σχοιζοσυναισθηματικη διαταραχη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    σχοιζοσυναισθηματικη διαταραχη

    πασχω απο σχοιζοσυναισθηματικη διαταραχη εδω και αρκετο διαστημα τα τελευταια δυο χρονια.Νοσηλευτικα σε τρια νοσοκομεια
    και τελευταιο το αχεπα δινοντας μου αγωγη του θανατου δεπακιν 1500mg akineton 6mg kai aloperidin 30mg.απο το αχεπα βγηκα καταρακωμενος
    και σε καταστολη.η ερωτηση μ ειναι αν θα μπορουσα να κοψω μαχαιρι την αγωγη και να ζησω μια φυσιολογικη ζωη οπως το παρελθον γεματη δημιουργηκοτητα κ ζωντανια.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Να τα κόψεις μαχαίρι θα γίνεις χειρότερα βρες ποια τη δόση σου η άλλαξε φάρμακο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    μαλλον θα παω στα seroquel xr 300mg ετσι πιστευω να ειμαι καλυτερα καθως το επαιρνα παλιοτερα κ ημουν σε καλα επιπεδα.elis γτ πιστευεις ομως οτι
    αν κοψω τα φαρμακα θα ειμαι χειροτερα ημουν 6 μηνες χωρις φαρμακα σε μια φαση υπομανιας και ενιωθα γεματος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    αν το κοψεισ μαχαιρι θα γινεισ χειροτερα αμα το κοψεισ κανονικα κ κρατηθεισ σε υπομανια ειναι το καλυτερο που μπορεισ να κανεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παντελη ειναι απαραδεκτο να προτεινεις σε καποιον να κοψει τα φαρμακα μαχαιρι.. ξερεις τι μπορει να σημαινει αυτο και τι μπορει να προκαλεσει? δεν ειμαστε γιατροι ουτε γνωριζουμε ολες τις παραμετρους και το ιστορικο του μακη για να πουμε κατι τετοιο με ακριβεια..
    Εγω θα πω στον Μακη επειδη ειναι οντως πολλα και βαρια αυτα που παιρνει και λογικο ειναι το παιδι να ειναι σε καταστολη, να πιεσει το γιατρο του να τα μειωσει η να τα αλλαξει, η και να ζητησει και μια δευτερη γνωμη.. παντως οχι μονος του!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Quote Originally Posted by elis View Post
    αν το κοψεισ μαχαιρι θα γινεισ χειροτερα αμα το κοψεισ κανονικα κ κρατηθεισ σε υπομανια ειναι το καλυτερο που μπορεισ να κανεισ
    διαβαζεισ;καταλαβαινεισ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Να τα κόψεις μαχαίρι θα γίνεις χειρότερα βρες ποια τη δόση σου η άλλαξε φάρμακο
    Quote Originally Posted by elis View Post
    διαβαζεισ;καταλαβαινεισ;
    Σορρυ παντελακο αλλα αυτο παραπανω εσυ το εγραψες
    Ναι ρε να τα κοψει να γινει σαν κι εσενα
    Μαχαιρι δεν τα κοβουμε, και σταδιακα δεν τα κοβουμε ποτε μονοι μας, μονο εαν το πει ο γιατρος!
    Τελος!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    1
    Ο elis του λεει ΝΑ ΜΗ το κοψει μαχαίρι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Σορρυ φιλαρακο που θες να καταλαβω? αν δεν ητανε το συντακτικο του ο,τι να ναι, αν εβαζε κανα κομμα καμια τελεια να ξεχωριζει το νοημα, αν δεν μπερδευε το "να" με το "αν", μπορει και να βγαζα ακρη, απο κει κ περα δν μπορω να μαντευω τι εχει ο καθενας στο μυαλο του οταν αυτο π βλεπω γραπτως δεν βγαζει νοημα
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    πρεπει να τα κοψω γτ θα μπω ειδικες δυναμεις μαρεσει αυτος ο τροπος ζωης παρα να ειμαι κατω απο τα φουστανια τησ μανας μου που μ προκαλει μεγαλο αγχος
    και τι θα γινει αν δεν τα παρουμε θα πεθανουμε απλα νιωθω οτι ειμαι ικανος κ ποιος δεν εχει μεγαλη ιδεα για τον εαυτο του ουτε τασεις αυτοκτονιας εχω αλλα ουτε καταθλιψη f25 λεγεται η ασθενεια που εχω μανιακου τυπου πισευω οτι μπορω να καταφερω και θα τα καταφερω τα εκοψα οπως ειπα για μερικους μηνες αλλα εχω μητερα και πατερα μες στην ηλιθιοτητα και στην παραξενια αυτα απο εμενα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αν θες να καταταγεις στις ειδικες δυναμεις νομιζω οτι στο φακελο σου θα φανει αμα παιρνεις φαρμακα και ισως θα αντιμετωπισεις και καποιες δυσκολιες τοσο γραφειοκρατικα οσο κ πρακτικα, με την εννοια οτι λογω καταστολης ισως να μην εχεις την διαυγεια να εκτελεις ασκησεις και δοκιμες κτλ.. δεν ξερω κ πολλα περι στρατου οποτε μπορει να πεφτω κ εξω.. θελω να σε ρωτησω, τωρα τι αγωγη παιρνεις? εχεις παρενεργειες απο την αγωγη π παιρνεις? περαν της καταστολης? πως νιωθεις την παρουσα φαση?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    να προσθεσω και κατι ακομα σημαντικο τα φαρμακα αυτα εχουν πολλα εξωπυραμιδικα και οχι μονο εχει αλλαξει ο μεταβολισμος μου αν και αθλουμαι ακομα δεν μπορω να χασω ουτε κιλο δεν εχω μαγκωματα ομως αλλα ουτε και την αναλογη στυση ολη οι γιατροι με εχουν κουρασει ξερω τι θα πουν πριν το πουν
    ειμαι ρακος οι δημιουργηκοτητα εχει χαθει κ θελω να το αλλαξω αυτο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Σε καταλαβαινω... ειναι καλο το οτι αθλεισαι παντως, οσο μπορεις συνεχισε το.. μηπως αν ζητουσες αλλαγη φαρμακων? γιατι αυτα π παιρνεις ειναι αρκετα βαρια κ πολλα..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    στην παρουσα φαση παιρνω 1500mg depakin 3mg akineton 30 mg abilify και 20 aloperidin σε ιδιαιτερη καταστολη δεν ειμαι επι του παροντος αλλα
    αυτο αλλαζει πιστευω αν καταταγω οσο γτ αν θα περασω τα τεστς εν αναγκη θα πω και ψεμματα οσο για τον φακελο μου δεν νομιζω να μπουν στην διαδικασια
    να το ψαξουν θα μιλισω κατιδιαν με τον διοικιτη στην ρεντινα οπως μ ειπαν απο το στρατολογικο στο 424

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ευχομαι να πανε ολα καλα τοτε! Και να σου μειωσουν τα φαρμακα, ειναι κριμα να εισαι σ αυτην την ηλικια, να εχεις στοχους, ονειρα, σχεδια κ να εισαι σε καταστολη! Παλεψε το και θα τα καταφερεις!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με ιδψ διαταραχή
    By lemon in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 19-02-2012, 23:18
  2. διαταραχη?
    By assembly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 02-07-2010, 01:01
  3. Αγχώδης διαταραχή
    By Calin in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-01-2010, 01:59
  4. ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή
    By ρεβη in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 14-12-2007, 14:00
  5. Διαταραχή
    By anonymizer in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 24-04-2007, 22:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •