ΖΕΣΤΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: ΖΕΣΤΗ

  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    72

    ΖΕΣΤΗ

    Παιδιά η ζέστη με διαλύει. Πως θα την υποφέρω. Πιάνεται ο αυχένας μου και όλο μου το σώμα. Δεν αντάχω πάλιτα περσινά. Ηταν πολύ δύσκολο καλοκαίρι το περσινό. Χθες δεν μπόρεσα να κοιμηθώ καθόλου καλά. Ενα ςύπνος σκέτη κούραση. Ξύπνησα με ατονία και πονοκέφαλο. Ειδα και ΄πεπαθα όλο το χειμώνα με τα μασ'αζ να φέρω το αυχενικό σεμία ανακτή κατάσταση. Ανησυχώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Φέτος η ζέστη με έχει αποδεκατίσει... Το Σάββατο ξύπνησα κατά τις 9 το πρωϊ, μούσκεμα και πρησμένη ολόκληρη, πρόσωπο, λαιμός, χέρια, πόδια... η κοιλιά ούτως ή άλλως πρησμένη ήταν λόγω μωρού.. χάλια φαινόμουν και ένιωθα. Ολη μέρα την έβγαλα ξάπλα σε ένα καναπέ με το αιρκοντίσιον να δουλεύει συνεχώς.. Μόνο μετά τις 8 το βράδυ κάπως είμαι σε θέση να πάρω τα πόδια μου. Αναρωτιέμαι και εγώ με την σειρά μου πως θα την βγάλω φέτος..

    Γιώτα..κουράγιο!

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    72
    Είσαι έγκυος? Μπράβο. Τουλάχιστον για σένα αξίζει τον κόπο η ταλαιπωρία

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Οτι αξίζει, αξίζει.... και ως γνωστόν ότι αξίζει πονάει κι είναι δύσκολο... αυτό όμως δεν σημαίνει ότι ξεπερνιέται κιόλας ή ότι αυτόματα έχει λιγότερη σημασία και η ταλαιπωρία μειώνεται.. Ξέρεις τι είναι να πας να σηκωθείς από ένα κρεββάτι μούσκεμα και να νιώθεις ότι χάνεις την γη κάτω από τα πόδια σου? Ξέρεις τι είναι να νιώθεις την καρδιά σου να χτυπάει σαν τρελλή, τα πνευμόνια σου να καίνε και το σώμα σου να μην σε υπακούει? Είμαι σίγουρη πως ναι.. Δεν άντεχα που δεν άντεχα την ζέστη, τώρα είναι τρις χειρότερα. Και ειλικρινά ούτε που ξερω πως θα περάσει αυτό το καλοκαίρι...

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    30
    Η πίεσή μου με την θερμοκρασία το καλοκαίρι , είναι αντιστρόφος ανάλογα στην περίπτωσή μου.....Η θερμοκρασία ανεβαίνει,η πίεση κατεβαίνει και μαζί με αυτήν και΄\'γω.....Το κερασάκι στην τούρτα είναι η 2η δουλειά στο τουριστικό που έχει χαλάσει το aircondition!!!

    Tass μου χαίρομαι πολύ για σένα ( για το μωρό εννοώ) !Το καλύτερο που έχεις να κάνεις χυμούς,νερό ,παγωτό,καναπές και καλά dvd..

    Giota73, σε καταλαβαίνω απόλυτα........Υπομονή γλυκιά μου...Θ α περάσει,πού θα πάει...

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    72
    Tass επειδή και εγώ θέλω πολύ να κάνω παιδάκι πες μου σε παρακαλώ εσύ τι πρόβλημα είχες και πως αποφάσισες για παιδί ?

    Είμαι πολύ στεναχωρημένη σήμερα. Η μέρα σήμερα μου θυμίζει το περσινόκαλίκαίρι και φοβάμαι πολύ. Ενα χάλι είμαι και ο φόβος με κάνει χειρότερα. ΔΕν θέλω να ξαναζήσω όσα πέρασα πέρισυ. ΔΕν αντέχω ρε παιδιά. Φοβαμαι, τρέμω. Ο Θεός ας με λυπηθεί.

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    72
    Σας βλέπω online δεν έρχεστε στο Chat να τα πούμε?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Υπόταση, μειωμένη εφύδρωση και κατακράτηση υγρών ως επί το πλείστον. Οσο για το μωρό, μας ήρθε κάπως ακάλεστο όμως όχι λιγότερο ευπρόσδεκτο κι ας εχει επιβαρύνει κατά πολύ την κατάσταση..

    Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια. Είστε υπέροχοι άνθρωποι, πολύ καλές ψυχές και πολύ ανθρώπινοι, όλοι σας.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Αχ παιδιά και μένα με αγχώνει πολύ η ζέστη.Δεν την αντέχω καθόλου.Ολη μέρα με το air condition είμαι.Φοβάμαι συνέχεια ότι θα πέσει η πίεση μου από τη ζέστη.
    esthir εσένα πόσο πέφτει η πίεσή σου?πόσο έχεις συνήθως δηλαδή?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    Ego pali trelenomai gia zesti, trelenomai to mesimeri na mpaino sto autokinito opou mesa epikratei .... treli zesti telospanton, xoris ixnos idrota.
    Ego tha doso tin gnosti simbouli, polla polla pollaaaaa nera, SOS, nera!
    Ta mesimeria an den kanete tpt fisika spiti , oute stis paralies (ta mesimeria eipa!).
    K episis an to vradi zesteneste k dne exete air condition , giati dne pairnete enan anemistira??

  11. #11
    Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    30
    Originally posted by Dalia
    Αχ παιδιά και μένα με αγχώνει πολύ η ζέστη.Δεν την αντέχω καθόλου.Ολη μέρα με το air condition είμαι.Φοβάμαι συνέχεια ότι θα πέσει η πίεση μου από τη ζέστη.
    esthir εσένα πόσο πέφτει η πίεσή σου?πόσο έχεις συνήθως δηλαδή?

    Στην καλύτερη των περιπτώσεων,αυτή τη δεδομένη στιγμή πρέπει να είναι 8 η μικρή και 10 η μεγάλη.Συνήθως όμως καταβαίνει 5 ημικρή και 7 ημεγάλη όταν κάνει ζέστη.Καταλαβαίνεις πως γείνομαι.....Πρόπερσι λιποθύμισα μέσα στο μαγαζί που δούλευα....Για Κρήτη,φέτος το έχει παρατραβηξει....Και δύστηχώς είναι μόνο η αρχή...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Οραματίζομαι πισίνες σκιερές με πίδακες νερού που αναβλύζουν, στρώματα να επιπλέουν, κρύους χυμούς...

    Ακόμα και με το αιρ κοντίσιον στο φουλ εδώ στην δουλειά και ζεσταίνομαι.

    Πότε άραγε θα εφαρμοστεί το μέτρο της παύσης εργασίας στις 12 το μεσημέρι και στον ιδιωτικό τομέα? Αλήθεια το ξέρατε ότι όταν έχει 40 βαθμούς και πάνω όσοι δουλεύουν σε εξωτερικές εργασίες έχουν το δικαίωμα να αρνηθούν να τις κάνουν και να πάρουν και ολόκληρο το ημερομίσθιο?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    εμας στον ιδιωτικο τομεα μας εχουν χεσμενους. Δεν το εχεις καταλαβει αυτο? Οι εγκυες του δημοσιου καθονται 1 χρονο μετα τη γεννα (πολλες φορες και παραπανω), στον ιδιωτικο 2 μηνες! Αυτες που δουλευουν στον ιδιωτικο τομεα δεν ειναι μανουλες... οι αλλες ειναι περισσοτερο! Τα μωρα τους τις εχουν περισσοτερο αναγκη απο τα δικα μας.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Και μετά σου λέει ότι η χώρα πάσχει από υπογεννητικότητα και να κάνουμε κάτι να λυθεί το πρόβλημα.. Και μας ρε μαλάκες ποιός μας κοιτάει τις εργαζόμενες που είμαστε χειρότερα και από ζογκλέρ?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Να ταν μοναχα αυτο....το συστημα πια ειναι στα προθυρα της παρανοιας.Μα και στις επομενες εκλογες οι ιδιοι θα βγουνε παλι!! ξυπνα ελλαδα!
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •