Δεν αντεχω αλλο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    38

    Δεν αντεχω αλλο...

    Πραγματικα δεν αντεχω! Τα παντα ειναι γυρω απο την διατροφη μου... Δεν με αντεχω αλλο!
    Θελω να αδυνατισω αλλα τρωω σαν βοδι! Αλλες φορες δεν τρωω καθολου! Αλλες παλι τρωω κ μετα τα βγαζω! Τοτε τουλαχιστον ηταν μονο αυτο! Πλεον καταστρεφω τον εαυτο μου.. Καθε μερα ειναι χειροτερη.. Καθε κοψιμο βαθυτερο κ καθε σκεψη πιο τρομαχτικη! Στο σχολειο ειμαι μετρια, τσακωνομαι με τον πατερα μου.ειμαι αδυναμη! 10 κιλα δεν μπορω να χασω!! Δεν προκειται να κανω τιποτα στη ζωη μου.. Ειμαι απλα μια απογοητευση!
    Υποτιθεται οτι αυτα ειναι τα ομορφα χρονια που θα θυμαμαι μια ζωη κ εγω δεν θελω καν να ζησω...! Ποτε εγιναν ολα τοσο χαλια;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    γεια σου :( καταλαβαίνω πως είσαι χάλια
    πόσο χρονών είσαι;

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    38
    Γεια σου... Ειμαι 17...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    3
    Κάνε γυμναστική αν θέλεις να χάσεις λίπος. Ακόμα και αν σταματήσεις να τρως το λίπος θα είναι το τελευταίο πράγμα που θα χάσεις! Καλή τύχη! ;)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Quote Originally Posted by Fatpig View Post
    Ποτε εγιναν ολα τοσο χαλια;
    Αλήθεια, πότε έγιναν όλα χάλια? Κάτι πρέπει να έγινε για να βρεθείς σε αυτή την κατάσταση....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Quote Originally Posted by Fatpig View Post
    Ποτε εγιναν ολα τοσο χαλια;
    Αλήθεια, πότε έγιναν όλα χάλια? Κάτι πρέπει να έγινε για να βρεθείς σε αυτή την κατάσταση....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κοπελα μου ηρεμησε προφανως επειδη εισαι στην εφηβεια που ειναι πολυ εαυλωτη ηλικια νιωθεις ολα αυτο,Ολοι οι γονεις επισης τσακωνονται με τα παιδια τους για θεμα οπως τα μαθηματα δεν ειναι τοσο τραγικο,Πραγματικα το σχολειο δεν ειναι το παν κ μπορεις να κανεις πολλα στην ζωη σου κ γνωριζω μετριους μαθητες που πραγματικα προκοψανε,Οσο για τα κιλα αν δεν μπορεις να σταματησεις να τρως πρεπει εστω να μειωσεις λιγο την ποσοτητα που τρως κ να γυμναζεσαι τακτικα για να χασεις εστω κ σταδιακα κιλα,Προσθειου ομως μην γινεις κ ανορεξικη να μην τρως τιποτα,Αυτο το κοψιμο που ειπες δεν το καταλαβαινω,Ευλεπιστω μην κανεις κακο στον εαυτο σου ετσι κ ισχυει κατι τετοιο πρεπει απαραιτητα να το μαθουνε οι γονεις σου κιολας!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    kalispera kai apo emena min stenaxoriese gia tpt ola kala tha pane o theos exei sxedia gia olous mas eisai poli mikri exeis oli tin zwh mprosta sou sto xeri sou einai na gineis auto pou theleis esu arkei na valeis stoxous kai na valeis sto programa sou ligi gimnastiki den sou lew na plakothis sta vari ena perpatima ligo diadromo an variese mono sou pare kamia fili sou pigente gia podilato volta kai i ora sou tha perasei kai mporei na gnorisis kanena agori pote dn ksereis na eisai aisiodoksi o anthropos exei treles dinamis vres tin dikia sou
    pistepse ston eauto sou kai me tin simperifora sou tha kataferis auto p thes an to thes pragmatika tpt den tha se stamatisi...kseris poses kopeles sto gimnasio pou thimame den vlepontousan kiriolektika kai simera einai kouklares? to thema den einai ta kila einai ti antropos eisai giati ksero arketes pou einai omorfes alla exoun xasei ton elenxo den kseroun ti tous ginete vres ta me ton eauto sou na exeis dikia sou voulisi kai min epireazese apo ta legomena alonwn oso gia to ekso ego to varethika pisteuw den iparxi noima na vgenis kathe mera xoris logo..auta an xriastis kati edo eimai sorry gia tra greeklish apla kanw polla lathoi sta ellinika

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    38
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις και το ενδιαφερον σας... Το θεμα μου δεν λυνεται ομως με γυμναστικη... Ειναι περισσοτερο ψυχολογικο παρα σωματικο... Και σημερα ανακαλυψα κατι... Εχω να φαω φυσιολογικα σχεδον 1.5 χρονο.... Τις φυσιολογικες θερμιδες για την ηλικια μου εχω να τις παρω 1.5 χρονο... Ή θα ειμαι με 0 θερμιδες δηλαδη μονο με νερο κ κοκα κολα light (λατρεια) για 2-3 μερες ή μπορει να φαω μεχρι 8.000 θερμιδες σε μια μερα... Νιωθω οτι ποτε δεν θα βγω απο αυτον τον κυκλο... Δεν μπορω να ελεγξω τον εαυτο μου! Η τα παντα η τιποτα...
    Ειλικρινα δεν ξερω ποτε ξεφυγα τοσο πολυ...δεν ξερω γιατι

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    α, τώρα είδα και αυτό το θέμα..
    βασικά δε ξέρω αν χρειάζεται όντως να χάσεις 10 κιλά που λές, αλλά το οτι μια τρώς μια δε τρώς είναι θέμα. θελω να πω λογικά δε θα σου κάνει ευχάριστη τη καθημερινότητα, θα σε δυσκολεύει.
    τι σε οδηγεί να τρώς τόσο πολύ ή καθόλου? γιατί αυτο το σκαμπανέβασμα?

  11. #11
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    38
    Ευχαριστη; Μου προκαλει καταθλιψη! Ολη μου η ψυχολογια, η καθημερινοτητα μου ειναι παντα γυρω απο το φαγητο!!! Δεν αντεχω αλλο... Ακουω για ατομα που ειναι σε αυτη τη κατασταση 10 και χρονια.. Πως!; Εμενα με τρελαινει! Και χρειαζεται να χασω 10 κιλα! Μπορει και παραπανω! Ο λογος; Δεν ξερω... Δεν θυμαμαι... Πριν 2 χρονια αρχισε αλλα δεν ξερω γιατι

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Δηλαδή είσαι υπέρβαρη? γιατί δε καταλαβα.. ή απλά θες να φαίνεσαι αδύνατη?

  13. #13
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    38
    Ναι ειμαι.. Κ θελω να γινω αδυνατη αδυνατη!!! Το ξερω οτι υπαρχουν ανθρωποι με σοβαρο προβλημα με τα κιλα αλλα νιωθω χαλια...

  14. #14
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    38
    Για την ακριβεια οχι δεν εχω! Και ξερω τι παει να πει πονος πολυ καλυτερα απο οτι θα ηθελα! Μου εχουν σπασει πλευρο, δεν περιμεναν εσενα να το πεις! Οταν δεν εχεις ιδεα πως ειναι η ζωη μου μην με λες κακομαθημενο! Ειναι γελοιο πως με κρινεις χωρις να με ξερεις καθολου! Γιατι οταν ημουν εγω το οχταχρονο,δεκαχρονο κοριτσακι και αρχισε ολο αυτο το θεμα με το φαγητο ηταν ατομα σαν εσενα που με εκριναν χωρις να με ξερουν! Ατομα σαν εσενα που δεν ξερουν το παραμικρο για τη ζωη μου αλλα νομιζουν οτι απο ενα φορουμ καταλαβαινουν τον αλλον!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντεχω αλλο
    By χαμογελακη in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 102
    Last Post: 09-03-2012, 16:25
  2. δεν αντεχω αλλο
    By ρουλα 24 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 08-02-2012, 15:13
  3. δεν με αντεχω αλλο..
    By νιφάδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 64
    Last Post: 07-01-2012, 13:58
  4. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 112
    Last Post: 19-05-2011, 14:06
  5. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 14:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •