το τελος μιας σχεσης κ οι επιπτωσεις πανω μου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    χαλκιδικη
    Posts
    11

    το τελος μιας σχεσης κ οι επιπτωσεις πανω μου.

    Καλισπερα σε ολους ειμαι ο παναγιωτης. το θεμα μου ειναι το εξης. (συγνωμη καταρχας για τα ορθογραφικα μου αλλα μεγαλωσα γερμανια κ δεν το εχς ακομη) πρι λιγες μερες χωρισα με την κοπελα μου την οποια την θεωρουσα γυναικα της ζωης μου κ ακομα την θεωρω. τελειωσαμε γιατι δεν ηταν καλα ψυχολογικα αυτη απο τι μου ειπε κ εννοιοθε οτι μασ κραταει κ τους δυο αυτη η κατασταση πισω. μετα απο συζητηση αναφερθηκε κ ενα τριτο προσοπο τον οποιο ειχε γνωρισει. δεν ξερει αν πρεπει να κανει σχεση μαζι του απλα θεορει πως θα της κανει καλο κατι καινουριο. ειναι σχεδον σιγουρη λεει πως θα το μετανοιωσει κ πος δε θα βρει καποιον σαν μενα συμφωνα με τα λεγομενα της. δε μπορω να καταλαβω γιατι να το κανει αυτο αφου ειναι σχεδον σιγουρη. γιατι να καταστρεψει κατι τετοιο. στην οικογενεια της εχουνε ιστορικο καταθλιψεις κ η ιδια ΛΕΕΙ ΠΩς ΔΕ ΝΟΙΟΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ. Κ ΟΙ ΔΥΟ ΠΑΝΩΚΑΤΩ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ στο οικογενειακο περιβαλον κ κυριος το θεμα της εργασιας το οποιο μας εχει ριξει στον πατο. εγω απο τη στιγμη που χωρισαμε νοιοθω ενα τιποτα. δεν ξερω τι πρεπει να κανω. θελω να την περιμενω. αλλα αν δε γυρισει ? θελω να προχωρισω.. αλλα αν γυρισει ? την σκεφτομαι 24 ωρες το 24ωρο. το μυαλο μου κανει ασχημες σκεψεις. σκεφτομαι οτι εγω καθομαι εδω περα κ μαραζονω κ αυτη βγαινει κ διασκεδαση με τον πρςτο που θα βρει μπροστα της. απο εκει που ητανε γλυκια τρυφερη κτλ. τωρα ουτε που μιλαμε. κ οταν μιλαμε ειναι παρα πολυ ψυχρη. δεν ξερω ειλικρινα τι να κανω κ το θεμα με ποναει αφανταστα. δε βγαινω γιατι φοβαμαι μη την συναντισω. εχω χαθει απο φιλους. εχω συνεχεια νευρα κ ειμαι παντα πεσμενος. αυτο μαζι κ μετο θεμα της εργασιας με εχουνε κατατροποσει. θα χαιρομουν πολυ να το συζητησω με καποιον κ να επαιρνα καποια γνωμη. σας ευχαριστω εκ τον προτερον.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    13
    Αστην δεν αξίζει..ψάξε να βρεις πρώτα δουλειά γιατί εκ των πραγμάτων αυτό κοιτάνε πρώτα οι γυναίκες..υστερα θα βρεθεί κάποια καλύτερη..μη το βάζεις κάτω..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τη σκεφταισε 24 ωρες το 24ωρο αρα τη θελεις!!! επιδη μου εχει τυχει και εμενα κατι αναλογο μηπως εχεις γεμισει νευρα θυμο φρικη κλπκλπ και αυτο σε εμποδιζει να το δεις πιο καθαρα? επισης..μηπως συμπεριφερετε ετσι επιδη το εχει δεδομενο οτι θα τη κυνηγισεις? και μαλιστα λες οτι θα το μετανιοσεις και ολας... πολυ υποπτο μαλον σε εχει πολυ δεδομενο μου φαινετε και καβαλησε το καλαμι απο τη καλαμια αυτη την εντυπωση εχω... και τωρα στο παιζει θεος οταν λες οτι δεν υταν καλα τι ακριβως ενοεις οτι βαριεται συνεχεια και τετοια και της φαινονται ολα ανουσια κλπ?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    χαλκιδικη
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    τη σκεφταισε 24 ωρες το 24ωρο αρα τη θελεις!!! επιδη μου εχει τυχει και εμενα κατι αναλογο μηπως εχεις γεμισει νευρα θυμο φρικη κλπκλπ και αυτο σε εμποδιζει να το δεις πιο καθαρα? επισης..μηπως συμπεριφερετε ετσι επιδη το εχει δεδομενο οτι θα τη κυνηγισεις? και μαλιστα λες οτι θα το μετανιοσεις και ολας... πολυ υποπτο μαλον σε εχει πολυ δεδομενο μου φαινετε και καβαλησε το καλαμι απο τη καλαμια αυτη την εντυπωση εχω... και τωρα στο παιζει θεος οταν λες οτι δεν υταν καλα τι ακριβως ενοεις οτι βαριεται συνεχεια και τετοια και της φαινονται ολα ανουσια κλπ?
    οταν λεω δεν ητανε καλα εννοω πος ειχε χοντρα προβληματα στο σπιτι. ο πατερας της ειχε βρει γκομενα κτλ. δεν πανε καλα οικονομοικα καθολου κ αυτη επισης εχει απελπιστει με το θεμα της δουλειας κ ανχονοτανε κ στεναχωριοτανε. γιαυτο δεν ηταν καλα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Παναγιώτης11 View Post
    οταν λεω δεν ητανε καλα εννοω πος ειχε χοντρα προβληματα στο σπιτι. ο πατερας της ειχε βρει γκομενα κτλ. δεν πανε καλα οικονομοικα καθολου κ αυτη επισης εχει απελπιστει με το θεμα της δουλειας κ ανχονοτανε κ στεναχωριοτανε. γιαυτο δεν ηταν καλα.
    αρα αν (υποθετω)
    εβλεπε το πατερα της με γκομενες αυτο ειναι πιθανο να την εκανε να εχασε την εμπιστοσυνη της στους αντρες και να ειναι καπως καχυποπτη αυτο ισως ειναι μια καλη εξηγιση γατι συμπεριφερετε ετσι ισως να εβλεπε το πατερα της με αλλες μια ζωη και ετσι εμαθε και αυτον τη τεχνη δεν αποκλειεται να συμβενει το ιδιο και με τη δικη μου περιπτωση αρα μαλον δε θα της φαινετε και τοσο κακο να εχει και αλλους συγχρωνως απο αυτα που λες οστοσο εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ καχυποπτη...δεν ειμαι σιγουρος αλλλα μαλλον ολα αυτα τα κανει επιτηδες για να σου ριξει τη ψυχολογια και μετα να σε κανει οτι θελει.. ισως για να αισθανθει οτι καπιος τη κυνηγαει ισως εκει το παει για να λεει οτι θα το μετανιωσει αυτο μου κανει λιγο σαν σπασιμο νευρων.. απο δικη μου εμπιρεια μαλον οσο σε βλεπει κολημενο σε αυτη μαλον θα σε γραφει γιατι θα σκεφτεται με περιμενει να γυρισω μηπως σου εχει πει ποτε τη φραση εγω ειμαι τα παντα για σενα χωρις εμενα δε κανεις λεπτο?
    Last edited by αλεξανδρος_77; 25-03-2013 at 19:25.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    1. Ποσο καιρο εχει που χωρισατε?
    2. Ενδιαμεσα μιλατε? Εχετε επαφη?
    3. Πως ακριβως εγινε ο χωρισμος? Δηλαδη τι σου ειπε? Σε χωριζω γιατι δεν ειμαι καλα απο τα προβληματα?
    4. Οταν σου πε να χωρισετε πως αντεδρασες?
    4. Εσυ τι οικογενειακο προβλημα εχεις?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    χαλκιδικη
    Posts
    11
    1. mia evdomada
    2.eixame epafh ths prwtes meres alla epeidh pligonomai poly otan thn vlepw giati fandazomai diafora sto myalo mou ths eipa pos thelw na kopsoume kathe epafh k na me parei mono an kserei ti thelei k an thelei na eimaset 100% mazi.
    3.meta apo akyrh koyvenda pou eixame mou eipe oti noiothei oti menoume stasimh. mou eipe pos kserei pos eimai monadikos gia afthn alla logo ton provlimaton pou exei de borei na leitourgisei. mou eipe pos isws xreiszete kati kainourio. egw andedrasa fisiologika k ths eipa oti egw thelw mono oti einai kalytero gia esena. an pisteveis pos etsi prepei kalos.
    4. egw eimai orafanos apo patera exw alla dyo aderfia k zoume me thn mhtera mou k palevoume na krathsoume ena magazi me nyxia k me dontia. k h mhtera mou exei ligo kairo pou exei vrei kapoion sth zwh ths. den me enoxlei alla me epireazei kapws.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    χαλκιδικη
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αρα αν (υποθετω)
    εβλεπε το πατερα της με γκομενες αυτο ειναι πιθανο να την εκανε να εχασε την εμπιστοσυνη της στους αντρες και να ειναι καπως καχυποπτη αυτο ισως ειναι μια καλη εξηγιση γατι συμπεριφερετε ετσι ισως να εβλεπε το πατερα της με αλλες μια ζωη και ετσι εμαθε και αυτον τη τεχνη δεν αποκλειεται να συμβενει το ιδιο και με τη δικη μου περιπτωση αρα μαλον δε θα της φαινετε και τοσο κακο να εχει και αλλους συγχρωνως απο αυτα που λες οστοσο εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ καχυποπτη...δεν ειμαι σιγουρος αλλλα μαλλον ολα αυτα τα κανει επιτηδες για να σου ριξει τη ψυχολογια και μετα να σε κανει οτι θελει.. ισως για να αισθανθει οτι καπιος τη κυνηγαει ισως εκει το παει για να λεει οτι θα το μετανιωσει αυτο μου κανει λιγο σαν σπασιμο νευρων.. απο δικη μου εμπιρεια μαλον οσο σε βλεπει κολημενο σε αυτη μαλον θα σε γραφει γιατι θα σκεφτεται με περιμενει να γυρισω μηπως σου εχει πει ποτε τη φραση εγω ειμαι τα παντα για σενα χωρις εμενα δε κανεις λεπτο?
    de mou eipe akrivos kati tetoio alla nai kserei pos me exei dedomeno. einai sigourh.

  9. #9
    κολοκύθια τούμπανα . Η γκόμενα έχει βρεί άλλον και σε 2-3 μήνες θα το δείς και θα κολήσεις ακόμα περισσότερο γιατί απλά εσύ την αγαπάς . Γνώμη μου είναι ότι σου κάτσει μήν πείς όχι γιατί θα φάς και άλλο το κεφάλι σου . Το ίδιο σενάριο το έχω ζήσει και μετά από έναν χρόνο είδα ότι καλά έκανα και συνέχισα και ας την αγαπάω ακόμα. Μην την πέρνεις καν τηλέφωνο ούτε σε γιορτές ούτε σε γενέθλια για τι μια ζωή θα ελπίζεις . Αν φέρθηκες όντως καλά απέναντί της δεν έχουν να κάνουν ούτε τα προβλήματα που έχει ούτε σε τι κατάσταση βρίσεται ο καθένας . ίσα ίσα αν σε αγαπάει τώρα είναι που θα πρέπει να σε έχει δίπλα της και να την έχεις δίπλα σου . Συνέχισε και εκμεταλλεύσου κάθε νέα σου ευκαιρία ....

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λυπον εγω ειμαι σιγουρος απο αυτα που διαβασα οτι η αληθινη φραση που σκεφτηκε ειναι ξερω οτι εισαι μοναδικος για αυτο και με περνει να σου βγαλω τη πιστη κανονικα κανοντας το κεφι μου

  11. #11
    και κάτι ακόμα μην της κλαίγεσαι και μην δείχνεις μιζέρια . Να δείχνεις ότι κάνεις καινούργια πράγματα και ας είσαι όλη μέρα κλειστός και να βλέπεις το ταβάνι με το να ελπίζεις ....Απλά είσαι ακόμα στην καβάτσα της .....

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λογο παρομοιας εμπιρειας με τη δικη σου το σιγουρο απο ολα αυτα ειναι οτι με αυτα τα νουμερα που σου κανει οτι δε μπωρεις να της εχεις εμπιστοσυνη..100 τις 100 εγω θα σου ελεγα να παραμινεις κοντα της πιο ψυχραιμα και πιο συγρατημενα λεγοντας τη οτι τη θες αλλα χωρις να επιμενεις ενω αυτη δε κανει κατι... να ανταποκρινεσε απλα σε οτι λεει αλλα συγχρονως να κοιτας και δεξια και αριστερα χωρις αυτη να το βλεπει γιατι ειναι αρκετα πιθανο απο οτι βλεπω αφου σου λεει οτι δε συγκρινεσαι με τιποτα να σε συγκρινει με ολους και να ξαναγυρισει πισω θα μπωρουσα να σου πω περισοτερα πανω σε αυτο το θεμα αλλλα δε ξερω πως θα σου φανουν...μαλον πρεπει να ψαξεις και εσυ για αλλες κρυφα και να της λες οτι εισαι εδω για αυτη και τη περιμενεις εγω αυτο ακριβως θα εκανα ειναι καθαρα γνωμη μου αφου τη θες να της δωσεις μια ευκαιρια να γυρισει πισω αρα κοιτα τη ζωη σου αφηνοντας συγχρονως ενα παραθυρο ανιχτο για να επιστρεψει γιατι εγω βλεπω να επιστρεφει με αυτα που λεει αλλα μη πατας πανω σε αυτο...

  13. #13
    Quote Originally Posted by Παναγιώτης11 View Post
    1. mia evdomada
    2.eixame epafh ths prwtes meres alla epeidh pligonomai poly otan thn vlepw giati fandazomai diafora sto myalo mou ths eipa pos thelw na kopsoume kathe epafh k na me parei mono an kserei ti thelei k an thelei na eimaset 100% mazi.
    3.meta apo akyrh koyvenda pou eixame mou eipe oti noiothei oti menoume stasimh. mou eipe pos kserei pos eimai monadikos gia afthn alla logo ton provlimaton pou exei de borei na leitourgisei. mou eipe pos isws xreiszete kati kainourio. egw andedrasa fisiologika k ths eipa oti egw thelw mono oti einai kalytero gia esena. an pisteveis pos etsi prepei kalos.
    4. egw eimai orafanos apo patera exw alla dyo aderfia k zoume me thn mhtera mou k palevoume na krathsoume ena magazi me nyxia k me dontia. k h mhtera mou exei ligo kairo pou exei vrei kapoion sth zwh ths. den me enoxlei alla me epireazei kapws.
    Να ρωτήσω κατι ακόμα, η ακυρη αυτή κουβέντα που λες έγινε όσο ήσασταν μαζί? Δηλαδή σου είπε καλό θα ήταν να έχω κάτι καινούριο στη ζωή μου? Εσύ πότε έμαθες ότι είναι με άλλον ή δεν υπάρχει κατι, μόνο το συζητήσατε???

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    132
    ότι και να σου λέει πως αισθάνεται για σένα,αυτή είναι η απόφασή της και οφείλεις να την σεβαστείς.. μάζί σου ίσως να αισθανόταν απλά μια ασφάλεια αλλα απο την στιγμη που θέλησε να κάνει κάτι καινούριο,προφανώς αυτό δεν της ήταν αρκετό.. ζήσε τη φάση του χωρισμού σου γιατί αφού την σκέφτεσαι τόσο πολύ δεν θα είναι ότι καλύτερο να εκμεταλλευτείς κάποια άλλη κοπέλα για να την ξεχάσεις και όταν πλέον θα έχει περάσει καιρός και όλο αυτό θα έχει εξασθενήσει άρχισε να σκέφτεσαι το ενδεχόμενο να κάνεις κάτι καινούριο με μια άλλη κοπέλα.. σχετικά με την πρώην σου,θα ήταν πιο ορθό κατα την γνώμη μου να αφήσεις να περάσει κάποιος καιρός -δεν ξέρω πόσος έχει περάσει απο τότε που χωρίσατε - και να της στείλεις ένα μήνυμα να δεις τι κάνει.. αν ανταποκριθεί΄θετικά,τότε μπορείς να επιδιώξεις να την ξαναπλησιάσεις.. έγώ έστω αν ήμουν στην θέση της αυτή τη στάση θα προτιμούσα.. αξιοπρεπής,χωρίς να ξέρει αν έκανες κάτι καινούριο ή όχι,δλδ ν έχει και τις αμφιβολίες της και αν σε ήθελα με το μήνυμα θα έπαιρνα το θάρρος να στο δείξω..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    132
    Υ.Γ αν σε έχει δεδομένο και ειδικά στη φάση που βρίσκεται τώρα,δλδ αν ξέρει πως αν σου ξαναζητήσει να είστε μαζί εσύ αμέσως θα τρέξεις,δεν θα μπορέσει να καταλάβει ακριβώς τιι αισθάνεται για σένα.. (το χω ζήσει για αυτό μιλάω με τόση σιγουριά )

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. άδοξο τέλος της σχέσης μου
    By manios77 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 26-06-2013, 07:06
  2. Το τέλος μιας σχέσης...
    By Φωτεινη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 22-07-2012, 23:23
  3. ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ......ΛΗΣΤΕΙΑ ΜΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ........
    By Lacrymosa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2012, 21:58
  4. \'Αγχος κ επιπτώσεις
    By Konstantinoss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 15-10-2010, 12:59
  5. Επιπτωσεις αγχους..
    By Ifigeneia24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 07-05-2006, 12:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •