παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ομολογω οτι μπερδευτικα λιγο αλλα παρατηρισα κατι... αυτον τον αποκαλεις Α ενω τους αλλους απλα φιλους του για να συμβενει αυτο σημαινει οτι ξεχωριζεις τον Α

  2. #17
    Εμένα πάντως αυτό που με χαλάει στην ολη υπόθεση είναι ότι ο Α απαρνήθηκε το οποιοδήποτε μπλέξιμο σας.
    Αυτό προσωπικά μου δημιουργει την άισθηση ότι θέλει και δε θέλει και μου θυμίζει το γνωστό "πασάρισμα" στη φίλη ή στο φίλο όταν εμείς δεν πολύ ενδιαφερόμαστε.
    Να σε ρώτήσω κάτι που λογικά θα σε ρωτούσε ο κεράσι? Σεξ έχεις κάνει με κάποιον από αυτούς?

  3. #18
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Εμένα πάντως αυτό που με χαλάει στην ολη υπόθεση είναι ότι ο Α απαρνήθηκε το οποιοδήποτε μπλέξιμο σας.
    Αυτό προσωπικά μου δημιουργει την άισθηση ότι θέλει και δε θέλει και μου θυμίζει το γνωστό "πασάρισμα" στη φίλη ή στο φίλο όταν εμείς δεν πολύ ενδιαφερόμαστε.
    Να σε ρώτήσω κάτι που λογικά θα σε ρωτούσε ο κεράσι? Σεξ έχεις κάνει με κάποιον από αυτούς?
    γτ εμεναα δν με χαλαει? Ειχαμε ηδη κανει σεξ κ με απαρνηθηκε για να μν πω τις επομενες μερες που συνεχισε να λεει οτι δν τρεχει τπτ κ οτι δν κανω για σχεση μαζι του κ ν ανοιγει δρομο στον φιλο του....

    Εγω εχθες επιασα τον ¨Β¨ κ του τα ειπα οοοολα κ μ ειπε κ αυτος οσα του ειπε για μενα ο A.......
    K μετα δν ξερω πως εγινε καναμε σεξ με τον Β....ηταν πολυ ομορφο, μ φερεται πολυ ωραια κ δν του ζηταω τπτ...μ δινει μονος του πραγματα, γτ πολυ απλα τα νιωθει κ του βγαινουν φυσικα...ο Α προφανως ξεκινησε μαζι μ με το σκεπτικο οτι ισως κατσει μια σχεση....
    Το ξερω οτι βιαστηκα με τον Α, το ξερω οτι κακως επετρεψα τα πραγματα να γινουν ετσι αλλα δν το ελεγχω....
    Τελικα με κερδιζει ο Β κ αυτο γτ γουσταρει να με βλεπει, με θελει, μ κανει κοπλιμεντα, με νοιαζεται αλλιως απ οτι ο Α....το προβλημα πια ειναι οτι εχω βρεθει κ με τους δυο....κ τον χρονο δν τον γυριζω πισω....εκανα λαθος!
    •(♥).•*´¨`*•♥•(★)....χωρίς να τρέμει η ψυχή, αγάπη μη μου δίνεις....(★)•♥•*´¨`*•.(♥)•

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    kassandra, τη βλεπω τη δουλεια, σε λιγο θα σκασει μηνυμα απ το φυσιοθεραπευτη-ας τον πουμε Δ-και σε κοβω να κανεις σεξ στα ιατρεια...:p εκει να δεις μπερδεμα!...αμαν, τι γινεται με σενα? ολα τα παλικαρια σφαζοντε στα ποδια σου....τουλαχιστον του δωσες και καταλαβε το τριημερο...! Αυτο με τα Α Β Γ Χ Υ Ω κλπ μου θυμισε μαθηματικα...λογιστρια εισαι? Πως δε μπερδευεσαι απορω!

  5. #20
    Quote Originally Posted by _kassandra_ View Post
    γτ εμεναα δν με χαλαει? Ειχαμε ηδη κανει σεξ κ με απαρνηθηκε για να μν πω τις επομενες μερες που συνεχισε να λεει οτι δν τρεχει τπτ κ οτι δν κανω για σχεση μαζι του κ ν ανοιγει δρομο στον φιλο του....

    Εγω εχθες επιασα τον ¨Β¨ κ του τα ειπα οοοολα κ μ ειπε κ αυτος οσα του ειπε για μενα ο A.......
    K μετα δν ξερω πως εγινε καναμε σεξ με τον Β....ηταν πολυ ομορφο, μ φερεται πολυ ωραια κ δν του ζηταω τπτ...μ δινει μονος του πραγματα, γτ πολυ απλα τα νιωθει κ του βγαινουν φυσικα...ο Α προφανως ξεκινησε μαζι μ με το σκεπτικο οτι ισως κατσει μια σχεση....
    Το ξερω οτι βιαστηκα με τον Α, το ξερω οτι κακως επετρεψα τα πραγματα να γινουν ετσι αλλα δν το ελεγχω....
    Τελικα με κερδιζει ο Β κ αυτο γτ γουσταρει να με βλεπει, με θελει, μ κανει κοπλιμεντα, με νοιαζεται αλλιως απ οτι ο Α....το προβλημα πια ειναι οτι εχω βρεθει κ με τους δυο....κ τον χρονο δν τον γυριζω πισω....εκανα λαθος!
    πότε θα πεθάνω δεν ξέρω τελικά, (ή θα με σκοτώσουν) :ΡΡΡΡΡ

    Κασσάνδρα μου, αν είσαι κάτω των 15 δικαιολογείσαι.
    Αν είσαι άνω...έχουμε θέμα.
    Λοιπόν.
    Το μεγαλύτερο ποσοστό των αντρών ξεκινά συνήθως μια φάση για σεξ. Αν βρουν κάτι παραπάνω μένουν και αυτό γίνεται σχέση.
    Αν δεν βρουν πάνε παρακάτω. Το μεγαλύτερο ποσοστό των γυναικών ξεκινά μια φάση για σχέση.
    Εκεί είναι η διαφορα μας, (και πάντα δεν μιλάω για όλους αλλά για μεγάλη μερίδα ανθρώπων).
    Στη φάση λοιπόν με τον Α, το θέμα μεταξύ σας δεν έδεσε γι αυτό και αρνήθηκε ότι υπάρχει κάτι μεταξύ σας και σε έκανε πάσα στο φίλο του. (Είναι κλασική περίπτωση και μπορεί να ντρέπομαι που το λέω αλλά το έχω κάνει με δυο φίλες μου σε διαφορετικές περιπτώσεις).
    Αυτό δεν σημαίνει ότι εσύ αξίζεις λιγότερο για τον Α, απλά δεν έδεσε, δεν βρήκε αυτά που ψάχνει δεν, δεν, δεν...
    Αυτό που με προβληματίζει είναι το πως σε βλέπει ο Β, μετά απ όλα όσα έχουν συμβεί με τον Α. Αυτό μόνο ο χρόνος μπορεί να το δείξει.
    Επίσης, να θυμάσαι πάντα ότι αυτοί οι δυο είναι κολλητοί και όσο αν σε διαβεβαιώνουν για το αντίθετο, να είσαι σίγουροι πως τα έχουν πει όλα μεταξύ τους.

  6. #21
    Δεν έχω λόγια,μέχρι να το διαβάσω και να καταλάβω ποιος είναι ο φίλος ο κολλήτος του φίλου του ξαδερφου και πάει λέγοντας πέρασε καποια ώρα!! Για ποιο λόγο κάθεσαι και απολογήσε τ έκανες στο παρελθόν και ποιος το έμαθε και νιώθεις ντροπή και κάθεσαι να εξηγήσεις τ έγινε και τα σχετικά,είναι δικό σου θέμα...! Αν εσένα σου αρέσει ο κολλήτος Νο 2 (δε τους θυμαμαι και καλά) μαγκιά σου το κόβεις με τους άλλους και επικεντώνεσαι σε αυτόν που σου αρέσει! Εγώ δεν είδα κανενα μπέρδεμα όλα ειναι στο μυαλό σου, απλά μη τους αφήνεις αυτούς να κανονίζουν γ εσένα, εσύ κάνε την επιλογή σου διεκδυκησε τον..... Μη τρελένεσαι και θέλεις να σε συμπαθούν όλοι και να εξηγείς τ έκανες και πως το έκανες. Επειδή δε το έχω και πολυ το θέμα ελπίζω να έπεσα μέσα στην απάντηση!

  7. #22
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    kassandra, τη βλεπω τη δουλεια, σε λιγο θα σκασει μηνυμα απ το φυσιοθεραπευτη-ας τον πουμε Δ-και σε κοβω να κανεις σεξ στα ιατρεια...:p εκει να δεις μπερδεμα!...αμαν, τι γινεται με σενα? ολα τα παλικαρια σφαζοντε στα ποδια σου....τουλαχιστον του δωσες και καταλαβε το τριημερο...! Αυτο με τα Α Β Γ Χ Υ Ω κλπ μου θυμισε μαθηματικα...λογιστρια εισαι? Πως δε μπερδευεσαι απορω!
    Φυσικα κ δν θα συνεβαινε κατι τετοιο.......καλυτερα ν μην κανουμε γενικευσεις, επειδη ετυχε ν συμβει τωρα αυτο στην ζωη μ.....εχω κ αρχες κ ηθος, απλως η ζωη δν ειναι μαθηματικα.... :)
    •(♥).•*´¨`*•♥•(★)....χωρίς να τρέμει η ψυχή, αγάπη μη μου δίνεις....(★)•♥•*´¨`*•.(♥)•

  8. #23
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    πότε θα πεθάνω δεν ξέρω τελικά, (ή θα με σκοτώσουν) :ΡΡΡΡΡ

    Κασσάνδρα μου, αν είσαι κάτω των 15 δικαιολογείσαι.
    Αν είσαι άνω...έχουμε θέμα.
    Λοιπόν.
    Το μεγαλύτερο ποσοστό των αντρών ξεκινά συνήθως μια φάση για σεξ. Αν βρουν κάτι παραπάνω μένουν και αυτό γίνεται σχέση.
    Αν δεν βρουν πάνε παρακάτω. Το μεγαλύτερο ποσοστό των γυναικών ξεκινά μια φάση για σχέση.
    Εκεί είναι η διαφορα μας, (και πάντα δεν μιλάω για όλους αλλά για μεγάλη μερίδα ανθρώπων).
    Στη φάση λοιπόν με τον Α, το θέμα μεταξύ σας δεν έδεσε γι αυτό και αρνήθηκε ότι υπάρχει κάτι μεταξύ σας και σε έκανε πάσα στο φίλο του. (Είναι κλασική περίπτωση και μπορεί να ντρέπομαι που το λέω αλλά το έχω κάνει με δυο φίλες μου σε διαφορετικές περιπτώσεις).
    Αυτό δεν σημαίνει ότι εσύ αξίζεις λιγότερο για τον Α, απλά δεν έδεσε, δεν βρήκε αυτά που ψάχνει δεν, δεν, δεν...
    Αυτό που με προβληματίζει είναι το πως σε βλέπει ο Β, μετά απ όλα όσα έχουν συμβεί με τον Α. Αυτό μόνο ο χρόνος μπορεί να το δείξει.
    Επίσης, να θυμάσαι πάντα ότι αυτοί οι δυο είναι κολλητοί και όσο αν σε διαβεβαιώνουν για το αντίθετο, να είσαι σίγουροι πως τα έχουν πει όλα μεταξύ τους.
    Ειμαι 23.....
    Εχεις δικιο σ οσα ειπες, του τραβηξα το ενδιαφερον, ξεκινησε την φαση για σχεση, ομως δν ηταν σιγουρος, δν του εβγαινε κ αποφασισε μετα οτι δν χρειαζεται να μπει εμποδιο στον φιλο του που πραγματικα νιωθει διαφορα για μενα...εξαλλου μπορει να μην το ειπε σ εμενα, ομως ο φιλος του στην προσπαθεια του να με κανει να δω πως εχουν τα πραγματα μ ειπε ανοιχτα οτι ο φιλος του ο Α πλεον θα με ηθελε μονο για σεξ κ δν θελει σχεση μαζι μ γτ δνκανω.....

    Οσο για τον Β, που τα ξερει οοολα με δεχτηκε, με διεκδικησε, μ εδωσε χρονο κ καθε μερα με κερδιζει περισσοτερο.....δε με χαρακτηρισε ποτε αρνητικα για οτι εγινε, γτ του εξηγησα κ καταλαβε.....Κ συνεχιζει να βλεπει αυτο που ειμαι......εκανα παλι λαθος επειδη εμπιστευομαι ευκολα τους ανθρωπους κ πιστευω με παιδικη αφελεια οτι ολα γινονται με καλο σκοπο κ θα καταληξουν σε καλο....
    •(♥).•*´¨`*•♥•(★)....χωρίς να τρέμει η ψυχή, αγάπη μη μου δίνεις....(★)•♥•*´¨`*•.(♥)•

  9. #24
    Quote Originally Posted by moby View Post
    Δεν έχω λόγια,μέχρι να το διαβάσω και να καταλάβω ποιος είναι ο φίλος ο κολλήτος του φίλου του ξαδερφου και πάει λέγοντας πέρασε καποια ώρα!! Για ποιο λόγο κάθεσαι και απολογήσε τ έκανες στο παρελθόν και ποιος το έμαθε και νιώθεις ντροπή και κάθεσαι να εξηγήσεις τ έγινε και τα σχετικά,είναι δικό σου θέμα...! Αν εσένα σου αρέσει ο κολλήτος Νο 2 (δε τους θυμαμαι και καλά) μαγκιά σου το κόβεις με τους άλλους και επικεντώνεσαι σε αυτόν που σου αρέσει! Εγώ δεν είδα κανενα μπέρδεμα όλα ειναι στο μυαλό σου, απλά μη τους αφήνεις αυτούς να κανονίζουν γ εσένα, εσύ κάνε την επιλογή σου διεκδυκησε τον..... Μη τρελένεσαι και θέλεις να σε συμπαθούν όλοι και να εξηγείς τ έκανες και πως το έκανες. Επειδή δε το έχω και πολυ το θέμα ελπίζω να έπεσα μέσα στην απάντηση!
    Σ ευχαριστω...
    Ετσι ειναι με νοιαζει η γνωμη των αλλων, μηπως πουν κατι μετα απ οσα εγιναν για μενα που δν ισχυει......μην με κρινουν απ τις πραξεις μ χωρις να ξερουν το πως ενιωθα κ εφτασα εκει....τεσπα....

    Ακομα δν εχω ξεκαθαρισει μεσα μ.....
    Με τον Α δν μιλαω εδω κ μερες, μαλιστα ειμαι θυμωμενη μαζι του για την συμπεριφορα του κ για οτι εμαθα (απ τον φιλο του) οτι ειπε για μενα....πραγματα που σε εμενα ελεγε αλλιως....
    Ειμαι με τον Β αυτες τις μερες κ το παλευουμε....αυτος με θελει πολυ, το δειχνει κ θελει σχεση απο εμενα γτ βλεπει τι ανθρωπος ειμαι.....κανει πραγματα για μενα κ λεει που δν του ζητησα ποτε.....περναμε καλα, απλως το μυαλο μ πηγαινει συχνα στον Α. Αυτο ειναι που δημιουργει προβλημα...
    Last edited by _kassandra_; 25-03-2013 at 16:15.
    •(♥).•*´¨`*•♥•(★)....χωρίς να τρέμει η ψυχή, αγάπη μη μου δίνεις....(★)•♥•*´¨`*•.(♥)•

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    να κατσεις και στους δυο
    να τελειωνουμε με την ιστορια

  11. #26
    Quote Originally Posted by _kassandra_ View Post
    Σ ευχαριστω...
    Ετσι ειναι με νοιαζει η γνωμη των αλλων, μηπως πουν κατι μετα απ οσα εγιναν για μενα που δν ισχυει......μην με κρινουν απ τις πραξεις μ χωρις να ξερουν το πως ενιωθα κ εφτασα εκει....τεσπα....

    Ακομα δν εχω ξεκαθαρισει μεσα μ.....
    Με τον Α δν μιλαω εδω κ μερες, μαλιστα ειμαι θυμωμενη μαζι του για την συμπεριφορα του κ για οτι εμαθα (απ τον φιλο του) οτι ειπε για μενα....πραγματα που σε εμενα ελεγε αλλιως....
    Ειμαι με τον Β αυτες τις μερες κ το παλευουμε....αυτος με θελει πολυ, το δειχνει κ θελει σχεση απο εμενα γτ βλεπει τι ανθρωπος ειμαι.....κανει πραγματα για μενα κ λεει που δν του ζητησα ποτε.....περναμε καλα, απλως το μυαλο μ πηγαινει συχνα στον Α. Αυτο ειναι που δημιουργει προβλημα...

    Δηλαδή πως σκέφτεσαι τον Α ερωτικά ή απλά σου τν έχει δωσει που έλεγε διαφορα και σκέφτεσαι πως να τ αλλάξεις γνώμη?
    Επίσης έχω σπαστεί τρελά με τον Β που έκατσε και σ είπε αυτά που συζήτησε με το φίλο του,τραγικό δε κάνουμε έτσι!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Κουκλίτσα για να θέλεις να σε θαυμάζουν κάποιο πρόβλημα έχεις κ πες λίγο τι έχεις κάνει στη ζωή σου να καταλάβω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κασσανδρα πραξε οπως νιωθεις εσυ καλυτερα. Θελεις και τους 2? Θελεις τον ενα, μετα θες τον αλλον? Ο,τι σε κανει να νιωθεις καλυτερα, γτ να πατας σε νορμες?

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    21
    καλησπέρα! πολύπλοκη όντως η ιστορία σου :)
    μόνο ένα σχόλιο: το γεγονός ότι ο Β σου είπε ότι ο φίλος του σε ήθελε μόνο για σεξ ή ότι τέλος πάντων δε σε έβλεπε σοβαρά δε σε προβληματίζει;
    χτυπάει άσχημα από κάθε άποψη. 1)όπως είπε και κάποιος άλλος ένας πραγματικός φίλος δε θα έλεγε ποτέ κάτι τέτοιο για τον κολλητό του (πόσο μάλλον όταν ο Α του είπε 'δε θα μπω αναμεσα σας', οπότε 2) προς τι η προσπάθεια να τον 'ρίξει' στα μάτια σου και να σε πείσει ότι είναι ακατάλληλος για σένα; όσο δυνατά πράγματα και να νιώθει κάτι τέτοιο δεν μου φαίνεται και τόσο καλό δείγμα χαρακτήρα.. και 3)είπες πως θύμωσες με τον Α γιατί σε σένα έλεγε πράγματα αλλιώς.. και πώς ξέρεις ότι ο Β λέει την αλήθεια;
    εγω απο τη συνολικη εικονα (όπως τη βλεπω απο τις περιγραφες σου γιατι δεν μπορω να ξερω) κραταω το οτι ο Α ναι μεν δεν ήταν και πολύ ψημενος αλλα τουλαχιστον ηταν ειλικρινης. και μαλιστα απο τα ατομα που μπορουν να ειναι και χυμα ειλικρινη.. οποτε..
    κατι δε στεκει. αλλα ακομα και αν ειπε ψεματα η συμπεριφορα του Β είναι κάπως περίεργη, δε νομίζεις;

  15. #30
    Quote Originally Posted by moby View Post
    Δηλαδή πως σκέφτεσαι τον Α ερωτικά ή απλά σου τν έχει δωσει που έλεγε διαφορα και σκέφτεσαι πως να τ αλλάξεις γνώμη?
    Επίσης έχω σπαστεί τρελά με τον Β που έκατσε και σ είπε αυτά που συζήτησε με το φίλο του,τραγικό δε κάνουμε έτσι!
    Φυσικα κ τον σκεφτομαι ερωτικα.....εκανα μαζι του πραγματα, ενιωσα ομορφα,.....γελουσα μαζι του...τον θελω στην καθημερινοτητα μου.....εξαιτιας του ημουν ευτυχισμενη.....

    Εχω αρχισει να μετανιωνω που θυμωσα μαζι του, δν ξερω αν ο Β μ ειπε αληθειες......
    Κ απ την αλλη ο Α ισως Αντεδρασε οπως αντεδρασε λογω τ οτι θιχτηκε ο ανδρικος του εγωισμος,,,,
    •(♥).•*´¨`*•♥•(★)....χωρίς να τρέμει η ψυχή, αγάπη μη μου δίνεις....(★)•♥•*´¨`*•.(♥)•

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ
    By Karmen_30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 13-05-2012, 17:49
  2. Θέλω να κάνω καινούργια αρχή στην ζωή μου
    By Asterix in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 12-01-2010, 01:35
  3. Καινουργια αρχη η οχι?
    By margo44 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 02-12-2009, 23:07
  4. Σχέδια - Καινούργια αρχή !!!
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-2008, 14:13
  5. Πάντα ναι?
    By kallia13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 22-08-2007, 10:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •