Εκτός θέματος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 234
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341

    Εκτός θέματος

    Με αφορμή το ότι προσωπικά πολλές φορές όταν μπαίνω σε κάποιο θέμα ξεφεύγω και κινούμαι σε άλλες κατευθύνσεις και λόγω του ότι εδώ μέσα δεν είμαστε μόνο για να επιλύουμε θέματα όσο σοβαρά κι αν είναι αλλά και για να επικοινωνούμε γενικότερα, σκέφτηκα να ανοίξω ένα θέμα που να είναι εκτός θέματος όπου θα μπορούμε να λέμε όλα αυτά τα άσχετα και να τα αφήνουμε να μας πηγαίνουν όπου θέλουν και θέλουμε χωρίς τύψεις και ενοχές.

    Λοιπόν, τι λέγαμε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    οτι η ζεστη σου καιει τα σωθικα!!!!! :)
    Και αντε οι δημοσιες υπηρεσιες κλεισανε,τους φοιτητες ποιος τελικα τους λαμβανει υποψη;;;
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Ποιούς φοιτητές, ποιούς ιδιωτικούς υπάλληλους, ποιούς ελεύθερους επαγγελματίες, μόνο οι δημόσιοι έχουν δικαιώματα σε αυτόν τον τόπο. Και μου το΄λεγε μένα ο πατέρας μου να πάρω τέτοιον αλλά που εγώ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    μωρε το θεμα ειναι να τρουπωσεις στο δημοσιο, απαξ και τρουπωσεις σωθηκες!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Εγω σου λεω ακομη και οι δημοσιοι σε χαλια θεση βρισκονται...
    Επιτρεπεται με τετοια ζεστη να δινουν εξετασεις σημερα οι φοιτητες και να μην εχει κλιματιστικα στο πανεπιστημιο;;σε καμια αιθουσα...Ευρωπαικη εκπαιδευση σου λενε μετα!!
    τι να πεις...
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Μήπως τελικά θέλουν να εξοντώσουν και τους λίγους από μας που έχουμε απομείνει? Αρχίζει να μην μοιάζει και τόσο παρανοϊκό, ειδικά όταν έχεις φάει και τόσο ήλιο και ζέστη στην μάπα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Κοροιδια μας ταιζουν καθε μερα,αυτο πιστευω.Μερικες φορες αναρωτιεμαι αν ολοι αυτοι στην εξουσια δεν ειναι ανθρωποι σαν εμας!Αυτοι δεν ζεστενονται;δεν πεινανε;δεν εχουν κατι να τους λυπησει;δεν εχουν τις ιδιες αναγκες με μας;γιατι στα ματια μας δειχνουν οτι δεν ειναι απλοι θνητοι;
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    το παιδι το στελνω σε καποια προγραμματα του Δημου σε αθλητικες δραστηριοτητες. Οταν τον πηγα σημερα ειχανε βαλει τα παιδακια (ηλικιες απο 5 εως 10 πριπου) στο λεωφορειο, μεσα στην καψα να βαραει ο ηλιος απο πανω τους, χωρις κληματιστικο! Και οι \"κυριες\" ηταν εξω κατω απο ενα δεντρο και περιμενανε να μαζευτουνε ολα τα παιδακια για να ξεκινησουν. Η ωρα προσελευσης ειναι απο 8:00 εως 8:45. Ειναι δυνατον τα παιδια να μεινουν σ\' αυτο το καμινι 45 λεπτα? Αδιαφορια, αρκει ο κωλος τους να ναι καλα. Τους τα εψαλα ομως για τα καλα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Λίγο δύσκολο να έρθουν στην δική μας θέση όταν βγαίνουν από τον ένα κλιματιζόμενο χώρο και μπαίνουν στον άλλον, δεν συναντάνε ποτέ μποτιλιάρισμα γιατί τους ανοίγονται όλοι οι δρόμοι, δεν έχουν μπει ποτέ τους σε μέσο μαζικής συγκοινωνίας να δουν πως είναι και να έχουν χωμένη την μύτη τους στην μασχάλη του του αλλουνού με 40+ και να είναι και 2 μέρες άπλυτος γιατί του κόψαν το νερό και άλλα πολλά παρόμοια...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Ειναι καλο να βλεπεις ακομη ανθρωπους που αντιδρουν.Εχουν τον τροπο να σε ναρκωνουν και να γινεσαι ενα υποχειριο τους.Να λες μοναχα ναι.Δεν πρεπει ποτε να αφησουμε κανεναν να μας αιχμαλωτισει,η ελευθερη βουληση μας δεν πρεπει να χαθει!
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Originally posted by gramle
    το παιδι το στελνω σε καποια προγραμματα του Δημου σε αθλητικες δραστηριοτητες. Οταν τον πηγα σημερα ειχανε βαλει τα παιδακια (ηλικιες απο 5 εως 10 πριπου) στο λεωφορειο, μεσα στην καψα να βαραει ο ηλιος απο πανω τους, χωρις κληματιστικο! Και οι \"κυριες\" ηταν εξω κατω απο ενα δεντρο και περιμενανε να μαζευτουνε ολα τα παιδακια για να ξεκινησουν. Η ωρα προσελευσης ειναι απο 8:00 εως 8:45. Ειναι δυνατον τα παιδια να μεινουν σ\' αυτο το καμινι 45 λεπτα? Αδιαφορια, αρκει ο κωλος τους να ναι καλα. Τους τα εψαλα ομως για τα καλα
    Αμ βέβαια.. Δικά τους ήταν? Αντε μην το ανοίξω....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Ναι ετσι ειναι...γιαυτο λεω μοιαζουν λες και δεν ειναι θνητοι!
    Ποιος φταιει ομως γιαυτο;
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Ποιός φταίει? Μα εμείς φυσικά που με την δύναμη του ψήφου μας τους βάλαμε εκεί. Να΄μαστε λοιπόν καλά να τους χαιρόμαστε...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Ακριβως και εγω σου λεω φιλη μου Tass οτι και παλι αυτοι οι μαλακες θα βγουν γιατι ο κοσμος φοβαται την αλλαγη,συνηθισε το ψεμα και τις υποσχεσεις..αιχμαλωτιστικο στο τετριμενο και ζει γιατι απλα καπως βρηκε και βολευτηκε.Ο καναπες και η καλοπεραση βολευουν.
    Ομως οχι ολους!Η ανεχεια με πνιγει...
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Τασ μου θελω να σε ρωτησω την γνωμη σου για κατι (και οποιος αλλος θελει). Με πηρε τηλ. αυτη η φιλη μου, θελει να βρεθουμε για καφε. Ηταν χαλια ψυχολογικα. Εχει καποια γυναικολογικα προβληματα και εχει την εντυπωση οτι εχει καρκινο. Εγω παλι πιστευω πως υπερβαλλει. Πως μπορω να την βοηθησω σημερα που θα την δω? Αυτα εχει καιρο που μου τα λεει αλλα τωρα που της ηρθε περιοδος μεσα σε 12 μερες την εχει πιασει πανικος. Ο γιατρος της ειπε πως θα κανουν υπερηχο μολις της τελειωσει η περιοδος για να δει τι τρεχει αλλά αυτη ειναι σιγουρη πως ειναι κατι πολυ κακο.

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •