Μια έτσι..Μια αλλιώς.. τι να κάνω για να μην μου φέρεται έτσι..???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1

    Μια έτσι..Μια αλλιώς.. τι να κάνω για να μην μου φέρεται έτσι..???

    Κορίτσια και αγόρια της παρέας καλησπέρα σας...

    εδώ και 15 μήνες είμαι με ένα παιδί 21 χρονών (όσο και εγώ).. άλλες φορές είναι μια χαρά και άλλες όχι... με κουράζει και με στεναχωρεί πολύ αυτό... δεν ξέρω γιατί το κάνει...ναι ξέρω ότι είναι λίγο παιδάκι ακόμα.. αλλά όταν είμαστε μόνοι μας είναι τέλειος... όταν είναι μπροστά οι παρέες μας είναι πιο απόμακρος πιο ψυχρός δεν ξέρω... τώρα είναι φαντάρος και είχαμε να βρεθούμε 1 μήνα και κάτι.. τις πρώτες μέρες που ήρθε και τον είδα ήταν μια χαρά... χαρούμενος όσο δεν πάει... σήμερα όμως ενώ πήγαμε για καφέ ήταν κάπως... ίσα ίσα που με φίλησε 2 φορές όλες κι όλες...ήμασταν με άλλο ένα ζευγάρι και ενώ εκείνοι ήταν αγκαλιά ακόμη και όταν περπατούσαμε, εμείς τίποτα.. δεν ξέρω τι να κάνω... του έχω πει ότι μου αρέσει που είμαστε μαζί και τέτοια.. αλλά μάλλον με θεωρεί δεδομένη... μπορείτε να με βοηθήσετε? να μου πείτε πως να το χειριστώ όλο αυτό ώστε να τον κάνω να είναι τρυφερός και ερωτευμένος μαζί μου???? δεν μου αρκεί όταν με βλέπει την πρώτη μέρα μετά από 1 μήνα να μου λέει ότι του έλειψα και ότι σκεφτόταν αυτή τη στιγμη συνέχεια... θέλω να μου το δείχνει και τις υπόλοιπες μέρες..... πιστεύω δεν είναι παράλογο.... :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Κατσε βρε!! Φανταρος παει.. Καψονια, σκοπια, ξυπνητηρια... Τι το περασες? κατασκηνωση? Στρατοπεδο ειναι με αληθινα οπλα και ευθυνες που ποτε δεν ειχε. Μολις ενα μηνα ειναι εκει μεσα. Ελα λιγο στην θεση του.. πια τρυφεροτητα? που να βρει κεφι? Εσυ καλα καθεσαι σπιτακι σου και κανεις μπανιο με ζεστο νερακι και αιθερια ελαια. Εκεινος καλειτε να αλλαξει ζωη και μεσα σε αυτη την αλλαγη ειναι και η συμπεριφορα του. Μαθαινει να ζει μονος. Αν εχετε δεθει αρκετα ως τωρα θα φανει μεσα στον επομενο μηνα. Αν παλι οχι , απλα θα σε χωρισει για να μην τον περιμενεις. Ο πραγματικος λογος? γιατι μαθαινει να μενει μονος του εκει μεσα.

  3. #3
    αρχικά έχει 5 μήνες που είναι φαντάρος... απλά τώρα έχει άδεια... και βρεθήκαμε ξανά το γενάρη... καταλαβαίνω πως είναι μην ανησυχείς είπαμε... και δεν περνάει και τόσο άσχημα...και ζεστό νερό έχει και εξόδους μέρα παρά μέρα.. άρχοντας είναι εκεί που είναι σε σχέση με άλλους... το θέμα είναι ότι όταν είναι μακριά (μέσα στο στρατό δλδ) είναι μια χαρά όλα ...όταν έρχεται εδώ που είναι οι παρέες του και όλα τα σχετικά αλλάζει... δεν λέω να ξεδώσει ρε παίδί μου δεν τον θέλω σε αποκλειστικότητα και ούτε του έχω πει κάτι τέτοιο.... απλά όταν έχει ελεύθερο χρόνο ας υπολογίσει λίγο και τη σχέση μας...ναι ήρθε το σκ μείναμε μαζί αλλά τώρα τπτ... του είπα να βγούμε μια από τις επόμενες μέρες που θα είναι εδώ και τπτ... απλά μου φαίνεται κάπως που ενώ είναι εδώ τώρα δεν είναι μαζί μου έστω το βράδυ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι δεν τον ρωτας? Γιατι δε του λες αυτα που ειπες και σε μας? Να πεις τι παραπονο εχεις και πως αισθανεσαι.

  5. #5
    αχχχ... όσες φορές και να του μιλήσω η απάντηση του είναι ένα απλό ''εντάξει'' ...τίποτα παραπάνω... άλλο πρόβλημα και αυτό... ρε φίλε να έχουμε πρόβλημα να έχω νεύρα και να του μιλάω απότομα και να μου απαντάει έτσι... ακόμα περισσότερα νεύρα μετά.... δεν μπορεί να συζητήσει όταν ξέρει ότι έχει άδικο...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    ή μπορει να μην ειναι προβλημα για εκεινον αυτο που του λες εσυ εκεινη την ωρα.
    Τωρα που παιρνει αδεια κανετε σεξ?

  7. #7
    μπορεί... ναι το σκ που ήμασταν μαζί σου λεω ήταν όλα μια χαρά.... από το πρωί μέχρι το άλλο πρωί μαζί... και μάλιστα αφού τα λέμε κι αυτά την κυριακή υπήρχε πάρα πολύ πάθος κι από τις 2 πλευρές...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κατσε γτ δε σε πιανω. Το σκ λες αυτο που μας περασε? Εννοεις δηλ οτι το σκ εκεινο ηταν κομπλε και σημερα τον βλεπεις πιο χαλαρο?

  9. #9
    ναι τώρα προχτές..... τη δευτέρα το πρωί έφυγε από το σπίτι μου και τον είδα σήμερα το απόγευμα... και ήταν όχι χαλαρός... στον κόσμο του??? δεν μου έδωσε ρε παιδί μου και πολύ σημασία...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Επομενως εννοεις οτι αλλες φορες ειναι κομπλε και αλλες δε δινει και πολυ σημασια? Γιατι νομιζα οτι το χει γενικα την τελευταια περιοδο.

  11. #11
    ακριβώς....όταν είναι εδώ τις πρώτες μέρες είναι οκ και τις άλλες με τα φεγγάρια του!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ε ισως στην αρχη εχει αυτη τη λαχταρα να σε δει μετα απο καιρο και μετα καθως περνουν οι μερες το συνηθιζει. Πριν παει στρατο το κανε? Επισης ειστε και αρκετο καιρο μαζι, δεν ειναι ευκολο να συντηρειτε ο ερωτας οπως την πρωτη περιοδο. Να σε ρωτησω εγω κατι αλλο, πως την παλευεις με την αποσταση?

  13. #13
    πριν πάει στρατό.. πάλι υπήρχε αυτό.. κοίτα ίσως φταίει το ότι τα πρωινά τον θελει ο πατέρας του στη δουλειά που τυχαίνει να είναι κάτω από το σπίτι του οπότε καλύτερα να μένει εκεί... απλά τώρα ήρθε για 10 μέρες.. και εντάξει καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να σηκώνεται κάθε πρωί 1 ώρα νωρίτερα για να πηγαίνει όταν μένει σε εμενα μιας και το σπίτι του είναι σε ένα χωριό κανένα 15λεπτό από το σπίτι μου με το αμάξι...

    με την απόσταση το παλεύω γτ κι εγώ πριν φύγει εκείνος έφευγα και πήγαινα στο μέρος μου... σπουδάζω εδώ αλλά εντάξει δεν μέναμε και πολλές μέρες χώρια... και τώρα το πιο πολύ που έκανα να τον δω ήταν αυτός ο 1 μήνας και κάτι... λίγο το τηλέφωνο λίγο τα μηνύματα περνάνε οι μέρες...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Το ότι είναι φαντάρος δεν σημαίναι κάτι. Μάλιστα, θα μπορούσε το φανταριλίκι να είναι ένας θετικός παράγοντας για την σχέση και όχι απαραίτητα αρνητικός. Η δύναμη της αγκαλιάς είναι μεγαλύτερη σε δύσκολες περιόδους εάν βέβαια η αγκαλιά είναι επιθυμητή.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Η αλλαγή συμπεριφοράς όταν βρίσκεστε με τις παρέες δηλώνει - κατά την άποψή μου - μια ευαισθησία στην κριτική και στις γνώμες των άλλων. Πίσω από αυτό βρίσκεται συνήθως χαμηλή αυτοεκτίμηση. Το ότι δουλεύει στην δουλειά του πατέρα του και το γεγονός ότι μένει με αυτούς, ίσως να του προκαλεί μια αίσθηση ελλιπής αυτοπραγμάτωσης, αυτοδιάθεσης και ανεξαρτησίας.
    Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά έχω την αίσθηση ότι ο καλός σου είναι σε αυτή την σχέση απλά γιατί δεν έχει βρεί κάτι καλύτερο. Όσο για το εάν μπορείς να κάνεις κάτι γι'αυτό, φοβάμαι ότι θα σε σταναχωρήσω και πάλι.
    Προσπάθησε να ξεσκαλώσεις

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. δεν αντεχω να ζω ετσι
    By wishes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 06-01-2013, 23:33
  2. Δεν ημουν ετσι εγω
    By haiii in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-03-2012, 21:11
  3. πως τα εκανα ετσι?
    By marina7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-09-2011, 16:24
  4. πως τα έχω κάνει έτσι..
    By marianna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-03-2008, 23:52
  5. έτσι για να το μοιραστώ
    By fly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 26-11-2007, 19:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •