Κοινωνιοφοβια μου κ λοιπες φοβιες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820

    Κοινωνιοφοβια μου κ λοιπες φοβιες

    Καλησπερα σας κ παλι!Οσοι δεν το γνωριζουνε επειδη δημοσιευσα κ στην ενοτητα κακοποιηση αναφερω οτι στο σχολειο ημουν πολυ ντροπαλη κ μετα υπεστη κακοποιηση απο συγγενικο μου προσωπο κ θελω κοντα μου μονο το αγορι μου κ τις φιλες μου κ τους δικους μου,Αρνουμαι να κανω παρεα με αγνωστους κ διαρκως νιωθω οτι απειλουμαι οταν ειμαι με κοσμο,Τρομαζω τοσο πολυ οτι θα μου επιτεθουνε η θα με εκμεταλλευτουνε κ νιωθω δυσφορια οταν ενας αγνωστος διπλα μου καθησει,Επισης πολλες φορες ντρεπομαι να μιλησω στο τηλεφωνο κ προτιμω να στελνω μηνυματα,Καθομαι σπιτι κ αρνουμαι να δουλεψω επειδη δεν θελω να ειναι αγνωστοι κοντα μου,Κ μονο με τα παιδια δεν εχω προβλημα κ μπορω να κανω αποκλειστικα ιδιαιτερα μαθηματα κ ηδη εκανα ενα,Ουσιαστικα το προβλημα μου ειναι οτι το αγορι μου κ οι φιλες μου ειναι ολοι σε αποσταση κ ολο σπιτι μου καθομαι,Μου λειπουνε τρελα αυτοι οι ανθρωποι κ νιωθω οτι αποκλειστικα μαζι με αυτους μπορω να ειμαι καλα,Επισης πασχω απο υψοφοβια απο οταν ο πατερας μου πεθανε πεφτωντας απο ενα ψηλο μερος κ αποφευγω σκαλες κ αεροπλανα,Πηγαινω σε ειδικο βοηθαει αλλα θελω πολυ δουλεια ακομα κ θελω κ την γνωμη σας!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πω πω καταπληκτικη ομοιοτητα μου θυμησες τοτε που οταν γνωριστικα με το κοριτσι μου που φοβοταν οτι θα της επιτεθω χωρις λογο... απιστευτο τωρα τελευταια μου ελεγε οτι εχει υψοφοβια

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Τους έχεις πει ότι σε βοηθάνε πολύ?Μιλάω για το αγόρι σου και τις φίλες σου.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω θυμαμαι οταν γνωριστικα με τη κοπελα μου που δε με ηξερε πολυ καλα που περπαταγαμε μονοι μας και περασαμε απο ενα σκοτεινο μερος καΙ τα εκανε πανω της κανονικα και αυτο συνεχιστηκε για κανενα χρονο και θυμαμαι τη πρωτη φωρα που πηγαμε διακοπες στη παραλια οταν ηταν να παμε μου πασαρε και μια γρια που ηταν στο γκρουπ γιατι φοβοταν να παμε μονοι μας χαχα.. και ολο μιλαγε μαζι της προχοραγε μπροστα και εγω προχοραγα απο πισω...τη βλεπω και αυτη να αισθανετε οτι την απειλουν τα παντα και κρυβεται μονιμως πισω απο το θεατρο που παιζει στους παντες και τα παντα και δεν αφηνει κανενα να τη πλησιασει και μου διαμαρτυροταν συνεχεια επιδη μια φιλη της σταματησε να τη κανει παρεα και βρικε μια κοπελα που ηταν σα τον παλαιστη (σοβαρα το λεω δε σας κανω πλακα) και εκανε οτι της ελεγε και γυρισε εξαλη σε εμενα και μου ελεγε εκανε θεα της την ευσωμη φιλη της εγω φταιω που τοσα χρονια πηγενα σπιτι της...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω θυμαμαι οταν γνωριστικα με τη κοπελα μου που δε με ηξερε πολυ καλα που περπαταγαμε μονοι μας και περασαμε απο ενα σκοτεινο μερος καΙ τα εκανε πανω της κανονικα και αυτο συνεχιστηκε για κανενα χρονο και θυμαμαι τη πρωτη φωρα που πηγαμε διακοπες στη παραλια οταν ηταν να παμε μου πασαρε και μια γρια που ηταν στο γκρουπ γιατι φοβοταν να παμε μονοι μας χαχα.. και ολο μιλαγε μαζι της προχοραγε μπροστα και εγω προχοραγα απο πισω...τη βλεπω και αυτη να αισθανετε οτι την απειλουν τα παντα και κρυβεται μονιμως πισω απο το θεατρο που παιζει στους παντες και τα παντα και δεν αφηνει κανενα να τη πλησιασει και μου διαμαρτυροταν συνεχεια επιδη μια φιλη της σταματησε να τη κανει παρεα και βρικε μια κοπελα που ηταν σα τον παλαιστη (σοβαρα το λεω δε σας κανω πλακα) και εκανε οτι της ελεγε και γυρισε εξαλη σε εμενα και μου ελεγε εκανε θεα της την ευσωμη φιλη της εγω φταιω που τοσα χρονια πηγενα σπιτι της...
    http://www.youtube.com/watch?v=ONZwtSUnROI :P

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    χαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χιχιχιχιχιχιχιχιχχιχιχιχι χιχιχιχι το εβαλα στους σελιδοδεικτες χαχαχαχαχαχαχαχ για να το δειχνω για να γελαμε χαχαχαχαχαχαχ αν ξερεις και κλανενα αλλο διξε μου οτι πρεπει για να τους κανω ολους να γελανε 1 ωρα χααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχααχ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    ααααααααααααααααααααααααα ααααααααααααααααααααααααα ααααααααααααααααααααααααχ χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ χαχαχαχαχ
    ΑχαχαχαχαχαχΑ
    χαχαχαχαχχαχαχαχαχα

    Ωραιοος χαχαχα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Είναι φίρμα ο πρόεδρος....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Εγω παραλιγο να βαλω τον ogunsoto οταν διαβαζα το ποστ του αλεξανδρου...

    Το ντωσει πεναλτι το οφη πως γκενεν αυτο....

    Αλλα αυτο π εβαλες εσυ κολλαει γαντι!!

  10. #10

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Ολο κοινα ανακαλυπτουμε οσον αφορα την κοπελα σου κ πλεον δεν μου κανει εντυπωση κιολας!Οσοι δεν γνωριζουνε δεν εχω καταφερει ακομα για πολλους λογους να μιλησω για την κακοποιηση που επαθα ομως αναμφιβολα το αγορι μου κ οι φιλες μου μου ειναι ο,τι καλυτερο,Θελω αν καποιος απο εσας εχει καποια ιδεα για ολα αυτα παροτι δεν γνωριζω αν μπορεσω να την εφαρμοσω να μου πει επειδη πραγματικα ειναι πραγματα που με κλεινουνε στον εαυτο μου,Πηγαινω σε ειδικο κ της ειπα για την κακοποιηση κ αυτη καταφερνει να με ηρεμει απο πολλες αποψεις ομως εχω μηδαμινη προοδο στο θεμα κοινωνιοφοβια

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα μετα απο ανελειτη αναλυση με τη δικη μου διαπιστοσα οτι της εχει μινει ακομα ενα καταλυπο απο φοβο ακομα και προς εμενα αρα καλυτερα να το αποδεχτεις και να πεις στον εαυτο μου δε φοβαμαι απλα εχω αμηχανια ναι ειναι πολυ δυσκολο πραγματικα....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Οντως ειναι δυσκολο ομως το προσπαθω ειδικα οταν αυτοι που μονο μου κανουνε καλο το αγορι μου κ οι φιλες μου ειναι μακρυα κ δεν θελω αλλους ανθρωπους να γνωριζω απο τρομο μηπως μου επιτεθουνε κιολας!

  14. #14
    με την σταδιακη βημα βημα έκθεση σ αυτα που υποτίθεται μας φοβίζουν εξοικειονόμαστε με τον καιρο μαζι τους ανακαλύπτοντας μετα την εκθεση μας αυτη ότι οι φοβίες μας τελικα ήταν παραλογες ή υπερβολικές και δε συνέβη τίποτα απ αυτα που φοβομασταν πως θα πάθουμε. το ζητημα ειναι καθε φορα να βρισκεις μεσα σου το κουραγιο να κανεις αυτη την υπερβαση. φανταζομαι κατι τετοια θα σου πε κι ο ειδικος. εγω πάντως δεν βρήκα άλλο τρόπο...
    διοτι τα τραυματα όπως η κακοποιηση έχουν ως συνεπεια να μας ωθουν να αντικριζουμε τους γυρω μας με καχυποψία ως ατομα απο τα οποια αναμενουμε να μας επιτεθούν/θίξουν/κακοποιήσουν κλπ. ετσι απορρίπτουμε κοσμο χωρις καν να ξερουμε τις αληθινες τους προθεσεις που μπορει να ναι και πολυ καλές.
    γιάννης

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα τα λες δεν ειναι ευκολο αλλα το προσπαθω παροτι απο προοδο δεν ειδα ακομα οσον αφορα το θεμα της κοινωνιοφοβιας

Similar Threads

  1. Φοβίες
    By casualJeans in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 18-01-2013, 07:45
  2. Replies: 26
    Last Post: 04-06-2012, 18:44
  3. Πρέπει, κανόνες καλής συμπεριφοράς και λοιπές μαλακίες.
    By betelgeuse in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 27-05-2012, 20:42
  4. οι τοπ φοβιες
    By dominic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-2012, 20:31
  5. Oι φοβίες μου...
    By koritsi83 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 11-09-2007, 12:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •