ΕΣΥ ο ιδιος για να βοηθησεις τον εαυτο σου.
    Εχει ενα χρονο απο περσυ π συνεβη η μαλακια με μια ακροτητα π εκανα κ κατεληξα στο νοσοκομειο που εχω αναθεωρησει καποια πραγματα κ σκεφτομαι τελειως αλλιως κ εχω κανει στροφη 180 μοιρων στη σκεψη μου κ στη συμπεριφορα μου.
    Και τα λεω αυτα κ για την fatpig, ξερεις τι διαπιστωσα?
    Οτι ο καθενας στα λογια μπορει να σε στηριξει, η και το αντιθετο. Ουτε ο ενας εχει χρησιμοτητα ουτε ο αλλος. Ισως λιγο απολυτο αλλα ετσι ειναι. Πρεπει να συνειδητοποιησεις οτι θελεις να βοηθηθεις για σενα! ΓΙΑ ΣΕΝΑ. Τελος. Ουτε για να κανεις το χατηρι στους γονεις, ουτε για να εχεις φιλες κ γκομενο, ουτε για να κανεις το χατηρι στο γιατρο. Πρεπει να το συνειδητοποιησεις κ να το αποφασισεις.
    Η κοπελα προφανως δν θελει να παει σε γιατρο αλλωστε οταν την ρωτησα κ σε αλλο θεμα ετσι μ ειπε. Οτι ειναι μια χαρα. Και την ειπα οτι αν ηταν μια χαρα δν θα εγραφε ποστς του τυπου ''ειμαι χαλια'', ''δεν αντεχω αλλο'', ''υποφερω''. Θα εγραφε ''εχω διατροφικη κ γουσταρω'' πραγμα π αυτοαναιρειται γιατι ειναι αδυνατον να γουσταρει κανεις να εχει μια ασθενεια.
    Τωρα αν θελει να τα γραφει απλως για να τα γραφει, κανενα προβλημα. Αλλα εγω απο τα γραπτα της εισπραττω οτι υποφερει. Και ειναι κριμα. Γιατι καποια στιγμη θα συνελθει αλλα με επωδυνο τροπο. Σαν εμενα μετα την περιπετεια με το νοσοκομειο. Εκει μεσα διαπιστωσα για πρωτη φορα ειλικρινα σου μιλαω κ συγκινουμαι καπως π το γραφω, ποσο χεσμενη με ειχαν ολοι. Στο νοσοκομειο μιλαμε, ετσι? Οπου υποτιθεται ειναι χωρος να σε φροντιζουν. Καταλαβα οτι επιζητουσα την προσοχη κ την αγαπη με λαθος τροπο. Καταστρεφοντας τον εαυτο μου. Και τοτε αποφασισα να γινω καλα κ να αλλαξω σκεπτικο για τον εαυτο μου. Γιατι καταλαβα οτι την επομενη φορα μπορει να κατεληγα παλι σε νοσοκομειο αλλα να μην ξυπνουσα. Κανεναν πραγματικα δν τον νοιαζει αν εσυ, εγω, ο ταδε τρωει καθημερινα 500 ή 5000 θερμιδες, ή αν πινει καθαρτικα ή πινει κοκα κολα. Χεστηκανε να στο πω ευθεως. Σου λεω εγω ετσι οπως το βιωσα. Στον ευατο μας κανουμε κακο, σε κανεναν αλλον. Οσο κ να συγκινηθει ο αλλος κ να συμπασχει, μετα θα γυρισει στη δουλεια του. Στην οικογενεια του, στη σχολη του, στην εργασια του, στα παιδια του κτλ κτλ.. Ακομα κ οι γονεις μας.. Καλα να μην μιλησω για ''φιλες'' κ ''γκομενους''. Αυτο της εξηγουσα στο προηγουμενο ποστ. Εγω ημουν μεσα στο νοσοκομειο κ ακουσα γιατρο να μου λεει ευθεως ''ε ρε μαλακια που σας δερνει ορισμενους''. Περιττο να πω οτι ασχολιουντουσαν μαζι μου μονο για να μου αλλαξουν τον ορο ή να μου ρυθμισουν την ροη, προσπερνουσαν το κρεβατι μ σαν να μν με ειδαν κ πηγαιναν στην γρια με το εγκεφαλικο. Αυτο ηταν ενα σοκ κ ενα ισχυρο χαστουκι να ''συνελθω'' και να επαναπροσδιορισω.. γμτ με πηραν τα ζουμια τωρα π τα γραφω.. ειμαι κ ξενυχτισμενη.. απλα θελω να πω στην κοπελα οτι αν δν ενδιαφερθει αυτη για τον εαυτο της, κανεις δν θα το κανει. δεν μπορουμε βρε fatpig να σε παρουμε απο το χερι κ να σε παμε στο γιατρο απ το χερακι. Ουτε να ειμαστε σοκολατομπατσοι (δλδ να φρουρουμε τις σοκολατες για να μην ορμηξεις). Κ πες οτι οκ εισαι τωρα μικρη το κανει η μητερα σου. Καποια στιγμη π θα βρεθεις σε ενα σουπερμαρκετ ή σε μια εκδρομη σε αλλη πολη κ βρεθεις σε ενα ζαχαροπλαστειο, τι θα κανεις? Θελεις ψυχοθεραπεια να μαθεις να διαχειριζεσαι πολλα πραγματα.. αυτα πολλα ειπα κ δν εβαλα παραγραφους ελπιζω να βγαλετε ακρη.. :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    "Αρχικά καταχωρημένο από Fatpig Εμφάνιση Μηνύματος
    Ποσο ευκολα τα λογια καποιου εντελως αγνωστου μπορουν να αου κανουν τοσο κακο"
    Επειδη ειδα αυτο ηθελα να σου πω βρε fatpig, οτι αν ειναι να επηρεαζεσαι τοσο με την καθε μαλακια π θα πεταξει καποιος εδω μεσα ή οπουδηποτε αλλου στο διαδικτυο, φανταζομαι ποσο θα σε επηρεαζει αν σου πει καποιος δικος σου πανω σ αυτο! ψυχολογοι δν ειμαστε εδω μεσα κ μπορει να πεταξουμε και τη κοτσανα μας και τη μπουρδα μας, εδω πολλες φορες γιατροι και το κανουν! για αυτο σου ειπα, κοιταξε τον εαυτο σου! Να βοηθησεις εσυ εσενα! Μην περιμενεις απο κανεναν ουτε να σε στηριξει και να σε παρει απο το χερι στο γιατρο, ουτε να σε κραξει για να κινητοποιηθεις! Οσο και να σε αγαπαει καποιος, και οι γονεις σου οι ιδιοι, ο,τι μα ο,τι κ να κανει, δν μπορει να σου παρει απο πανω σου το προβλημα! Δεν ειναι μπλουζα να στο τραβηξει! Πρεπει εσυ να προσπαθησεις να το αποτιναξεις!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Δεν αντεχω αλλο
    By χαμογελακη in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 102
    Last Post: 09-03-2012, 16:25
  2. δεν αντεχω αλλο
    By ρουλα 24 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 08-02-2012, 15:13
  3. δεν με αντεχω αλλο..
    By νιφάδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 64
    Last Post: 07-01-2012, 13:58
  4. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 112
    Last Post: 19-05-2011, 14:06
  5. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 14:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •