ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ

    Καλησπέρα αγαπημένοι/ες,θέλω να μοιραστώ το πρόβλημά μου γιατί πνίγομαι.Απο τα 15 μου ως τα 22 περίπου ταλαιπωρήθηκα απο αγοραφοφία,διαταραχή πανικού,διαταραχή άγχους σε τραγικές καταστάσεις και έγραφα και παλιά στο forum.Με την κατάλληλη αγωγή πίστευα το είχα ξεπεράσει στο 90% ώστε να έχω μια φυσιολογική ζωή,να βγαίνω,να δουλεύω κτλ.3 χρόνια λοιπόν χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα κ κανονική ζωή.Πρίν λίγο καιρό , το εντοπίζω στους 3 μήνες άρχισα να έχω ένα ήπιο άγχος.Επίσης δημιούργησα μία σχέση και τονίζω πως η συμπεριφορά μου μεσα σ'αυτή τη σχέση είναι πολύ περίεργη λόγω αφόρητης ζήλειας που νιώθω χωρίς λόγο!Σε αυτούς τους 3 μήνες αραιά και που ένιωθα κάποια έντονα σημάδια πανικού(στο μετρό,σε πολύ κόσμο κτλ) αλλά τα διαχειριζόμουν ως ένα βαθμό.Σήμερα όμως τρελάθηκα.Πήγα για μια συνέντευξη για ένα σεμινάριο και στο λεωφορείο κόντεψα να πεθάνω.Ταχυκαρδία,έξαψη,μο� �διασμα,ήμουν σίγουρη θα μείνω απο καρδιά.Και ενώ τα έχω ζήσει όλα αυτά στο πετσί μου για χρόνια και ήξερα πως δεν σκέφτομαι λογικά ΔΕΝ μπορούσα να το διαχειριστώ.Το λέω και τρελαίνομαι.Πώς με τόση εμπειρία στις κρίσεις δεν μπορούσα να το παλέψω;;;Στο λεωφορείο λοιπόν παραλίγο να γίνω περύγελος απο τα ουφ! ,τα Παναγία μου! , που έκανα αέρα,που δεν έμενα ακίνητη.Και στο πήγαινε κ στο έλα στη διαδρομή τα ίδια.Και τώρα αρχίζει ένας φαύλος κύκλος.Αύριο ξεκινάω το σεμινάριο πρωί και σκέφτομαι αν δεν με πάρει ο ύπνος το βράδυ;αν είμαι εξαντλημένη το πρωί;θα μπω στο λεωφορείο να πάω και θα με πιάσει το ίδιο!!τι θα κάνω;είμαι σίγουρη όλο το βράδυ θα μείνω ξύπνια,θα χτυπάει η καρδιά μου στο φουλ,το πρωί θα 'μαι σκατά,δεν θα θέλω να πάω,στις συγκοινωνίες θα μείνω απο τη ταχυκαρδία κτλ.Γιατί;γιατί πάλι;;;Θα τρελαθώ!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by zouzounitsaaa View Post
    Καλησπέρα αγαπημένοι/ες,θέλω να μοιραστώ το πρόβλημά μου γιατί πνίγομαι.Απο τα 15 μου ως τα 22 περίπου ταλαιπωρήθηκα απο αγοραφοφία,διαταραχή πανικού,διαταραχή άγχους σε τραγικές καταστάσεις και έγραφα και παλιά στο forum.Με την κατάλληλη αγωγή πίστευα το είχα ξεπεράσει στο 90% ώστε να έχω μια φυσιολογική ζωή,να βγαίνω,να δουλεύω κτλ.3 χρόνια λοιπόν χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα κ κανονική ζωή.Πρίν λίγο καιρό , το εντοπίζω στους 3 μήνες άρχισα να έχω ένα ήπιο άγχος.Επίσης δημιούργησα μία σχέση και τονίζω πως η συμπεριφορά μου μεσα σ'αυτή τη σχέση είναι πολύ περίεργη λόγω αφόρητης ζήλειας που νιώθω χωρίς λόγο!Σε αυτούς τους 3 μήνες αραιά και που ένιωθα κάποια έντονα σημάδια πανικού(στο μετρό,σε πολύ κόσμο κτλ) αλλά τα διαχειριζόμουν ως ένα βαθμό.Σήμερα όμως τρελάθηκα.Πήγα για μια συνέντευξη για ένα σεμινάριο και στο λεωφορείο κόντεψα να πεθάνω.Ταχυκαρδία,έξαψη μούδιασμα,ήμουν σίγουρη θα μείνω απο καρδιά.Και ενώ τα έχω ζήσει όλα αυτά στο πετσί μου για χρόνια και ήξερα πως δεν σκέφτομαι λογικά ΔΕΝ μπορούσα να το διαχειριστώ.Το λέω και τρελαίνομαι.Πώς με τόση εμπειρία στις κρίσεις δεν μπορούσα να το παλέψω;;;Στο λεωφορείο λοιπόν παραλίγο να γίνω περύγελος απο τα ουφ! ,τα Παναγία μου! , που έκανα αέρα,που δεν έμενα ακίνητη.Και στο πήγαινε κ στο έλα στη διαδρομή τα ίδια.Και τώρα αρχίζει ένας φαύλος κύκλος.Αύριο ξεκινάω το σεμινάριο πρωί και σκέφτομαι αν δεν με πάρει ο ύπνος το βράδυ;αν είμαι εξαντλημένη το πρωί;θα μπω στο λεωφορείο να πάω και θα με πιάσει το ίδιο!!τι θα κάνω;είμαι σίγουρη όλο το βράδυ θα μείνω ξύπνια,θα χτυπάει η καρδιά μου στο φουλ,το πρωί θα 'μαι σκατά,δεν θα θέλω να πάω,στις συγκοινωνίες θα μείνω απο τη ταχυκαρδία κτλ.Γιατί;γιατί πάλι;;;Θα τρελαθώ!
    Οκ ειχες ενα πισωγυρισμα γιατι να το βαλεις κατω τωρα?Επισης ηρθες σε ενα στρες με την σχεση σου και ολο αυτο εδεσε με το σημερινο..Γιατι επαναλαμβανω να σε βαλει κατω?
    Αν θα κατσεις να αυτομαστιγωθεις/αναρωτηθεις για το ποιος?γιατι?που?ποτε? θα κερδισεις ενα εξτρα αγχος!!
    Σου ειναι γνωριμο συναισθημα αφου λες υπεφερες απο αυτο..Το διαχειριζοσουν και μπραβο αλλα σημερα δεν μπορεσες να το διαχειριστεις..Ε και?Μην σε παιρνει απο κατω.Θα υπαρχουν και τετοιες μερες.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by zouzounitsaaa View Post
    Καλησπέρα αγαπημένοι/ες,θέλω να μοιραστώ το πρόβλημά μου γιατί πνίγομαι.Απο τα 15 μου ως τα 22 περίπου ταλαιπωρήθηκα απο αγοραφοφία,διαταραχή πανικού,διαταραχή άγχους σε τραγικές καταστάσεις και έγραφα και παλιά στο forum.Με την κατάλληλη αγωγή πίστευα το είχα ξεπεράσει στο 90% ώστε να έχω μια φυσιολογική ζωή,να βγαίνω,να δουλεύω κτλ.3 χρόνια λοιπόν χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα κ κανονική ζωή.Πρίν λίγο καιρό , το εντοπίζω στους 3 μήνες άρχισα να έχω ένα ήπιο άγχος.Επίσης δημιούργησα μία σχέση και τονίζω πως η συμπεριφορά μου μεσα σ'αυτή τη σχέση είναι πολύ περίεργη λόγω αφόρητης ζήλειας που νιώθω χωρίς λόγο!Σε αυτούς τους 3 μήνες αραιά και που ένιωθα κάποια έντονα σημάδια πανικού(στο μετρό,σε πολύ κόσμο κτλ) αλλά τα διαχειριζόμουν ως ένα βαθμό.Σήμερα όμως τρελάθηκα.Πήγα για μια συνέντευξη για ένα σεμινάριο και στο λεωφορείο κόντεψα να πεθάνω.Ταχυκαρδία,έξαψη μούδιασμα,ήμουν σίγουρη θα μείνω απο καρδιά.Και ενώ τα έχω ζήσει όλα αυτά στο πετσί μου για χρόνια και ήξερα πως δεν σκέφτομαι λογικά ΔΕΝ μπορούσα να το διαχειριστώ.Το λέω και τρελαίνομαι.Πώς με τόση εμπειρία στις κρίσεις δεν μπορούσα να το παλέψω;;;Στο λεωφορείο λοιπόν παραλίγο να γίνω περύγελος απο τα ουφ! ,τα Παναγία μου! , που έκανα αέρα,που δεν έμενα ακίνητη.Και στο πήγαινε κ στο έλα στη διαδρομή τα ίδια.Και τώρα αρχίζει ένας φαύλος κύκλος.Αύριο ξεκινάω το σεμινάριο πρωί και σκέφτομαι αν δεν με πάρει ο ύπνος το βράδυ;αν είμαι εξαντλημένη το πρωί;θα μπω στο λεωφορείο να πάω και θα με πιάσει το ίδιο!!τι θα κάνω;είμαι σίγουρη όλο το βράδυ θα μείνω ξύπνια,θα χτυπάει η καρδιά μου στο φουλ,το πρωί θα 'μαι σκατά,δεν θα θέλω να πάω,στις συγκοινωνίες θα μείνω απο τη ταχυκαρδία κτλ.Γιατί;γιατί πάλι;;;Θα τρελαθώ!
    Οκ ειχες ενα πισωγυρισμα γιατι να το βαλεις κατω τωρα?Επισης ηρθες σε ενα στρες με την σχεση σου και ολο αυτο εδεσε με το σημερινο..Γιατι επαναλαμβανω να σε βαλει κατω?
    Αν θα κατσεις να αυτομαστιγωθεις/αναρωτηθεις για το ποιος?γιατι?που?ποτε? θα κερδισεις ενα εξτρα αγχος!!
    Σου ειναι γνωριμο συναισθημα αφου λες υπεφερες απο αυτο..Το διαχειριζοσουν και μπραβο αλλα σημερα δεν μπορεσες να το διαχειριστεις..Ε και?Μην σε παιρνει απο κατω.Θα υπαρχουν και τετοιες μερες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    συνηθισεσ το φαρμακο κ δε σε πιανει καλα παρε κ αλλο αν δεν γινει αλλαξε το
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. 5 χρόνια εκμετάλευσης ή αγάπης...τι να πιστέψω??
    By Piastraki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 21-03-2013, 08:55
  2. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ!!!!
    By Lacrymosa in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 9
    Last Post: 16-11-2012, 15:55
  3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ
    By mariapap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 12-03-2012, 23:59
  4. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 18-09-2011, 13:59
  5. Δεν μπορω να φαω
    By danah in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2008, 18:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •