παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1

    παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο....

    Οσοι διαβασαν την τελευταια μ αναρτηση θα θυμουνται τν αποτυχημενη μ προσπαθεια να βγω με κπ που μ αρεσε.....τελοσπαντων, αυτο αποτελει κοντινο μεν, αλλα παρελθον δε......εδω εχουν γινει τοοοσα αλλα....

    Που να ηξερα οτι η ζωη μ θα παρει απ το πουθενα τετοια πορεια......

    Λοιπον, ας τα παρω απ την αρχη τους κ θα προσπαθησω να μαι οσο πιο συντομη μπορω...αν κ δν το βλεπω :p

    Πριν ενα μιση χρονο (τοτε που ειχα λιγο καιρο που ειχα χωρισει απο μια μεγαλη σχεση μ κ ημουν στα χειροτερα μ) γνωρισα εξαιτιας της κολλητης μου, στην γιορτη της συγκεκριμενα, ενα παιδι.....ο οποιος θα αναφερεται στη συνεχεια ως ¨Α¨ κ που ειναι κ ξαδερφος της.....οοοολον αυτον τον καιρο που τον γνωριζω δν υπηρχε τπτ. Ουτε επικοινωνια, ουτε κοινη παρεα,ουτε πολλα πολλα.....

    Τελευταια ομως η κολλητη μ δυστυχως εχασε τον πατερα της κ ετσι ξαναβρεθηκαμε εγω κ αυτος, κανονιζαμε να επισκευθουμε την φιλη μ κ ξαδερφη του, πηγαιναμε μαζι....φευγαμε μαζι...με γυριζε σπιτι κτλ...μιλουσαμε πολυ κ καναμε πολυ πλακα.....κ μ αυτα κ με εκεινα βρεθηκαμε μαζι, να δοκιμαζουμε να ξεκινησουμε μια σχεση.....κ μεχρι εδω ολα καλα!

    Να σημειωσω οτι δν ημουν κ πολυ θερμη με ολο αυτο αρχικα, δν το εχω συνειδητοποιησει ακομα κ ουτε κ εκεινος φανταζομαι κεραυνοβοληθηκε για να ειναι μαζι μ, απλως ειπε θελει να με γνωρισει γτ του αρεσα κ του τραβηξα σαν ανθρωπος την προσοχη με τον τροπο που χειρηστηκα το θεμα της κολλητης μου....

    Κ εδω πρεπει να εστιασετε.........την κυριακη που περασε βρεθηκαμε οι δυο μας για καφε, χωρις την ξαδερφη του. Πρωτη φορα καναμε κατι χωρις εκεινη.......κ μου προτινε να παμε να βρουμε κατι φιλους του....δν ηθελε να παμε οι δυο μας, φανηκε.....κ εγω απ το καθολου, συμφωνησα αφου ηθελα να μαι μαζι του να παμε ακομα κ να βρουμε τους φιλους του, αλλα που να ηξερα οτι ετσι υπεγραψα την καταδικη μ....

    Εκει λοιπον ¨γνωρισα¨ 2 φιλους του, ο ενας απ αυτους κολλητος του.... τον αλλον που ειδα τον ηξερα....ηταν φιλος ενος φιλου μ (ο οποιος φιλος μ τυχαινει να ειναι κ φιλος ολων των παραπανω.........) κ με τον οποιο παλια υπηρξε ενα ενδιαφερον κ ενα φιλι ολο κ ολο που εχω μετανιωσει απειρες φορες γτ μ δημιουργησε απειρα προβληματα....αυτος δηλ. Με φιλησε την μια κ μοναδικη φορα που βρεθηκαμε οι δυο μας...εγινε την περιοδο της μεγαλης μ σχεσης, μεσα σ εναν συντομο χωρισμο μ με την τοτε σχεση μ κ μεσα σε πολλα προβληματα, υστερα απο συμβουλη της ψυχολογου μ βρεθηκα μαζι του για να συζητησω κ κατεληξε να με φιλησει, ηταν ενα απωθημενο τελικα που βγηκε γτ αυτον τον ηθελα κ τον ηξερα κ νομιζα οτι ημουν ερωτευμενη πριν κανω την μεγαλη μ σχεση....για να μην πω οτι κ τοτε,πριν 2,5 χρονια δηλ, που το εμαθε η σχεση μ εγινε χαμος....κ λογικο..
    Ας γυρισω παλι στο θεμα ομως, περα απ αυτον που ειπα, ανεφερα κ τον κολλητο του....
    Αυτος λοιπον ο κολλητος του που γνωρισα για πρωτη φορα........................μου την πεφτει.....κ μου αρεσει.....
    Θελω να τονισω οτι οταν πηγα με τον ¨Α¨ για καφε με τους φιλους του κ τους γνωρισα δν ειχαμε τπτ. Δν παρουσιαστηκα εγω σαν κοπελα του......υπηρχε μονο ενα πειραγμα μεταξυ μας κ τπτ αλλο....

    Περασαν κπ μερες λοιπον, κ προχωρησε το θεμα με τον Α, ομως στο μυαλο μου υπηρχε κ ο αλλος κ δν το ηθελα αυτο γτ ξερω οτι δν εχει κανενα μελλον ετσι οπως τον γνωρισα......κ απ την πλευρα του αυτος ομως συνεχιζει να μην ξερει για μενα κ τον Α κ ετσι συνεχιζει την προσπαθεια του, την οποια στην αρχη κ εγω παραδεχομαι ¨επιβραβευσα¨......κ νιωθω ενα τεραστιο μπλεξιμο..............γτ υπαρχουν 3 ανθρωποι απεναντι μου: ο ενας αποτελει ¨πρωην λαθος¨, ο αλλος ¨απαγορευμενο θελω¨ κ ο αλλος ¨την ευκαιρια μ για σχεση¨

    Το θεμα ειναι οτι κ οι δυο εχουν μαθει πια οτι υπηρξε καποτε κατι με τον φιλο τους κ αυτο απο τοτε με ακολουθει σαν την σκια μ...........κ ελεος, δν τον θελω ακομα, οπως πιστευουν κ κουραστηκα να ντρεπομαι κ να μετανιωνω γι ενα λαθος που εκανα κ μαλιστα δν τους ηξερα καν.....τι φταιω που ο κοσμος ειναι μικρος κ ετυχε να ναι φιλος τους.....κ γτ να το κουβαλαω ακομα αυτο το λαθος μ......

    Κ τωρα τα πραγματα εχουν ως εξης:
    εγω ειπα στον Α οτι δν θελω να το συνεχισουμε το μεταξυ μας γτ σε προσωπικες στιγμες τον ρωτησα αν με θαυμαζει κ μ ειπε οχι....εχοντας στο μυαλο μ λεει λαθη μ κ βλακειες που εχω κανει....δηλ, χωρις να με ξερει με δικασε κ ειμαι κ ετοιμη για εκτελεση....ενιωσα απαισια κ τον εδιωχνα απ το σπιτι μ κ εκλαιγα μπροστα του γτ πληγωθηκα κ γτ ενιωσα οτι ερωτευομαι κπ που δν ξερω γτ ειναι μαζι μ......του αρεσω λεει, ειμαι καλος ανθρωπος, με θαυμαζει για πραγματα ποιυ εχω καταφερει στην ζωη μ, αλλα δε με θαυμαζει για το πως φερομαι σαν ανθρωπος οταν εχει να κανει με αντρες.....

    Οσο για τον κολλητο του....
    Κραταω ουδετερη πια σταση μιας κ υπαρχει πλεον η οποια κατασταση με τον Α κ μιας που μ αρεσει σαν παιδι κ του αρεσω....αλλα οσο κ να προσπαθω φαινεται οτι δν το καταφερνω.....γτ. ο φιλος του με απαρνηθηκε πριν ¨λαλησει ο πετινος¨, θα πω παρακατω πως.....απ την αλλη εγω εν μερει του εδωσα την αισθηση οτι τον θελω κ ετσι ειναι....κ το χει πιστεψει για να προχωρησει στο να με διεκδικησει....κ υπαρχει κ αυτος ο φιλος μ που ειναι κ δικος τους τελικα, που προσπαθει να μ κανει κατασταση με αυτον χωρις να ξερει ουτε κ αυτος για τον Α.οποτε ολοι ανοιγουν τον δρομο στον ¨κολλητο¨ που αναφερω τοση ωρα, ο οποιος αγνοει οτιδηποτε υπαρχει μεταξυ εμου κ του Α.

    Αλλα ο Α επειδη εμαθε για τον φιλο του απο εμενα, μιλησε χθες μαζι του για να δει τι τρεχει κ επιβεβαιωθηκα....το εκνευριστικο ειναι οτι του εδωσε πρασινο φως......του ειπε πως δν τρεχει τπτ μεταξυ μας (ετσι κ αλλιως λεει εγω τον σχολασα, μην κοψει κ το δρομο του φιλου του, η καλυτερα το να δοκιμασουμε εμεις οι δυο πια αφου αυτος δν ειναικ στη μεση, μιας που μ αρεσε κ εμενα), κ τον παροτρυνε γενικα αν θελει να προχωρησει ελευθερα κ φυσικα συζητησαν κ το οτι ειχε γινει με τον αλλον φιλο τους, αλλα γνωστο μ πριν απο κατι ¨αιωνες¨, το ξαναλεω πριν καν τους γνωρισω..... κ με εθαβαν κανονικα επειδη πηγα κ τον εκανα αντ στο φεις ενω υπηρχε παρελθον.....κ να επιμενουν οτι ακομα ειμαι κολλημενη....κτλ κτλ....

    .κ σκεφτομαι τωρα εγω δυο κολλητους να με θελουν κ ο ενας ο Α να ξερει οτι ο κολλητος του με θελει κ προσπαθει κ οτι κ εμενα μ αρεσει κ ψιλοεκανα παιχνιδι πριν ξεκινησω μαζι του, εναν ¨κολλητο¨ να μην ξερει για τον Α οτι με θελει κ οτι εχει προχωρησει μαζι μ, αφου αυτος τον επιβεβαιωσε για το αντιθετο....κ που νομιζει οτι κ εγω τον θελω.....

    δν αντεχω αλλο ολο αυτο το μπλεξιμο....
    Επειγοντως γνωμες
    •(♥).•*´¨`*•♥•(★)....χωρίς να τρέμει η ψυχή, αγάπη μη μου δίνεις....(★)•♥•*´¨`*•.(♥)•

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Μάλιστα... εσύ σε όλα αυτά που είσαι; Διαβάζω εδώ και ένα 5λεπτο για το ποιος ξέρει τι για ποιον, και ποιος έδωσε πράσινο φως σε ποιον... εσύ υπάρχεις κάπου εκεί μέσα; Τι περιμένεις για να διεκδικήσεις αυτόν που θέλεις; Όπως έχεις γράψει το όλο σου κείμενο (που ήθελα αποκρυπτογράφηση για να το διαβάσω) είναι σαν να περιμένεις να τα βρουν μεταξύ τους οι κολλητοί και να αποφασίσουν ποιον θα αφήσουν να σε πάρει. Έτσι θες να καταλήξει; Είναι σαν να σου κάνουν αναμεταξύ τους προξενιό! Εσύ αποφάσισε ποιον θέλεις, και κόψε τους μεσάζοντες. Άσε τους να επιμένουν ότι είσαι κολλημένη, και απόδειξέ τους (και κυρίως στον εαυτό σου) ότι δεν είσαι.

    Και παντελώς προσωπική μου άποψη, αλλά έκανες μεγάλο φάουλ με την ερώτηση περί θαυμασμού. ΔΕΝ ρωτάμε κάποιον που όχι μόνο δεν έχουμε σχέση, ούτε καν έχουμε φιλήσει ή βγει επίσημα ραντεβού μαζί του, αν μας θαυμάζει. Γενικά δε γίνονται τέτοιου είδους ερωτήσεις, εκτός αν υποφέρουμε από κρίση αυτοεκτίμησης και χρειαζόμαστε κάτι να μας ανεβάσει τη διάθεση επειγόντως. Τα άτομα που μας θαυμάζουν το δείχνουν από μόνοι τους, με τον τρόπο τους. Δίνω πόντους στον κύριο Α για την καταρρακωτική ειλικρίνειά του. Θα μπορούσε να σου είχε πει ένα σωρό κολακευτικές μαλακίες για να μπει στο βρακάκι σου, αλλά σου έδωσε ένα χαστουκάκι ειλικρίνειας και προτίμησε να μην σε ανεβάσει σε βάθρο απλά και μόνο για να κάνει εντύπωση.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  3. #3
    Καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση...

    Δν ειμαι κολλημενη κ ειμαι εδω κ καιρο σιγουρη γι αυτο.......ηταν ενα λαθος οτι εγινε με εκεινον πριν κ τοσα χρονια.....

    Εχεις δικιο, τους παρακολουθω να μ κανουν προξενιο αναμεταξυ τους.....εγω πρεπει να ξεκαθαρισω ποιον θελω κ να σταματησω τα γυρω γυρω που λεγονται κ γινονται....

    Ρωτησα καποιον οταν προφανως απεκτησα σχεση μαζι του.......ειπα μετα απο προσωπικη στιγμη....τι καταλαβαινεις?

    Φυσικα κ δν εχω κριση αυτοεκτιμησης, απλως του εξεφρασα τον θαυμασμο μ....η μαλλον τους λογους του θαυμασμου μου στο προσωπο του κ ηθελα να ξερω αν νιωθει το ιδιο κ αν ναι για ποιους λογους....ισως να ταν κ φαουλ, τι να σου πω....
    •(♥).•*´¨`*•♥•(★)....χωρίς να τρέμει η ψυχή, αγάπη μη μου δίνεις....(★)•♥•*´¨`*•.(♥)•

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το χεις παντως το συγγραφικο...:p Φιλολογος εισαι???
    Κασσανδρα εγω δεν καταλαβα για ποιο λογο δε μπορει να γινει κατι με το παλικαρι που γνωρισες τωρα και σ αρεσει, το φιλο του φιλου κλπ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by _kassandra_ View Post
    Ρωτησα καποιον οταν προφανως απεκτησα σχεση μαζι του.......ειπα μετα απο προσωπικη στιγμη....τι καταλαβαινεις?
    Φυσικα κ δν εχω κριση αυτοεκτιμησης, απλως του εξεφρασα τον θαυμασμο μ....η μαλλον τους λογους του θαυμασμου μου στο προσωπο του κ ηθελα να ξερω αν νιωθει το ιδιο κ αν ναι για ποιους λογους...
    Οκ, για αρχή είπες "σε προσωπικές στιγμές", και όχι "μετά" από προσωπικές στιγμές... το οποίο είναι μάλλον γενικό (εγώ π.χ. το θεώρησα πολύ αθώα), αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

    Θα σταθώ στη 2η πρόταση που σημείωσα. Λες ότι εσύ του εξέφρασες το θαυμασμό σου, και ήθελες να ξέρεις αν αισθάνεται και αυτός το ίδιο και γιατί.
    Quote Originally Posted by _kassandra_ View Post
    του αρεσω λεει, ειμαι καλος ανθρωπος, με θαυμαζει για πραγματα ποιυ εχω καταφερει στην ζωη μ, αλλα δε με θαυμαζει για το πως φερομαι σαν ανθρωπος οταν εχει να κανει με αντρες.....
    Ένα από τα πιο κοινά, δυσεπίλυτα και εκνευριστικά προβλήματα στις ανθρώπινες σχέσεις είναι πως τα ίδια αισθήματα δεν εκφράζονται με τον ίδιο τρόπο. Το να περιμένεις από τον άνθρωπό σου (ή τον οποιονδήποτε με τον οποίο έχεις συνάψει την οποιαδήποτε σχέση) να φέρεται και να εκφράζεται ακριβώς όπως περιμένεις/ελπίζεις είναι μη ρεαλιστικό. Το κλειδί στην πετυχημένη σχέση είναι να εκφράζονται τα αισθήματα που τρέφει ο ένας για τον άλλο με τρόπο που είναι κατανοητός από τον αποδόχο, και να εκτιμούνται ως έχουν. Και γιατί στα λέω όλα αυτά; Γιατί εσύ περίμενες κάτι πολύ συγκεκριμένο ως απάντηση από τον Α, και όταν σου έδωσε κάτι εξίσου άξιο αλλά διαφορετικό, το απέρριψες.

    Ο Α που έδιωξες από το σπίτι σου και εξέθεσες μια εκδοχή του εαυτού σου τελείως αντι-ερωτική (κλάματα κτλ) ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΟΠΛΙΜΕΝΤΑ. Δεν είμαι σίγουρη αν τα αντιλήφθηκες καθόλου, και αν κάθησες στο 1 σημείο που δεν σου άρεσε. Το άτομο σου είπε ότι του αρέσεις, σου είπε ότι είσαι καλός άνθρωπος, σου είπε ότι σε θαυμάζει για την πορεία και τις επολογές της ζωής σου... και όλα αυτά τα προσπέρασες τελείως και κόλλησες στο αρνητικό (στο οποίο φαίνεται ότι είχε και δίκιο). Γιατί; Καλά πράγματα σου είπε ο άνθρωπος, μην τα πετάς επειδή το τελευταίο του σχόλιο χτύπησε κάπως κοντά στο κέντρο, και έσπασε κάπως το ροζ συννεφάκι στο οποίο ταξιδεύατε.

    Θα επαναλάβω την προτροπή μου να σταματήσεις να υπολογίζεις τι λένε τα αγόρια μεταξύ τους, και να σκεφτείς τι θέλεις εσύ να κυνηγήσεις. Είναι λίγες οι στιγμές της ζωής μας στις οποίες είναι απόλυτα αποδεκτό να σκεφτούμε πρωταρχικά τον εαυτούλη μας, και η επιλογή συντρόφου είναι μια από αυτές. Καλή σου τύχη!
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  6. #6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Το χεις παντως το συγγραφικο...:p Φιλολογος εισαι???
    Κασσανδρα εγω δεν καταλαβα για ποιο λογο δε μπορει να γινει κατι με το παλικαρι που γνωρισες τωρα και σ αρεσει, το φιλο του φιλου κλπ?
    Xaxaxa οχι δν ειμαι φιλολογος.....
    Εχει ηδη γινει κατι, αλλα το ασχημο ειναι οτι με θελει κ ο κολλητος του κ η αληθεια ειναι πως αυτο με επηρεαζει στο να προχωρησω με τον Α..... δν τον ξερω καιρο κ γι αυτο κανω δευτερες σκεψεις για τον φιλο του...μ αρεσει σαν ανθρωπος ο φιλος του κ αν δν υπηρχε ο Α κ τον γνωριζα κπς αλλιως σιγουρα θα εκανα κατι μαζι του.......

    Δν ξερω νιωθω ενα χαος....
    •(♥).•*´¨`*•♥•(★)....χωρίς να τρέμει η ψυχή, αγάπη μη μου δίνεις....(★)•♥•*´¨`*•.(♥)•

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οχι κασσανδρα μη μπερδευεσαι, δεν εννοω τον Α, ουτε τον ενα φιλο που παλια φιληθηκατε. Τον αλλο φιλο εννοω που λες οτι σ αρεσει. Γιατι γραφεις οτι δεν προχωραει? Kανε κατι μ αυτον αφου τον γουσταρεις και σε φλερταρει κιολας.

  8. #8
    Μα δν ζητησα να εκφρασει με τα ιδια λογια το θαυμασμο του στο προσωπο μου, η τα συναισθηματα του, το θεμα μ ειναι οτι αμφεβαλα με την απαντηση του για το αν υπαρχουν θαυμασμος κ συναισθηματα, αυτο με ενοχλησε........εννοειται πως δν ειναι ολοι ιδιοι χαρακτηρες για να μιλαν κ να φερονται πανομοιοτυπα....

    Δν τον απερριψα επειδη δν ακουσα αυτο που ηθελα, αλλα επειδη αυτο που ηθελα να ισχυει καταλαβα οτι ισως δν ισχυε.....πως να μαι με κπ που δεν ειναι περηφανος για τις επιλογες μ.....κ ο ιδιος,αυτος μια επιλογη μ ειναι.....

    Ισως να παρεξηγησα κ μακαρι, επειδη δν ειμαστε παρα λιγες μερες μαζι....
    Εν μερει εχεις δικιο.....ισως σταθηκα σ αυτο το ενα που με πειραξε κ οχι στα υπολοιπα ομορφα που ειπε εστω κ εκ των υστερων...σ ευχαριστω που με βαζεις σε σκεψεις....

    Ξερω τι θα κανω.....θα το παλεψω με τον Α γτ πρωτη φορα στην ζωη μ γελαω τοσο πολυ με κπ σε ερωτικο πλαισιο........
    Του ειπα ηδη να βρεθουμε αποψε να μιλησουμε....κ εχω σκοπο να τα βρουμε...
    Οσο για τον κολλητο του, μπορει ν μ αρεσει, μπορει να εκανα κατι μαζι του αν δν υπηρχε ο Α, αλλα τωρα υπαρχει....κ δν θα το αλλαζα αυτο κ ας με μπερδευει κ με αποπροσανατολιζει το γεγονος οτι με ελκυει κ ο φιλος του.....θα ξεκαθαρισω τα συναισθηματα μ....κ ηδη κραταω ουδετερη σταση στον φιλο του....
    •(♥).•*´¨`*•♥•(★)....χωρίς να τρέμει η ψυχή, αγάπη μη μου δίνεις....(★)•♥•*´¨`*•.(♥)•

  9. #9
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Οχι κασσανδρα μη μπερδευεσαι, δεν εννοω τον Α, ουτε τον ενα φιλο που παλια φιληθηκατε. Τον αλλο φιλο εννοω που λες οτι σ αρεσει. Γιατι γραφεις οτι δεν προχωραει? Kανε κατι μ αυτον αφου τον γουσταρεις και σε φλερταρει κιολας.
    Γτ πολυ απλα ειναι κολλητος του Α....πως να μπω αναμεσα σε δυο φιλους....κ πως αφου τον γνωρισα απ τον Α να το εκμεταλλευτω.....εξαλλου εχω εντονα συναισθηματα για τον Α. Που ελπιζω με τον καιρο που θα μας δενει θα υπερνικησουν οτι νιωθω για τον κολλητο του
    •(♥).•*´¨`*•♥•(★)....χωρίς να τρέμει η ψυχή, αγάπη μη μου δίνεις....(★)•♥•*´¨`*•.(♥)•

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by _kassandra_ View Post
    ......δν ηθελε να παμε οι δυο μας, φανηκε.....κ εγω απ το καθολου, συμφωνησα αφου ηθελα να μαι μαζι του να παμε ακομα κ να βρουμε τους φιλους του, αλλα που να ηξερα οτι ετσι υπεγραψα την καταδικη μ....

    .........

    Περασαν κπ μερες λοιπον, κ προχωρησε το θεμα με τον Α, ομως στο μυαλο μου υπηρχε κ ο αλλος κ δν το ηθελα αυτο γτ ξερω οτι δν εχει κανενα μελλον ετσι οπως τον γνωρισα......κ απ την πλευρα του αυτος ομως συνεχιζει να μην ξερει για μενα κ τον Α κ ετσι συνεχιζει την προσπαθεια του, την οποια στην αρχη κ εγω παραδεχομαι ¨επιβραβευσα¨......κ νιωθω ενα τεραστιο μπλεξιμο..............γτ υπαρχουν 3 ανθρωποι απεναντι μου: ο ενας αποτελει ¨πρωην λαθος¨, ο αλλος ¨απαγορευμενο θελω¨ κ ο αλλος ¨την ευκαιρια μ για σχεση¨

    Το θεμα ειναι οτι κ οι δυο εχουν μαθει πια οτι υπηρξε καποτε κατι με τον φιλο τους κ αυτο απο τοτε με ακολουθει σαν την σκια μ...........κ ελεος, δν τον θελω ακομα, οπως πιστευουν κ κουραστηκα να ντρεπομαι κ να μετανιωνω γι ενα λαθος που εκανα κ μαλιστα δν τους ηξερα καν.....τι φταιω που ο κοσμος ειναι μικρος κ ετυχε να ναι φιλος τους.....κ γτ να το κουβαλαω ακομα αυτο το λαθος μ......

    Κ τωρα τα πραγματα εχουν ως εξης:
    .......
    Οσο για τον κολλητο του....
    Κραταω ουδετερη πια σταση μιας κ υπαρχει πλεον η οποια κατασταση με τον Α κ μιας που μ αρεσει σαν παιδι κ του αρεσω....αλλα οσο κ να προσπαθω φαινεται οτι δν το καταφερνω.....γτ. ο φιλος του με απαρνηθηκε πριν ¨λαλησει ο πετινος¨, θα πω παρακατω πως.....απ την αλλη εγω εν μερει του εδωσα την αισθηση οτι τον θελω κ ετσι ειναι....κ το χει πιστεψει για να προχωρησει στο να με διεκδικησει....κ υπαρχει κ αυτος ο φιλος μ που ειναι κ δικος τους τελικα, που προσπαθει να μ κανει κατασταση με αυτον χωρις να ξερει ουτε κ αυτος για τον Α.οποτε ολοι ανοιγουν τον δρομο στον ¨κολλητο¨ που αναφερω τοση ωρα, ο οποιος αγνοει οτιδηποτε υπαρχει μεταξυ εμου κ του Α.
    ....
    .κ σκεφτομαι τωρα εγω δυο κολλητους να με θελουν κ ο ενας ο Α να ξερει οτι ο κολλητος του με θελει κ προσπαθει κ οτι κ εμενα μ αρεσει κ ψιλοεκανα παιχνιδι πριν ξεκινησω μαζι του, εναν ¨κολλητο¨ να μην ξερει για τον Α οτι με θελει κ οτι εχει προχωρησει μαζι μ, αφου αυτος τον επιβεβαιωσε για το αντιθετο....κ που νομιζει οτι κ εγω τον θελω.....

    δν αντεχω αλλο ολο αυτο το μπλεξιμο....
    Επειγοντως γνωμες
    Quote Originally Posted by DissolvedGirl View Post
    Μάλιστα... εσύ σε όλα αυτά που είσαι; Διαβάζω εδώ και ένα 5λεπτο για το ποιος ξέρει τι για ποιον, και ποιος έδωσε πράσινο φως σε ποιον... εσύ υπάρχεις κάπου εκεί μέσα; Τι περιμένεις για να διεκδικήσεις αυτόν που θέλεις; Όπως έχεις γράψει το όλο σου κείμενο (που ήθελα αποκρυπτογράφηση για να το διαβάσω) είναι σαν να περιμένεις να τα βρουν μεταξύ τους οι κολλητοί και να αποφασίσουν ποιον θα αφήσουν να σε πάρει. Έτσι θες να καταλήξει; Είναι σαν να σου κάνουν αναμεταξύ τους προξενιό! Εσύ αποφάσισε ποιον θέλεις, και κόψε τους μεσάζοντες. Άσε τους να επιμένουν ότι είσαι κολλημένη, και απόδειξέ τους (και κυρίως στον εαυτό σου) ότι δεν είσαι.

    ......
    Quote Originally Posted by _kassandra_ View Post
    ....
    Εχει ηδη γινει κατι, αλλα το ασχημο ειναι οτι με θελει κ ο κολλητος του κ η αληθεια ειναι πως αυτο με επηρεαζει στο να προχωρησω με τον Α..... δν τον ξερω καιρο κ γι αυτο κανω δευτερες σκεψεις για τον φιλο του...μ αρεσει σαν ανθρωπος ο φιλος του κ αν δν υπηρχε ο Α κ τον γνωριζα κπς αλλιως σιγουρα θα εκανα κατι μαζι του.......

    Δν ξερω νιωθω ενα χαος....

    πωπωωωω... με μεγαλο κοπο καταφερα να παρακολουθησω το πιγκ- πογκ με τους α,β και γ...
    θα συμφωνησω τοσο πολυ με την ντις στο παραπανω σχολιο της.
    το βασικο σου προβλημα δεν ειναι ποιος απ ολους σε θελει, αλλα τι θελεις εσυ να κανεις.
    ξεκαθαρισε πρωτα αυτο και μετα βλεπουμε αν ειναι εφικτο η οχι.
    εχεις μεγαλο μπερδεμα οχι μονο στο τι θελεις, αλλα και στο τι γινεται.
    μια μας λες οτι ολοι ανοιγουν δρομο στον κολλητο και δεν ασχολουνται μαζι σου και μια μας λες οτι οι δυο κολλητοι σε θελουν.
    ακομα και για το παλιο "λαθος" οπως το λες, δεν μας λες οτι δεν τον θελεις, αλλα οτι δεν ελπιζεις τπτ γιατι δεν βλεπεις μελλον μαζι του.

    πραγματικα και μενα μου δημιουργησες την εντυπωση οτι θα εκανες κατι με οποιονδηποτε απ τους τρεις θα ηθελε.
    οσο για το τι ξερουν και τι δεν ξερουν, μην ορκιζεσαι...
    σε τοσο μεγαλο μπερδεμα που μαθευτηκε οτι με τον ενα γνωριζοσασταν, με τον αλλο φλερταρατε φανερα στον καφε και ο τριτος διεκδικουσε μεν αλλα εκανε πισω, παω στοιχημα οτι εχουν ειπωθει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. κι οταν λεω τα παντα, εννοω ΤΑ ΠΑΝΤΑ.φυσικα και τα συζητησαν οι κολλητοι. εσυ δεν θα συζητουσες με την κολλητη σου για καποιον που εμφανιστηκε και εχει κανει κινησεις προς ολες τις φιλες?
    οποτε ασε το τι ξερει και τι πιστευει ο καθενας για σενα, ξεκαθαρισε τι θελεις εσυ απο αυτους και μετα δες τι θα κανεις.

  11. #11
    Λογικο το οτι απ οτι φαινεται κ εσυ μπερδευτηκες.....

    Ειπα οτι συμβαινουν τα εξης:
    Με θελουν οι δυο κολλητοι ωραια? Απλως ο ενας, δηλ. Ο Α το ξερει οτι με θελει κ ο κολλητος του (του το ειπα εγω κ του το*επιβεβαιωσε*κ ο ιδιος), ενω ο Β (ας τον πω ετσι να μην υπαρχει μπερδευμα) δν ξερει οτι ο Α με θελει, μιας κ στηνερωτηση του Β για το αν τρεχει κατι μεταξυ μας απαντησε αρνητικα.....ο Β επειδη με γνωρισε μεσω του Α ειπε το εξης στον κολλητο του τον Α ¨αν δν τρεχει κατι με εσας ψηνομαι, αν τρεχει πες το μ να το ξερω¨ αλλα ο Α με απαρνηθηκε οπως προειπα γτ λεει αν δν ειναι σιγουρος δν θελει κανεις να ξερει για μας......

    Τωρα για την πλευρα μ κ οπως εχουν τα πραγματα......απ την μια υπαρχει το φλερτ του Β που μ αρεσει, αλλα υπαρχει κ ο Α που μ αυτον ξεκινησαν ολα, απ αυτον γνωρισα τον Β επειδη αποφασιζοντας να ερθουμε πιο κοντα βγηκαμε με τους φιλους του....η αρχικη προθεση ηταν να ξεκινησει κατι με τον Α μεχρι που γνωρισα τον Β......πφφφφφφφφφ

    Γνωριζοντας τον Β αρχισα να μην θελω μονο τον Α κ αυτο γτ μην γνωριζοντας ο Β για τον Α μ την πεφτει...
    Κ μ αρεσει...

    Ειπες: ¨ακομα και για το παλιο "λαθος" οπως το λες, δεν μας λες οτι δεν τον θελεις, αλλα οτι δεν ελπιζεις τπτ γιατι δεν βλεπεις μελλον μαζι του¨....οχι....ειπα δν ξερω αν το εγραψα λαθος κ παρερμηνευτικε οτι το παλιο λαθος, δηλ το προσωπο Γ δν το θελω, εχω μετανιωσει που υπαρχει στο παρελθον μ κ που ακομα κ σημερα με ακολουθει η σκια του....το οτι δν ελπιζω τπτ γιατι δν βλεπω μελλον μαζι τ το ειπα για το Β προσωπο, δηλ. Τον κολλητο του Α....



    Επισης, ξερω τι ξερουν....ξερουν ο ενας για τον αλλον οσα ειπα κ ξερουν επιπλεον το λαθος μ με το Γ προσωπο.....κατι που κ τους δυο εμαθα οτι πειραξε.....καλως η κακως ομως εγινε κ ανηκει σε ενα παρελθον που δν τους εμπεριεχει....

    Ελπιζω τωρα ν εγινα περισσοτερο κατανοητη
    •(♥).•*´¨`*•♥•(★)....χωρίς να τρέμει η ψυχή, αγάπη μη μου δίνεις....(★)•♥•*´¨`*•.(♥)•

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    βρε, εγω τα καταλαβα και την πρωτη φορα αυτα που επεξηγεις.
    εσυ δεν καταλαβες αυτα που σου ειπα :)

    1.ενας ανδρας που σε θελει, δεν κανει πισω επειδη σε διεκδικει ενας κολλητος του ΠΟΥ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ. αν σε ηθελε ο Α θα σε διεκδικουσε και θα εξηγουσε στον κολλητο οτι κατι παιζει.
    2.δεν μπορεις να ξερεις τι ειπαν μεταξυ τους απο αυτα που σου ειπαν εσενα οτι ειπαν, γιατι δεν ησουν μπροστα, οποτε αστο αυτο. μην βασιζεσαι...
    3.ασε τα 1 και 2 και ΔΕΣ ΕΣΥ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΤΕ ΣΕ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.

    ελπιζω τωρα να εγινα κατανοητη :)

  13. #13
    Το θέμα είναι ότι πρέπει να προχωρήσεις γιατί υπάρχουν δύο εκδοχές ή θα μαλώσουν οι δύο φίλοι ή θα μιλήσουν μεταξύ τους αν δεν το έχουν κάνει είδη γιατί μου φαίνεται περίεργο να μην το έχουν κάνει και θα βρεθείς σύντομα εκτός απροόπτου, θα την πατήσεις εσύ και στις δύο περιπτώσεις, βέβαια δεν ξέρω πόσο βαθιά είναι η φιλία τους και πόσων χρόνων αλλά θα έχουν καταλάβει ότι παίζεις κάπως μαζί τους και αυτό που θα θελήσουν είναι να περάσουν και οι δύο καλά, συγνώμη αν σου προκαλώ ανασφάλεια αλλά πρέπει να σκεφτείς όλες τις εκδοχές και να δεις τι θέλεις εσύ από τον εαυτό σου γιατί σε βρίσκω πολύ μπερδεμένη, με τον Α και τον Β και δεν ξεκαθαρίζεις με κανέναν, έτσι αυτή που θα βρεθεί προς απογοήτευση θα είσαι εσύ, αν δεν ξεκαθαρίσεις σύντομα.
    Σου μιλάω έτσι γιατί οι άνδρες όταν βρίσκουν ευάλωτη μια γυναίκα και δεν την ξέρουν καλά, ιδίως αν είναι και κολλητοί, μάλλον θα την εκμεταλλευτούν, δεν είναι βέβαια όλοι οι άνδρες το ίδιο αλλά ως επί το πλείστον έτσι θα σκεφτούν.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by _kassandra_ View Post
    του αρεσω λεει, ειμαι καλος ανθρωπος, με θαυμαζει για πραγματα ποιυ εχω καταφερει στην ζωη μ, αλλα δε με θαυμαζει για το πως φερομαι σαν ανθρωπος οταν εχει να κανει με αντρες.....
    Eγω συμφωνω με αυτον τον Α. Διαβαζα ολο αυτο το κατεβατο και η αντιδραση μου ηταν καπως ετσι:

    http://english1st.jp/storage/facepal...=1361371451990

    Eισαι μικρη και ψαχνεσαι, αλλα δεν ξερεις και ακριβως τι θες και πας οπου φυσαει ο ανεμος, αυτη την εντυπωση δινεις! Λιγο σαρεσει ο ενας, λιγο σε εξιταρει ο αλλος, λιγο σε θελει εκεινος αλλα ο αλλος σε θελει λιγο πιο πολυ, κι εσυ ομως θες εκεινον πιο πολυ απο οτι θες τον αλλον και ε.... ψυχραιμια! Πραγματικα! Ηρεμησε! Ετσι οπως εισαι σε αυτη τη φαση καλυτερα να μην εμπλεκες με κανεναν, ειδικα απο αυτη την παρεα. Επισης, μην δινεις δικαιωμα να σε κρινουν απο το παρελθον σου. Το δικαιωμα το παιρνουν οταν σε βλεπουν ενοχικη, να νιωθεις αβολα και να αισθανεσαι ασχημα με τον εαυτο σου και αυτο που εγινε. Οτι εγινε εγινε και τελος, απλα στο μελλον να μαθεις να μην επαναλαβεις το ιδιο λαθος.

  15. #15
    Αν επιανα τον Β κ του εξηγουσα πως νιωθω? Κ του ζητουσα ν μεινει μεταξυ μας? Ειναι χαζη σκεψη?
    Ετσι ισως δν βασανιζομαι....κ μπορεσω να συνεχισω με τον Α με τον οποιο ξεκινησα, χωρις ν επηρεαζομαι.....δν μπορω να ελεγξω κ να χειριστω την κατασταση αυτη.....πρωτη φορα μ συμβαινει να νιωθω αναμεσα σε δυο κολλητους...
    •(♥).•*´¨`*•♥•(★)....χωρίς να τρέμει η ψυχή, αγάπη μη μου δίνεις....(★)•♥•*´¨`*•.(♥)•

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ
    By Karmen_30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 13-05-2012, 18:49
  2. Θέλω να κάνω καινούργια αρχή στην ζωή μου
    By Asterix in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 12-01-2010, 02:35
  3. Καινουργια αρχη η οχι?
    By margo44 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 03-12-2009, 00:07
  4. Σχέδια - Καινούργια αρχή !!!
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-2008, 15:13
  5. Πάντα ναι?
    By kallia13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 22-08-2007, 11:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •