ΚΕΝΤΡΟ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1

    ΚΕΝΤΡΟ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ??

    Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για κάποιο ΚΨΥ στη Θεσσαλονίκη? Ξέρω οτί υπάρχουν 3 ή 4 κέντρα. Εγώ μένω στην Πυλαία, μπορώ να απευθυνθώ σε όποιοδήποτε ή πάει ανάλογα με την περιοχή κατοικίας? Μπορεί να πάει οποιοσδήποτε σε ένα ΚΨΥ ή απευθύνονται σε κάποιες συγκεκριμένες μόνο ομάδες?
    Γενικά θα το εκτιμούσα αν με διαφωτίζατε λιγάκι για το πως λειτουργεί ένα κψυ, ποια η όλη διαδικασία κλπ. Η και πιο συγκεκριμένα αν π.χ. κάποιος έχει προσωπική εμπειρία.

    Σας υπερευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    206
    Καλησπέρα! Είχα τηλεφωνήσει να πάω, είναι ανάλογα το τόπο κατοικίας, αν μένεις δυτικά απευθύνεσε στους αμπελοκήπους ή στη διοικητιρίου. Αν μένεις ανατολικά πάλι ανάλογα. Απευθύνετε σε όλους.Εμένα μου ειχαν πει ότι θα με ειδοποιήσουν σε κινητό, έδωσα και όνομα και τόπο κατοικίας για το ραντεβού. Δε πήγα, γιατί μεσολάβησε κάποιος γνωστός μου που είχε μια άλλη γνωστή ψυχολόγο και πήγα εκει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Η διαδικασία είναι αυτη που περιγράφει η elli1. Αν δεν κάνω λάθος ανήκει στο Κέντρο Ψυχικής Υγιεινής :) Καυτατζόγλου 36, τηλ 2310845130.
    Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά αν αισθάνεσαι ότι θέλεις να βοηθηθείς είναι μια καλή αρχή. Δεν έχει ακουστεί κάποια κακή εμπειρία για τα ΚΨΥ.
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Τα χω ξαναπει κ σε αλλο θεμα, αλλα ας τα ξαναπω, η θεσσ εχει 3 κεντρα ψυχικης υγειας, το ενα ειναι στους αμπελοκηπους, το αλλο ειναι στις συκιες (αυτα τα δυο ειναι του δυτικου τομεα, η βορειοδυτικου αν θες) κ το τριτο ειναι του κεντρικου τομεα στη διοικητηριου οπως ειπατε.. τα δυο υπαγονται στο ψνθ (ψυχιατρικο νοσοκομειο θεσσαλονικης), το αλλο οχι, αλλα ποια υπααγονται κ ποιο οχι δν γνωριζω.. εχω παει στο κεντρικο κ στο αμπελοκηπων, παρ ολο π δεν με επιανε λογω περιοχης βρηκα τροπο κ εκανα κ εκει επισκεψη, αν θες πριβε σ λεω πως. ειναι μεγαλη η αναμονη κ δν γινεται παντα σωστη αξιολογηση των προβληματων, αλλα υπαρχουν ατομα π εχουν βοηθηθει.. το σε ποιο θα πας εχει να κανει αναλογα με το ποιες περιοχες καλυπτει το καθε κεντρο, επισης μπες στο psychothes.gr κ θα δεις περισσοτερες πληροφοριες!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    2
    Lacrymosa, ειμαι νεο μελος και θελω να σε ρωτησω-οπως λες-πριβε, για το πως εκανες ραντεβου και στα δυο κεντρα, αλλα δεν ξερω πως. Μπορεις να με βοηθησεις, σε παρακαλω;

  6. #6
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by ολοκαίνουργια σκέψη View Post
    Lacrymosa, ειμαι νεο μελος και θελω να σε ρωτησω-οπως λες-πριβε, για το πως εκανες ραντεβου και στα δυο κεντρα, αλλα δεν ξερω πως. Μπορεις να με βοηθησεις, σε παρακαλω;
    επειδη παρακολουθω τ σαιτ απο παλια εχοντας γινει μελος προσφατα οφειλω να σου πω οτι τσαμπα ρωτας την lacrymosa .εχει παψει να μπαινει στο φορουμ απο παλια οποτε και που την ρωτας δεν θα το δει δεν μπαινει πλεον κριμα γιατι απο τα γραφομενα της την ειχα συμπαθησει πολυ και δυστυχως δεν προλαβα ποτε να μιλησω μαζι της μιας και ειχα την φοβια οτι αν ανοιξω προφιλ εδω θα με μαθει ο περιγυρος μου και θα ειμαι αναγνωρισιμος στους εξω ανθρωπους μιας και το σαιτ ειναι δημοσιο(συμπτωμα ψυχωσης) απο την στιγμη που δεν σκοπευω να συναντησω κανενα μελος του φορουμ απο κοντα η να δωσω το φεισμπουκ μου δεν με πολυνοιαζει να μπαινω και να βοηθαω οσο μπροω στην ανωνυμια μου

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    εγω περιμενα εξαμηνο για την αναμονη... στην αρχη ναι οντως περιμενα τον πρωτο καιρο να με ειδοποιησουν, μετα καθως περνουσαν οι μηνες απλα το ξεχασα και αρχισα να ασχολουμαι με αλλα πραγματα, υστερα απο ενα δυσαρεστο γεγονος που με εριξε σε καταθλιψη πηγα εκει με ''επιθετικο'' υφος και με εξυπηρετησαν πιο αμεσα...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    2
    Ευχαριστω makaris90 για την ενημερωση! Η αναμονη δεν με ενοχλει ιδιαιτερα, μπορω να περιμενω. Απλως, θα ηθελα - για λογους που δεν μπορω να σας πω - να κανω ραντεβου στο ΚΨΥ κεντρικου τομεα, αν και δεν ανηκω εκει, μενω ανατολικα. Απ' ο,τι φαινεται, θα δωσω ψευτικη διευθυνση... Αντε να δουμε.. (Παλι ψεμα, η βολικη λυση..)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Εσείς τουλάχιστον έχετε ΚΨΥ! Άσχετα με την ταλαιπωρία!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

Similar Threads

  1. Replies: 63
    Last Post: 12-12-2011, 00:56
  2. Περί ΚΨΥ (κέντρο ψυχικής υγείας)
    By Antouan89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 11-04-2011, 19:43
  3. ΚΕΝΤΡΟ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ
    By prasiniklosti in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 18-05-2008, 01:11
  4. Κέντρο ψυχικής υγείας
    By evil_angel in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 2
    Last Post: 25-01-2008, 22:21
  5. Κέντρα ψυχικής υγείας
    By armada in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 3
    Last Post: 13-01-2007, 01:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •