φοβια η τελικα κατι φυσιολογικο για πολλους.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    φοβια η τελικα κατι φυσιολογικο για πολλους.

    Καλησπερα σας!!..ελπιζω να ειστε σχετικα καλα.. σημερα το βραδυ πηγα σε μια καφετερια που παμε πολυ συχνα...οχι επειδη μας αρεσει τοσο, απλα εχει πλεον καλες τιμες και ωραια μουσικη κατα καιρους..
    το θεμα ειναι πως δεν ειναι καθαρη..τι εννοω εκτος απο τα βασικα τις τουαλετες που πολυ δυσκολα παω!!απο την εξυπηρετηση και τους βασικους κανονες υγειηνης ειναι ολα καπως τραγικα...
    οσον αφορα για τα ποτηρια και τις κουπες δυο τρεις φορες εχω κανει παρατηρηση γιατι εχουν σημαδια ..τωρα θα μου πει καποιος, κοπελα μου γιατι πας ακομα εκει?
    εε ηταν η τελευταια φορα οντως που πηγα..κανονκα πηγαινα σε μια αλλη που ηταν τυχαια και πολυ καθαρηη και ας μην ηταν σαν την αλλη ακριβως.
    σημερα αντι πω να μου κανουν αλλο καφε..απλα μου ριξαν το περιεχομενο σε μια καθαρη κουπα!!
    το θεμα ειναιι ειμαι περιεργη με την καθαριοτητα?που στο συγκεκριμενο θεμα δεν νομιζω να μαι και παραλογη πολυ?
    γνωριζω επισης επειδη γινοντουσαν καποια δοκμαστικα οτι εχουν εναν ατομο που δεν πλενει και πολυ καλα στην κουζινα!!
    εσεις θα φρικαρατε μηπως κολλαγατε κατι?οχι τπτ αλλο μου χει τυχει και 4 φορες!!ποσο να το αγνοησω!!
    καλο σας βραδυ!

  2. #2
    ένα από τα λάθη αυτού του κράτους είναι που δεν πάτε εσείς οι γυναίκες φαντάροι . Αν έτρωγες από τα χεράκια του μάγειρα μας ή να κοιμάσαι σε στρώματα με γεμάτο κοριούς το μαγαζί ίσως να σου ήταν παλάτι !

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Δεν ειναι φοβια!!Ειναι τραγικα βρωμιαρηδες στην καφετερια που πας!Απλα πραγματα..

    pantzos που κολλαει τωρα αυτο?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα σκεφτομαι τι ακριβως σου συμβενει απλα αποφευγω να βγαζω πραγματα τον αλλων στη φορα που δε τα εχουν πει

  5. #5
    Εγώ νομίζω ότι τα πάντα έχουν να κάνουν με τη σημασία που τους δίνουμε εμείς στο μυαλό μας. Για μένα, σταμάτα να το σκέφτεσαι. Όσο το σκέφτεσαι, η μία σκέψη φέρνει την άλλη και όλο αυτό πάντα θα ψάχνει για μικρά ασήμαντα γεγονότα που θα λειτουργούν ως επιβεβαίωση για σένα. Αυτό όλο τρέφεται από τον φόβο σου. Τώρα είναι ένας σπόρος, αν το αφήσεις μπορεί να γίνεις μικροφοβική. Η λύση είναι μία : σταμάτα να το σκέφτεσαι. Κι αυτό θα το πετύχεις με το να απασχολείς το μυαλό σου με κάτι άλλο. Σου ήρθε η σκέψη; Αμέσως πες... τι έχω να κάνω τώρα; Κάτι πρέπει να κάνω. Κάνε κάτι που σου αρέσει. Άνοιξε ένα θέμα αν είσαι πάλι σε καφετέρια, κάνε καμιά δουλειά στο σπίτι, διάβασε, άκουσε μουσική, δες καμιά ταινία.... Απασχόλησε το μυαλό σου με πράγματα ευχάριστα. Η υγιεινή σε λογικά πλαίσια είναι αρκετή.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by pantzos View Post
    ένα από τα λάθη αυτού του κράτους είναι που δεν πάτε εσείς οι γυναίκες φαντάροι . Αν έτρωγες από τα χεράκια του μάγειρα μας ή να κοιμάσαι σε στρώματα με γεμάτο κοριούς το μαγαζί ίσως να σου ήταν παλάτι !
    συμφωνω πολυ

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Το να πας σε μια καφετερια και να θες το ποτηρι σου χωρις δαχτυλιες,λαδιες και λοιπα μπλιαχ ειναι κατι φυσιολογικο.
    Μια φορα σε ενα εστιατοριο το γκαρσονι φερνοντας μου την μπυρα κοντευε να βουτηξει ο αντιχειρας του μεσα στο ποτηρι οπως το κρατουσε..Συγνωμη που δεν καναμε φανταροι να μπορουμε να φαμε και αρουραιους.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Τωρα οκ ισως να το βρειτε αηδιαστικο αυτο που θα γραψω αλλα το γραφω.
    Οταν στο σπιτι εχω καποιο τροφιμο που εχει αρχισει να χαλαει (π.χ γαλα ληγμενο μια μερα) και δεν ειμαι σιγουρη αν πρεπει να το πεταξω ή οχι για να παρηγορηθω σκεφτομαι οτι σε μαγαζια εξω θα εχω φαει πολυ χειροτερα.....

    Sunset οκ δεν νομιζω να ειναι παραλογο να θελεις να εχουν καθαρα ποτηρια και τουαλετες τα μαγαζια που συχναζεις.
    Οκ και μιας και λες για το παιδι που πλενει , ισως να μην φταει αυτος αλλα η διευθυνση του μαγαζιου. Παλια δουλευα σε μια καφετερια και πολλες φορες το πλυντηριο πιατων εβγαζε τα ποτηρια με στιγματα απο τους καφεδες , τα οποια μερικες φορες καθαριζα στο χερι και η αφεντικινα μου εκανε παρατηρηση λεγοντας οτι ετσι χανουμε χρονο . . .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Το να πας σε μια καφετερια και να θες το ποτηρι σου χωρις δαχτυλιες,λαδιες και λοιπα μπλιαχ ειναι κατι φυσιολογικο.
    Μια φορα σε ενα εστιατοριο το γκαρσονι φερνοντας μου την μπυρα κοντευε να βουτηξει ο αντιχειρας του μεσα στο ποτηρι οπως το κρατουσε..Συγνωμη που δεν καναμε φανταροι να μπορουμε να φαμε και αρουραιους.
    Χαχαχαχαχαχαχαχα.....!!!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by pantzos View Post
    ένα από τα λάθη αυτού του κράτους είναι που δεν πάτε εσείς οι γυναίκες φαντάροι . Αν έτρωγες από τα χεράκια του μάγειρα μας ή να κοιμάσαι σε στρώματα με γεμάτο κοριούς το μαγαζί ίσως να σου ήταν παλάτι !
    Τι σχέση έχει αυτό τώρα?Πας να πιεις ένα καφέ ή ένα ποτό για να περάσεις όμορφα και δεν ειναι κάτι που κάνεις αναγκαστηκά όπως είναι ο στρατός....Το να θέλεις να έχεις τα ''δεδομένα'' όταν κάπου πληρώνεις δεν σημαινει ότι είσαι και στραβός σαν άνθρωπος...Στον στρατό αν θέλεις μη φας,να δούμε πως θα την παλέψεις όλη τη μέρα...Εντάξει ευτυχώς δε μιλησες για την κατοχή ... Όχι πως συμφωνώ με το θέμα,εννοείται ότι δε θα πήγαινα δεύτερη φορά αλλά άκυρο το παράδειγμά σου με το στρατό....Χάρη μας κάνουν δηλαδή που πληρώνουμε για να πιουμε ένα καφέ?Δε σε καταλαβαίνω.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Τι σχέση έχει αυτό τώρα?Πας να πιεις ένα καφέ ή ένα ποτό για να περάσεις όμορφα και δεν ειναι κάτι που κάνεις αναγκαστηκά όπως είναι ο στρατός....Το να θέλεις να έχεις τα ''δεδομένα'' όταν κάπου πληρώνεις δεν σημαινει ότι είσαι και στραβός σαν άνθρωπος...Στον στρατό αν θέλεις μη φας,να δούμε πως θα την παλέψεις όλη τη μέρα...Εντάξει ευτυχώς δε μιλησες για την κατοχή ... Όχι πως συμφωνώ με το θέμα,εννοείται ότι δε θα πήγαινα δεύτερη φορά αλλά άκυρο το παράδειγμά σου με το στρατό....Χάρη μας κάνουν δηλαδή που πληρώνουμε για να πιουμε ένα καφέ?Δε σε καταλαβαίνω.....

    Συμφωνω με τον προλαλησα!!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    αλεξανδρος_77 τι εννοεις?παιδια ναι ειναι λογικο να θες οταν πας σε μια καφετερια και να λαμπουν ολα..και φυσικα δεν το παιζω κατι,
    αλλο να γινει μια δυο φορες αλλα αυτο γινεται κατ επαναληψιν!
    και στον αλλο υπεθυνο τον πρωινο που μιλησα γιατι ειχε υφακι γενικως ασχετα με αυτο και μου την εδινε του την ειπα λιγο αλλα ο χτεσινος ηταν για κλαματα..
    και καλα το παιζε κακομοιρης λυποσουν και να του το αναφερεις..
    επισης αυτο με το στρατο μου το πε για πλακα και ενα δικο μου ατομο αλλα σορρυ ξερω και πολλους που τους εφερνε το φαγητο η μαμα στο στρατο!!
    και παλι εμεις αντεχουμε αλλα τοσα πραγματα, απλα εμεις οι γυναικες ημαστε σε γενικες γραμμες πιο καθαρες!!!
    σποντα!
    γελασα με το σχολιο για τους αρουραιους!!
    η γυναικα που ειναι εκει καθαριζει και τα ποτηρια ας πουμε ,ο θεος να τα κανει καθαρα και καθαριζει και τις τουαλετες απο οτι ξερω!
    αν δει κανεις την καφετερια δεν της φαινεται..σιγουρα φταιει ο υπευθυνος ανευθυνος που ειναι εκει και ουτε καν η σερβιτορα που πηζει!
    αυτη κανει αλλα τραγικα λαθη σερβιρει απο πισω!μαλλον εμεις φταιμε που πηγαιναμε!χαχα..
    kalina Με βοηθησε η απαντηση σου!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Όταν πασ στρατό κ πασ στη κουζίνα κ βλέπεις τα ποντίκια να τρέχουν δεξιά κ αριστερά κ ο μάγειρας έχει μαγείρεψει κάτι που δεν τρώγεται αλλά εσυ πρέπει να φας γτ αλλιώς θα πέσεις κάτω ανάγκαζεσαι να βάλεις σε μια τάξη το μυαλό σου κτητητι έχει σημασία κ αυτό που μετράει είναι το να φας κ όχι καθαριότητα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Όταν πασ στρατό κ πασ στη κουζίνα κ βλέπεις τα ποντίκια να τρέχουν δεξιά κ αριστερά κ ο μάγειρας έχει μαγείρεψει κάτι που δεν τρώγεται αλλά εσυ πρέπει να φας γτ αλλιώς θα πέσεις κάτω ανάγκαζεσαι να βάλεις σε μια τάξη το μυαλό σου κτητητι έχει σημασία κ αυτό που μετράει είναι το να φας κ όχι καθαριότητα
    Οποτε λοιπον πηγαινοντας σε μια καφετερια ή σε ενα εστιατοριο να φας λες στο γκαρσονι "μεγαλε εγω στο στρατο ετσι,ετσι και ετσι σε παρακαλω αν εχεις την καλοσυνη φτυσε την μπυρα μου"

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    χαχαχα σορρυ αλλα εχει πολυ φαση οταν ερχεται η κουβεντα στον στρατο!!
    το οτι οι αντρες βρε εχετε κανει στρατο δεν σημαινει ουτε αποκλειει οτι μπορει να ειστε και βρωμικοι!
    αν και ειναι και θεμα παιδειας ολο αυτο και ας μην το συνεχισω γιαιτ βγαινω κια εκτος θεματος μου..
    kαι ειναι και μια φαση απλα της ζωης σας.φανταζομαιι επειδη τα εχετε δει αυτα..δεν θα δεχεστε οταν πατε στην καφετερια
    να κολυμπανε τα κατσαριδακια μεσα στην κουπα?
    ΕΕΕΕ? ΕΕ?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ 'Η ΚΑΤΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ?
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 25-02-2012, 09:07
  2. Άρρωστο φοβίες / φοβία ότι θα παθω κάτι...
    By Cookie21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 23-02-2012, 01:36
  3. είναι φυσιολογικό?
    By s'agapw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 19-02-2012, 23:42
  4. ειναι φυσιολογικο;
    By lenaki__ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 03-09-2010, 17:55
  5. φυσιολογικό ή εμμονή ?
    By johnakos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 16-11-2009, 12:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •