σχιζοφρενια και προκαταληψη..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266

    Talking σχιζοφρενια και προκαταληψη..

    Παιδια γεια σας!!Ξερω ποσο αδικο ειναι να υπαρχει το στιγμα της σχιζοφρενιας..
    Οι ανθρωποι μ αυτην την παθηση μπορει να ειναι λειτουργικοι κ να
    μπορουν να ζησουν κανονικα με την βοηθεια των φαρμακων..δεν ειναι επικινδυνοι
    Ξερω οτι υπαρχει πιο εντονο το προβλημα της μοναξιας γιατι υπαρχουν ατομα που
    κακως ειναι προκατηλιμενα..εχω σπουδασει ψυχολογια και ξερω πολοι ανθρωποι δεν γνωριζουν
    θα ηθελα να μου στειλουν μην οπιοι ανθρωποι θρελουν μια παρεα καπιον να μιλησουν..
    Last edited by ντολορ; 09-11-2013 at 11:55.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Να κανω μια ερωτηση σου χει στειλει κανενας μηνυμα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    Να κανω μια ερωτηση σου χει στειλει κανενας μηνυμα?
    Ναι μου εστειλαν αλλα δυστηχως λιγα ατομα..γιατι ρωτας ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    απλη περιεργεια.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,192
    Quote Originally Posted by Dolores L0lita View Post
    Παιδια γεια σας!!Ξερω ποσο αδικο ειναι να υπαρχει το στιγμα της σχιζοφρενιας..
    Οι ανθρωποι μ αυτην την παθηση μπορει να ειναι λειτουργικοι κ να
    μπορουν να ζησουν κανονικα με την βοηθεια των φαρμακων..δεν ειναι επικινδυνοι
    Ξερω οτι υπαρχει πιο εντονο το προβλημα της μοναξιας γιατι υπαρχουν ατομα που
    κακως ειναι προκατηλιμενα..εχω σπουδασει ψυχολογια και ξερω πολοι ανθρωποι δεν γνωριζουν
    θα ηθελα να μου στειλουν μην οπιοι ανθρωποι θρελουν μια παρεα καπιον να μιλησουν..
    Είναι απίθανο,να έχεις σπουδάσει ψυχολογία ή ό,τι άλλο και να κάνεις τόσα ορθογραφικά λάθη...
    σταμάτα να μας ταίζεις κουτόχορτο....επίσης εκτός από το θέμα σου με τον τύπο που σε χώρησε η μάνα σου,τυχαίνει να έχεις και σχιζοφρένεια ή απλά κοινωνική κουβέντα κάνεις;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Τει τελειωσα και σε πληροφορω εχω γνωρισει συμφοιτητες μου που εκαναν και λογικα θα κανουν ορθογραφικα λαθη. Δεν ειναι το θεμα αυτο diana. Dolores το θεμα ειναι οτι αν σπουδασες ψυχολογια προσπαθεις για μενα με λαθος τροπο να πρεσελκυσεις ατομα που εχουν σχιζοφρενεια η καποια σχεση με την ασθενεια. Αν θελεις να βαλεις ενα λιθαρακι στο να περιοριστει το στιγμα της ψυχικης ασθενειας μπορεις να πας σε ενα κ.ψ.υ η σε ενα σοψυ και να συμμετασχεις σε προγραμματα που εχουν να κανουν με την ευαισθητοποιηση του κοινου σχετικα με την ψυχικη ασθενεια. Την προκαταληψη δεν την εχουν οι ψυχικα ασθενεις ο κοσμος που δεν γνωριζει την εχει οποτε με τον κοσμο που δεν γνωριζει πρεπει να ασχοληθεις. Τωρα για να ζητας απο ατομα που ενδεχωμενως εχουν σχιζοφρενεια να σου μιλησουν μονο εσυ ξερεις γτ το κανεις και αν νιωθουν οτι τους βοηθας εχει καλως.
    Last edited by ftatl; 20-11-2013 at 22:31.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Είναι απίθανο,να έχεις σπουδάσει ψυχολογία ή ό,τι άλλο και να κάνεις τόσα ορθογραφικά λάθη...
    σταμάτα να μας ταίζεις κουτόχορτο....επίσης εκτός από το θέμα σου με τον τύπο που σε χώρησε η μάνα σου,τυχαίνει να έχεις και σχιζοφρένεια ή απλά κοινωνική κουβέντα κάνεις;
    Δεν ξερω τι προβλημα εχεις μαζι μου αν θες απλα μην ασχολησε κανω ορθ λαθη γιατι γραφω απ το κιν σου ζητω συγγνωμη για την αεχω σγραματοσυνη μου οσο κ αν δεν θες να το.πιστεψεις εχω σπουδασει
    Αμφιβαλω για σενα αν εχεις σπουδασει τιποτε με αυτην την αγενεια που σε διακρινει..
    Εχω ατομα με σχιζοφρενεια γνωστους κ φιλους κ εγραψα αυτο το.μην γιατι ξερω πολυ καλλα ποσο δυσκολα περνανε κ θα θελα να μιλησω μαζι τους ..εσυ εχεις σχιζοφρενια κ μου εγραψες?σε παρακαλω κοριτσακι τμου δεν εχω ορεξη να ασχοληθω με την αγ....καμιας..θελω να μιλησω με ανθρωπους με συναισθημα τα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μη σκιζεσαι ντολορες , οτι δινεις παιρνεις . . .
    Δες λιγο τα θεματα που εχεις ανοιξει και θα καταλαβεις γιατι η Diana , οπως και εγω σε αλλο θεμα σου , σου μιλησαμε ετσι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Ftatl isos einai lathos pou dimosieysa edo ..sxoliazoun oi asxetoi k ta orthografika m lathoi..moy exoun steilei kapia atoma min k xarika polu alla isos ontos itan lathos ayta pou egrapsa edo..mipos xereis pos diagrafoun min i pos diagrafonte genika apo to foroum ayto..graftika gia kalo alla blepo oti den teriazo edo mesa

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Detelgeuse μπορεις να μου πεις σημαινει το μην σου..?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    δεν ξερω πως διαγραφονται τα μηνυματα ειμαι καινουριο μελος και δεν εχω ασχοληθει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Που σπουδασες ψυχολογια??

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Δεν ασχολουμε αλλο παιδια λαθος μου να μπω σε αυτο το foroum..ευχαριστω τα παιδια που μου εστειλαν μην θα τα πουμε απ το face..den apantao se tipote allo

Similar Threads

  1. Σχιζοφρενια αναπηρικη συνταξη
    By deleted-member09062017 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 26
    Last Post: 26-09-2017, 17:55
  2. Πιθανόν σχιζοφρένια
    By provlimatismenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 28-01-2012, 16:18
  3. Προκατάληψη στην σχέση..
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-2011, 23:16
  4. Προκατάληψη 2
    By John11 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 04-08-2010, 03:43
  5. ...προκατάληψη
    By John11 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 75
    Last Post: 29-06-2010, 23:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •