ΔΕΝ έχω ψύχωση - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    μα να πεθάνω θέλω όχι να το αποφύγω

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by skata View Post
    Και επειδή τους τρόμαξα δηλαδή με παρατάνε αβοήθητη; Και μία άλλη κοπέλα είχε κάνει απόπειρα και την έβλεπαν κανονικά. Εμένα γιατί με έδιωξαν;
    δεν ξέρω! ..........
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    τελικά δεν δέχονται να σε ξαναδούν;
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    δέχονται ΜΟΝΟ αν πάρω φαρμακευτική αγωγή...που τι να την κάνω; αφου δεν θα μου λύσει το πρόβλημα
    να σου πω την αλήθεια χέστηκα που δεν θα με ξαναδουν απλα πηγαίνω τόσο καιρό και τώρα θα πρέπει φτου κ από την αρχή να πάω αλλού επειδή έτσι τους γουστάρει

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    γιατί δεν δοκιμάζεις τη φαρμακευτική αγωγή;

    εσύ θέλεις διακαώς να αυτοκτονήσεις.
    θεωρείς τον εαυτό σου ξοφλημένο.

    τί έχεις να χάσεις αν δοκιμάσεις; το πολύ πολύ να μην σε βοηθήσουν. τα κόβεις και αυτοκτονάς μετά.

    αλλά αν μία στο εκατομμύριο σε βοηθήσουν, θα έχεις κερδίσει! :)
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    υπάρχει μία τηλ γραμμή για την αυτοκτονία, που παρέχει υποστήριξη από ειδικούς και είναι διαθέσιμη 24 ώρες το 24 ωρο.

    το 1018.

    μπορείς να πάρεις τηλ και να μιλήσεις με έναν ειδικό. υποθέτω ότι πρέπει να έχουν ανθρώπους που έχουν πείρα στο πως να διαχειριστούν τέτοιες κρίσεις.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    27
    apoti ksero i psychosi apo atomo se atomo alazi gia auto exi mini o oros psychosis kanonika einai mia idos sxizofrenia i psychosi bori enas ponokefalos na simeni psychosi opos egine k se mena k den vriskane akri neurologi k psixitri to giati ponao pantos elpizo na min exis psychosi

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Skata θελω να σου πω καποια πραγματα, καποιες σκεψεις μ πανω στο προβλημα σου και θα ηθελα να τις σκεφτεις..

    Ανοιγεις ενα θεμα με τιτλο "ΔΕΝ εχω ψυχωση" οπου το "ΔΕΝ" κεφαλαιο, λες κ πχ ακομα και να ειχες θα ηταν κατι ειδεχθες, απαραδεκτο και κατακριτεο. Δεν αμφισβητω οτι δεν εχεις, διοτι αν εχεις μπορει ηδη να ησουν σε καποιο νοσοκομειο, απλα ειναι λιγο ασχημο για τα παιδια εδω μεσα π εχουν ψυχωση, ελπιζω να με καταλαβαινεις :)

    Επειτα ανοιγεις ενα θεμα στις "καταθλιψεις" που το βαφτιζεις "αυτοκτονια" και εμμεσως πλην σαφως ζητας να σου υποδειξουν τα μελη τροπους. Ξερεις κ μονη σου οτι αυτο ουτε εγινε ποτε κ ουτε προκειται να γινει, για ευνοητους λογους π πιστευω οτι κατανοεις κ δεν χρειαζεται να αναλυσω.

    Ταλαιπωρεισαι απο μια δυσαρεστη κ δυσκολη κατασταση, το καταλαβαινω.. Εχω περασει καταθλιψη αρκετες φορες κ ξερω.. Ομως παντα κατι με κρατουσε.. Μπορει προσωρινα να εγκατελειπα, αλλα παντα επεστρεφα κ συνεχιζα την προσπαθεια κ τη ζωη μου.. Ποτε δεν εγκατελειψα οριστικα κ ελπιζω να μην γινει ποτε.. Παντα γυρνουσα εστω κ την τελευταια στιγμη.. Μπορει να καταφερα πραγματα με λιγη διαφορα χρονου σε σχεση με τους αλλους, αλλα σημασια εχει οτι τα καταφερα.. και αυτο μ δινει ικανοποιηση κ δυναμη.. το ιδιο θελω να κανεις κι εσυ.. βρες απο καπου να πιαστεις.. σε παρακαλω.. μην αφηνεσαι ειναι κριμα.. εγω οποτε παρατουσα, συνειδητοποιουσα εγκαιρως κ επεστρεφα, καποιος αλλος ομως οταν το συνειδητοποιησει, μπορει να ειναι αργα... βρες κατι π να σε κρατησει.. εστω κ ενα πραγμα στη ζωη σου να πιαστεις σιγουρα υπαρχει.. μπορει να ειναι σχολη, καποια δουλεια, μια φιλη/ενας φιλος, καποιος π σ αρεσει, ενα χομπυ π αγαπας, ενα κατοικιδιο κτλ κτλ..

    Επισης απ τη στιγμη π εχεις καραμπινατη καταθλιψη διεγνωσμενη, δεν καταλαβαινω γιατι δεν θελεις να παρεις αντικαταθλιπτικα! Κ απορω με τους γιατρους π πηγες, πως δεν σου δωσαν με το ζορι να τα παρεις παρα να αυτοκτονησεις, διοτι μπορει να φαινεται σκληρο αλλα οταν ο αλλος εχει τασεις αυτοκτονιας η φαρμακευτικη αγωγη ειναι η μονη λυση! Παλια ηταν λιγο καπως, τωρα με την κριση κ με την ολη κατασταση εχει γινει κ λιγο μοδα ξερεις! Τι φοβασαι δλδ οτι θα παθεις αμα παρεις? Και γιατι απορριπτεις κατι προτου δοκιμασεις? Να θυμασαι οτι ΚΑΝΕΝΑ φαρμακο δεν εχει μη αναστρεψιμες παρενεργειες.. αλλα η αρνηση π εχεις δυσχεραινει την πιθανοτητα να βελτιωθει η διαθεση σου.. αυτα! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    σε προσεχουν παραπανω οι ιδιωτες και ειδικα ξερω γω αν ειναι καθ.πανεπηστημιου αποφευγει να λεει κοτσανες οπως τις αμολανε οι ψυχομπατσοι γιατροι των νοσοκομειων.δεν νομιζω να εχεις ψυχωση αλλα αμα νιωθεις τηνα αναγκη γιατρου πανε μια και μονο μια φορα σε ειδικο καλο ιδιωτη απλα να σε διαφωτησει και να σε βοηθησει.επαναλαμβανω οχι οτι εχεις ψυχωση...ΥΓ αφου δεν νοιωθεις το καψιμο της ψυχωσης που εχουμε εμεις μην δεχτεις ευκολα να παρεις φαρμακα και αν τυχων το κανεις αυτο μην δεχτεις να παρεις παλια φαρμακα-νομος
    οταν λες καψιμο τι ακριβως εννοεις?

  10. #55
    εννοω νανιωθεις οτι εχεις καει οτι οτι και να κανεις δεν εχει νοημα οτι εισαι καμενο χαρτι πως το λενε?!

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    dε μπωρω να καταλαβω γιατι προβληματιζεσε ενοειται οτι οταν σου λενε κατι το φιλτραρεις και απο το δικο σου μυαλο και βλεπεις αν ειναι σωστο η λαθος..

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Γεια σου !!καταρχην μην αγχωνεσαι!!ακομη και ψυχωση να ειναι δεν ειναι απαραιτητο να εχεις παραισθησεις η ψευδαισθησεις..στις ψυχωσεις ανηκει η μανιοκαταθλιψη η σχιζοφρενια ακομη και η μειζονα καταθλιψη..στην σχιζοφρενια μονο υπαρχουν οι ψευδ. Κ η παρασθ.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Α την είχα ξεχάσει αυτήν την βλακεία της ψυχολόγου που πήγαινα....μετά από τις σαχλαμάρες της ζήτησα και επέμεινα να πάρω διάγνωση που καμία σχέση είχε με ψύχωση.
    Πρώτα από όλα η ψυχολόγος δεν μπορεί να κάνει διάγνωση...πραγματικά μετά από αυτό πήγα σε τόσους ψυχιάτρους και ένας μάλιστα γέλαγε με το κωμικοτραγικό του θέματος. Πραγματικά οι ψυχολόγοι είναι άχρηστοι...τίποτα δεν είναι άξιοι να κάνουν και θέλουν να το παίξουν και γιατροί.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΩΣΗ;
    By LILA28 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 12-06-2012, 00:37
  2. Ψύχωση
    By marspy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 27-01-2011, 21:05
  3. ΙΨΔ ή Ψύχωση?
    By Konstantinoss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 27-01-2011, 20:23
  4. ψύχωση....
    By neve in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 06-07-2007, 18:41
  5. Ψύχωση;
    By Orion in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 07-01-2007, 01:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •